Godzilla

• USA Godzilla (více)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

jujec

Hrůza. Godzilla nelikviduje lidstvo, ale brání ho proti nějakým ptákům, které vlastně ani pořádně nevidíte, protože jsou aktivní jen v noci, v mlze nebo dešti. Hodinu se nic neděje a pak sledujete potemnělé záběry, v nichž pořádně ani nevidíte, co se děje. ()

pravdovravny

Tri hviezdy dávam len za záverečný boj a skvelý zvuk, inak tento film ma nadmieru sklamal, trailer sľuboval niečo úplne iného!!! SPOILER: Kurva celý čas sú tam nejaké viacnohé mutanty, namiesto godzilliy?! Tá je protiváha, ktorá udržuje v prírode rovnováhu? Postavy sa musia chovať ako úplný idioti? Kvalita grafiky monštier bola na rok 2014 hrozná ako z lacného filmu, viete čo tento film bol riadne naprd. Dávam nakoniec 2 hviezdy. ()

zdenny

Tak toto je nekonečné zklamání. Po famózním prvním filmu z roku 1998 nám tvůrci naservírovali sterilní podívanou, která možná nemá mezi monster velkofilmy obdoby. Pokud začnu tím pro tento žánr nejkřiklavějším, je to zcela planý souboj dvou superpredátorů, který je většinou zahalen tmou. A já se ptám - proč v akčním sci-fi filmu nejde vidět to, na co se diváci po právu nejvíc těší? Když se podíváte na Zemanovu „Cestu do pravěku“, musíte uznat, že daleko velkolepější je šedesát let starý souboj mezi tyranosaurem a stegosaurem. Dále postava vojáka. Co to mělo jako znamenat? On s ničím nebojoval, nikterak se o likvidaci superpredátora nezasloužil a tak nějak tam jen byl. Závěrečná patetická objímačka s manželkou jen potvrzuje totální vyprahlost scénáře. A největší šupa - to, když frajeři udělali z nemilosrdného zabijáka ochránce planety. To bysme ho mohli vzít do první linie v intergalaktických válkách. Bylo to velice trapné a naprosto vyčpělé. Další případnou godzillu si velice rozmyslím. ()

Castrator

Jeden z těch lepších filmů v žánru "vypněte mozek a čumte", v kině to musel být parádní zážitek a moc mě sejří, že jsem tuto verzi Godzilly viděl jen doma na plátně a projektoru (nezáviďte;-)). I tak to byla skvostná podívaná od první minuty a ta kecací vata, která k takovým filmům neodmyslitelně patří a někdo ji tu v komentářích kritizuje, není na závadu tolik jako u některých jiných filmů (Independence Day 2). Godzilla je prostě zábava na pokoukání, ne na rozbor u šálku dobrého mátového čaje s těmi, kteří se považují za cinefily. Hvězda dolů za šetření s Godzillou. V souboji s Vláčilovou Holubicí Gozdilla vyhrála v prodloužení. ()

Sany33

Príbeh: Ľudia sa svojím vŕtaním v zemi stretnú s gigantickým druhom super modlivky ktorá sa na 15 rokov zakuklí pod jadrovou elektrárňou v Japonsku. Po tento dobe sa rozhodne vyliahnuť a povolať si k sebe družku. To neunikne zraku Godzilly, ktorá je ich prírodný predátor. Herecké obsadenie: Aaron Taylor-Johnson (nar. 1990, Velká Británie) je podľa všetkého hlavná ľudská postava tohto filmu. Aj keď to tak zo začiatku nevyzerá tak sa celý príbeh točí okolo jeho života a zdevastovanej rodiny v vplyvom Moji. V tomto smere nemám moc výhrady. Prevedenie: Ak by celý film vyzeral tak, ako som ho podal v popise príbehu asi by to bola celkom pecka. Ale Godzilla, podľa ktorej je film pomenovaný sa objavuje na plátne až po 90-tich minútach. Dovtedy to vyzeralo ako dokument o jadrových elektrárňach a ich vplyvoch na život ľudí v ich tesnej blízkosti. Potom do záverečnej pol hodiny ideme natlačiť strašný súboj o ľudskú rasu a hurá na koniec kde vlastne vykreslíme Godzillu ako ľudomila a ideme ju velebiť. Pocity: Nudný začiatok, nezmyselný koniec. Neviem či mi niekedy niekto vysvetlí ten paradox že veci čo sú veľké musia byť automaticky spomalené ale mňa už to vážne nebaví. Jednu budovu monštrum likviduje dve minúty. Zostávam verný Americkej prvotine. Toto ma vážne dosť nudilo. Pridaná hodnota: Príbeh boja medzi troma gigantickými tvormi na pozadí zániku ľudskej rasy. Bohužiaľ vo veľmi zlom prevedení. 57% ()

J.Lajner

Trestuhodně nedoceněný film, který nepokrytě vzdává poctu zdrojovému materiálu z něhož vzešel. Podobně jako Steven Spielberg (Čelisti) a Ridley Scott (Vetřelec), pracuje Gareth Edward s ideou neviděného nebezpečí, akorát v poněkud gigantickém měřítku (s dvacetimetrovou radioaktivní ještěrkou, to ani jinak nejde). Ukazovat málo a ve vhodný okamžik zaútočit s plnou silou, je princip, jež spolehlivě zvedá napětí a divácké očekávání. Těžko říct, proč extrémně drahá Godzilla v kinech nevidělala zdaleka tolik, kolik se od ní očekávalo. Možná je to tím úhlem fokalizace, na který už dnešní publikum není zvyklé. Mladí diváci, zhýčkaní soudobou produkcí prahnou po detailních záběrech, po počítačem generovaných monstrech, jejichž přítomnost opanuje plátno v každém záběru. Godzilla na to jde jinak, neboť perspektivu světa nemáme možnost sledovat optikou ještěra, ale skrze lidské postavy. Pojem o řádění a pohybu monstra nám film předává především formou televizního zpravodajství, šuškandy a očitých svědectví vyděšených lidiček. Edward tento pocit z přítomnosti něčeho obrovského a nebezpečného, umí skvěle prodat. V každé scéně s Godzillou jsem si připadal jako malý bezvýznamný červ. Takovou atmosféru vám nedá ani sebelepší marvelovka. Nejlepší na tom je, že stejným způsobem fungovaly i staré japonské monster bijáky. Edward pouze převzal zastaralou techniku vyprávění a pokusil se jí aktualizovat pro současného diváka. Odvážný krok, podtržený výborným režijním řemeslem. Pátá hvězda má trochu vratké základy, ale za ten zdejší marast ji tam nechám přišitou. ()

fabecc1222

Začátek Monster universe, který pochopitelně láká na obří nestvůry, klasické ničení všeho možného a epické bitvy monster, pocházejících snad ze samotného jádra planety. Nová Godzilla trochu převrací role, oproti tomu, jak je známe. Godzilla je najednou vlastně ta hodná, a snaží se ve vlastním zájmu zabít nějaké další monstrum, které vypadá jak z Války světů a metá kolem sebe elektrozážení. Dá se říct, že tohle je takový úvod do světa. Spíš než velké souboje se buduje půda pro další filmy, kde budeme dostávat další monstra. Pochopitelně, jak se dá čekat, tak scénář je značně děravý a prostý, obsahuje spousty patetických scén a epických momentů, ale reálně nenudí. Fajn je, že se tvůrci rozhodli do tohoto světa zapojit i větší množství známých hereckých jmen. ()

cross

Máte rádi staré japonské Godzilla filmy? Pak u tohohle monstr-spektáklu budete chrochtat blahem, protože z dnešního pohledu americké produkce ctí pravidla žánru jak jen může a víceméně úspěšně se mu to daří ve všech směrech... Pokud vám ale zmiňované filmy nic neříkají, neřekne vám krom skvělého technického zpracování nic ani nejnovější Godzilla...a s touhle skupinkou se ztotožňuji i já.... ()

zigíš

tak se to nepovedlo a zklamání se proporcemi blíží velikosti titulní ještěrky (v přímé úměře očekávání/výsledek) co z toho, že profesionalita kouká z každého záběru a desplat se tradičně dobře poslouchá když edwards nezvládá napětí a postavy vede od nikud nikam, sázka na lidi se prostě nevyplatila a pohled na monstra nám dlouho odpírá (!) aspoň v závěru -slovy, posledích 20minut- je to kvalitní příšerácká přesdržkovaná správně japonsky braková ..dát lidské tlachání napsat emmerichovi, nebo ignorovat ty zmatené mravenečky vůbec, jdu s hodnocením mnohem výš ..i takhle slušných 70% ()

Deniel

Parádní film a s ním i japončík co má neměnný výraz celý film. It´s GOŽIRA. Prosím nehledejte ve filmu logiku a kochejte se fighty s Gožirou. Tady u tohohle filmu se snad ani nelze ohánět realistickými argumenty, anebo v něm hledat nějakou hlubší filosofii. Je to proste boží. Hlavní zápletku beru jako takovou kulisu, aby to nebylo jen o godzille, ale i o nás jako lidstvu, které s tím stejně nic udělat nemůže. ()

Roseinka

Na tomhle filmu se mi víc líbil příběh hlavního hrdiny a jeho otce než bitva příšer. Několikrát jsem byla opravdu dojatá, příběh se prostě fakt vyvedl. Ale když přišlo na pravou akci, tak se u mě střídalo napětí s pocitem nudy. Mám ráda dlouhé filmy, ale tenhle byl na mě nějak moc dlouhý. Strašně mě nadchlo to, že SPOILER konečně Godzilla byla za tu dobrou, zachránkyni lidstva a že nemusela umřít, ale na druhou stranu mi vadily ty další dvě příšery, co žraly železo s uranem, to bylo prostě nějaký divný, líbilo by se mi, kdyby to režisér vymyslel jinak KONEC SPOILERU. Jinak jsem si film fakt dost užila a víceméně splnil moje očekávání. Obsazení pro mě neznámých herců mě příjemně překvapilo. 7/10 ()

klima777

Odtažité. Chaotické. Utržené ze řetězu, a proto marně hledající souvislosti, návaznosti a (ne)logické řetězce... i tam, kde nejsou. Zábavné. ()

blackJag

Vaše kamarádská Godžira ze sousedství se hlásí o slovo. Je moc pěkně stavěná (v klasickém duchu řekl bych) a všechny své cheesy momenty (na které nevyhnutelně došla řada, buď si jak buď) loží tak nějak snesitelněji, než bývá zvykem. 80% ()

NoFiction

Na tenhle snímek jsem si speciálně zajel do pražského Imaxu.........a neudělal jsem špatně. Fandím všem lidem, kteří tento snímek uvidí na svém notebooku s výborným stereo zvukem a skoro fullHD obrazem. ()

ghatos

Totální kýč a béčkový scénář jak z USA monster filmů 30. let. Opravdu míra různých kokotin, které se ani nesnaží předstírat nějaký reálný pseudovědecký základ je obrovská. Já vím, že nemůžu hledat nějakou logiku u takových bijáku, ale co tam se děje... :) :) :) . Jak se tam pracuje s radioaktivitou nebo se vztahem ještěra a lidí! Největší klady? Rozmáchlost a některé temné obrazy...54%. Doplnění komentáře + spoiler: ahoj, já rozumím předloze, která je taková jak jí popisuješ, ale to neznamená, že se automatický hodí do takového filmu, působí to strašně divně, když lidstvo se snaží studovat/ovládnout/zbavit veleještěra a ten i přesto poté jde jako predátor po jiných monstrech a lidi má vlastně rád...na konci si zaleze do moře a lidi mu u toho tleskají, v Japonsku, kde to je specifické to asi dává smysl, ale u USA blockbusteru ne, co se týče radioaktivity, tak jsem to myslel tak, že např. u komiksu museli udělat určité změny, jak se vyvíjela doba kupředu, to co stačilo před 2. světovou bylo po ní už k smíchu (už si nepamatuju, který super hrdina v USA to byl, ale prapůvodně své schopnosti získal z tvrdé vody, takže to museli potom změnit), stejné je to s radioaktivitou, která se mohla využít při vzniku monstra, ale pozdější vývoj Godzilly a další kreatury by se měli přizpůsobit 21. století a jistě by se dal zajímavějším a "věrohodnějším" způsobem upravit celkový koncept ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)