Godzilla

• USA Godzilla (více)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

Remivsremi

Parádní návrat božské přerostlé ještěrky. Film si dlouho uchovává příjemný mysteriózní pocit, kdy přesně nevíte, co všechno můžete očekávat. O to více pak budete potěšení tím vizuálním nářezem, který si pro nás tvůrci připravili. Kvitoval jsem nad mnohými záběry kamery, kdy dojde k porovnání lidské postavy se stometrovými obludami a v tu chvílí se divák cítí vážně titěrný a naprosto bezmocný proti takovým obludám. Potěšil i finální fight ala King Kong a jedinou výtku shledávám ve slabě podaném příběhu. Přesto jsem dostal, to co jsem očekával. Na mě tyto obludy zapůsobily mnohem lépe než v případě Pacific Rim a na Imax plátně to vážně stálo za to. Malé upozornění na závěr, vyhněte se 3Dčku, stojí za zlámanou grešli. ()

kjakob

Dokonce i hloupoučký Pacific Rim byl lepším popcornem než nová Godzilla. Těch WTF momentů je tam na můj vkus až příliš. Povedený je naopak začátek filmu, který nezapře velkou inspiraci Spielbergem (kolik napočítáte scén jako vystřižených z Jurského Parku?) a především to herecky táhne Bryan Cranston, který umí zahrát víc než jednu či dvě pózy, na rozdíl od ostatních herců. Vědec Kena Watanabe se vždy jen zjeví s vypoulenýma očima a po minutě ticha řekne hlášku typu "Let them fight", vážně? ()

Triple H

A to ma trailery tak navnadili! Do kina som išiel vyzbrojený aj teoretickou prípravou napr. Kamila Filu, bohužiaľ som sa napriek tomu nijak zvlášť nebavil. Oceňujem koncept, rešpekt k predlohe, snahu o vybičovanie očakávaní na maximum a autorský prístup. Mám však pocit, že Edwards nevie úplne najlepšie pracovať s hercami, ani s napätím. Problémom nebolo, že postavy sú klišé ako hrom, ale hercom sa nedarilo vdýchnuť im život (jediní ktorí mali aspoň štipku iskry boli Watanbe a Elizabeth Olsen). Uznávam, že scenár im veľa neuľahčoval (psychologická rovina sa odbila za prvých 5 minút), ale trošku entuziazmu a energie by neškodilo. Absolútne som nechápal ako môže mať Aaron Taylor-Johnson po celú stopáž tak nechutne znudený a jednotvárny ksicht. Buď mal ťažko na saláme, Edwards z neho viac nedostal, alebo ani dostať nechcel. Osobne si nie som istý či zámerom naozaj bolo, aby ľudská línia vyznela až takto fádne. Napätie rovnako žiadne, čo je v podobnom žánri neoddiskutovateľné mínus a celkom citeľne chýbalo aspoň občasné osvieženie humorom. Niekto môže tvrdiť, že to všetko bol úmysel, ale ja tomu neverím. Rejža však krásne vystihol maličkosť a zanedbateľnosť nás ľudkov, ktorí sa pri vojne monštier hmýrime pod ich nohami ako mravce a naše aktivity majú absolútne nulový dopad na vývoj celej situácie. To je na novej Godzille najlepší prvok - monštrá sú logicky povýšené na uber-existencie, ktorými náš um ani technológia nemôže zatriasť. Sme tu za štatistov na úrovni hmyzu - môžeme sa motať a snažiť, ale v prirodzenej hierarchii holt veľa nezmôžeme a sme ponechaní napospas tomu čo si prerastené obludy uzmyslia. Čo sa týka ich dávkovania, striedmosť tvorcom veľmi kvitujem - pocit ohromenia určite funguje lepšie sporadicky ako pri celostopážovom útoku na prvú signálnu. Celkovo teda zmiešané dojmy. Edwardsovi sa podarilo veľa prvkov zvoliť a zrealizovať správne, ale veľa ich bohužiaľ IMO nezvládol. P. S.: Najdrahší fanboy film aký zrejme budeme mať možnosť kedy vidieť. P. P. S.: Som celkom zvedavý na vývoj tržieb. Takto svojské uchopenie látky zrejme masovým divákom šmakovať úplne nebude. ()

eye candy odpad!

Se vší úctě k japonskému nukleárnímu axolotlovi, nedokázal jsem u téhle řídké srajdy vydržet déle než dvacet minut a to jsem dřel jak dobytek, abych se alespoň prokousal k prvnímu záběru na Godzillu a přesvědčil se, že tvůrci skutečně proti veškerému očekávání použili na její animaci digitální efekty a ne wrestlera v gumovém kostýmu. Bohužel toho kýče a impotence na mě bylo ze startu příliš. Film se postupně asi rozjede, ale na to co po mně chtěli tvůrci v prvním dějství, jsem nebyl schopnej přistoupit. ()

chelseaman22

Scénárista k Dr. Chocholouškovi! Ona tam neskáče jen godcyla, ale i netojper a zdegenerovej ptakopysk! Během filmu vám nepochybně unikne nit, načež budete tápat a ptát se, proč tamto monstrum chce souložit s netopejrem a proč hlavním spasitelem má být sličný poručík! Jediným skvostným aspektem je plamenomet godcyly netopejrovi do držky (bohužel vás zastihne v mírném klimbání, takže musíte přetáčet tu Blue-Ray VHS za 600 Kč!) Každopádně až nás napadne Loky nebo zlý transformeři, tak máme macitého defendora!!! 35% Celosvětový výdělek k 30. 8. 2014: $507,972,193, což je 3,17 násobek budgetu..........123. nejvýdělečnější snímek historie ()

Ogen

Nejdříve vyjádřím nezájem o film. Měl jsem za to, že druhá lepší Godzilla bude mít něco do sebe, ale po shlédnutí jsem uvážil, že se nikam nehrabe na původní z roku 98. Scény ve tmě - kdo by to byl řekl - ve kterých jsem vůbec nic neviděl a veškerý požitek z efektů zmizel. Film má mnoho potenciálních scén souboje, chápu že si jej režisér šetřil na konec, ale bylo to k ničemu. Taková škoda záběrů, film mohl být o 45 minut kratší byl by suprovej. Původní trailer byl nabouchaný až k prasknutí, nemohl jsem se dočkat a stále se nemohu zbavit pocite že film nebyl ani tak o Godzille jako spíš o stvořeních Muto. Zklamání a dávám jednu hvězdičku za hlavního herce. ()

Khumbac

Dělat hudbu, zvuky, neopomenutelné aroma filmu, je vždycky oříšek. ZDE VÁŽENÍ ... jsem si tohle užil v plné palbě. Přišpendlilo mně například scéna kdy vojáci seskakují z letadla - ty housle mi znějí v pale eště teď. Godzilí mohutný řev zní jako by parník narazil do hory. Monumentálnost obrovité bytosti si žádá fonetickou příručku, nejlépe i slovník.Opera, Fenomenální symfonie může začít. Koncertní bál. Freddie Mercury s Montserrat Caballe se můžou jít zahrabat. Asi bych si měl vyhledat předchozí radio-activ-monstra a vyslechnout si je. Sluchátka !! Temně dunivý prd Godzilly..., by byl opravdu na posrání...jo a ješzě se vysrat na všechen balast co je okolo této skupiny... ()

hopskulak

Svými audiovizálními kvalitami GODzilla vytváří dojem uměleckého filmu, jde ovšem o to nejklasičtější dobrodružství v duchu Stevena Spielberga, kde na několika rovinách dochází k inspiraci jeho filmografií. Zábavná je reflexe USA coby častého cíle nejrůznějších katastrofických scénářů. Impozantní důkaz toho, že by se nezávislí režiséři měli pouštět do komerčních blockbusterů. ()

Laerry

Určitě povedenější remake než film z roku 1998, i když ještěrka není skoro celý film vidět. Ale bylo osvěžující vidět v americkém velkofilmu přežít hlavního „záporáka a hrozbu lidstvu, co musí být eliminována apod.“ Zpráva divákům je tedy jasná: chraňte přírodu a ohrožené druhy! ()

filmmovier

Překvapivě velmi povedená a poměrně zábavná věc s hustýma titulkama. Čekal jsem, že to bude dost blbost, jelikož originály jsem neviděl a Emmerichova Godzilla je prostě strašnej film, to snad víme všichni. Ale tohle, to je fakt skvělý. Godzilla není moc vidět, což je rozhodně obrovský pozitivum, neboť tam nebyla moc dlouho, což filmu prospělo, ale její delší přítomnost by rozhodně nevadila... Konec byl super a o pokračování si to přímo říká a je to asi první letošní film, u kterého jsem se fakt začal těšit na druhý díl. A navíc bylo skvělý i obsazení - hlavně Elizabeth Olsen, kam se hrabou její ségry dvojčata, tohle je herečka!!! Bryan Cranston je správnej pán a role mu sedla jak ulitá, Aaron Taylor-Johnson je taky v poho, takže já jsem spokojenej. Film šlape jako hodinky, pořád se tam něco děje (i když to není nikterak originální, že) ale má to i celkem atmosféru a napětí, samozřejmě ale v únosné míře. Mě to prostě bavilo a musím říct, že tenhle film byl pro mě osobně celkem velké překvapení, takže rozhodně můžu doporučit, ale nic chytrého od toho nečekejte. P.S.: Zase to San Francisco, paráda. 80%. ()

Motinski

Ďalší prípad kedy boli trailery lepšie ako samotný film. Gareth Edwards mal v rukách projekt ktorý mohol skončiť ako kultová záležitosť. To čo nakoniec vzniklo sa mi aj ťažko opisuje. Opening, scény v elektrárni, zoskok z lietadla, v týchto momentoch sa pán režisér vedel vyhrať s atmosférou. Preto mi bolo ľúto že miesto jasnej vízie sme dostali zlepenec. Skromný veľkofilm, osobná dráma meniaca sa na CGI bordel, tým všetkým nová Godzilla je. Veľké sklamanie bol aj jej vizuál. (scéna keď chrlila oheň alebo čo to do pekla bolo ma až tak šokovala že som sa začal smiať.) Je pravda že oproti Emmerichovi sa držíme viac pôvodnej verzie čiže chyba možno bude v tom že mi nesedí predloha. Druhá príšera (Muto) mi prišla ešte vtipnejšia a jej Laserová show bola klinec do rakvy. No a záverečná bitka sklamala asi najviac. Necítil som pri nej žiadne emócie, dokonca už som rozmýšľal čo budem robiť keď vyjdem von s kina. ()

Doudis19

Achjo, aby měl takhle velkej film výjimečnou všeho všudy jednu scénu (havárije v elektrárně) a to ještě v první pětině stopáže a zbytek byla jen nepříliš záživná rutina směřují k závěrečnému, nepříliš přesvědčivému souboji dvou přerostlých kudlanek s obézní japonskou figurkou (přesně tak totiž vypadá), to se nedá nazývat vítězstvím, ba ani remízou! ()

ing.Frosty

Gareth Edwards má velice svérázný způsob režie. Jeho vizuální styl je hodně unikátní a hrozně mě bavil. Nicméně pokaždé, když se něco děje, tak je noc a je vidět úplný hovno. Když se k něčemu schyluje, tak kamera švenkne mimo nebo pro jistotu se střihne úplně jinam na druhou stranu světa, co kdyby náhodou divák viděl to, co chce vidět. Očekávání a napětí to šponuje na maximum, jenže ono se nakonec vůbec nic nestane nebo je tam tma jak v prdeli. Zvláštní zpúsob jak točit blockbuster. Na jeho nové Star Wars se ale hodně těším. Konečně by mohy mít nějak osobitý ksicht, ale chtělo by to víc exhibice. ()

Kulik.Z

Nesmrtelný Aaron! Hodná Godzillka! Nechápu, proč měla Godzillka godzillčí plamenomet... Prostě to celé bylo fujkyózní! A Desplat? Nic moc... Godzilla je vlastně jako Batman nebo Spiderman či Superman - KRÁL NETVORŮ - ZACHRÁNCE MĚSTA! ()

Lachtaan

Touha po katastrofických bijácích mě naštěstí opustila již před pár lety, není ale vůbec na škodu využít nekonečné filmové rozmanitosti a po delší odmlce opět do tohoto soudku zabruslit. Prozatím nejnovější (nepočítaje komorné každoroční rebooty ryze pro japonské obecenstvo) verzi příběhu nejimpozantnějšího monstra jsem si stáhnul již kdysi v létě roku 2014, abych zcela neosloven celkovým pojetím u filmu stanul tak do 40. minuty a nikdy mu nedopřál novou šanci. Bylo mi absolutně jedno, že jsem jí nespravedlivě udělil 1 hvězdu, i když jsem na to neměl sebemenší právo, až velmi nedávno jsem ji s uvědoměním velké chyby odstranil a dnes mohu hodnotit s čistým štítem. Dle celkového ohlasu je Edwardsova Godzilla hodně rozporuplným akčním spektáklem, mě jako někdejšího fanouška monster sci-fi ale na celé dvě hodiny zabavila a to mi v případě jinak tak očividného a jednoduchého filmu stačí. Možná, že dokonce vyrazím v příštím roce do kina na sequel. ()

UhLee

(6/10). Jako taková akční jízda, u které můžete totálně vypnout a nic neřešit fungovalo hodně slušně. Podíval jsem se na to, abych věděl všechny backstory, protože mám v plánu sjet Godzillu vs. Kong, tak ať to mám se vším všudy. Hodně velkou radost mi udělala účast Marvel sourozenců. Hlavně Aaron Taylor - Johnson je srdcovka a tady takhle role mu sedla. Každý musel nějak začínat a tohle není to nejhorší, co může herce potkat. Battle dvou Kaiju byl monumentální, ale od začátku bylo jasné jak to dopadne. Mě spíš bavilo se dívat jak to všechno začalo. Hlavně úvodní drama bylo opravdu strhující. ()

viperDavid

Taková trošku lepší pohádka s dinousauríkama, který však připomínají komáry. Nejde ani tak o boj lidí proti monstrům jako spíš, že se tloukli mezi sebou. Godzillák je za kladného hrdinu (ochraňuje svou potravu - lid) před komárama. Takže takové netradiční pojetí. Musím ale uznat že super ozvučený kinosál byl pohádkou, takže se klaním Pomovi, vybral dobře. ()

kinghome

Vůbec nevím co si o nové Godzille myslet. Na jednu stranu tu jsou momenty, který mě hodně mile překvapili a dost jsem se u nich bavil, ale na stranu druhou mě na tom filmu pořád něco sralo. Například ten vadnej Číňan, ono celý to obsazení bylo dost na nic. Sorry ale ten chlápek z Breaking Bad neumí vůbec hrát, ale vůbec! Tady vypadal jak vosková figurka, střídal pár grimas a jeho pláč byl spíš k smíchu. Aarona bych teda vůbec nepoznal, tenhle chlápek že hrál Kick-asse? Kdybych si nepřečetl jméno, tak bych si toho nikdy nevšiml ( Na žádost TheJokerCZ říkám, že hrál taky na píču, tak už nebreč! :D ). Další mínus je ten přeslazenej konec, snažil jsem se ho přehlídnout, ale proč to udělali až takhle sladký? Mohli udělat kompromis ale néé, oni to poserou. Ale abych jen nebuzeroval, tak skvělý byl ten nápad, udělat z Godzilly hrdinu, a přimíchat tam obří kudlanky :D Jo zní to debilně, ale ve filmu to docela funguje, nějaký scény jsou úžasný hlavně "spálení" a ta Godzilla byla strašně roztomilá, po tom co jsem vyšel z kina jsem měl těch pozitiv víc, ale postupně se všechny vytrácí a ze slabích 4* musím dát 3*. Jo a ještě jedna věc, první půlhodinu filmu se tam jen řve! Nedělám si srandu, prostě tam pořád někdo brečí jak malá buzna, to mě taky dost štvalo, ale zachraňuje to poslední souboj Godzilly, kterej je fakt povedenej. ()

LiborGondek

Takže asi takhle. Vůbec by mi nevadilo, že je zde Godzilla korunována na hrdinného super dravce na vrcholu potravního řetězce a nadtvora zdejší planety. Vstřebal bych asi i vetřelce bůhví z které doby nebo planety, kteří musí 15 let sedět na atomovém reaktoru a i potom dál vesele baští radioaktivní materiál jako potravu. Ale to jak vypadali, to už nedávám. I Godzilla z 1998, kdy byl film ještě omezen kvalitou počítačových animací, byla daleko přesvědčivější. Tehdy to byl skutečně majestátní ještěr, který vás donutil získat si k němu respekt. Ale tohle? Nová Godzilla je Earl Sinclair (Dinosaurové) s hlavou King Konga a ty dvě další příšery, to je něco mezi Kudlankou nábožnou, netopýrem a Optimem Primem. Pacific Rim taky nebyl žádný zázrak, ale příšery měl teda daleko lepší... To je fakt. 60% ()

Gothar

Omnoho lepšie ako Pacific Rim, ale aj tak to bolo sklamanie. Hudba bola zvolená veľmi dobre, efekty na jednotku a veľmi dobre bolo využité aj 3D. Zábery z pohľadu účastníkov posilnili atmosféru v dôležitých častiach filmu. Škoda rozťahaného stredu kedy som sa už vyslovene nudil, táto časť mohla byť pokojne zostrihaná a film by si tak udržal tempo a atmosféru od začiatku do konca. Odporúčam len ako chuťovku z pohľadu 3D efektov, inak nemá veľmi čo ponúknuť. Videné vo vynovenom Cinemaxe s pasívnymi okuliarmi, vraj je to lepšie ako stará technológia, zatiaľ môžem povedať, že to bola pravda. 70 % ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)