Godzilla

• USA Godzilla (více)

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

Georgex

Znáte ten pocit, když se těšíte na nějaký film, který z traileru vypadá hrozně cool a pak dostanete takový klystýr, že by to prohnalo celý regiment? Tak přesně tak se cítím, po novém počinu Garetha Edwardse, který se pustil do japonské příšery Godzilly. Ono proč ne, Emmerichova verze z roku 1998 stála za starou bačkoru, ale proti tomuto dílu, to byl majstrštyk a aspoň jste tam toto přerostlé monstrum mohli spatřit, v tomto dvouhodinovém kousku budete rádi za závěrečných pět minut, kdy se poprvé Godzilla ukáže. Možná jí tvůrci nechtěli ukazovat tak brzo, protože vypadá velmi vtipně, jak z filmů vznikajících před půl stoletím a tak bohužel působí i souboje s nesmyslnými atomovými brouky, kteří jsou hlavními hrdiny tohoto snímku. Kdyby to byl nějaký televizní film, řeknu fajn, ale toto stálo 160 miliónů dolarů a souboje vypadají jak kdyby je hráli dva převlečení herci s dvěma promile v žilách. To ani nechci rozebírat opravdu hloupý příběh s mnoha nejasnosti a řadou klišé, u kterého jsem se díky přetažené stopáži šíleně nudil a téměř půlku filmu jsem si říkal, jestli mi omylem nepustili jiný film. Moje hodnocení 30%. ()

Almásy

váhal som medzi 3 a 4. je to strašná kravina, originál proste blbosť, hlúpa, nelogická, zle napísaná a primitívne odohraná, plná klišé nad klišé a tak ďalej, ale dve veci som tomu zožral- prvé entreé Godzilly je skutočne majstrovské, to som aj ja nedýchal a povedal si ,,no do p..i" a mal som pred tým monštrom naozaj taký ten divácky rešpekt, druhá vec je to že mám proste slabosť na podobné sci-fi themes o tom, ako nie šmejdi z vesmíru ale ako nás ,,matka príroda" dokáže zlikvidovať. to tomu filmu beriem. ale ináč proste klasický americký ,,no brain allowed" blockbuster ()

greath

Pocta japonskej klasike. Takže klasici budú túto verziu zbožňovať, ostatní nenávidieť a ja som niekde v strede. Emmerich mal lepšie vychytávky, ale vďaka technike je Edwardsova Godzilla Epickejšia. V kine by som asi chvíľu nedýchal. And the king of the monsters is ... ()

Lottr

Vizuální stránka filmu je naprosto úžasná a předčila i má největší očekávání a to zejména ve druhé půlce filmu, kde o velkolepé scény není nouze. Scénu se seskoky padákem budu mít před očima ještě hodně dlouho, protože něco tak vydařeného se nevidí každý den. A po hudební stránce také musím pět jen slávu, protože ta skvěle dotváří jak velkolepé ničitelské scény, tak i takové to nervozní očekávání. Co se týče samotného příběhu, tak ten už je o poznání slabší a přeplněný klasickými a mnohokrát okoukanými klišé. Počínaje vzorovou americkou rodinou, dětmi mnoha kultur, neohroženým hrdinou v hlavní roli, až po klasický happy- end s nepříliš povedeným závěrem. Ale s tím už se tak nějak poslední dobou počítá v podobných žánrech. Chvílemi jsem to viděl na jasné 4* ( hlavně díky těm úžasným, vizuálním scénám) pak zase na pouhé 3* ( otřelý a ohraný příběh) ale velkolepé scény a touha po dalších tricích a epických, až megalomanských scénách zvítězily nad duchem a rozumem. Dávám 4* a rád se podívám ještě jednou. ()

tommmy89

Tak veľmi, ako som sa tešil na Godzillu, v takom rozsahu ma aj sklamala ! Bohužiaľ ... Niesom zvyknutý na také spletance, ako je tento film. Samozrejme trailer natočený na jednotku, ľudí ohúril (jasné že i mňa), dal im to, čo chcú vidieť a na koniec z toho vzniklo len hovno - bullshit. Som zvyknutý na klasicky natočenú Godzillu, ktorá spustoší mesto a na koniec ju "možno" zabijú. No haha, ako hovorím, tento bullshit mi ponúkol len drísty, ktoré som tam vôbec nečakal. WTF ? Muto ? ... To je teda šalát - vôbec neviem kde to vzali ! Ako áno, pre sci-fi je to dobrá "podívaná", ale pre klasika, ktorý je zvyknutý na staré old school filmy z čias minulých je to klišé a päsť na oko ... OK, toto sme nejako prežili, ale najlepšia koncovka ... Godzilla pomohla mestu a odplávala do večných lovíšť .. :D Neviem, sám sebe sa čudujem, že som to vôbec pozeral, ale efekty boli, ako inak kvalitné, no scenár na ******, preto dávam 3* ()

Styxos

skvělá atmosféra, Desplatova hudba (zde lehce evokující Dannyho Elfmana) skvělá. A Gareth Edwards je talent. Pro mě jeden z nejlepších filmů tohohle roku. ()

Sheffield

Být na tomhle tenkrát v kině, chtěl bych vrátit peníze za lístek natolik vehementně, že bych tu paní za pultem omylem zbil. Filmová tragédie godzillích rozměrů. ()

lomby

Nemastné neslané. Rozhodně bych vyzdvihl soundtrack filmu a některé scény to byla radost pohledět (seskok s padáky). Trailer dost klamal a brzká smrt Cranstona byla zrada. Podle mě o něco lepší než Godzilla s Renem, ale žádný zázrak se ve výsledku nekonal. ()

fiLLthe3DD

Oceňuji nápadité ,,komorní" zpracování - rozhodně to není tak přepálené jako ostatní projekty s gigantickými příšerami, kupříkladu Pacific Rim, Rampage nebo Meg. Rovněž mohu pochválit i vizuál, kameru a herecké výkony, avšak bohužel se přidávám k té skupině diváků, které celkové zpracování nesedlo a to zejména kvůli nezajímavým lidským postavám, s čímž se potýkají i další pokračování, zlatá ,,Godzilla"od Emmericha, tu jsem alespoň dokoukal, ale zde mi to činí obrovské problémy. Jinak chápu, že noční scény skryjí nedokonalosti digitálních efektů, ale tady je to vyloženě přehnané, následující pokračování (Kong a Godzilla II) jsou rozhodně mnohem zábavnější a vizuálně působivéjsí. ()

Reanimated

Masivní Uondané Trpěné Opulentno. Někde mezi 2-3 hvězdami: soundtrack, Cranston a působivý finální fight, k němuž vedly 2 hodiny totálně nemastné a neslané podívané. Zklamání... ()

FloTin

Jsem velice spokojený. Film naplnil moje očekávání (Efekty, herci, reálnost). Godzilla je na tom podobně jako Terminátor v jedničce (párkrát se tam mihne ale přesto je to pořád hlavní postava :) . A musím chválit za to, že se děj neodehrával jen na jednom místě, jako tomu bylo ve verzi z roku 1999 (New York). Sečteno, podtrženo je to prostě biják a doufám, že výjde SteelBook. ()

Šakalík

Jsem mile překvapen. Filmům o Godzille jsem nikdy velkou pozornost nevěnoval. Snad proto, že jsem je považoval za strašné kýče. O to větší radost mi udělalo toto poslední zpracování, které svým příběhem staví celou legendu úplně na hlavu. Film jako takový dlouho bojuje sám se sebou a opírá se o ty nejlacinější dějové berličky, jaké si můžeme představit. Přesto to dohromady z nějakého důvodu funguje. Nápad postavit Godzillu proti dvěma velkým švábům je výborný. Dává to příběhu úplně novou perspektivu. Osobně jsem na filmu ocenil, že se nevěnuje jenom velkolepému boření mrakodrapů, ale prehistorickou férovku gigantických netvorů sleduje jakoby na pozadí. Technické zpracovaní filmu je dechberoucí. Až na hanebně vyumělkovaný happyend (proboha!), ve kterém jsem už už čekal, že Godzilla dostane umělé dýchání a masáž srdce, jsem se po celý film opravdu dobře bavil. Asi už senilním, ale nebýt téhle závěrečné facky, nejspíš bych šel s hodnocením do plných. ()

KR4T4S

No tak ne. Nového Boha zbožňovat nebudu. Bez jakéhokoliv wow efektu. Na blockbuster takových rozměrů málo. Nápadů pomálu, ale na průměr stačí. 55% ()

Maynard.

Kdo by čekal 2 hodinovou romantiku, tak by se šeredně zmejlil. Ale to už asi název filmu napovídá, co? :o). Zaskočil jsem na to díky celkem chytlavým trailerům a taky proto, že už sem celkem dlouho nebyl v kině nebo spíš teda v kině s tím největším plátnem v České Republice :o). Přesně kvůli celkvýmu zážitku sem na tohle šel. Pondělky sou na psychickech rozjezd dycky těžký, takže není potřeba koukat na nějaký duchaplný drámata. Tohle je prostě obrovskej blockbuster každým coulem. Docela sem byl překvapenej tím, že nešlo jen o Godzilu, ale i o její 2 protivníky (stejně tak vobrovský a destruktivní). Godzila oba dva konkurenty smetla a pak se vlastně stala národní hrdinkou. Akorát teda nezávidím tomu, kdo jednou bude tesat její sochu :o). Prdlý mi přišel hepy end, to bylo zbytečný. Hudba nebyla tak výrazná jako v Pacifik Rim. A tý akce se ve zmiňovaným popkorňáku objevilo taky víc. Aaron Taylor-Johnson pro mě dycky bude Kick-Ass, ale tady mu to docela sekne i jako gumě. která pomůže spasit svět. Jo a chyběly mi tam Emmerichovy hlášky - "Pane prezidente! Já sem pilot, já lítám" :o) ()

upson

GODŽIRÁ.................. no nebylo to špatné, ale i když jsem to nechal uležet, tak se to přes 70% nedostane. Né, že by mi to až tak vadilo, ale GODŽIRA od krku dolu vypadala jako americkej strávník z FASTFOODU :-D ()

Dinosaurier

Movie called Gojira and friends. Na začátku jsem si říkala - páni, to má našláplé na 5 hvězd. Bohužel je to hrozně roztahané, předvídatelné a spousta scén je tam jen, aby se zalíbila. A taky příliš málo Godzilly. Film se tak jmenuje jen proto, že původní Gojiru nikdo nezná, a tak by Muta nikdo nepobral. Chvályhodné je to, že film vychází z původní japonské předlohy, za to palec nahoru. Celé je to hrozně uchvacující, ale po skončení mám pocit, že tam vlastně k ničemu nedošlo. Ani madam Muto nebylo roztrženo to její břicho, jak jsem si hrozně přála, aby všechna vajca vypadala alá: "To máš za to, ty svině." Takže je to tak 3/4 z 5. Je mi to líto, krasavice. ()

kenkaku

U Emmerichovi Godzilly jsem napsal, že když není Godzilla na plátně, není na co koukat. Pokud bych stejný metr zvolil tady, bylo by to tak na jednu hvězdičku, protože na první solidní podívanou s ještěrkou si počkáme 3/4 filmu (to je 1,5 hodiny). To té doby jako na potvoru se mršky angažují jen v noci a ještě na pár sekund. No hnus velebnosti. Kde Emmerich nechal frajersky Godzillu protajtrdlíkovat městem v pravé poledne se Edwards zmůže jen na krátký pohled na trosky kudy prošla. Celkem drzost s ohledem na to, že právě na tu pitomou ještěrku film láká. Co se mi líbí na druhou stranu moc je přítomnost více než jedné obří mršky a o dost lepší práce s dějem a atmosférou. Řekněme ještě 15 minut před koncem jsem byl ochoten dát nadstandartní hodnocení. Po tom co se finální bitka odehrála drze opět v noci jsem si řekl, že víc než průměr nedám. Cítím z toho totiž účelnost a naschvál. ()

herr_carter

Pokaždé, když se řekne "Gožira, gožira" , stejně se mi jako první vybaví původní (čti:novodobé, moderní) Emmerichovo ztvárnění, které mi (jako konzumnímu fanouškovi) přišlo určitě normálnější a pro komiksového neznaboha i daleko stravitelnější, než toto. Dvě hvězdičky pouze za jakés-takés efekty, jinak nuda nuda, šeď šeď...................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

Rebbit

Filmový bůh me opět za něco trestá, nebo nevím jak jinak si to vysvětlit... Na tento film jsem se těšil jak malý kluk a do dnes jsem každý den zapínal Pc s tím, ze už by se mohl film objevit na netu. Konečně se tak stalo a po shlédnutí, jsem koukal asi 5 minut do zdi a přemýšlel, jestli se mi film líbí nebo ne, je to už hodina co film skončil a zjišťuji, ze nevím... to co se stalo v posledním záběru me vykolejilo asi na hodně dlouho :-) dávám 3* tím asi nic nezkazim, ale tento film asi už vidět nepotřebuji :-D ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)