poster

Sket Dance (TV seriál)

 • japonský

  スケット・ダンス

 • anglický

  Sket Dance

Animovaný / Drama / Komedie

Japonsko, 2011, 77x24 min

Hrají:

Ai Kajano, Akeno Watanabe, Fumiko Orikasa, Gackt, Kendži Nodžima, Tomokazu Seki, Aja Hisakawa, Ajako Kawasumi, Činacu Akasaki, Džun'iči Suwabe, Džúróta Kosugi, Iššin Čiba, Juka Imai, Jošicugu Macuoka, Ken'iči Ogata, Jumi Hara, Kózó Dózaka, Mamiko Noto, Miki Itó, Noriaki Sugijama, Norio Wakamoto, Rie Kugimija, Šigeru Čiba, Šin'iči Watanabe, Tomokazu Sugita, Daisuke Sakaguči, Kazuki Jao, Emiri Kató, Makoto Jasumura, Kjóko Hikami, Satoši Hino, Masahito Jabe, Jú Kobajaši, Marina Inoue, Minako Kotobuki, Kaoru Mizuhara, Satomi Sató, Džunko Minagawa, Saki Fudžita, Sajuri Jahagi, Juka Iguči, Hiro Šimono, Džódži Nakata, Miju Macuki, Majuki Makiguči, Fumihiko Tačiki, Jukijo Fudžii, Hiroši Janaka, Kódži Takeda, Tóru Nara, Júiči Iguči, Nobuo Tobita, Tecu Inada, Hirojuki Jošino, Megumi Tojoguči, Nobujuki Hijama, Satomi Arai, Ajane Sakura, Kazujuki Okicu, Šizuka Išikawa, Júko Minaguči, Masaši Ebara, Kóiči Sakaguči, Jukari Tamura, Mami Kingecu, Daisuke Kirii, Kaori Nazuka, Aki Kanada, Saori Hajami, Kacudži Mori, Tomomiči Nišimura, Azumi Asakura, Šintaró Asanuma, Rjóta Ósaka, Jošihisa Kawahara, Mika Teratani, Tóru Furuja, Nobuaki Kanemicu, Kudžira, Manabu Sakamaki, Kumiko Takizawa, Mai Aizawa, Masumi Asano, Rjóko Širaiši, Sakura Tange, Jui Ogura, Čihiro Tagaino, Nacumi Takamori, Hiroki Gotó, Minami Cuda, Sajuri Hara, Minoru Širaiši, Hiroši Cučida, Jošino Takamori, Haruka Tomacu, Hiroaki Tadžiri, Taiten Kusunoki, Rikija Kojama

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

 • Subjektiv
  **

  Epizodické seriály s postavičkami, jejichž povaha se skládá jen z velevýrazných vnějších znaků, mají tu výhodu, že jim člověk bez výčitek svědomí udělí hodnocení i po pouhých třech dílech... V obyčejné japonské škole mají klub (či kroužek, chcete-li) kendo, klub plavání, klub baseballu, klub basketbalu, klub výtvarný a klub literární... v obyčejné japonské anime škole mívají takové kluby taky, ale navíc SOS brigádu, paranormální klub, klub hostitelství, klub spodního prádla či jako zde, klub snažící se o pomoc bližnímu spolužáku, ať má jakýkoliv problém. Tyhle kluby mívají jen málo členů, neboť často usilují o diváka s ptačím mozkem a ten by se v příliš velkém množství postav neorientoval. I pouhé tři postavy navíc musí vykazovat zásadní odlišnosti a zároveň oplývat primitivními lákadly. Násilnická prsatice, kompjůtrový geek a "Holmes" s červenou, ušatou čapkou a motorkářskými brýlemi se od sebe liší dostatečně, vypusťme je tedy z klece, ať zažívají dobrodružství, ve kterých vás snad rozesměje zvracení a muž v dívčí šatně. Hodně štěstí, SKETy.(23.4.2011)

 • Larky
  **

  Upřímně mě docela překvapuje, že je takhle primitivní koncept jakým Sket Dance oplývá, který by stěží vydržel na 20 + dílů, naroubován na dílů 77. Velká chyba. Leč jen jedna z mnoha. ----- Tou pravděpodobně nejzásadnější jsou tři hlavní charaktery, které si ve své škole založí klub ve kterém budou „pomáhat“ lidem. Hned na začátek je potřeba říct, že to není žádná parta geniů. Spíš právě naopak. Demence jím často vévodí a tak je až s podivem, že si s tímhle scénář často vůbec neví rady a nedokáže si z toho udělat srandu. ------ Patroni nudnosti A.K.A. velitelé stereotypu jmenovitě pak Yūsuke Fujisaki, který je trapnou a nevtipnou kopií Sherlocka Holmese, Hime Onizuka, která se snaží být hotovou Hit Girl a každou chvíli utrousit nějakou rádoby vtipnou hlášku a suveréně nejstupidnější z téhle retardované trojice je Kazuyoshi Usui, ultra-geek, jenž se rozloučil s mluveným projevem prostřednictvím úst, aby jej hned vzápětí nahradil slovem elektronickým. Málokdy se vidí, aby hlavní postavy vykazovali až prakticky nulové charisma, přičemž se mlátili s neumětelstvým a amatérismem jejich stvořitelů. ------ O něco líp (ikdyž né o moc) dopadli postavy vedlejší. Tady je ale problém v tom, že Sket Dance je Anime epizodické. Často je vedlejším postavám věnován jen ten jeden díl a tak mají prostoru pro zaujmutí zoufale málo. I tak ale povětšinou hlavní trio zastiňují. ------ Sket Dance je primárně Anime komediální. V druhém plánu se ale snaží býti i často dramatem. Tyhle dvě složky se ale vůbec nedoplňují. Ne ani tak proto, že by spolu nemohli vycházet. Ony vůbec nefungují (ani samy o sobě). Celek pak na mě často působil dojmem kočkopsa, kdy na jedné straně se seriál často (a nefunkčně) snaží býti Anime plný žertů, aby o chvíli později představil srdceryvný příběh ze života lidu, který hlavní hrdiny během seriálu potká. Vtipy jsou povedené tak zhruba 2 na díl (!), drama ve Sket Dance funguje jen v několika málo prvních dílech. Dál už je to jen naprostá tvůrčí křeč. ------ Hostování ve známé Gintamě sice bude Sket Dance k dobru v rámci PR keců, ale jinak mu to nepomáhá nijak. ------- Co se týče pozitiv, tam bych zahrnul solidní hudbu (opening se povedl), fajn kresbu a některé zápletky začátečních dílů. A to je tak dohromady vše. Sket Dance je velmi podprůměrné Anime, které za sebe určitě doporučit nemohu. Je to čirá ztráta času. - Slabé 2*.(2.11.2012)

 • daGGos
  ***

  Kenta Shinohara, autor předlohy, býval dříve asistentem Hideaki Sorachiho, který má pro změnu na triku Gintamu, a rozhodně nelze říct, že by na Sket Dance tahle spolupráce nezanechala stopy. Ústřední trojice pomáhající dalším vedlejším postavám s jejich problémy v absurdním světě plném všemožně pošahaných charakterů? Epizodický obsah, který na sebe jen zřídkakdy nějak hlouběji navazuje? Téměř každý díl zakončen dlouhým monologem hlavní postavy většinou na téma přátelství? Výhradně komediální náplň, kterou ale sem tam nahradí i regulérní drama? Sakra, kdybych byl zlý, mohl bych Sket Dance nazvat kopií Gintamy. A kdybych byl ještě "zlejší", nazval bych ho takovou kopií light. Když dva dělají totéž, není to vždy totéž, a tak tam, kde se Gintama pouští do epických několikadílných "arců", drží se Sket Dance jako klíště formátu "1 díl = 1 mise" (s drobnou výjimkou v podobě dílů popisujících minulost hlavních postav, které ale také nepřekročí stopáž dvou dílů), tam, kde Gintama přichází s neustále dalšími a dalšími způsoby jak rozesmát (případně překvapit) diváky, sází Sket Dance neustále na stejné situace a vlastnosti (lépe řečeno charakterové vady) jednotlivých postav a takhle by se dalo pokračovat... Jakkoli ale může můj komentář vyznívat trochu kriticky, rozhodně to neberte tak, že bych se vás od seriálu snažil odradit.. Po těch 77 dílech strávených s Bossunem, Himeko, Switchem a spol. můžu s klidem prohlásit, že i když na úplnou špičku to není, i tak tahle banda kope vyšší ligu. ***(2.11.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace