poster

Norman a duchové

 • USA

  ParaNorman

 • Slovensko

  Norman a duchovia

 • Velká Británie

  ParaNorman

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Horor / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Baxt
  ****

  Nezůstává jen v té inspiračně-parodické rovině, zejména v druhé půlce se ParaNorman snaží tvořit svět s pravidly, jeho obyvatele i mytologické pozadí předcházející syžetu. Jenže to neměl být impuls k vytracení všeho humoru. Přes veškerou snahu dát té taškařici vážnější podtóny, zůstává jen s žánrem si pohrávající hračičkou s nenaplněnými ambicemi být víc než stínem zašlé doby. Netroufám si říct, kolik zkazil dabing. Takový Michal Holán mě otravuje uši takřka vždycky.(1.10.2012)

 • milka
  ***

  Dosti promarněná šance. Výborný námět, který se mohl s přehledem stát novou Koralínou a spol. a děti by si u toho mohli vyměňovat trenky, je zde ovšem většinu času nevyužit. Místo hromady hlášek, odkazů a výborné atmosféry se dočkáme jen slabounkého příběhu a nudných moralitek. Pár slušných nápadů a hlášek se najde, ovšem celkově to vůbec nedrží pohromadě a dospělejší divák se i přes účast zombíků začne ke konci už dost nudit.(9.12.2012)

 • D.Moore
  *****

  Velmi vtipný a milý, velmi strašidelný a zároveň velmi smutný animák. Nezvyklá kombinace? Rozhodně. Ale tím spíš se mi Norman líbil. Originality je v něm více než se může na první pohled zdát a poselství, které chce předat, není zdaleka určeno jen dětem. A ty vizuální nápady - kéž by průměrný hraný film (nejen hororový) měl alespoň třetinu z nich!(16.3.2014)

 • kinghome
  ***

  Škoda nevyužitého potenciálu. Mě osobně se vůbec nelíbilo zpracování. V době, kdy jsou k dipozici skvělé animace nechápu, proč se přiklonili k takovéto zastaralé plastelínové animaci.Je to více práce a vypadá to ohodně hůř než normální animovaný film. 3D mi tady přijde naprosto zbytečné. Předvídatelné postavy, které se ale do tohohle filmu hodí. Občas mi to připomělo Scoobyho bez Scoobyho. Máme tu malého tlouštíka, blbýho steroiďáka, vypatlanou blondýnu a šmejda, kterej všechny šikanuje a hraje si na borce a samozřejmě hlavního hrdinu, kterej neni oblíbenej a všichni jim opovrhujou. To už tu bylo stokrát, ale u tohohle animáku potěší odkazy na hororové filmy a pár vtipnejch scének se zombíkama. K tomu si přidejte typickej happy end, kdy hlavní hrdina zachrání celej svět a máme tu průměrnej animovanej film, kterej nijak nevyčuhuje a strašně zklamal mé očekávání. Takových možností a oni se zmůžou jen na čistý průměr. Je to škoda. 60%(27.1.2013)

 • ajuska
  ****

  Fajn stylizace - kreslený zombie horor, který by ve strašidelnosti klidně mohl konkurovat i některým seriózněji zamýšlným pokusům. Příběh je příjemně svižný, sem tam s dobrým vtipem. Na konci sice dle očekávání nechybí nějaké to morální poučení, ale není to nijak přehnané a otravné. Jen se bojím, aby to nezkazil dabing, viděla jsem v originále..(25.11.2012)

 • - 7 prokletých zombie nese jména Judge Hopkins, Eben Hardwick, Thaddeus Blackton, Lemuel Spalding, Amelia Wilcot, Goodie Temper a Wile London. (Dr Lizal)

 • - Film byl natočen pomocí kamery Canon 5D Mark II DSLR, která byla pro 3D efekt umístěná na speciálním stojanu, na kterém se po každém záběru o malý kousek poposunula. (Dr Lizal)

 • - Tvůrci filmu v čele se scenáristou Chrisem Butlerem vydali podle filmu i stejnojmennou knihu. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace