Norman a duchové

Norman a duchovia

ParaNorman

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 93 min

,,DNES VEČER JE VÝROČÍ ÚMRTÍ ČARODĚJNICE. DUCHOVÉ SE PROBUDÍ, A ONA PŘIVEDE MRTVÉ ZPÁTKY.“ ... ,, ALE JÁ JSEM JENOM DÍTĚ!.....“ /// V rámci rovnoprávnosti už ty, co nemaj vyřešenou (předsmrtnou) minulost nevidí jen chlastající spisovatelé, (hluchý) holky, ale i děti. No dobře… vím, vím, malej Cole … dobrá, tak kromě něj je tu ještě Norman. Ale ten navíc řeší i čarodějnou kletbu… Musím uznat, že temný barvy + všechny ty odkazy a drobný fórky na jiný filmy mě bavěj (ale vysvětluj parchantovi, kdo byl Jason Voorhees…). Taky (a překvapivě) jsou tu i ,,fujtably“ (ale vysvětlujte jim, že si nemaj zakrejvat voko, ale smát se…). I proto si myslím, že ,,pohádka“ o dítěti s velmi zvláštním darem, který chtělo, aby jej ostatní lidi pochopili bude spíš pro nás starší, než pro davy capartů, mířících z mateřský školky na hromadnou projekci. (ale možná by to pro ně mohla bejt solidní náhrada za masový vraždy) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcíp nám pes a děti by se s ním chtěly ještě vidět. 2.) S děckama máme nakoukaný všechny hororový pecky. 3.) Thx za titule ,,NikkiNicotine“ a ,,dezibook“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *(23.11.2012)

Co se mi líbilo? Trochu ta atmosféra a pak ten vtípek na konci "Myslím, že se ti bude můj přítel líbit..." u toho jsem se zasmál. Zbytek byl rozporuplný, chvíli se to snaží být melancholické, pak to hraje na hororovou strunu a pak je to sladké a patetické až hanba. Mělo to chvíle, které byly fajn, nápady, které stojí za to ocenit jako třeba zjištění, že nejděsivější na světě je "rozlícený dav" a to děvče co zapálilo a házelo růžového plyšáka tomu vévodilo. No a pak to mělo ty momenty přeslazené, které většinu těch pozitivních vln, které jsem cítil posílali do kopru. Stačilo mi třeba když výše zmíněné děvčátko pak dávalo zombíkovi zpět ruku, rázem bylo po oblibě... Jistě je to film i pro děcka a ty by něco silnějšího asi nedaly a tak muselo vše nejspíš skončit tak jak to skončilo, ale mě to prostě nenadchlo a nepotěšilo. Takže je mi líto, ale za ten výrazový kolotoč s pro mě ne příliš povedeným koncem dám jen 6/10.(2.1.2017)

Nejlepší hororovej animák co jsem zatím viděl u tohodle filmu jsem se fakt krásně zasmál hlavně nabouchanej bratříček tlustého Normanova kámoše neměl nejmenší chybku. Duchové a zombíci jsou rovněž bez chyby a nenudil jsem se ani vteřinu. Když jsem viděl nabušence jak kašle na holku a oplakává své autíčko jako bych zíral sám na sebe (slečny prominou ale narozdíl od vás auto nebolí hlava když chcete zběsilou jízdu třeba i třikrát denně) . Norman to nemá jednoduché jelikož ho za magora mají kromě mrtvých skoro všichni a nejvíc ho prudí Alvin i když tentokrát bez chipmunků. Norman se ale drží statečně a ten jeho budík a bačkory a kartáček jsem mu fakt záviděl asi začnu nakupovat věci do domácnosti. Super horor pro pětileté a úžasná zábava pro všechny.(8.2.2013)

Dosti promarněná šance. Výborný námět, který se mohl s přehledem stát novou Koralínou a spol. a děti by si u toho mohli vyměňovat trenky, je zde ovšem většinu času nevyužit. Místo hromady hlášek, odkazů a výborné atmosféry se dočkáme jen slabounkého příběhu a nudných moralitek. Pár slušných nápadů a hlášek se najde, ovšem celkově to vůbec nedrží pohromadě a dospělejší divák se i přes účast zombíků začne ke konci už dost nudit.(9.12.2012)

• Pítrs85

V Normanovi se určitě poznal nejeden fanoušek hororových filmů a s úsměvem na rtech zavzpomínal na své začátky, kdy se bál třeba i panenky Chuckyho (ehm :-), ParaNorman je totiž poctou tomuto žánru a tak vy můžete jen odhalovat, kolik a kde na vás mrkne odkaz na nějaký ten horor (mě nejvíc potěšilo Normanovo vyzvánění mobilu (theme song z Halloweenu/, bo mám úplně to samé :-). Jenže... film je, narozdíl od sestřenice Koralíny, jedna velká nuda a hlavně- bez temné atmosféry, kterou Coraline tolik oplývala (v rámci animovaných filmů). Norman sice vypadá jak výše jmenovaná, resp. vizuál je i tady opravdu vyvedený, jenže je to celé takové ňuňu ťuťu, jak novější animáč od Disneyho. Což je škoda a promarněná šance zaskórovat v žánru, kde se v poslední době moc neurodilo (ani Burtonův Frankenweenie to nevytrhl). Takhle si na to nejlepší budete muset počkat až se závěrečnými titulky a to jen v případě, že jste fanoušci kapely The White Stripes- zazní tam totiž jejich pecka Little Ghost ;-)(21.7.2013)

• - Jedná se o první rodinný animovaný film, ve kterém se objevuje postava, o které je veřejně přiznáno, že je homosexuální. (PanTumnus)

• - Film byl natočen pomocí kamery Canon 5D Mark II DSLR, která byla pro 3D efekt umístěná na speciálním stojanu, na kterém se po každém záběru o malý kousek poposunula. (Dr Lizal)

• - Tvůrci filmu v čele se scenáristou Chrisem Butlerem vydali podle filmu i stejnojmennou knihu. (Terva)