Normanovi je jedenáct let, rád se dívá na horory, a hlavně je obdařen "šestým smyslem" - vidí mrtvé lidi. Může si povídat třeba s dávnou zesnulou babičkou. Jeho zvláštní schopnost ho vyčleňuje ze společnosti, která ho považuje za podivína a dává mu to dost často najevo. To se ale brzy změní. Na jeho městečko zaútočí zlá čarodějnice a sedm oživlých mrtvol, které ji před 200 lety poslaly na oprátku a ona je za to proklela. A právě Norman je tím jediným, kdo tomu může zabránit a vrátit věci do starých kolejí. Jak to ale udělat, když absolutně netuší, o co jde? (TV Nova)

fiasko

Známka: B+; „I don't want to go to sleep. And you can't make me.“ LAIKA má fakt potenciál stát se dalším Studiem Ghibli. ParaNorman spadá do kategorie animovaného horror filmu pro děti (jenž šel globálně do kin), což opravdu nevím, kdy se naposledy stalo (nepočítám muzikály Mrtvou nevěstu a Ukradené Vánoce). O animaci (stop motion) samozřejmě nemá smysl mluvit, protože stejně jako u Koralíny, je naprosto dechberoucí a člověk nemůže spustit oči z obrazovky. Mělo to rozhodně mnohem větší potenciál, ale pořád se jedná o originální dílo, které povedeně vzdává hold béčkovým hororům z osmdesátek. Zombie sami o sobě mě moc nezajímají, ovšem filmy/hry, co jsem zatím viděl/hrál, ve kterých oni nemrtví vystupují, mají skvělé postavy, atmosféru a příběh – totéž platí pro ParaNormana. Tento film doporučuji komukoli, kdo už je otráven z mnohých soudobých jednolitě pestrobarevných 3D animáků! ()

wick

Ne moc podařený animák...ve srovnání s tím, co jsem viděl v poslední době je to spíše slabota, animačně i dějově. ()

Tambry1231

Rovnako ako s Coraline, nechcela som tento film velmi pozerať kedže nemám rada horory. Ale zo zvedavosti som si pozrela a bolo to celkom dobré. Sympatický Norman, strašidelné scénky, pár vtipov čo zabodovalo a nádherný koniec. Nechcem nič spoilerovať, ale to, ako sa konflikt vyriešil, bolo proste niečo úžasné a dojímavé, úplne sa mi chcelo plakať. Animácia je tiež skvelá. Sice je tam pár trochu škaredších and nesympatických dizajnov na postavách, ale tie akčnejšie scény čo používajú fantasy elementy, napríklad záverečná bitka, výzerajú úplne skvele. A morálka je tiež krásna ale aj velmi dospelá, smutná a realistická- ak ubližuješ luďom, ktorí ťa šikanovali v minulosti, môže sa z teba stať šikanár. Niektoré časti sú nudné a horory stále nemám rada, takže 5 hviezdičiek tomuto filmu nedám, ale aj tak odporúčam. ()

PenelopaW

Připadá mi, že tenhle film není až tak o nemrtvých, ale spíše o tom, jak se postavit k šikaně. Nu nevím, nevím, zda je vždy nejlepší nastavit jen tu druhou tvář... Víc se mi líbil motiv čarodějnice a čtení pohádky, ale celkově jsem moc nadšená nebyla. Předně se mi moc nelíbily loutky - s výjimkou Normana, který sám měl uši jako plachty, byli všichni nějak vizuálně divní. ()

Fordik

Dal bych 4*, ale když jsem viděl na Internetu, kolik dala zabrat jen jedna lampa, má tento skvělý snímek u mě 5 hvězd. SUper příběh, nádherná animace, skvělé gagy a nepochybně nádherná hudba, především u epického finále. ()

Teen.AGE.r

Jedno z nějvětších překvapení mezi animovanými filmy, pro tento rok! Film jsem si parádně užil, pákrát jsem se parádně zasmál no a co víc si přát? Snad jen, aby v tom byly ty zombie lépe využité ;) 5* ...85% ()

snupko13

Vidím, že sa tu názory delia, čo bolo horšie dej, či animácia. Ja do hororovej rozprávky by som rozhodne volil animáciu podobnú tejto, spomeňme si na Coraline. Skôr dej a scenár zaostával za očakavním, prvá polovica bola určite v pohode, ale koniec mal asi vyznieť veľkolepejšie ako dopadol. Miestami sa ozaj šilo nie horúcou, ale hrubou ihlou a tie nepodarené švy sakramentsky vidno. Potenciál bol rozhodne vyšší, preto je priamo úmerné sklamaniu. Možno hviezda naviac za nabúchaného gay svalovca s hlasom Casey Afflecka. ()

ragtime

Zvláštny zážitok. V podstate som to podľa traileru odsúdil už vopred, ale až po zhliadnutí celého filmu sa ukázalo, že je veľmi vtipný, krásne graficky spracovaný a miestami strach naháňajúci. Prial by som mu to víťazstvo na Oscaroch. Ale na to asi akademici nemajú gule. ()

montel

Norman je mladý chlapec, který má ovšem oproti svým vrstevníkům jednu zvláštnost, vidí duchy. Proto si z něj spolužáci utahují a Norman nemá žádné kamarády. Jednoho dne jej navštíví duch jeho strýce, který také trpěl tímto zvláštním darem a dá Normanovi těžký úkol. Musí zabránit probuzení ducha malé holčičky, která se probouzí jednou za sto let a která vždy vyhání mrtvé z hrobů. To se Normanovi nepovede a rázem městečkem křižují desítky mrtvých zombies. Norman má tedy jedinou možnost, musí najít ducha holčičky a přesvědčit ji, aby zanechala své nenávisti vůči obyvatelům městečka, kteří jí před mnoha lety upálili za čarodějnictví...Příliš se mi to nejevilo jako pohádka pro děti. Řečeno asi takhle, kdyby z toho byl hraný horor, mohla by to být bomba. Přeci jen konec je opravdu strašidelný i na pohádku.Takto se jen tvůrci snažili udělat zase nový neohraný animák, který ovšem nedosahuje na své možnosti. 45% ()

Luciaaas2

Nevím čím to je, ale tenhle animák mě prostě nenadchul a to je co říci. Je to nedotažený a něco tomu chybí, aby vás to vtáhlo do děje. ()

teseth

Velmi specifický animák, který nás dostane svou animací ale potrápí příběhem. Ten je prošpikován různými vtipy a narážkami, které jsou útokem nebo poctou klasickým hororům. To bohužel ale dost zmenšuje cílové publikum, které by tato pohádka mohla oslovit. Ale pro lidi, kteří viděli několik klasik tohoto žánru je pohádka něco naprosto kouzelná a povedená! ()

ssarka

pěkný loutky,pěknej animák,svižný děj,co celou dobu baví a nenudí..za mě skoro plný počet..určitě se to dá vidět vícekrát.. ()

Monditrade

Dobrý hororový ani-mák pro děcka...který je občas na hraně +15 let, ale alespoň to není infantilní blbůstka jako zvonilka a jiné dementní pohádky pro děti do 2 let... scénka kdy na Normana spadne mrtvola strýce je fakt hustá :-) ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska