• POMO

Jeden večierok a na ňom spústa mladých hereckých "hviezd" - to sú jediné dve premisy tejto minimálne zábavnej a hlavne úplne o ničom teenagerskej oddychovky.(24.9.2003)

• Gemini

Další z komedií, které dávají americkým středním školám punc místa, kde je nejdůležitější věcí to jak jste oblíbení, k čemuž potřebujete a) vzhled modelky b) být hvězda fotbalového týmu c) mít od obojího trochu a hlavně nemít samá áčka, protože potom byste byli čtyřokej blbštajn, nejlépe s rovnátkama a zálibou v klasické hudbě. A každému je ukradené, jestli jste krysa nebo něžná osamělá duše, což je obraz ze kterého se mi vždy a všude zvedal kufr. Hudební stránka - máme romantiku a maturitní mejdan, takže se nám tu střídají soft rockové partičky, které nemáte šanci rozeznat jednu od druhé a staré pomalé ploužící věci, které se povětšinou dočkaly děsivých coververzí (třeba od Mandy & Randy nebo samotných kluků Lunetiků Loonaticů, Navedenejch To Pumprlíků). Série dějových koncovek je utrpením...jak že to je v textu distributora? Večírek na rozloučenou probíhá jinak než si všichni představovali? Asi nejsem všichni:) I když přesnější vyjádření použil svého času Lobo, Velkej Šéf, když se setkal s arcismradlavym záhrobnim dechem Mora D'Fatala: "Jeje...je...ži...já se asi...asi...bluuarf!!!". A neříkám to jen proto, že je to jak z Dawsonova světa:) Takže za co ten rejpal kterej zas má svoji zdrbávací náladičku, dává ty dvě hvězdy, ptáte se? Za Jennifer Love Hewittovou (All You Need Is Love;)) a naprosto, naprosto, naprosto úchvatného anděla Jennu Elfman. Nic lepšího totiž v tomhle filmu neuvidíte.(22.11.2003)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $25,605,015Tržby Celosvetovo $-(25.12.2008)

Herecký obsazení Posledního mejdanu je naprosto neskutečný. Při prvnim zkouknutí jsem jenom čuměl na to, kolik (budoucích) hvězd jsem napočítal. Na druhej pokus jsem víc sledoval, co se tam odehrává a je to prostě jedna z těch "předprcičkovskejch" (nefekálních) teen komedií. Kdyby se snad chtěl někdo pohoršovat nad nějakym blitim nebo sranim, tak v tomto případě má smůlu. Žádnej tzv. fekální humor tady neuvidíte. Jestli je to dobře nebo špatně, to už záleží na vkusu každýho soudruha. Já mam tyhle teen-komedie z konce 90. let fakt rád (fekální i nefekální) a to už by musela bejt extra blbost, abych dal nějaký špatný hodnocení. Jennifer Love Hewitt to ve filmu fakt moc sluší, Lauren Ambrose je taková sympaticky asociální a Seth Green je příšernej pošuk :-) 75%(27.9.2010)

Svižná a vtipná teenagerovská komedie se záplavou mladých hereckých hvězdiček a cameo rolí (Jenna Elfman, Jerry O´Connell). Není to zdaleka tolik o sexu jako PRCIČKY, zaměřuje se to hlavně na středoškolský třídní boj "populárních" a "nepopulárních", jiné to oblíbené téma snímků tohoto žánru. A protože mám onen žánr slušně zmapovaný včetně jeho jednotlivých národních mutací, (bože Evropo styď se za ty hrůzy!) a nic lepšího než POSLEDNÍ MEJDAN jsem v jeho rámci neviděl, dávám plný počet bodů. Obzvlášť mě pobavila linie "pomsta šprtů" a z herců mě opět spolehlivě dostal Seth Geen, ale zdaleka nejen on. A ta expozice postav skrze jejich oblíbené citáty byla velice dobrý nápad.(16.1.2006)

• NinadeL

Vcelku tradiční teen komedie o tom, kterak hoši a dívky odmaturovali a jak jim jeden jediný večírek rozházel životy. V hlavní roli posh dámička Jenn Love, Herecky se od té doby ještě hodně naučila, ale už tehdy měla svůj pověstný břink. Ve vedlejších rolích najdeme takové jako Melissu Joan Hart, Liv Tyler nebo Selmu Blair. Klasická devadesátá v rozpuku. Takže pokud patříte k té jejich generaci, tak ano.(1.3.2017)

• ripo

Keď niekde uvidíte žáner "tínedžerovská komédia" očakávate salvy smiechu, trápnych situačných komík, sex, strata panenstva, alkohol a všetko možné, čo s tínedžermi nesúvisí, ale v americkej komédii sa musí objaviť .... Tak toto všetko v tomto filme takmer nie je .... Režiséri si zrejme mysleli, že keď do filmu zapoja stádo hollywoodskych hviezdičiek, že úspech bude zaručený ... Opak bol pravdou. Scenár nebol plytký, scenár, podľa mňa, nebol žiaden. Vyzeralo to, ako čistá improvizácia. Jedným slovom - katastrofa !(11.2.2006)

Docela zábava.(16.11.2005)

Tak tomuto hovorím megacasting.Ani jeden z hercov nikdy nekopal za vyššiu ligu, zato každý sa objavil aspoň v jednej z klasík 90.kového teen žánru, prípadne filmov nového milénia, ktoré mu nasledovali.Každý!Rovnako cameá ako vedľajšie úlohy, všetci sú známi so seriálov a komédií a oddychoviek a väčšina z nich na svoju popularitu iba čakala a vážne neviem kto to všetko spískal, no ťažko mohol tušiť, kde bude väčšina z nich dnes.Dokonca Jason Segel tu debutoval! Dvoma slovami: Ťažká pohoda.Ani tá Jennifer mi nevadila.Už nejakú dobu mi strašne lezie na nervy, ale tu bola proste na zožratie.Klasika pokleslého žánru, rovnako ako Trójska vojna.Klasika žánru ktorý milujem a posledný v Bulšite parodovaný film, čo mi doteraz unikal.A soundtrack nemal chybu(19.4.2013)

Výbornej film, na který sem narazila náhodou. Je vtipný, jenom trochu hloupý s bezva postavama. Jeho hlášky cituji ve všedních dnech. A mám ho ráda v češtině. Jedna ze čtyř vyjímek, kdy preferuji dabing. Takže je tak nějak vysokej, má vlasy a trička nosí někdy...Jo, prostě Preston.Mám ho rád. A víš koho mám taky rád? Velmu ze Scooby Doo. Jo, vona je vážně dobrá/ TOhle je můj projekt ze třetí třídy. Funkční deštný prales, který Mike vyhodil ze čtvrtého patra. Od té doby, tam neprší:D(17.8.2008)

na jedno pozretie stačí ale viac krat to neskúšajte. hrozí poškodenie mozgu a nekonečný pocit deja vu(9.11.2007)

• mis-ko

A whole lot of young & nice hollywood stars. Každého z nich však môžem vidieť vo filme, ktorý nie je tak zbytočný ako tento.(20.3.2004)

• Kryton

Plno mladých hvězd a někde se nám schoval ten hlavní. Vtip! Asi ho zapomněli dopsat na seznam a pozvat ho.(22.3.2009)

Velice příjemná romantická komedie, kde se v tom dobrém slova smyslu vyřádil Seth Green. Vedle půvabné Jennifer Love Hewit se ve filmu na mejdanu objeví spousta mladých, tehdy méně známých tváří.(9.8.2008)

Dej: jeden pomaturitny vecierok na ktorom sa stretne obrovske mnozstvo hviezdiciek teenagerskych filmov (ja som napocital 23). Staci to na to, aby vznikol dobry film? Podla mna nie. Sica tam par dielcich dejovych liniek bolo, ale neboli podane prilis zabavnym alebo akokolvek zaujimavym sposobom. Proste posobili dost nevyrazne a tak najvacsou zabavou pre mna bolo objavovanie roznych znamych xichtov. Vysledok je cisty priemer na jedno pozretie. 5/10.(12.1.2012)

5 hvězdiček. Není to moc? Mohli byste se zeptat. Nuže hned vám vysvětlím proč - 1. hvězda je za Lauren Ambrose (a potažmo i Freddyho Rodrigueze, ale ten už mě tak nepřitahuje) dost pravděpodobně jsem si na ní vypěstoval závislost/úchylku. A krom toho umí i dobře hrát! 2. hvězda putuje kameramanovi - mixáž záběrů a nájezdy kamer jsou většinou dechberoucí, člověk se nenudí a nepřipadá mu že sleduje nudný dokument. 3. hvězda za "profily" postav včetně mott. Povedený nápad, jak vtáhnout člověka nenásilně do děje. 4. hvězdičku si zaslouží všichni vedlejší herci (protože pokud nepoznáte ani jednoho známého, jste buď z marsu a nebo slepí). Za zmínku určitě stojí Shermi- "červená nit" -nátor... A finální 5. hvězda? Scénáristům a režisérům, že tenhle film nezpatlali. Je sice pravda, že je tam kopec moralitek a pouček, ale v kterém filmu není? Navíc u tohoto filmu mi ta atmosféra přišla taková "prcičkovská". EDIT: 6. hvězdičku bych ještě dal za naprosto fascinující obsazení, prakticky většinu herců z toho mejdanu znám. Ba co víc, setkali se tu u jednoho filmu Freddy Rodriguez, Eric Balfour a Lauren Ambrose. EDIT2: Trochu pohádkový happy end, skoro jako nějaká komedie od Shakespeara, přesto ale hodnocení nechávám. Nikdo koneckonců neříká, že se den poté někdo s někým nerozešel.(28.2.2008)

ked este teen filmy o mejdanoch boli aj vtipne, nielen ozrale.(1.9.2014)

Něco jako "Prci, prci, prcičky", ale s tím rozdílem, že to není tak příjemně ujeté a ani tak vtipné, nemluvě o tom, že o nahotě tady nemůže být řeč, když je to vlastně podivná romantická komedie, kde ten konec ani chvíli nevěříte. Ale naštěstí je tu tolik herců, které poznáte, že vás jen tohle hledání bude bavit.(2.5.2017)

Když se to vezme kolem a kolem, je to taková ta prcičková klasika. Neurazí, ale mohlo to být lepší. 70%(17.9.2017)

• lennyd

Blíží se konec školního roku, a s tím i poslední letošní spářka. Každý se na konec střední školy chystá svým způsobem, Mike Dexter se rychle rozchází se svoji holkou Amandou (aby si na vejšce mohl pořádně užít),Preston se snaží naopak Amandu sbalit, Kenny se zas chystá na mejdan se seznamem nejhezčích holek na škole aby si už také vrznul. Prostě typické problémy americké omladiny. Jak celý film dopadne je jasné asi po dvou minutách, takže zbytek filmu se můžete jen "bavit" jak vám váš předpoklad krásně vychází... Další ze spousty teenagerovských komedií, která snad zaujme jen krásnou Jennifer Love Hewitt, a docela cool Sethem Greenem... Pokud je vám kolem 17, přičtěte si libovolný počet hvězdiček :)(20.8.2004)

<< předchozí 1 2