Muž na Měsíci

• Velká Británie Man on the Moon (více)
USA / Velká Británie / Německo / Japonsko, 1999, 118 min

Režie:

Miloš Forman

PollyJean

Film nebyl špatný to ne, více či méně šlo o standardní životopis, co mě ale hodně zhnusilo, byl Kaufmanův způsob humoru. TOHLE mělo být vtipný?? Film mě uvedl do dlouhých truchlivých úvah o Americe, jejich způsobu života a jejich pojímání humoru. ()

Ichabod

Nejlepší autobiografický film a film režírovaný Čechem co jsem kdy viděl. Neskutečný výkon Jima Carreyho, který je obvykle bezchybný, ale tady absolutně zazdil vše ze své ostatní tvorby a stlači velmi hluboko pod svůj asi zatím životní výkon v Man on the Moon, díky dochovaným materiálům se dá snadno porovnat s originálem a opravdu se překrývá dokonale. Ostatní herci absolutně neselhávají a Forman se obklopil nejlepšími tvůrci v oboru, protože málokdy zapomenu že sleduju film a absolutně se soustředím na postavu a příběh. Autobiografie andy Kaufmana pro mne dodnes nebyla podstatná, ale po pár videích na YouTube u Lettermana jsem si film musel pustit a jen jsem žasnul. Tak jsem se nepobavil a nedojmul minimálně tři roky. Smekám před všemi v tomhle filmu (včetně Courtney Love). ()

Koryntos

Jeden z mých nejoblíbenějších formanových filmů. Nejprve jsem viděla Muže na měsíci a až poté videa se skutečným Andy Kaufmanem. Zvláštní je, že Jim Carrey na mě zapůsobil víc, než opravdový Andy. ()

TheRoller

Pekná Fomanovka. Človek stále váha, či bol Andy Kaufman idiot alebo génius. Idiotom zostal pre tých, ktorí nedokázali pochopiť jeho geniálny "trolling". Film ako celok za 4*, Jim Carrey to vytiahol na rovných a plných 5*. ()

vyfuk

Andy Kaufman byl asi nejkontroverznější a zároveň nejgeniálnější komik vůbec. Forman opět zůstává spíše na uvolněné notě a to je na tom to skvělé. Sednete si a koukáte se na téměř dvou hodinový příběh s Jimem Carrey, který předvádí výkon hodný Oscara a neřešíte nic okolo. Něco jsem si i o Kaufmanovi přečetl a jsem za to rád, protože jsem dokázal i ocenit to jak je skorem do podrobna film skvěle udělán a popsán. Opět vidíme v hlavní ženské roli Love, která nakonec umí ukázat i herecký um a jsem rád, že prostřednictví našeho Čecháčka. Ach jo. Takovej paradox. Natolik si dělal ze života srandu, až i jeho život a smrt byl jeden velký vtip. Skvělé zakončení ve stylu Tonyho a REM. ()

ghatos

Stírání reality, fikce, překvapení...bourání předdefinovaných hranic vnímání (zábavy). Miloš Forman jako vybroušený klasik vás dovede, až k tomu největšímu vtipu...84%. ()

Molir

Vynikajici Jim Carrey potvrzuje to, co bylo dost dobre videt uz v Truman Show - ze je skvely herec, nikoliv jen sklebici se opice. Milos Forman to cele vyborne zreziroval s dokonalym prehledem. Jeden z nekolika malo filmu, ktere me naprosto dostaly a musel jsem je vydychavat jeste par hodin po titulcich... ()

Almásy

je len niekolko filmov ktore su dokonale a bezchybne. ja som myslel ze tieto filmy zomreli spolu s Davidom Leanom. a ze som sa seredne mylil. spontanne placem pri filme malokedy. ()

Gunslinger

No konečne dobrý film s Jimom Carreym, už to s ním nevyzeralo dobre..:) Na tomto filme ani nemám čo kritizovať, takže budem len chváliť, no vlastne ani to nebudem, bo nerát píšem pozitívnu kritiku :D.. Naozaj výborný film. Pre tých, čo to ešte nevideli- ihned bežte do požičovní.. ()

Berenise

Vyvolal vo mne riadny zmätok, na začiatku otrávenosť a kyslý úškrn, potom len začudovaný výraz a nakoniec, ani neviem ako, zostal silný dojem zo silného filmu....Kde sa to však vzalo, neviem rozlúštiť.... ()

Hruzi

Nejlepší herecký výkon Jima Carreyho. Nejlepší film Miloše Formana a to je co říct. Jim Carrey zahrál úžasně, úžasného Andyho Kauffmana a k tomu překrásná písneň od R.E.M. ... Film nejdřív sleduji s obdivem k Andymu, poté mě rozesměje, pak trochu romantiky a potom mě dojme. Vše s lehkostí zahrané od Jima, Dannyho, Cortney a hlavně Paula. ()

voleman

Tak tohle se Formanovi opravdu povedlo. Lepší životopisný film jsem zatím asi neviděl. Od začátku do konce promyšlená a propracovaná režie, u které je vidět že člověk kterou jí dělá měl Kaufmana opravdu rád. Příběh je zajímavý a to hlavně proto, že sám život Andyho Kaufmana byl velmi zajímavý. Kaufmana sem do tohoto filmu skoro neznal, ale tenhle snímek mi ho přiblížil natolik, že mi přijde jako bych ho znal odjakživa a že znám celý jeho život. Dalším obrovským pozitivem byl Jim Carrey, kterému role neskutečně sedla, a nikdo by ji nezahrál lépe. Za to měl opravdu dostat Oscara. Dvě hodiny utekly jako voda, a já musím říct že to byly opravdu povedené dvě hodiny. 95% ()

venca163

Škoda, že jsem to neviděl v kině. I když tehdy by se mi to asi tolik nelíbilo. Mám rád fóry dotažený za hranu, fóry, který když už se cítíš fakt trapně, tak se teprve rozjíždějí. (90%) ()

solskjaer

Snad nejvíce nedoceněný film ¨v historii kinematografie. Pan Forman odvedl nesmírný kus práce a nesmírně přesvědčivý Jim Carey zase odehrál životní roli. Báječné je pro tento film hoodně slabé slovo! ()

ondrech

Kamera: Anastas M. Michos ....... skvělé, brilantní, zlomová role Jima Carreyho... můj názor po zhlédnutí po několika letech - kvůli takovýmto snímků stojí za to žít! Jim Carrey se pro tuto roli narodil a scéna z Carnegie Hall je prostě dokonalá! Andy Kaufman je bůh a tohle je to nejlepší, co se mu mohlo dostat na jeho počest!!! GENIÁlní! ()

Hortenzia

tento film asi nemôžem hodnotiť objektívne,jim carrey mi totiž príšerne lezie na nervy a v tomto filme o to viac,že hrá ešte väčšieho magora než obyčajne ()

Dromed

Neuvěřitelně záživný a výpravný biografický snímek o pro mě dosud neznámém, a přitom skvělém komikovi a baviči Andy Kaufmanovi, tak jak to dokáže podat jen Forman. Jim Carrey je herec z asi nejlepší mimikou a gestikulací a zde to dokázal na plné čáře. Rozhodně nutno vidět. ()

slovan1

Říkal jsem si, že tvář Jima Cerreyho automaticky zaručuje úspěch filmu, ale v tohletom snímku jsem byl hodně zklaman. To ,co asi připadá americkému publiku vtipné nebo zábavné (show, seriál, ve které vystupoval Andy Kaufman), mi přišlo nadmíru ubohé, a divil jsem se, že něco takového může lidi bavit. To same platí o tomhle filmu. Nejlepši scéna je tak možna ta, ve které Andy Kaufman (Jim) začíná jako barový bavič a rozjede to jako Elvis. Jinak jsem hodněkrát uvažoval, že to vypnu a nedodívám se. Pro mě ztráta času, nudné, uhozené radoby zábavné scénky. Kaufmanuv život byl určitě zajímavý ale tohle mě fakt nebralo. 30-35% ()