Muž na Měsíci

• Velká Británie Man on the Moon (více)
USA / Velká Británie / Německo / Japonsko, 1999, 118 min

Režie:

Miloš Forman

Wolvie

Jeden z nejlepších Formanových snímků a taky nejlepší Carreyho herecký výkon.Kde jsou nějaké ty Oscary?! ()

BOURQUE

Andy Kaufman – človek, ktorý mal tak trošinku hodne zvláštny názor na to, ako sa majú ľudia baviť, človek, o ktorom ste nikdy nevedeli, kedy žartuje a kedy sa chová vážne. Každopádne ale určite súhlasím s tým, že je považovaný za jedného najtalentovanejších a najoriginálnejších komikov svojej generácie. Čo sa týka filmu, tak osobne si myslím, že keby nebola zlatá štvorka: režisér (Forman) a herci (Carrey, DeVito, Giamatti), tak potom by to bol veľmi prázdny. Podľa mňa Carrey veľmi dobre zvládol neustále miešanie komických a dramatických situácii. Záverečný soundtrack: R.E.M. – Man on the Moon – stelesnenie dokonalosti. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

KHkomiks

Vynikajicí film od Formana, ve kterém dokázal Jim Carrey, že není pouhým komikem, ale i výborným hercem. Veselý a smutný film podle skutečného člověka, kerý byl nenáviděn a milován svým obecenstvem. Strhující komediální drama. ()

Radek.SCH

Forman je až příliš artový a Carrey zase Ace Venturovký. Z téhle podivné kombinace nebudou spokojeni fanoušsci ani jednoho, ani druhého. A o Andy K. jsem nikdy předtím neslyšel, takže spíš americké téma (sitcomy, wresling...) ()

boul

Dokonalé dílo ještě chytřejšího autora. Forman vede v životopisných filmech a Jim Carrey je zvíře! 90% ()

WillyMarks

Opravdu velice rozporůplný snímek, od kterého jsem opravdu čekal něco jiného. Nějak jsem nezkoumal, co pouštím, prostě jsem to pustil a vyrazilo mi to dech. Je to příšerný a zároveň úžasný snímek. Plný emocí, plný negativní a pozitivní energie zároveň. Mist Mystifikace Andy Kaufman...hmm mám se tomu smát, nenávidět ho, brečet, či tleskat? Opravdu nevím. Ten film je tak, tak.....tak zvláštní a vlastně i velice smutný. Nicméně Jim Carrey je opravdová třída a pod taktovkou velkého pána Miloše Formana si můžeme v klidu brumlat u obrazovek.... Dokonalý životopisný příběh jednoho z nejzajímavějších komiků historie... Po dlouhém váhání zůstanu při zemi a při silných 4* 80% ()

BeranSon

--V RÁMCI FILMOVÉHO ÚTERKU-- Souhra Carrey - Forman je vskutku zvláštní, trošku mi nesedla, ale zase na opak to bylo obohacující. Oba si vybrali nesmírně nápaditou hlavní postavu, bláznivého a energického Muže na měsíci. Po všech stránkách jsou vidět Formanovi kvality, režii ovládá naprosto perfektně, dokáže navodit každý pocit zvlášť. Jim Carrey opět v jedné ze svých oblíbených rolí, tu ovládá při nejmenším dobře, ale občas to hodně přehání. Ano, beru že do toho s jistou nadsázkou jít musel, ale někdy by měl ubrat. To udělá no konci, ale tam už prostě přestat musel, na jeho obhajobu bych zase vytkl perfektně zahraného Elvise Presleyho. - 5/10 - ()

canucks333

Humor je subjektívny aj napriek tomu je neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Je akýmsi brnením voči stresu, alebo voči depresii. Veci treba brať s humorom. Ako Andy Kaufman, ktorý viac ako ostatných bavil najmä seba. Jeho humor bol skutočne nevídaný, ale aj napriek tomu veľmi kvalitný. Jim Carrey ukazuje, že zahrá prakticky čokoľvek. Skvelý film s výborným koncom... Videl som 2x v českom dabingu ------------ 90% ()

fr3ak

Tohle šlo úplně mimo mě. Film, kterýmu dám určitě ještě někdy šanci, protože podle hodnocení jsem spíš vedle asi já. Kdo ví... ()

Rathalos

Vyborny zivotopisny film podla skutocnej udalosti so skvelym hereckym vykonom Jima Carreyho,ktory ukazal ludom,ze je super herec,pochvala patri aj reziserovi Milosovi Formanovi...:-) ()

levente

Vtipný od začátku do konce. Jedna z nejlepších komedií, a přitom taková sladkobolná (pozitivně). Skvělá Courtney, skoro bych ji nepoznal. Štvou mě jen ti, kteří dali méně než 5 hvězdiček. Ňoumové to jsou. ()

Miki68

Bavil jsem se skvěle. A to od prvních záběrů s "titulkovým gagem" až po scénu smrti, které nevěřili ani ti nejbližší. Ortiginálního Andyho Kaufmanna jsem neznal. Ale při sledování filmu to vůbec nevadilo. naopak jsem pochopil esenci toho, co se nazývá "performance" - umění dělat věci jinak, provokovat svým přístupem a snaha vtáhnout diváky a posluchače do děje. Děj, scénář, střih, herecké výkony, hudba a samozřejmě režie byly v tak naprosté rovnováze, že jsem se ani na vteřinu nezamýšlel co bylo uděláno dobře a co ne. Výsostně symbolická je scéna, kdy nemocný Andy prokoukne trik šamana-léčitelea pochopí, že celý život je vlastně jedno velké divadlo... 4a1/2* ()

Amgis

Nebíte mě za můj názor. Podle mě film není tak skvělý je dobrý! . No každopádně zajimavé komedie/drama. Konec jak už to bývá donutí člověka se zamyslet nad životem. ()

patroklos

Jim Carrey ve filmu ukazal, ze neni jen skvelym komikem, ale take charakternim hercem. Pro me byl film prilis kruty a drsny, nemam takove rad, presto si zaslouzi oceneni nejvyssi, protoze nemel jako takovy chybu ()

Liduskaa

Po druhém shlédnutí mi to nedá a řadím tenhle film mezi moje nejoblíběnější..prostě jej nemůžu dostat z hlavy. To se nestává tak často, ale tentokrát se hluboce klaním před Milošem Formanem!! A to nejen za zpracování, ale hlavně za geniální obsazení hlavní role!! Jim Carrey zde hraje životní roli a jen těžko velmi těžko (no spíš vůbec) si nedokážu představit,že by Andyho měl hrát někdo jiný... ()

A_málka

Jima Carryho nemám ráda, ale v tomhle filmu jsem si jeho herecký výkon náramně užila. A vůbec, ten film se mi moc líbil ()

Stefan_M

Ako malo chyba primitivnym americanom k tomu, aby sa skvele bavili. Nepochopil som ani jeden pokus o vtip, ktorym chcel Kaufman rozosmiat publikum. ()

Barak

Jim Carrey se dvě hodiny hloupě tváří, pronáší stupidní vtípky, a navíc u většiny z nich nadává a křičí. Velmi zvláštní styl humoru, který mě stejně jako film vůbec nevzal.... 50% ()