poster

Vinnetou (TV seriál)

 • Německo

  Winnetou & Old Shatterhand

 • Německo

  Winnetou

 • Německo

  Winnetou - Der Mythos lebt

 • anglický

  Brotherhood - The Legend of Winnetou returns

 • Slovensko

  Winnetou

Dobrodružný / Western

Německo, 2016, 5 h 34 min (Minutáž: 94–123 min)

Komentáře uživatele swinevenca k tomuto TV seriálu

 • Vinnetou (TV seriál) (2016)
  *

  Odporná multikulti agitka, ve které vůbec nejde o příběhy, a asi proto jsou napsané tak špatně. Karl May, syn hrdinsky zabitého stávkujícího dělníka, je jediný běloch ze zkorumpované, násilnické a rasistické civilizace, kromě pracovitých prostitutek, který neodsoudí tu primitivní rasovou menšinu na první dojem... Něco tu nehraje. Rozhodně se kolekce starých filmů nemusí bát o své místo v playlistu vnuků našich otců. Něco tu nehraje...(21.1.2017)

 • Vinnetou: Nový svět (E01) (epizoda) (2016)
  **

  Díl první: Už zase skáču přes pražce. Úvodní film k nové sérii je především dlouhý. A to tak dlouhý, že kdyby byl o polovinu kratší, furt by se z toho čajíčkového příběhu vylouhoval slabý film. Mezi dnešním Olinem a Vinnetouem to v době registrovaného partnerství tepelně jiskří, ale nefunguje, zatímco mezi Bricem a Barkerem v době tuhých honů na buzíky to fungovalo, aniž by to muselo jiskřit. Záporáci nemůžou vypadat stylově ulízaně jako kdysi Senter nebo Rolins, ale musí mít pejzy a rozštěpy od koutku k oku. Hold i Divoký západ musí jít s dobou. Aspoň, že si při castingu vzpomněli na Mitiče, původní hudební témata i lokace. Chtěl jsem to brát jako slabý začátek, ale...(21.1.2017)

 • Vinnetou: Tajemství Stříbrného jezera (E02) (epizoda) (2016)
  odpad!

  Díl druhý: Šamanka hledá muže. Tady už se o příběhu nedá mluvit vůbec. Hodinu a půl dlouhá soap opera, která se tajemství Stříbrného jezera věnuje deset minut a zbytek času sleduje tři rádoby milostné linky, které zahrnují reinkarnační pokusy sjetého Mexičana, genderové ponížení před nastoupenou indiánskou jednotkou a podnikatelské začátky lehkých děv. Tenhle díl mě nezklamal, ten mě vyloženě nasral.(21.1.2017)

 • Vinnetou: Poslední bitva (E03) (epizoda) (2016)
  *

  Díl třetí: Ohně ve Stodolní. Závěrečná část se chvíli vymaňovala z milostného sevření předchozího dílu, ale po kolaudaci stodoly, momentu vrcholného štěstí, se přece jen začalo něco dít. Jenže už jsem byl setrvačností tak otráven z tohoto filmového světa, že mi bylo jedno, kdy ji který z bratrů koupí. Olinovu víru ve stanný soud musel hasit usazený zálesák, Vinnetoua po taktickém ústupu do obklíčeného domu zachránili Komanči. A když začnou slavit ještě uprostřed vřavy, pak si jednoho netref. Nicméně škoda, že se jedna věc z tohoto dílu nedostala do původní série - svět by si nás totiž líp pamatoval, kdyby kultovního Sentera zabil Pražák, co měl vždycky nejradši Františka.(21.1.2017)