Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák. (oficiální text distributora)

bruno84

Na tenhle film jsem byl upozorněn pár přáteli a dost dlouho mi trvalo než jsem se přinutil se na něj podívat - musím však podotknout, že ještě nikdy jsem nebyl v pozitivním slova smyslu tak šokován. Film mě okamžitě vtáhl do děje a já seděl od začátku do konce s otevřenou pusou údivem nad geniálním zpracováním tak prostého sociálního námětu, který byl několikrát přerušen výbuchem smíchu - zejména scéna kdy si Phillippe kupuje obraz za poněkud tučnější sumu a Drisse si myslí, že si dělá srandu mě odrovnala. Nemám moc rád filmy kde se musím dívat na někoho kdo je odkázán na pomoc druhých, protože to ve mě nikdy nevyvolává dobré pocity, ale u tohoto filmu jsem to nějak vnímal jinak. Prostě jeden z nejlepších filmů co jsem viděl a za mě 95%. Film jsem viděl nedávno i v televizi nadabovaný a pokud bych hodnotil podle dabingu, dostal bych se tak na 80%. Zkrátka pokud si film chcete užít, doporučuji zásadně originál - až uslyšíte smích Omara Sy v originálu, garantuji vám, že se budete smát také. ()

adam_arthur

Tento film ve mně vyvolal úplnou horskou dráhu pocitů. Je zde geniálně snouben humor a vážnější/pochmurnější situace. Kde se na toto hrabou ty Hollywoodské bezduché komedie. Film má to co by měl/mohl obsahovat každý správný film. A to je odkaz,poselství chcete-li. ()

MichaelG

Film jasně dokazuje to že pokud jsou určité skupiny lidí předem odsuzováni kvůli vzhledu apod. nemusí být to co předpokládají ostatní pravda.. lidem kteří si rozumí nezáleží na tom odkud jsou a jak vypadají zkrátka je jim to úplně fuk.. ()

mfanta

70% - Neviděl jsem mnoho novodobých francouzských filmů, ale tento mě velice příjemně překvapil. Přináší fungující kombinaci emocí, humoru a poučení. Film obsahuje velmi vážná témata, ale dokázal je ztvárnit tak, že to neuráží inteligenci diváka. Hodně filmu přidává velké charisma hlavního hrdiny (Omar Sy). Nebýt některých drhnoucích dějových posunů, kterým se tvůrci přece jen nedokázali vyhnout, mohlo být moje hodnocení velice vysoké. Francie jede. ()

aneken

V reálném životě těžko představitelné, přesto však neskutečně milé a zábavné. Okamžitý vstup do mých TOP10...;) ()

eexDon

Für mich - 80%, - /sladké, ideální, ve stylu: s černochama ve Francii ale nejsou jenom problémy, sice podle skutečnosti, ale upravené/, + /dobrý humor, ne křupanský americký, nebo suchý "hlavně se moc nesmát" britský, ikdyž pár ostřejších vtipů si Frantíci nemohli odpustit, slušně natočeno/, hodnocení - hezký film, sice zidealizovaný, upravený a na city hrající, ale docela povedený, šlo to ()

Regig

Velmi silně emocionálně natočený film s velkým humorem, který dokáže vytrysknout pod víčka krůpěje slz. Tak by to šlo také popsat. Zkrátka snímek o přátelství bez jakýchkoliv hranic, jako jsou mentální, rasové, nebo fyzické. ()

quido.morava

Velmi příjemná i dojemná záležitost s tak dobře namíchanými emocionálními klišé, která díky patřičné dávce jemné nadsázky z toho nedělají kýč. Vyjímečné dílo. ()

Smike78

Za posledních pár let určitě nejlepší komedie co jsem viděl. Dlouho jsem se tak nesmál. Přitom se jedná o milý inteligentní humor. ()

MisaP3

Jde o velice silný film, příběhem i osobností jednotlivých postav. Ukazuje, odlišné stránky dvou různých lidských existencí, které se spletou dohromady a vznikne něco co oběma změní zbytek života. Je to film plný humoru i námětu k zamyšlení nad vlastním životem. Ráda si ho pustím kdykoli, ať je mi smutno nebo veselo, protože v každé situaci Vás tento film něčím upoutá a nakopne k přemýšlení. ()

Brigitte

Krásný, krásný, krásný! Smích i slzy dojetí. Tihle dva se hledali, až se našli. Tak rozdílné osobnosti, kterým vzájemné přátelství nesmírně obohatilo život. Dokonalý film! ()

miguel95

Směsice upřímného humoru a ryzího přátelství, to je tento snímek. Upřímně jsem si z tématu filmu nedokázal představit, co by na něm mohlo být vtipného, ale docela dosti jsem se i upřímně zasmál. Je to film do nepohody, kdy máte náladu pod psa, protože jistě vám ji tento film zvedne. Doporučuji shlédnout. A jen dodatek-hezky si uvědomíte, jaký vliv na vás můžou mít lidé ve vašem okolí. ()

burg

"Nemate chut obsadit nejakou zemi? Vždyť vy vypadáte jako vochrnutej nácek..." Pravda, není to zrovna komedie v pravém smyslu, ale občas se najdou v životě lidským (a v tomhle filmu) momenty, kdy se nelze nesmát. Úžasný film - jeden z těch, které by měl člověk shlédnout povinně při každém trochu větším splínu! ()

Cezar209

europska kinematografia zda sa aj vdaka takymto snimkam ma svetu este stale co povedat. zit s handycapom, ktory uplne meni kvalitu zivota, nazor a celkovy pohlad na jeho zmysel je ustrednou temou tejto "komedie". divat sa na svet cez "zadymene sklo krutej reality", stratit nadej co i len na svetlo na konci tunela .... a pritom triezvo a rozumne vnimat vsetko okolo seba su protichodne dymenzie, ktore bravurne prezentuje hlavny hrdina pribehu. protiklady sa pritahuju a v mnohom aj doplnaju, niekedy dramaticky inokedy vtipne ...no doplnaju, tak ako sa ochrnuty aristokrat doplna so svojim opatrovatelom...tak ako sa biela doplna s ciernou ...tak ako ked sa farby zmiesaju nemusi byt z toho siva...ale svetlo cierna alebo tmavo biela ...:o) ()

Scoobys

Silná dávka humoru a emocí je pro mě ta nejlepší kombinace a tento úžasný film je důkazem. Každý fanoušek filmů s jakoukoliv tématikou by měl tento film vidět, nemá chybu 5 hvězdiček! ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)