Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák. (oficiální text distributora)

Milonak

Jsem dost překvapený celkovým hodnocením. Spousta pětihvězdičkových komentářů mluví o tom, že se Francouzům podařilo toto téma uchopit jinak než většině filmů s tímto námětem, zejména pak z americké provenience. Mně to právě přišlo ale naprosto stejné - od začátku do konce jedno obrovské klišé, naprosto předvídatelný děj i několik minut dopředu a ať mně nikdo netvrdí, že to je přesně dle skutečné předlohy - tomu nemůžu věřit. Výkony dvou hlavních představitelů velmi dobré, stejně tak i ostatní hercu nebyli špatní, ale bohužel scénář a režie rozhodly....Chvílemi mě to hodně nudilo - v první polovině jsem měl chuť to několikrát přepnout, protože tam nebylo absolutně nic zajímavé, v závěrečné části jsem se párkrát aspoň pousmál, ale že by mě to nějak extra pobavilo - to bohužel opravdu ne. A tak jsem tomu po přečtení zdejších komentářů fandil.... Neovlivněn zdejším vysokým hodnocením dávám 2 hvězdy. ()

Lockeroom

Tak asi budu vypadat jako škarohlíd, ale mě ten film zklamal. Považuji ho za snad nejvíc přeceněný film zde. Nevím v jakém žánru to hodnotit - komedie, pohádka, film pro ženy?? Herci v hlavních rolích byli výborní, hlavně se mi líbíl p. Cluzet, ale děj byl silně nepravděpodobný, všechny postavy pozitivní, psychologicky byly jednostrunné jak z loutkového Kašpárkova. divadla. Já vím, film to byl lidský, ale filmové umění - ani omylem!!!!!!!!! ()

janci351

Je len málo filmov, ktoré sú tak veľmi smutné, a ktoré vás zároveň tak veľmi pobavia. Keď si k tomu pridáte skvelé herecké výkony a vynikajúcu hudbu, vznikne z toho dokonale majstrovské dielo s názvom Nedotknuteľní. 5/5 ()

JamieJ

Jedním slovem: PARÁDNÍ. Film, při jehož sledování se záchvaty smíchu střídají s chvílemi, které nabádají člověka k hlubšímu zamyšlení nad jeho obsahem. Navíc podkresleno úžasnou hudbou, která jeho sílu ještě umocňuje. ()

Widlicka4

Je to vlastně jedno velké klišé a nic na tom nemění fakt, že je to podle skutečného příběhu (zajímavé je, že podle dovětku byl ve skutečnosti ošetřovatel Arab, zatímco ve filmu je to Senegalec...). V reálu se takový příběh samozřejmě stát může, ale problém multikulturalismu ve francouzské (či jakékoliv jiné) společnosti se tím nevyřeší. Natočené je to ovšem velmi bravurně, málokdy uteče dvouhodinový film takhle rychle. V hodnocení nelze nezohlednit dabing - skvělý Ladislav Frej v roli Philippa, vedle nějž ale bohužel o to více vynikne naprostá průměrnost Drisse. ()

Conriocht odpad!

Nie je to zlý film, ale do prvej stovky naj filmov rozhodne nepatrí, keďže to nie je zase žiadny kinematografický zázrak. A že by bol nejak dojímavý či extra zábavný, to tiež nie. ... Po kľúčovom treťom zhliadnutí dávam odpad. A to preto, že film považujem za multikulti a neomarxistickú demagógiu a indoktrináciu. Fakt dobrý film na plazivé a nenásilné vymývanie mozgov. Už len natočiť film o dobrom, humánnom a ochrnutom Babišovi, ktorý prijal cigoša z Luníka IX alebo Chánova a ukázal mu tu správnu cestu k pracovitosti a prosociálnemu správaniu. Som zvedavý, či by tí naivní a vypatlaní blbečkovia, čo sa tu predháňajú v adoráciách tomu tiež tak úprimne verili. Vysoké hodnotenie tejto kardinálnej pičoviny len potvrdzuje, že páni z Hollywood Classic Entertainment, čoby propaganda vlády USA, robia svoju prácu na jedničku. ()

Prokop23

Inšmatábles jsem se dlouho a vcelku urputně vyhýbal. Nehodlal jsem se nechat emočně vydírat a nechat si do hlavy valit moudra o tom, že když člověk bojuje, vše se dá snést. Moc moc jsem se mýlil, jasně, pár náznaků tam je, a taky mě štvalo bohaté a luxusní prostředí, bez kterého by hlavní protagonisté nemohli tak vyvádět. Vše je ale vykoupeno parádní porcí luxusně nekorektního a překvapivě inteligentního humoru, který nepolevuje do poslední minuty filmu. Smál jsem se tak moc, až jsem si u závěrečné scény s holením vousů málem od smíchu zlámal čtvrtý a pátý obratel a rozmnožil tak řady této veselé party. Super, na nic si nehrající, film... pět hvězd. ()

Kolakao

Film který se musí zarýt do srdce každého diváka,který ho shlédne.Film pojednává o velice bizarní náhodě přátelství které se každým dnem stále více prohlubuje na úkor nástrah všedního dne.Opravdu snad už jen dodat snad nejlepší hořká komedie kterou zatím můžete shlédnout ***** ()

lesis

Všemi doporučovaný "The best" film pro chlapi i ženy, bavit se budou všichni, všichni ukápnou nějakou tu slzu, ať už od smíchu nebo z vděčnosti co máme či nemáme, po prvním shlédnutí ve mě vzbudil spíše rozpaky typu "Hmmm a kde je to "TO", co mě přinutí se podívat znovu, co mě přinutí ukápnout slzu, či sesadit můj nejoblíbenější film podobného žánru a to Forrest Gump?" To oné TO nebylo nalezeno ani po druhém shlédnutí a pokývnutím hlavy stylem Hmm dobrý zařazuji tento kousek v mozku do přihrádky "neurčito, nemá to očekávanou štávu, snad nekdy...." nebo že by francouzským filmem, na které nejsme moc zvyklí? ()

tompolicky

Chytlavá komedie, hrající ke konci trochu na city. Tak akorát naplněná vtipnými dialogy a hláškami, které jsou mnohdy pronešeny jen tak mimoděk a možná o to víc mě pobavily. Už dlouho jsem se u komedie tolikrát nahlas nezasmál, bezva. Skvělý je velký kontrast (a to nejen barvy kůže ) mezi dvěma hlavními postavami, herecky zmáknuté na 1* , oba herci mi tam skvěle seděli. Co víc napsat, pro mě jedna z nejlepších komedií co jsem poslední dobou viděl, jediné co mi trochu vadilo byl místy sociální nádech a ke konci snaha udělat z komedie malinkatej dojáček. Proto 4 hvězdy. ()

Swantos

Nedotknutelní.. Film, který ukázal hloubku lidské duše. Film, který přinutí člověka se zamyslet nad tím jaké je mít někoho rád a co všechno obnáší se o někoho starat. Svou hloubkou mě jednoznačně dostal a přál bych si určitě vidět více takových filmů, které mi dají tu myšlenku se na věcí zamyslet a popřípadě uronit i slzu! Klobouk dolu! ()

artudytu

Člověka chytne u srdce, že je to prý podle skutečné události, ale už nikdo samozrejme neví, jestli to tak opravdu bylo. Na stranu druhou mě ani tak nezasahl ten příběh jako skvělá hudba a herecké výkony. Jeden z filmů, co můžu vidět několikrát a neomrzí. ()

Triph

Lehky a uprimny humor,uzasny film... Bala jsem se,ze budu dve hodiny koukat na hrozny osud handicapovaneho, misto toho jsem se dve hodiny smala. Krasny! ()

Ehrmantraut

Dlouho jsem se nemohl rozhoupat abych si film pustil. Žil jsem pár let ve strachu, že film bude útočit na všechny moje slabá místa a já se na konci rozpláču jako všichni ostatní kteří mi o filmu vyprávěli. Bál jsem se zklamání a nevěřil, že podobné téma se dá natočit bez pachuti povrchnosti. Jaké bylo moje překvapení, povedlo se to se ctí. Nejde jen o tu první vrstvu, jako vždycky jde spíš o vrstvy další. Nenápadně a citlivě uchopený pohled na střed dvou světů, mentalit, pohledů na život. Obrovská touha po životě, kterou probouzí někdo, kdo o životě moc nepřemýšlí, ale tím víc naplno žije. Možná proto je vybrán, tak trochu snad v pudu sebezáchovy hlavního hrdiny, který cítí, že by se po dlouhé době cítil lépe s někým, kdo by mu dal zase ochutnat pár šťavnatých kousků života. A že chutná ! Jednoduchý příběh nepůsobí lacině, když už by se zdálo, že to do lacinosti už už spadne, pomůže velmi vkusný humor, který se zase spolehlivě za pár minut rozplyne ve velmi dobrém příběhu. Všechno do sebe skvěle zapadá, film příjemně utíká a Vás ani nenapadne sledovat hodinky, A ano, na konci se očka zaleskla ()

cica

Pretože nemám odborné vzdelanie a nedokážem písať dlhé texty o metódach práce režiséra či kameramana, napíšem len: MŇAM! ()

SatchS odpad!

Ako sa pri tejto rasistickej, nevtipnej, gýčovitej sračke objavilo takéto hodnotenie, to je pre mňa záhadou vesmíru. Môžem len predpokladať, že všetkých zasiahla hromadná kvantová vlna do hlavy. Oficiálne prehlasujem, že už nikdy nedám na odporúčania nesvojprávnych ľudí v tejto republike. "Tu máš mobil. Aha, ty si ochrnutý, haha." Ak vás nedostal humor, ktorého cieľovou skupinou sú zrejme štrnásťročné deti z Gymnázia svätej Uršule, je to stále ešte aj dráma. Toto by už nezachránil ani Mikuláš Klietka, hľadajúci poklad templárov. Ale dva krát som sa zasmial, nech nepreháňam. ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)