Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák. (oficiální text distributora)

e_Sky

Tak příjemná komedie tu dlouho nebyla. Celý snímek je postaven na kontrastu dvou lidí, na jejich rozdílnosti - a funguje to skvěle. Film se nevyhné některým klišé (chudý/bohatý, zdravý/nemocný) nicméně konečný dojem je prostě skvělý... 10/10 ()

Kassandra

Nádherné dílo, které zaručeně zapůsobí na vaše city. Na druhou stranu nejde o nudný doják, právě naopak. Ve filmu se příjemně střídají dojemné i humorné chvilky, které nenechají vaše oči suché. ()

AngryPotato

Po dlouhé době film, co mě zaujal. Kombinace černého humoru a černého asistenta je výtečná. Samozřejmě doplněno skvělou hudbou, kamerou, dobře zahranými vedlejšími rolemi a celkovým pozitivním nádechem. Příjemně strávené 2 hodiny. ()

Shimmy

Francouzské filmy celkově zrovna moc nemusím, ale tenhle mě ohromně překvapil. Už jsem ho viděla nesčetněkrát a pokaždé mě rozesmějí ty samé scény. Vážně moc povedené. Především se mi líbilo, jak Driss bere ochrnutí Philippa s humorem a není to celý film jen o jeho litování ()

Miko55555

Perfektná komédia, mnoho prirodzených a neokukaných vtipov, zaujímavý a pútavý príbeh. Po dlhom čase skutočne zábavná komédia so serióznou zápletkou, ktorá nieje sílená a výsledok stojí za to ()

marekspanel

Poprvé doma, pak dvakrát v kině, jednou sám, jednou s bandou a lahví rumu a jednou s rodiči. Miluju tenhle film, protože jej můžu pustit komukoli a bude se líbit. I totální filmový analfabet vyštrachá ze sebe nálepku skvělého počinu. Ať to byla záměrná citová ždímačka nebo ne, tak přirozeným a vtipným způsobem napsané a zahrané, že nemám slov, vč. hudby. Jedna z mála komedií, kdy se postavám nesmějete, ale smějete se s nimi, v tom je originalita tohoto díla. Navíc vám i ukápne nějaká ta slza, aniž by tam musel někdo umřít apod. Co chtít víc..? ()

LOOOO

Popravdě jsem dlouho odmítala shlédnout tento film, kvůli špatným předsudkům ( další film o černým chlápkovi, ze kterého se stane hrdina díky tomu, že někomu pomůže...). Naštěstí jsem se nechala přemluvit a už po pár minutách jsem se mlátila do hlavy, že jsem se na to nepodívala dřív. Pořádná dávka humoru (mnohdy až černého) mi připomněla, že ne vždy je tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. A pokud už je tak špatně, že nemůže být hůř tak se do života připlete někdo, kdo má tak pozitivní myšlení, že vás tím nakazí. Přátelství mezi prachatým aristokratem a propuštěným vězněm, může být pravděpodobně jen ve filmu, tak proč se nepodívat na něčí utopickou představu a alespoň na chvíli mít pocit, že na světě může být krásně i s ochrnutím od krku dolů... Omar Sy ztvárnil roli „zachránce" hodně přesvědčivě, vtipně zkrátka výborně. ()

Merenre

umí... když chtějí tak umí. Brilantní... žádný patos jak u humusácké americké produkce. Dokonale citlivě na nejvyšší míru.. nádherný film ()

čertíček

Film, který snad v každém z nás (pokud má srdce) rozhýbá emoce všech druhů...Úsměvný a zároveň smutný příběh dvou odlišných, sociálně a zdravotně situovaných postav, které si k sobě najdou cestu přátelství. ()

halberdier

Příjemné drama/ komedie, které přímo vybízelo aby sklouzlo k srdcervoucímu dojáku. Naštěstí se tak nestalo a film staví především na vztahu obou hlavních hrdinů a existenčními starostmi Drisse a postižením Phillippeho se zabývá jen okrajově a využívá ho především k navození humorných scén. Oba hlavní představitelé jsou skvělí, perfektní je i soundtrack. Jen příběh působí trochu vykonstruovaně a skutečnosti se nejspíš moc nedrží. ()

Repulsion

Dívá se na to dobře a občas jsou tam i docela slušné gagy, které rozvibrují bránici. Ale je to opravdu hodně přeceňovaný film. I když ne tak jako Vykoupení z věznice Shawshank :) Nejvíc mi tam vadí asi různá archetypální klišé, která si tvůrci těchto filmů postě málokdy dokáží odpustit. ()

unclejack

Napriek tomu, že film má skutočné morálne kvality a predstavitelia hlavných úloh hrajú suprovo, treba si priznať, že film objaktívne vzaté nie je na plných päť aj vdaka rozporuplnej réžii a scenáru. Vzhľadom však na originálny pohľad na problematiku telesne postihnutých sa aj ja nechám strhnúť atmosférou tohto výnimočného filmu a udeľujem plných päť. ()

ir.hools

Dojemné i úsměvné, tenhle za srdceberoucí příběh mě vážně dostal a moooc se mi líbil. Chvílema jsem vybuchovala smíchy a občas musela zatlačit slzu v oku. Tohle je jeden z nejlepších filmů, které jsem viděla! 95% ()

KeanuTheBest

takto by to mělo vypadat! Ne ty lidi pohřbívat, ale umožnit jim, aby ten život žili se zážitkama i přes to omezení. Z film jsem viděla asi 5x a vždy ve mě zanechá pěknou stopu. Nemluvě o tom, jak mě baví, jak si černoch užívá zvuk Maserati. :D (y) ()

sto7ra

krásná hudba, povedené vtipy, pěkné záběry, dobré herecké výkony. prostě skvělá francouzská komedie ()

r007

Po dlouhé době výborná komedie s neotřelými vtipy, a ještě podle pravdivého příběhu... no ne! Všechny holywoodské kýče běžte se zahrabat. Herci jedineční, pochvalu zaslouží hlavně scénář a režie. Čím to je, že Francouzi dělají málo filmů, ale většina z nich stojí za to? ()

Delmondo

Film kterému jsem se díky všem okolním glorifikátorům systematicky a úspěšně vyhýbal mě nakonec dostihl a zcela po právu si se mnou udělal co chtěl, takže mě nejen krásně pobavil ale navíc mě emocionálně rozemlel což podnítil i fakt že se jedná o skutečný příběh. Čuměl jsem tedy s otevřenou hubou na to jak mě francouzi opět dokázali že v komediích prostě nemají konkurenci i když to tak v posledních letech moc nevypadalo. ()

TonoM

Ochrnutý smutný starý unuděný Cluzet se chce na konec života trošku pobavit v tom jako nový pečovatel přijde naprosto nevychovaný týpek Omar a film má grády a je to krása se na to podívat , opravdu jsem to nečekal. Nakache s Toledanem předvedl výborný výkon a po zásluze se jedná o jeden z nejlepších filmů historie :-) 95% ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)