Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

Wiikii

Ve druhém díle máme zase pořádný množství oku lahodících rvaček, které bolí ještě více jak v prvním díle, ale velkým krokem kupředu byl děj, se kterým si tvůrci řádně vyhráli a tak povýšili "dvojku" nad už tak parádní "jedničku". Jediná věc co mě místy trochu kazila opravdu dobrý dojem z filmu byly některé herecké výkony. .. No ale to se dá odpustit, protože je to opravdový akčňák, který má zaujmout především rvačkami a v tomto díle vše povyšuje ještě ten děj.... HODNOCENÍ: 91% (5*) ()

Lischai

Je to jiné než první Raid - ten byl celý jedna řežba v činžáku a nic víc. Tady už je komplikovanější příběh, víc lokací a výrazně méně bitek. Je jich dokonce o tolik méně a jsou o tolik kratší, až jsem byl skoro zklamaný. Raid 2 není rozhodně špatný film, jen už se nedá pustit jako vymývací koncentrovaná malajská řezničina. ()

Figu

Mé přání o nahnání kluků z Ex do panelového domu bohužel pan Evans nevyšlyšel, dokonce i na ten dům zapoměl. No zase dal příběhu novou tvář a roztáhl ho do dvouapůl hodinového filmu. Švestka v utajení, dva gangy, samá faleš, spousty kvalitních soubojů, fůry nabroušeného ostří a tuny krve. Film se opět pomalu nezastaví a stále je na co koukat. Nicméně mě oslnila daleko více jednička, už jen proto, že tenkrát přišlo něco nového, něco co tu ještě nebylo. Možná to vypadalo i trošičku malinko reálněji než tento díl, i když.... Prostě další pecka s Iko Uwaisem, která drtí vrchní příčky akčních bojových trháků. Scénka v kuchyni byla famózní! 85% ()

Hees

Riadna "rúbačka" de facto z mafiánskeho prostredia, kde sú súboje na "každo minútovom" poriadku. Film je dobre premyslený a nenašiel som v ňom žiadne veľké logické vady a ani hrdinovia filmu sa nechovajú nelogicky a to je pre mňa vždy plusom. Film pekne graduje a posledné súboje sú skvostné aj v konkurencii iných filmov. Hlavný hrdina (Iko Uwais) policajt Rama sa nechová ako päť hviezdičkový "killer, zabiják", ale skôr ustráchane (bojí sa o svoj život) a to je na tomto filme tiež plusom. Koniec ma trocha prekvapil je to v podstate "otvorený koniec" s tým, že každý si domyslí to isté čo sa vlastne stane po titulkoch. Film je teda kvalitatívne jeden z najlepších čo som videl z podobného žánru. Jediné čo sa dá možno vytknúť je to, že hlavný hrdina znesie trocha viac rán ako je možné a podľa mňa by niektoré ľudovo povedané "nerozchodil", ale je mi jasné, že toto je bežné v podobných filmoch. ()

bourec

Naprosto neskutečný,a mám pocit,že sem taky nějakou tu ránu schytal,protože sem úplně rozsekanej.Stížnosti ,že je to dlouhý!Uteklo to fakt jak voda.Navíc právě ty minuty navíc film vylepšilo,neni to jen nářez,ale má to i smysluplnej příběh.Hudba je víc než povedená,přesně jede v notě filmu.A akce?Tak tady se Evans vyřádil.Fakt takhle intenzivní fajty sem už dlouho neviděl,a už se těšim na velkou obrazovku.Povedený,a to hodně,a už sem zvědavej na pokračování kariéry jak Ika,tak Garetha.100%. ()

carlos 2010

Výborná záležitosť. Jednu hviezdu strhám za niekedy príliš dlhé bitky a za skutočnosť, že nikto z mafiánskych poskokov nenosil strelnú zbraň - iba bossovia - čo sa mi zdá nelogické. ()

Rocky88

Co k tomu napsat. Kameraman se střihačem by měli dostat monopol na akční scény (vše přehledné, bez frenetického střihu, čili pravý opak, na co jsme zvyklí) a Iko Uwais na choreografii close-combat soubojů. A scénárista pochvalu, tentokrát tu byl i pořádný příběh. ()

Jimmi

!!!SPOLER!!! Urcite najlepsie akcne sceny poslednych rokov...ale co fungovalo v jednotke tak to iste podraza nohy dvojke. Nedokazem prekusnut to ze mafiani si vybavuju ucty poslanim tlupy 20tych ludi s palicami a sialenymi pokrikmi.V jednotke boli boje na peste s tlupou stroskotancou uveritelne kedze najednu stranu policajtom dochadzala municia a na druhej sockary zbrani moc nemali a tak sa snazili ziskat odmenu s tym co mali po ruke. Ale naspat k dvojke...pribeh nie moc prevratny ale zato neurazil..bojove sceny paradne...zaporai tiez v pohode.Nudit sa pri tom filme nebudete mat cas a to je tiez dolezite...ak to niekedy budem pozerat znova tak asi iba tie bojove sekvencie:) ()

MA.KI

Víc efektní než efektivní. V porovnání s přímočarou nabušenou jedničkou o dost slabší vývar opět originálních mlátiček, krve a potu, byť je vše podáno v mnohem honosnějším hávu i rozsahu. Rozdíl spočívá především ve větší košatosti děje a komplexnějším příběhu, díky němuž toto pokračování může vypadat jako vyzrálejší. Ve výsledku se však divák v některých momentech může nudit, navíc díky přemíře jednoduché syntaxi a děsivému anglickému dabingu tato rozvláčnost působí kontraproduktivně. Nicméně bojové akce se špičkovou choreografií zůstávají hlavní devizou, dokonce jsou ještě sofistikovanější a krvavější než v jedničce. ()

Rodriguez

Rama byl vyzrazen a útok na šéfa gangu se nepodařil. Děj filmu nás vrhá tam, kde jsme skončili a tak mu nezbývá, než se přes vězení dostat do gangu, aby byl šéfovi na dosah a mohl tak konečně dokonat to, co začal. 90% ()

joker.george

Všude, kam se pokračování rozroste (a že toho není málo), tak uspěje a i přes odbočky baví natolik, že mi ani nepřišlo o necelou hodinku delší. Scházelo mi akorát větší využití střelných zbraní, ale to je jediná výtka, protože kontaktní akce je ještě více vypracovanější a vyšperkovanější i díky záporákům s odlišným vybavením. ()

moviefreak

Áno, Donnie, Tony a celý svet sa máte čo učiť. Úspech jednotky priniesol viac peňazí, film taktiež ležal v hlave režiséra dlhšie a tak tu máme prepracovanejší dej, vytunené fight scény, vizuálne krajšie prostredie a hlavne postavy, ktoré si aj napriek až skoro comicsovému štýlu každý hneď obľúbi. (Chcem prequel Hammer a Bat súrodencov :) Ale!!! Na 10/10 to nie je. Nech sa Iko a spol snažia ako chcú, stále to nie sú herci a v niektorých scénkach to strašne vidno. Aj fighty nie sú o moc lepšie ako v jednotke(hype zase úradoval), moc bolo vidieť (hlavne v dlhších záberoch), že postavy čakajú na úder. Určite odporúčam vidieť making of... Každý režisér by mal ísť do Indonésie aspoň raz natočiť film podľa seba!!! ()

dubinak

Ne tak intenzivní zážitek, jako tomu bylo u prvního dílu. Odrazoval mě hlavně dost velký počet postav, což způsobilo, že jsem se občas ztrácela už v tak zmateném ději. Boje byly sice vypilované úplně se stejnou vervou, jako jsme byli zvyklí z jedničky a vizuálně to také téměř nemělo chybu, ale překombinovaný děj v tomto případě docela škodil a sáhodlouhá stopáž tomu příliš nepomohla. Proto je za mě druhý díl o poznání slabší. ()

C0r0ner

Když jsem si u jedničky říkal, že už asi neuvidím větší masakr, tak jsem se teda kurva šeredně spletl. Evans dokázal na dvou a půl hodinách vymlátit jedno průměrné sídliště a všechny bojové sekvence byly tak neuvěřitelně špičkově udělané, že jsem celou dobu jenom valil oči. Dobrý scénář a parádní režie jsou už jenom nadstavby. A s lítostí musím říct, že i já, protřelý kdejakými humusy, jsem přivíral oči nad tou řežbou. 100% ()

zette

V nasili predcil prvni dil a nepamatuji si drsnejsi ci akcnejsi film, ktery jsem videl. Vse natoceno zcela bezchybne a choreografie jednotlivych souboju je dokonala. Nejsem zanrovy fanousek, ale takovy mord musim ocenit plnym poctem! A takove filmy si za bileho dne pousteji pro zprijemneni cesty ve filipinskych dalkovych autobusech, bez ohledu na deti:-). ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou