noby

Supersuverénní megachlapák projíždí ruskou mafií jako mačeta máslem a všichni a všechno mu v tom pomáhá. Ve vizuálu, který je skoro stejně cool jako hlavní hrdina. Film každou chvíli jde přes míru, ale většinou je cítit, že se bere s nadsázkou. Bohužel se opakovaně vrací i očividné úlitby americky širokému publiku, které sebeironický podtext rozbíjejí, na druhou stranu i vydařené (relativně) vážné momenty. Moskevská část nemusela být, závěr s Alinou neměl být, Sám doma V: Doma v Hobbymarketu naopak mohl být rozvedený víc a nejdrsnější odchod od výbuchu v dějinách kinematografie, lidstva a vůbec, kde je pomalu kráčející McCall tak chladný, že se výbuch drží uctivě za ním, beru jako úsměvné pozitivum. Jen kousek nad tři hvězdy a v lize oddychových jednorázovek, ale neprohloupíte. ()

provitamin

Achtung, warning, tento comment obsahuje veeeľa SPOILERov! Bol by to celkom dobrý akžný film, keby... Denzel Washington totižto pomstí jednu ruskú šľapku tak, že zabije nielen 5 ruských pasákov, ale vyzabíja následne ruskú mafiu a čerešnička na torte, na záver cestuje do Ruska a zabije úplného bigbossa ruskej mafie. No a cvičili ho americké špeciálne jednotky, takže samozrejme takmer všetko zvládne úplne bez škrabnutia. Trochu to celé pôsobí ako film na objednávku, vzhľadom na súčasnú geopolitickú situáciu. Napriek tomu že akčné scény sú fajn, viac sa mi páčila časť z úvodu s Denzelom a Chloe, keď debatili o živote. Vtedy to ešte vyzeralo, že film sa bude uberať podobným smerom ako kedysi Jean Reno+Natalie Portman. ()

fantasmic

Taký ľahký nadpriemer vo svojom žánri. Film ničím neprekvapí, ale ani nenudí. Denzelovi toho drsoňa, čo dokáže vyvraždiť celú ruskú mafiu (doslova celú) aj celkom uveríte. Po záverečnej scéne v Moskve, kamarát povedal, že by sme mali počkať na potitulkovú scénku, možno tam ukážu ako Denzel láme väzy skorumpovaným ruským kozmonautom na stanici ISS :D nič také sa žial nekonalo :) ()

ChrisBa

To, že to bude film o tom ako Denzel vytrieska všetkých som vedel už pri ceste do kina. No to akým spôsobom ma trochu sklamalo. Príliš jednoduché, príliš dokonalý hrdina.. a tým sa stráca potrebné napätie v akčnom filme. To, že to robí Denzel štýlovo je vec druhá.. klasická jeho rola so všetkým čo by ste čakali.. 3* ()

HArna

Je to po tisící omílané téma, ale tvůrci tohoto filmu to pojali stylově. Moc se mi líbila hudba, která hrála při akčních scénách, měří si u toho i čas. Šlo vidět, že nad filmem přemýšleli, hlavní postava McCall dost přemýšlí, zda jít do rizika nebo dál vést svůj život. Washington hraje brilantně a pro mě jasná volba do top-10 herců. Csokas -hraje hlavního záporaka, který je inteligentní a hraje ho velmi dobře. Asi každého napadne srovnání s filmem Muž v ohni. 8O% ()

bloodline

Nepochybne The Equalizer pripomína väčšine osadenstva resuscitáciu Man on Fire, ale okrem základnej dejovej a hudobnej kostry (a Denzelovej prítomnosti) nevidím až takú kópie chtivú záležitosť. Z mojej strany brehu vidím načrenie do štyroch iných filmových studní. Ide o vrt, z ktorého vytryskol mix surovosti a chladnokrvnosti z Taken, filantropie a námetu z Harry Brown a nakoniec nemenované aditíva z dvoch Cronenbergovských potrubí v podobe A History of Violence a Eastern Promises. Zmiešaním tejto kolekcie vznikol vyzretý mutant, ktorému som podľahol a zobal každú sekundu z ruky. Keď k tomu pripočítam skvostnú kameru + hudbu + záporáka = vysoko oktánový zážitok. Áno, The Equalizer pôsobí dojmom už niekde videného a počutého, ale rafinoval z toho najlepšieho, čo moderné akčné umenie prinieslo a to mi imponovalo. Mimochodom, odporúčam spomínané kvarteto zobrať frontálnym útokom. Akcie chtivým labužníkom urobí tento mäsokombinát hrejivé zimomriavky radosti ako pohľad krtka na pooranú záhradu :) ()

Fary

Dobře natočený s citem pro detail. Trošku přitažený za vlasy, ale když tomu člověk věřit chce, tak to jde. :) ()

Jierl

trochu si říkám, že washington má spousto hodně podobných filmů, které prostě už musí omrzet, na druhou stranu to, jak se vypořádává se zlými hochy stojí vždycky za to... bohužel tady k tomu nabalili spoustu zbytečných scén a keců ()

Hanys_

Na tohle by měli povinně kouknout tvůrci Bad Asse, aby viděli jak se mají točit podobná témata. Denzel zase hraje to svoje, ale snad nikomu jinému, krom Neesona, tyhle role tak nesedí. Fuqua prostě umí. 7.5/10 ()

dopita

Mám rád Denzela Washingtona a mám rád i Chloë Grace Moretzovou. Což byl asi největší důvod, proč jsem chtěl film vidět. Výsledek není špatný, ale ani se nejdená o nic světoborného. Denzel předvádí svůj tradiční standard (což je ve všeobecném měřítku vysoký nadstandard) a Chloë to po dvaceti minutách zabalí, což je škoda. Za zmínku ale ještě stojí Marton Csokas, kterej vystřihnul suprovýho záporáka. Film je vyprávěn spíše pozvolna, což mi ale nijak nevadilo protože má atmosféru i napětí a zaujala mě i hudba. I když v akčním závěru (variace na smrtonosnou past) bylo hudby možná až příliš. Režisér Antoine Fuqua už natočil o dost horší kousky než je tento. ()

ruhebitte2010

Hlavní hrdina je až moc superman. Příběh vlastně žádný. Typický film, který stačí jednou vidět a tím na něj taky zapomenenete... 50% ()

ZdenoLo

Áno plných 5*. A presne preto, lebo tento typ filmov obľubujem. Tak ako ma prekvapil Liam Neeson v 96 hodin tak ma tentokrát prekvapil Denzel Washington. Zo začiatku pekne zvoľna udržať si diváka sledovaním divného a nudného života McCalla a potom to pekne rozbehnúť v prvej akcii. Tak toto ma hneď vystrelilo z gaučového sedo-ľahu. Od prvej akcie si celý film drží tempo až do konca ktorý tak pekne a bravúrne zakončí. Denzel na to ešte má a kľudne by som ho nominoval do tímu RED bok po boku z veteránmi Brucom Willisom a Johnom Malkovichom. ()

ti88na

Rozumiem, že rusko-americké vzťahy boli trochu na pretrase a filmový priemysel na to musel zareagovať. A najlepšie je oprášiť starú dobrú ruskú mafiu a poslať na ňu jediného muža, elitného zabijaka, toho času usilovného zamestnanca stavebnín, čítajúceho klasickú literatúru. Logiku v tomto príbehu je zbytočné hľadať, rovnako som to vzdala aj so skúmaním motívov hlavného hrdinu, teda prečo koná tak ako koná. Dočkáte sa však množstva spomalených záberov (to asi preto aby Denzel stíhal), takmer žiadneho napätia, nijakých prekvapení a nudnej akcie, ktorá spočíva v odstraňovaní nepriateľov veľmi rozmanitým sortimentom domáceho náradia. Týmto poslali Američania jasný odkaz, a teda nech Rusi vymyslia akúkoľvek zbraň, oni svoju vlasť ubránila lebo majú spoľahlivú nezasekávajúcu sa pištoľ na klince. Podobnosť mena hlavného mafióza s menom ruského prezidenta je už len vec čisto náhodná. ()

Stružák

Equalizer je přesně tím filmem, kterej už tu byl snad miliónkrát a ve většině případů to nedopadlo nijak slavně. Tady rozhodně nešlo o výjimku. Rádoby drsňák Denzel Washington po vzoru Ramba kosí nepřítele hlava nehlava, po vzoru Garriho Kasparova si propočítává dvacet osm tahů dopředu a po vzoru Matky Terezy (či koho) se snaží navést nevybouřený mládežníky na správnou cestu životem. Začátek byl ještě možná dobrej, ale s postupem času jsem se začal příšerně nudit. Ve filmu nebylo absolutně nic, proč bych si ho měl za půl roku (nebo možná za dva týdny) pamatovat... ()

MareT.

Hodne prehnane a az vtipne mysleno vazne. Jinak zajimavy pribeh, dobre herecke vykony. Jen scenar by mohl byt lepsi ()

AdamesWWE

[7/10] Po dlhšej dobe som sa rozhodol pozrieť si film s Denzelom Washingtonom a urobil som dobre, že som si vybral práve tento akčný filmy - Equalizer. Už podľa traileru to vyzeralo kvalitne a očakávania ktoré som mal, boli aj splnené. Režisér Antoine Fuqua je skúsený režisér a teraz natočil kvalitný akčný film, ktorý má zaujímavý príbeh a aj ked má stopáž dlhšiu ako klasické akčné filmy, stále si držal svoju úroveň. Príjemný úvod, zoznamovanie s postavami a potom sa to rozbehlo. Akciu stredajú rozhovory, akcie mohlo byť o niečo viac ale to nevadí, aj tá thrillerová stránka filmu sa vydarila, je tu aj slušná atmosféra, takže nemám problém. Páčili sa mi tie nekompromisné a tvrdé zabitia, bolo tu dosť krvy, dobré bitky, pohoda. Hlavný hrdina Denzel Washington zahral presne tak ako pre tento film bolo treba, nekompromisného chlapa ktorý si vybavuje účty a ruskí mafiáni sú tiež dobrí. Celkovo som dosť spokojný, vidno že Denzel má ešte čo ponúknuť a takisto vidno že aj akčný žáner stále žije. ()

farfalla

Film je plný klišé, možno i proto tak rychle ubíhá. Všechno už někde bylo. Scénárista a režisér si povybírali, co se jim jinde pozdávalo a vznikl z toho tento instantní film. Jeho glutamanem sodným, jednou z nejodřenějších scénáristických pomůcek, je pojmenování vůdce ruské mafie po nějakém slavném ruském spisovateli, např. Puškin (Vladimir Kulich). Robert McCall (Denzel Washington) je však dobrý, bylo by príma mít takového vyrovnávače po ruce. ()

Junglista

Nejdušínovitější badass z hobby marketu... to je Denzel. Občas trošku přepísklý, ale v rámci snesitelnosti. Bohužel občas moc natahovaný - což mi moc nesedělo ani u jinak výbornýho kydlingu mezi regálama. Jinak ale poctivá práce, i když bez invence. Jen se mi skoro celou dobu do mysli vkrádalo, jak by to v hlavní roli slušelo Willisovi... ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera