Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiální text distributora)

Juto

Vedľajšie účinky majú silné herecké obsadenie, ktorí hrajú presvedčivo. Depresívna žena je presvedčivo bezmocná a beznádejná a vzbudzuje u divákov veľa sympatií. Psychiatrovo neúnavné hľadanie pravdy, aj keď všetky okolnosti boli proti nemu, je vzrušujúce a pútavé. Dej je napísaný veľmi dobre, keďže sa dej otáča nečakaným smerom, kde sa hranice morálky a bezúhonnosti stierajú. 8/10 ()

Ondatra

Steven Soderbergh je pro mě průměrný režisér. Nikdy nějak moc nepřekvapí, ale ani neurazí. Za celou jeho kariéru mě nejvíc zaujal film Nákaza a po dokoukání tohohle filmu se tento zařadil rozhodně mezi první příčky. U tohoto filmu se dá poznat, že je to Soderbergh, protože to prostředí, kamera i vlastně trochu herci jsou dost podobní právě filmu Nákaza. Měl jsem u toho i dokonce podobný pocit. Párkrát za film dojde k wow efektu, který jsem opravdu nečekal. Celý film se točí hlavně okolo jednoho tématu a to je deprese. V půlce dojde teda ke zvratu a zvrhne se to v jedno velké vyšetřování plné soudů a nenadálých momentů. Líbí se mi zároveň, že divák do posledního momentu nemůže tušit, jak se daná postava zachová nebo, jak to s ní skončí. Musím také pochválit výkony herců. Opět se mi hlavně líbil Jude Law, stejně jako u Nákazy. Jedinou věc, kterou musím vytknout, je málo scén s Catherine Zeta-Jones. V první polovině filmu se objeví celkem tak na deset minut, což mi přijde opravdu málo. Sice v druhé polovině to trochu dožene, ale příště by to chtělo trochu vybalancovat. Jinak tomuto filmu můžu pochválit spoustu věcí. Soundtrack, který není nijak výrazný, ale do filmu se náramně hodí. Je toho opravdu hodně, ale to bychom tu byli na dlouho, proto bych řekl, že se tento film u mě posouvá na první příčky filmů od Stevena Soderbergha. 9/10 ()

BoXBe

Doporučuji nečíst před shlédnutím komentáře jiných uživatelů, zbytečně se ochudíte o některá rozuzlení. Moje hodnocení: Dobrý film. Stará dobrá škola. A v kině k náležitému vychutnání. Po technické stránce všechno funguje, no nejvíc jsem si užíval zvuk, kterým tvůrci zvýrazňovali těžko zachytitelné emoční pochody. Rooney Mara je zatraceně atraktivní ženská a hraje s přehledem. Co se zápletky týče, naplnila to, co se od žánru očekává. Snad jen sluší se dodat, že třeba v porovnání s jinými thrillery (Základní instinkt, Shutter Island apod.) mohlo být vyústění příběhu trochu více "psycho", když už je to téma tak klíčové. Jinak ale dobrá volba do kina i na doma. A těm, co se nespokojí s dabingem a nemají televizi zapnutou jen proto, aby ji měli zapnutou (ekvivalent krabicového vína), doporučuji rozhodně dobrou kvalitu zvuku i obrazu (výběr z bobulí). Nejen kvůli Thomase Newmana. ()

Carrie_3

Během sledování snímku jsem si několikrát říkala, že jsem velmi ráda za to, že jsem si předem nepřečetla jeho obsah . Vůbec jsem netušila, do čeho jdu. Řídila jsem se pouze místním bodovým hodnocením a hereckým obsazením. I když to není zrovna nejlepší klíč při volbě filmu, v tomto případě to byla trefa do černého. Byla jsem velmi příjemně překvapená daným psychologickým tématem. Asi jsem byla příliš naivní, ale žádný krkolomný převrat v ději jsem neočekávala. O to více jsem pak byla udivena. Ale samozřejmě spoilerovat se dále nechystám. Rooney Mara potvrzuje, že je skvělá herečka a je schopná zahrát mnoho odlišných hereckých partů. Rovněž mohu vyzdvihnout výkon Juda Lawa, který jí velmi dobře sekundoval. Tento snímek stojí rozhodně za doporučení. ()

forsythia

Že mají antidepresiva hrozné vedlejší účinky, na to už jsem přišla taky. Škoda, že jich po tomhle filmu musím pár škrtnout, přece jen bych si ráda zařídila lepší budoucnost. ()

Fancipal

(Anti)product placement pro farmaceutický průmysl? Co mohla být hlasitá obžaloba pochybných praktik miliardového businessu, který stojí v celém západním světě na pochybných morálních a legálních základech. To je nakonec kritika uražené lidské ješitnosti, způsobené hořkou pilulkou promarněné životní příležitosti. Celý film skvěle pracuje s myšlenkou nepříjemného pocitu bezmoci, když se Vám život vymkne, nikoliv vaší vinnou, z rukou a jediné co s tím můžete dělat, je nečinně přihlížet. Nadprůměrně natočené a zahrané drama s překvapivým závěrem. ()

campix

V krátké době po filmu Trans další snímek ve kterém jde především o dějovou linii a samozřejmě také její zakončení. A když vezmeme v potaz tyto dva aspekty, tak jsou Vedlejší účinky opravdu perfektním filmem. Tvůrce bych zároveň pochválil za zneužití Channinga Tatuma pro navodění zápletky a pak za jeho rychlé odstranění. Zbytek herecké party je nečekaně výborný. A ten závěr vás prostě dostane do kolen. Atraktivní námět, obsazení, děj a také finále. Takhle by to mělo být u všech filmů. ()

V_erus_h

Perfektně propracovaný film + dobré herecké výkony.. Pro trochu náročnějšího diváka, který nerad vše naservírované v prvních 15 minutách.. :) ()

Riley

Děj mě překvapil, čekala jsem, že to bude trochu o něčem jiném. Ale zajímavá zápletka a film co baví. ()

dr.fish

Osobně pro mne tento film představuje ukázku naprosto studeného a vyčpělého nezáživného díla, které ale mělo na to být dobré. Jenže- hlavní postavy jsou všechny "studené čumáky" a není komu fandit. Když se Jude Law dostal coby psychiatr do problémů, bylo mi to jedno. A bylo mi to jedno až do konce, no matter happened...A to je něco špatně, nebo ne? 50% ()

Doldus

Dlouho se mi nestalo, že by mě film upřímně překvapil, a to nejen zápletkou, ale i šikovným a plynulým přechodem mezi žánry (nebo subžánry). Důležité ale je, že to doopravdy fungovalo, až na pár zádrhelů, co se týče logiky a návaznosti ve finální části. Jude Law snad ve všem exceluje, Rooney Mara je taky docela chameleón a Catherine Zeta-Jones dokáže pořád oslnit. ()

andrii

Soderberghův mistrovský tah na branku. Chytrý, sofistikovaný koktejl "flirtující" s ornamenty a prvky nejrůznějších žánrových příchutí, s rafinovaně záludnou zápletkou, zneklidňující atmosférou a mrazivou šťavnatostí. Grandiózní koncert hereckého čtyřlístku - sexy Ch. Tatum, démonická vamp C. Zeta-Jones, chameleonská Rooney Mara a charismaticky neodolatelný Jude Law, který zraje jako víno a pěkně po shrelockovsku, roztáčí kolečka svého šestého smyslu, aby pospojoval jednotlivé dílky spikleneckého puzzle. Thrillerový magnetismus v komorním "kabátku," lehce šmrncnutý noirovským fluidem, si pohrává s divákovou myslí, šálí ji a sebere vítr z plachet, kdykoliv se mu zamane. Vybroušená "léčba" stylovým thrillerem, který předkládá efektivní vedlejší účinky par excellence. Filmové gurmánství jen pro ty nejmlsnější divácké jazýčky. ()

SeanLSD

Tento film zrejme nefinancovali farmaceutické koncerny, :-). ___ Celý čas som si hovoril : "Ten Soderbergh je ale KURVA dobrý !" Ale kurva dobrý, ba ako sa časom ukázalo, priam geniálny je hlavne Scott Z. Burns, ktorý ma výsledným formátom úplne ohromil. Trúfam si povedať, že je to najchytrejší film, čo som videl vo veľkom kine tak za rok, vlastne 3 filmy v jednom balíčku... ___ Osobne som bol záverečnou tretinou sice trochu sklamaný - a budem SPOLIERovať ako svińa – konkrétne skutočnosťou, že sa ten film napokon vyfarbil ako žánrovka. Lenže aká žánrovka ! Mne by vyhovovalo ukončenie na konci druhej tretiny, s otvoreným koncom a toľkými možnými interpretáciami, že sa nimi človek mohol zadusiť, mnohovrstevnaté bohaté dielo nevyhýbajúce sa celému radu závažných spoločenských otázok, ktoré doteraz riešilo iba zopár dokumentov, pritom v tak mocne zovretom a pôsobivom umeleckom útvare…! ___ Celé tie 2 hodiny ma doslova dvíhalo zo sedadla netrpezlivosťou dozvedieť sa už, ako tvorcovia rozriešia tú dilemu, na ktorú stranu sa priklonia a či vydržia mať taký náskok pred divákom ako doteraz, bez skĺznutia k nejakej agitke či tendenčnosti… - a pritom sme napokon skončili niekde úplne inde ! Nuž, pilulky napokon za nič nemohli, no pritom to dokázalo ešte viac poukázať na nedostatok charakteru niektorých psychiatrov a bezškrupulóznosť farmaceutických společnosti a celého toho monštrózneho priemyslu v pozadí. ___ Chvíľu sa mi zdalo poľutovaniahodné, že VEDĽAJŠIE ÚČINKY napokon zakotvili v žánrových vodách a vykašľali sa na zaujatie stanoviska v takých závažných otázkach ako je medicínska etika, dôveryhodnosť a nezaujatosť lekára, psychiatrická prax a jej podstata, vzťah lekár – pacient, nadužívanie, zneužívanie a propagácia farmák, praktiky farmaceutických korporácií, otázka posadnutosti šťastím a honby za ním v našej civilizácií, podiel a úloha reklamných médií a marketingu na tomto stave, či nedoriešená ( a možno nedoriešiteľná ) dilema skutočnej emocionálnej podstaty človeka a jeho hormonálnej prirodzenosti ( hlavne potom, čo sa na ich území tak zasvätene a sebaisto pohybovali a toľko ich načali ), potom som si ale uvedomil, že by to ani nebolo možné. Zo všetkých zásadných problémov, ktoré nastolil, sa film elegantne vyvliekol nesmiernou prefíkanosťou ( a tým pravdaže i extrémnou vykonštruovanosťou ) zápletky. ___ VEDĽAJŠIE ÚČINKY dokonale klamú telom a Soderbergh doslova zneužil všetky veľmi sugestívne užité filmové prostriedky k totálnemu vodeniu diváka za nos po celú dĺžku stopáže. Prechádzal pritom žánrami tak presvedčivo, že namiesto rozčuľovania sa nad nedoriešenosťou niektorej tretiny som prijal rozhodnutie, že ide vlastne o 3 filmy v jednom – sociálno-kritický spoločenský film na samotnej hranici artu, súdno-lekársku drámu o problémoch morálky a etiky a prekombinovaný konšpiračný thriller, pričom v každom prekonáva väčšinu všetkého podobného čo som v kinách videl za poriadne dlhú dobu. Nekonečná rafinovanosť. A ako 3 fantastické filmy v jednom, režisérsko-scenáristicko-herecký majsterštyk ho aj hodnotím. ___ Na otázky o legálnych drogách, uspávadlách, ukľudňovákoch a otupovákoch, ich miere a opodstatnenosti si musí každý odpovedať sám. Nech tak či tak, som rád, že jediný raz, čo som podľahol túžbe po silnej priehľadnej stene odrezávajúcej ma od mojich rozjatrených extrémnych emócií, narazil som na doktorku, ktorá ma rázne zarazila a pekne navrátila k pôžitkom nefiltrovaných nálad a ich zvládania. Je ale smiešne i absurdné, že v takejto dobe ešte môžu viesť zaslepenú mediálnu vojnu proti necertifikovaným ľahkým drogám ako je marihuana či extáza… () (méně) (více)

eisha3

Chvílemi naprosto strhující až mrazivé, chvílemi ani tolik ne. Hlavně první půlce filmu (tedy ve srovnání s druhou) chybí nějaká výraznější dynamika a spád. Tady ale moje kritika končí. Soderberghovi to mile ráda odpouštím, protože mi ukázal něco netradičního; celkem obyčejné (a vlastně i dost aktuální) téma okolo medikamentů na depresi podal neokoukaným způsobem. Film ze všeho nejvíc stojí na scénáři a na hereckých výkonech. Nejméně dva z nich jsou naprosto perfektní - Rooney Mara a Jude Law. Celou dobu tápeš a říkáš si, že vlastně o nic nejde, až nakonec přijde vyústění, které prostě nečekáš, jen tě někdo pěkně vodil za nos. Tohle mám ráda. ()

tomeek

Skvělí herci, skvělá zápletka, napínavé až do konce, plné nečekaných zvratů a odhalení - nečekaně dobrý thriller, jaký jsem už dlouho neviděl! Skvělý, chytrý a promyšlený scénář. 4,5* ()

URBAN

Až přepříliš depresivní což by nevadilo , ale já se dívám na filmy za účelem pobavení a ne procítění , ale když pominu tuhle vsuvku která pro mě nebyla moc atraktivní nebo příjemná tak to bylo vše zvládnuto skvěle hlavní hrdince jsem až věřil její nepříčetnost a to mi někdy u těchto rolí dělá problém , ale tady to byla jiná . ( 1.9.13/MAC ) ()

kocik1

Začátek slibný a bez mučení přiznávám, že jsem taky jednou z těch, co uvěřili, že černá je černá a bílá je bílá. Když se děj převrátil a z černobílého kára se stala pěkná strakatina, pořád ještě jsem věřila, že moje hodnocení se vytáhne na čtyřku. Ale čím víc se blížil konec, tím rychleji se vytrácelo moje nadšení, až jsem nakonec se závěrečnými titulky skončila otrávená jako po smaženici z muchomůrky zelené. Copak o to, lesbyschow se dala odhadnout celkem brzy a vsadit si na ni ve sportce, jsem dneska milionářka:-)). Herecký výkon hlavní představitelky byl pak zákonitým vyústěním, jak překvapivý děj přišpendlit do příběhu tak, aby pasoval. Jak už jsem před časem psala k jinému filmu, to by holka v reálu musela mít talent větší než Meryll Street a Dustin Hofman dohromady. A hádám, že potom by pro ni uživit se poctivě bylo nejen jednodušší, ale i výnosnější:-). O roli policie, která nejdřív milého doktůrka s celkem přesvědčivým vedlejším důkazem pošle do háje a potom je ochotná jen tak z plezýru spustit šarádu jako z ochotnického divadla, snad ani nemá smysl psát. 50%? To maximálně a ani o chlup víc. ()

vesper001

Nejen kdo s koho, ale hlavně kdo koho: využívá, zneužívá, dopuje, dotuje a zničí. Zamotané je to až do poslední minuty a v divákově hlavě možná ještě nějakou dobu navíc. A nějaké zapamatování hodné moudro? Asi že některé bobule jsou jed. Že doktorům se nedá věřit. A že všichni lžou. ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (více)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz