Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiální text distributora)

Shimargh

Nudně a sterilně zpracované zajímavé téma - škoda, navrch klišovité až hanba a navíc s otřesnou nesympatickou Rooney Marou... ()

peetriss

Velice zajímavý psychologický thriller, který se nejprve jeví, že tvůrci budují základy filmové kritiky praktik farmaceutických gigantů, aby se nakonec k příjemnému překvapení ubíral zcela jiným a bezesporu zajímavým směrem k rozuzlení. Příjemné překvapení a po dlouhé době opravdu kvalitní thriller. Z Vedlejších účinků doslova září naprosto dokonalá režijní práce Stevena Soderbergha, která dala vzniknout výborné atmosféře depresivního světa. Zásluhu na tom má samozřejmě i kvalitní hudební doprovod a přesně vedené obsazení, které je nosným pilířem celého filmu. Typově naprosto dokonale je obsazena zejména Rooney Mara, ale ani duo psychiatrů Jude Law a Catherine Zeta-Jones se nenechává zastínit. 90% ()

Perverz

Jé. Solidní námět, herecky solidní, a to je vše. Nevím jak si to Soderbergh představuje, vždyť není amatér. Začátek nudně přetáhnutý jak guma v teplákách mého dědy. Pak se to přehoupne a přijde na řadu zápletka, kdo tu s kým vyjebává? Přišlo mi to poněkud mdlé, nesedlo mi to. Neměli by jste vyjebávat se svým psychiatrem. Nemůžu se zbavit pocitu že jsem byl ošizen, a film se tváří jako cosi víc než je. ()

Disease

Čekal jsem angažované drama proti praktikám farmaceutického průmyslu a najednou se to přehouplo do příjemného thrilleru s poněkud nanicovatým koncem. Rozhodně jeden z těch lepších Soderberghových filmů z poslední doby. ()

Prochy38

Vskutku originální dílo. Téma nijak zvlášť omílané a pro mě hodně zajímavé. Víc ovšem než dějová linie a téma mě zaujaly herecké výkony především trojice hlavních protagonistů... Pro mě teda šel děj trochu do ústraní. R. Mara dokonalá a J. Law fakt nezklamal. Moc dobré. ()

J*A*M*A*L

Hodně jsem se na to těšil a očekávání byla velká. Můj žánr, slibné obsazení i příběh všechno sedělo k mému vkusu, nakonec však čekalo zklamání a to veliké. Celej film mě nudil, nebyla scéna, která by mě zajímala, čistej průměr tenhle film. Jediná věc, která mě zajímala byl počet minut zbývajících do konce celé této aféry. ()

angloumene

První třetina filmu stojí hlavně na tom, že je vlastně dost nejasné o čem to celé bude. Jedná se o romantiku typu Moment to remeber, nebo snad drama jako Černá labuť a není to vlastně celé spíš o tom, jak s námi se všemi pořádně zametají farma firmy? Pak se ale vše ustálí a divák ze všeho nejvíc může sledovat odhodlaný boj za dobrou věc. Ačkoliv se Vedlejší účinky snaží navodit určitý WOW efekt, musím říct, že mě tedy dost minul. Navíc jsem si k žádné z postav nedokázala vytvořit ať už pozitivní nebo negativní vztah a tak pro mě celé tohle dílko ze všeho nejvíc vyšumělo do prázdna. ()

Strandmon

Trochu staromódnější a poutavě natočený thriller s výtečně hrajícím Lawem. První polovina se sice buduje opravdu pomalu, ale stejně vás nutí sledovat, neotrhnout oči a čekat na nějakou pořádnou zápletku, která skutečně přijde. Poté se tempo zrychluje a ke konci si už pořádně koušete nechtíky. Filmu nahrává i celkem slušná nepředvídatelnost. Skvělý počin. ()

sona123

Když jsem viděla zdejší hodnocení, zejména mých oblíbených uživatelů, kteří se nebáli jít do plných, neváhala jsem a vydala se do kina - a film mi utekl a hlavní hrdinové byli fajn....ale bohužel se mi při čtení komentářů podařilo přečíst i spoilery, takže překvapení se nekonalo, bylo to překombinované a myslím, že stačilo ubrat a zjednodušit, než šlapat na plyn a hnát to takovým splašeným tempem. Navíc, chudák Channing si moc nezahrál. Mám z toho rozporuplné pocity. Zase jedna ze situací, kdy hodnocení na ČSFD silně ovlivnilo hodnocení mé, bohužel negativně. ()

Prehry

Výborné drama, které se rozjíždí tak nějak neurčitě pomale, ale následně se strhne rychlým dějem. Fantastické! Jsem vážně nadšena! Film je podbarveným perfektní hudbou.. C. Zeta-Jones si zahrála mrchu a to jí vážně sluší! :)) ()

Phorbo

I přes dobrý začátek, pomalou gradaci, která ovšem není vůbec na škodu, skvělého Lawa a ZetuJones, nepočítaje excelentní kameru a střih je to stejně průměr. Ten konec mě dostal do kolen jak je to stupidní. Nebo ne stupidní, to je jasi hodně silný slovo. Ale příjde mi to až jednoduché a Banksova pomsta na konci byla asi samozřejmost, bez které by nemohl existovat hollywoodský film. Hrozně mi to přípomínalo Stay s McGregorem, s tím si nemůžu pomoct. Kor když nakonec Emily příjde k Baksovi do ordinace a má tam ty luxfery, no to je přesně jak ve Stay. Možná trošku víc kdyby to bylo zamotaný, vyvinutější a klidně o 15 minut delší, mohl to bejt excelentní film. takhle je to cistých 5/10 ()

Mikeel

Opět jeden z těch strhujících krimi thrillerů, od kterého se nemůžute odtrhnout. Už dlouho se mi nestalo, že bych se za celou dobu koukání ani jednou nepodíval na hodiny, kolik vlastně je. Naprosto mě to uchvátilo napínavým příběhem. Pořád čekáte na ten zlom, na celou pointu, na to, kam se vlastně ten film hne a co je jeho smyslem. Když ona osudná pointa přijde, tak jste překvapení. Bohužel filmy s překvapivou pointou mají jednu velkou mouchu - při dalším koukání už to nemá takové hezké kouzlo jako poprvé, protože jste ochuzeni o moment překvapení. ()

gumolit

Režisér Steven Soderbergh poslednú dobu natáča filmy ako na bežiacom páse a hádam z každého žánru.Pravdu povediac jeho posledné boli otrasné /Zkrat ,Bez kalhot/ už som pomaly nad ním začínal lámať palicu o to bolo moje vätšie prekvapenie tohto chladného thrilleru.Svojou atmosférou pripomína snímok staré klasiky pána Hitchcocka aj keď na rozdiel od neho sa nepodriaďuje logikou možnosti vytvárania fiktivného sveta k vytváranému napätiu aj ked´niektoré dojmy k tomu prispievajú úplne.Vedľajšie účinky vytvárajú vrelý vzťah k postavám.do filmu bolo obsadených plno hviezd/Jude Law, C.Zeta Jones Ch. Tatum/ ale len hlavná hrdinka v podaní Rooney Mara predvádza najpozoruhodnejší výkon čo ma presvedčuje nakoniec že tá nominácia na Oscara za remake Muži ktorí nenávidia ženy nebola prehnaná.Technické prevedenie filmy od hudby ,kamery až ku strihu je tiež špičkové.Soderbergh natočil dospelý thriller prvej akosti, ktorý pôsobí na diváka síce pomaly ale o to presvedčivejšie ked si uvedomíme že dnešná hollywoodska tvorba nás už nemôže s ničím prekvapiť.Režisér len znova dokazuje že ešte nepatrí do starého železa a tie jeho predošlé filmové úlety mu odpúšťam !!! ()

katchi

Já zobu, ty zobeš, on zobe... Půlka Ameriky trpí depresemi a ta druhá půlka na to pojídá pilule. Film jasně působí jako kvalitní psychologické drama na téma „nadměrné požírání tablet z reklam způsobuje smrt vašim nejbližším“, takže ani kdybyste pojedli veškeré „léky s vedlejšímu účinky“ světa , vás zkrátka nenapadne, jak to nakonec skončí. Na jednu stranu chválím, protože filmy s nepředvídatelným dějem zbožňuju, na druhou stranu jsem trošku zklamaná z toho, že !!SPOILER!! originální „depkoidní myšlenka" filmu je smetena ze stolu trochu nudným "přelíváním cizích peněz na účet" !!KONEC SPOILERU!! Co na závěr říci? K mé 100% spokojenosti mi chybí dva různé konce, který by tento film mohl mít ... takže dávám 85%, a doufám, že s hlavní hrdinkou nikdy nepříjdu do styku, jelikož tato herečka mi už od pohledu příjde jako kvalitní „psychopat“, takže pro tuto roli byla jako stvořená.... ()

ac3r

První půlku filmu jsem myslel, že sleduji další z těch nekonečně utahaných psychologických dramat zralých na menšího šlofíka, při niž jsem několikrát bojoval s myšlenkou zda to neutnout a nedělní odpoledne nestrávit poněkud lépe. Naštěstí jsem to neudělal a ve druhé části filmu se mi dostalo parádního inteligentního thrilleru, kde je vše úplně jinak než si člověk původně myslel. Vše navíc podpořeno výbornými výkony ústředního tria. Záměrně píšu tria, neboť postavu co "hrál" Tatum mohl zahrát kdokoliv a jistě by to nedopadlo o nic hůř. Z původního odpadu je to nakonec skok na pěkný tři hvězdy, trochu toho svižnějšího tempa a šel bych i výše. ()

janeke

side effects je veľkorysý, múdry, mnohovrstvový film, ktorý si môže dovoliť spočiatku klamať o svojom žánri, ponúka divákovi príjemnú neistotu o vývoji deja a núti k zmene optiky. neviem, či ide o tradične špecifickú štylizáciu postáv režiséra, no všetky boli vo svojej spoločenskej roli sebaisté, inteligentné, chladné, vždy presne vedeli, čo majú povedať. taká "strojovosť" dialógov do príbehu a jeho prostredia náramne sedela. film je dôkazom, že je tu ešte stále nejaký autor, ktorý nepodceňuje diváka a snaží sa ho prekabátiť a ponaťahovať a nie len poúčať, alebo pripraviť ho na príjemný spánok. ()

Weyland

Film se mi velice líbil. Mám rád nečekané konce a tady tento film to plní. Ale uznávám, že pro někoho to může být spíše nudné a natažené. Každopádně herečku Rooney Maraovou, kterou jsem do včerejška neznal, jsem si hned zamiloval. ()

Ollie235

Hezky zamotané, ale i tak se nemohu zbavit pocitu, že se ze zajímavého tématu vyklubala spíše nudná povídačka o pilulkách na předpis. Začátek mě nudil, pak se to docela rozjelo, ale ani překvapivé zvraty mi nedávají důvod pro čtvrtou hvězdu. Technicky zvládnuté, herecky výborné, výsledek je ale poněkud rozpačitý - něco tomu prostě chybí. I tak ale 3½. ()

Nethar

Očekávání výrazně předčilo výsledek. Jude Law dobrý, ale jinak mě to moc nezaujalo, abych po pravdě řekl tak spíše nudilo. Celý závěr, kdy se to konečně rozjelo, takový divný a hodicí si asi do nenáročných televizních filmů. ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (více)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz