Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (Cinemart)

ti88na

Až príliš sladké, príliš dokonalé a neskutočne nudné. Chýbal tomu nejaký ten dramatický moment, ktorý by trochu viac dojal, alebo humor, ktorý by možno aj trochu rozosmial. Samotná láska medzi hlavnými hrdinami nebola tým, čo by mňa ako diváka najviac dostalo, práve že to bola láska medzi otcom a synom. Domhall Gleeson a Bill Nighy si pre seba ukradli všetko pozitívne v tomto filme. Domhall ma teda úplne dostal, krásny sympatický výkon, veľmi prirodzené a jemné hranie a Bill už tradične výborný, tieto úlohy sú pre neho stvorené. Ale žiaľ je to film na jedno pozretie, druhý krát by som sa už doňho nepúšťala. ()

Mathew55

About time je ne tolik drastický Butterfly effect. Vlastně ani trochu drastický. Všechny negativní komenty, že je film přeslazený, jsou pravdivé (vsadil bych se ale, že polovina z těchto hrdinných kritiků byla u filmu úplně na měkko). Ale film je sentimentální schválně. Leč ukazuje život 'cestovatele v čase', dokážeme se v něm najít my všichni... Mě tyhle naivní a přeslazené filmy obvykle dostanou a tentokrát tomu nebylo jinak.. O námětu filmu se moc hovořit nedá, neb na něm opravdu není nic moc originálního. O hereckých výkonech už to ale jde. Domhnall Gleeson do své role nebyl vybrán omylem a Rachel McAdams se do filmu taky skvěle hodila (navíc je fakt krásná). Ještě bych zmínil Billga Nighyho, který konečně dostal trochu větší prostor, aby ukázal, co v něm je a jako táta obstál na jedničku. About time je romantický film, který mě dojal, pobavil, měl pointu a prostě byl skvělý. A už se těším, až ho někdy uvidím znovu. ()

Simbet

Tak první půlka byla pro mě tak úděsná, že jsem film kouskovala na třikrát, protože jsem se opravdu nezvládla déle dívat na pro mě nesympatickou ústřední dvojici. Druhá půlka můj dojem zlehka opravila, ale ještě pořád mám pocit, že mám se dvěma hvězdičkama nadhodnoceno. Už je mi ale jasné, proč mi téměř nevychází spřízněné duše. Jestli já nebudu marťan. ()

EKLEKTIK

"Tak na to si počkám." Byl pozdní večer - první máj - večerní máj - byl Lásky čas a já si ho tedy pustil, jelikož by pro mě mohl být užitečný. Jenže poté mi došlo, že bych přes to své obsedantně kompulzivní opravování mé zpackané minulosti, vůbec nedospěl k řešení mojí nejisté budoucnosti. Takové opravy lze totiž přirovnat ke krátkým cestám, na kterých mohu udělat jen jeden krok vpřed, ale dva vzad. Musím jaksi dodržovat jedno nedomyšlené pravidlo, podle kterého jde cestovat časem pouze zpět a nemohu se tak po opravené Silvestrovské oslavě vrátit zpátky do Nového roku, abych v čase necestoval dopředu, stejně jako mladý hrdina této romantické fantasy, který tímto nemyslitelným směrem vykročil hned dvakrát, když s dívkou svého srdce mezitím prožil první rande třikrát. ()

FiliPP

Krásný romantický film, který má skvělý námět a ten je po celý film skvěle využit. K dokonalosti také pomáhají herci, kamera, scénář a hudba. Jsou tu krásné momenty, které vám vykouzlí úsměv na tváři a ty jsou poté nahrazeny smutnými scénami. Tyto scény se neustále střídají a alespoň mně se to moc líbilo. ()

veronica_mac

Dobře, přiznám se, že 5. * je za vždy dokonalou a famózní Rachel. Naprosto jednoduchý, upřimný a krásný děj, který je od začátku až do konce protkán velmi pozitivní energí. S The notebook asi jeden z nejlepších romantických filmů, kde mi fantasy prvky naprosto seděly, neboť byly do filmu vloženy jaksi nenásilně a s citem. Jsem si vědoma, že těch pět je lehké nadhodnocení, jenže si zkrátka nemůžu pomoct a nacházím v něm vše, co mám na filmech tak ráda. ()

F.W.Colqhoun

WTF I have just seen? Romantické komedie nevyhledávám, ale dobrou si, se všemi limity, které bizarní žánr oplodňovacích a svlékacích bijáků stanovuje, dokážu užít. Jelikož jsem si vědom předpojatosti, řeknu to takhle: Lásky čas je vřed a Richard Curtis zlý člověk a úchyl. Zrůdnost filmu může omluvit jen zjevný tlak dodat trhák, pod nímž se Curtis ocitl po úspěchu Lásky nebeské. Nešť. Existuje jediný způsob, jak si film užít: Vůbec nepřemýšlet a vnímat výběrově. Na úrovni obrazu, zvuku, hereckých výkonů (až na otravně přestřelenou ležérnost Billyho Nighye) je všechno v pořádku. Vlhkopudné písničky vybrány vkusně, sterilní britishness jakože baví. Řemeslné péči, aby Lásky čas přetrval, bylo učiněno zadost. Jestliže se vám nepovede udržet křivku mozkové aktivity poblíž limitní nulové hranice a překousnete zjevné paradoxy a nekonzistenci nápadů, otevírá se morální propast: Lásky čas je příběh muže, který své ženě a všem v okolí nepřetržitě lže, díky schopnosti vracet se v čase získává moc manipulovat každým bez jeho vědomí tak, aby docílil čehokoliv si zamane. Film je v duchu krystalického zla komerční romantiky přehlídkou triumfu této praktiky a je to prezentováno jako roztomilé. Jelikož scény podkresluje pop, neteče krev, alespoň ne moc, a všichni jsou krásní a usměvaví, ne každý zaregistruje, že to odkazuje na kupu patologií, které by mohly majitele chorého autorova mozku po právu připravit o svobodu pohybu. Výšin hnusu dosahuje Lásky čas ve scénách, v nichž hlavní hrdina, podveden časovými zákonitostmi, cestuje nazpět, aby se dobral dítěte, které díky paradoxům neměl (a zbavuje se tak toho, které má). Vřed pulzuje, praská a chrlí hnis. Půl bodu za řemeslo a půl za odvahu jít s něčím takovým mezi lidi. Láska pekelná. ()

aquiver

Povedená mainstreamová romantika, mnohem lepší než nafouknutá Láska nebeská. Malý sci-fi prvek k zamyšlení nad osudem a momenty, které naše životy zásadně mění. Lituji jen, že se snímek nevymanil ze zaběhnutých kolejí žánru. 80 % ()

Adramelech

Netradičně uchopené téma cestování časem, jakkoli výsledek je na můj vkus poněkud přeslazený a sentimentální. Občas se mi zdává o jiném tématu – o možnosti posílat zásilky v čase, viz přiložený záznam snu. - - - Sen o poštovních doručovatelkách (v noci z 16. na 17. února 2016) - - -     Probouzím se a zjišťuji, že bydlím v nějakém jiném bytě. Je úžasně rozlehlý. Uvědomuji si, že mě dnes čeká něco důležitého, ale nemohu si vzpomenout co. No nevadí. Každopádně nejdřív je třeba se nasnídat. Hledám něco k snídani, ale moc tu toho není. Tak si aspoň naliji panáka rumu. Potom objevím kávu. No sláva. Jenže by to chtělo ještě něco k zakousnutí. Rozhlížím se a spatřím skleněnou dózu s bonbóny. Dóza vypadá prvorepublikově, ale cukrovinky vyhlížejí slibně. Jeden bonbón si vezmu. Chutná skvěle. Sahám po dalším, ale v tom zaslechnu z předsíně velký hluk. Jdu se podívat, co se tam děje.      V předsíni stojí dvě děvčata. Jedna holka se omlouvá, že nemohly zazvonit, protože u dveří nemám zvonek, a vysvětluje, že jsou poštovní doručovatelky. Sjedu je kritickým pohledem. Vypadají, jako kdyby se podělily o jeden poštovní stejnokroj a zbytek doplnily ze svých šatníků. Ona si mého nedůvěřivého pohledu všimne a objasní, že jsou jenom brigádnice. „Pochopte, pane, zásilky v čase nikdo nechce doručovat... A my jsme vám je dopravily až do bytu.“      Koukám, že v předsíni stojí obrovský lodní kufr. Je opatřený petlicí a visacím zámkem, u něhož je na provázku připevněný klíč. Doručovatelka mi říká, abych si zkontroloval obsah zásilky. Mně však najednou svitne a odpovím: „Není třeba, je to v pořádku, poznám to, sám jsem to balil.“ V duchu se divím, jak dvě subtilní holky dokázaly vynést do prvního patra asi tak tři metráky munice.      Druhá zásilka je ještě objemnější. Je to menší nákladní automobil. Nějaký starý typ, tohle tady mohlo jezdit tak za války, říkám si. Vůz je však ve znamenitém stavu a v předsíni vůbec nepřekáží; klidně by jich tam mohlo parkovat několik. Tady si náklad přece jenom zkontroluji. V bednách jsou pečlivě zakonzervované zbraně: pistole, pušky, samopaly, ba i jeden kulomet. A zase náboje. No výborně!      „Tak nám to tady podepište,“ říká děvče a předkládá mi dost velké lejstro papíru. Čtu tam: „Doručit do konce února 2016.“ O. K. Podškrábnu to. ()

Pavkan

Něco tak nenuceně pozitivního jsem už dlouho neviděl. Ať budete na začátku filmu v sebehorším psychickém stavu, na konci se budete cítit skvěle. Paradoxní je, že Curtisovi k vyvolání tohohle pocitu stačí odvyprávět obyčejný příběh ze života. Dělá to ovšem tak, že je neskonale zábavný, dojemný a laskavý. Lásky čas jsou nejužitečnější dvě hodiny, které můžete strávit v kině. ()

Lionheart

Je to krásné a líbezné, ale bohužel po skončení se nedostavil až takový feel good pocit jako z Lásky nebeské.. nejde to srovnávat, ale jako slaďák to funguje výborně a pokud máte rádi britský humor a břitký nadhled, tak je to perfektní volba ()

Milodar

Nic mi nezkazilo náladu a nevzalo chuť do lživota, jako Sračky čas. Kdybychom všichni následovali tento autistický návod na "správný" život, bylo by peklo na zemi. Nechal bych Tima, toho podvodníčka, opravit pár věcí. Měl by se vrátit zpátky v čase a zařídit, aby místo tohoto pozitivně proslazeného hemeroidu pan Curtis založil firmu na kandované ovoce. Doporučuji všem hluchoslepým mentálně retardovaným filmovým fandům. P.S: Bill Nighy je opravdu ouchyl, proč by jinak hrál v těch sračkách od Curtise. ()

dormouse

Richard Curtis by potřeboval asertivnějšího střihače. Filmu by velmi prospěl prostřih, přesunul by jej do kategorie evergreenů. Některé scény jsou naprosto boží, jako třeba svatba. To byla první filmová svatba, která mne nejen neznechutila, ale i nadchla. Na druhé straně nechápu, proč někdo soudně neodstřihl takové scény jako zkoušení šatů nebo striptýz za rozhodnutí ohledně svatebních podrobností. Také mi vadila polopatičnost filmu. Myslím, že každý divák záhy pochopil, že život je opravdu k...y skvělej a není to třeba pořád dokola opakovat. Některé drobnosti divákovi mohly utéct, jako třeba to, proč se otec v 50 letech odebral na odpočinek, a jiné zas nemusely dojít, jako to, proč narození dítěte mění opravdu všechno. Nevertheless, thums up. ()

koogajz

Naštěstí mě dr. Emett Brown naučil myslet čtyřrozměrně, proto se celkem divím, že z toho cestování časem nevybouchl vesmír. No, naštěstí to skončilo dřív, než jsem stihnul usnout. ()

Harapes

Vidět tento film není rozhodně chybou,ale skvostnou podívanou,kde láska a čas vítězí.Spolu s báječnými herci,výbornými dialogy,u kterých jsem se zasmál a obdivoval film,který snad takhle hezky dokáže divákovi podat jen režisér Richard Curtis.Ono se není čemu divit,už Láska nebeská byla báječná a toto dílo jen skvěle pokračuje na poli romantických komedií.Nedávno jsem psal,že pro mě nejlepším filmem bylo sci-fi Gravitace.Tak už mám dva filmy na prvním místě.Ano,Lásky čas zařazuji do top mých filmů roku 2013. ()

Sekmen

Kdo by to řekl, že se výborně pobavím u této nenápadné romantické komedie. Odcházel jsem z kina v krásném rozpoložení, které vydrželo několik dní. Nejlepší byla první polovina filmu, kdy Tim pomocí své schopnosti se vracet do minulosti nadbíhal Mary. 80% ()

tterez

Řekla bych, že je to romanťák spíš pro páry.. Jinak z toho totiž ženská dostane tak akorát depku a bude bulet dojetím (i když to asi tak jako tak). 80% ()

DarkKnight

Komedie, která by si z počátku vystačila i bez zápletky s cestováním časem. Nejprve film srší vtipem a úžasnou atmosférou a je cestování časem vedlejším a nevýrazným faktem. Což se dá považovat zároveň za dobré i špatné. Kladné je, že scénárista umí udržet pozornost a nabalit plno vtipů i na stokrát omleté téma. Jako záporné by se však dalo považovat nevyužití skvělého nápadu k ještě větší dokonalosti filmu. Je opravdu velká škoda, že tohoto začali autoři využívat až ke konci. Ale o to větší a lepší tečku za celým filmem udělali. ()

Teabag

Hrozně milý film se zajímavým námětem, který ale měl být tak cca o půl hodinu kratší, aby neztrácel dech a zapůsobil naplno. ()

Wishkah

Richard Curtis je doslova úkaz. Za svoji režisérskou kariéru stvořil tři filmy. Láska nebeská je geniální romantický film, je nejlepším počinem svého žánru, Piráti na vlnách jsou sice nesoudržná směs skvělých scén, ale dokážou navodit takovou pohodu, že tím dokážou zachránit těch pár kroků vedle. A teď přišel Lásky čas... Hned první výtku bych měl k tomu názvu. Český překladatel se evidentně na film ani nepodíval a hned tomu vlepil punc romantické komedie. A to je škoda, protože tenhle film není o romantice. Je o životě, o lásce a o čase....no a tímhle moje výtky končí. Přede všemi tady přiznávám, při všech smyslech, že tenhle film je jeden z NEJLEPŠÍCH filmů, jaké sem kdy viděl. Já k tomu nemám prostě co jiného říct. Tenhle film má všechno. Má myšlenku, má silné scény, má romantiku, má smutek, má smích, má dokonalý výběr hudby, má silný scénář, má skvělé herce a navíc má i cestování časem. Ano uznávám, že s tím cestováním je tam pár logických lapsů, ale mě je to doslova u prdele. Tenhle film je úžasný, citlivý a nádherný. A je to bohužel i rozlučka velmi zajímavého tvůrce. Osobně doufám, že Richard Curtis brzo napíše scénář, u kterého si řekne :"Ne tenhle nikomu nedám, to si natočím sám." - a dá nám filmovým fanouškům další podobný skvost. Tleskám ve stoje a děkuji ()

PF 2014

PF 2014