Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

gogo76

Podobných filmov vznikly mraky, preto ma udivuje, že sa na to L. Neeson dal nahovoriť. Neesonovi však ide karta, typovo sa do týchto filmov fakt hodí, ale videli sme ho aj v lepších filmoch. Spočiatku to malo slušnú atmosféru, ale s pribúdajúcimi minútami to akosi začalo škrípať až prišiel záver s "umeleckou vložkou" a poučovaním a to mi úplne zkazilo celý film. U mňa iba na jedno pozretie. A o tom malom vychcanom černoškovi ani nehovorím...60%. ()

Xmilden

Přesně tohle od Liama očekávám! Mezi náhrobními kameny je skvělý kousek, který může směle postávat vedle například podobně temných 8mm. Dvojice vrahů ani nemohla být vybrána lépe. Zpočátku na film působil díky hojnému sbírání informací malinko nepřehledně, takže jsem byl nucen si to celé pustit ještě jednou. Dvě třetiny Matt Scudder sbírá střípky informací, aby nám v závěrečné třetině ukázal, jakmile dostane k uchu telefon, že tady bude vládnout pouze on. 80 % ()

cheyene

Drsný a hutnou, potemnělou atmosférou prosáklý snímek, který zaujme jak svým příběhem, tak i tradičně dobrým Liamem Neesonem. Mysterióznost dodává filmu na poutavosti, čemuž vedle již zmíněných kladů napomáhá také vhodně zvolené prostředí. Vedlejší dějová linka s malým černouškem mi nikterak nevadila. ()

Shakers

Nebolo to zlé, ale prišlo mi to strašne pomalé. Dobre, strašne pomalé možno nie, ale pomalé. Po celý čas sa síce vznáša vo vzduchu taká pochmúrna atmosféra, záver síce vytiahol všetky tromfy čo oceňujem, taktiež Liam Nesson sa opäť našiel, ale ako kriminálka mi to príde malo pútavé a ako akčný film zas malo akčné. 70% - 3* ()

Pepinec

Tak tady překlad názvu vážně sedí, přesně takhle jsem se v kině cítil. Když se procházíte po hřbitově, můžete leda tak obdivovat hru stínů (jako v tomhle případě), ale pokud nejste ložený strašpytel, už na konci první lajny se začnete nudou ohlížet po východu. Při sledování tohohle filmu jsem měl dojem, jakoby Frank na hřbitově sám už nějaký pátek bydlel a zapomněl kvůli tomu, jak vypadá zábava. Liam dobrej, ale to on by byl i jako stojan na boty, jinak syrová a ucouraná nuda. (Auckland, NZ) ()

Big Bear

Tahle role Neesonovi sedla jako ušitá. Mám ho zkrátka raději jako rozervaného samotáře co spíše přemýšlí, než střílí a dokonce sem tam i dostane nakládačku než když hledajíc unesenou dceru láme vazy únosců kus co dvě minuty příběhu... Celkem mne zaujalo, že ač točeno 2014, je film protkán narážkami na dnes už zapomutou ,,hrozbu'' Y2K. Scénář byl asi staršího data... Trochu jsem nepochopil proč jako ač bejvalej polda a tedy stále na straně zákona se rozhodl pomoci drogovému bossovi a už vůbec jsem nepochopil postavu TJ... Asi bylo třeba z rasových důvodů v rámci korektnosti (Amíci jsou v tomhle mnohem dál než zblblá Evropa, tam byla ostuda bejt bílej již před 20 lety) přidat do filmu menšinu. Ať by byla postava barvy pleti černé, zelené, modré či oranžové, absolutně mi do thrilleru nesedla a celé to shazovala. Jinat to bylo zajímavé, napínavé a bavilo to! Ale je pravdou, že filmů s touto tématikou je hafo a nejde o nijak originální počin. A co bych určitě vynechal bylo notorikovo dvanáctero a s tím spjaté nepříjemné pauzy obrazu. Dávám ale i tak za 4 pytle. * * * * ()

Indiana

V 90. letech by tahle detektivka vedle filmů jako Sedm nebo 8 MM pravděpodobně zapadla, ale v současný době plný CGIčkovejch marvelovek a teplejch upírů musí bejt divák za takovýhle snímek vděčnější. Pěknejch 70% za skvělýho Neesona a slušnou atmosféru. ()

Cappuccino

Dobroš, naozaj celkom dobroš, ALE... pretrvávajú vo mne pocity, že režisér mohol viac pritlačiť na tiesnivú atmosféru, ktorej sa miestami naskytovalo skutočne dostatok (videl som v nej veľký potenciál!!) a odobrať všetky scény s malým TJ-om (ich implementáciu do snímku považujem asi za najväčšie mínus a absolútne nedokážem pochopiť ich opodstatnenie). Ale nevadí, takmer dvojhodinový, napínavý thriller si ide "to svoje" a v podstate vás ani moc neohúri, no ani neurazí. P.S. úplne súhlasím s Enšpíglom. ()

S.Quentin QUALE

Tak za prvé jen poznamenám, že na tomto filmu není nic mysteriózního. Za druhé na něm není ani moc toho akčního. V podstatě se jedná kriminálku, u níž se dost divím tomu, že docela zkušený scénárista Scott Frank zplodil takovou lacinou, konzumní ptákovinu. Mně osobně vůbec nevadí, že film neobsahuje stovky vystřílených nábojů, honičky po poušti, moři, horách a třeba Měsíci, to vše během 5 minut. To bych nešel ani na průměr (viz. např. Taken 2), ale docela mi hlava nebrala schizofrenní postavu Liama Neesona. Jeho prezentovaný charakter a skutky se tak liskaly po tlamě, že jsem se musel přemáhat, abych na to dál nemyslel. Kdo má přebytečné 2 hodiny, feel free, ale must see film tohle rozhodně není. Pokud chcete promakanou kriminálku, zvolte Zmizelou, pokud chcete akční revenge nářez, jděte po Wickovi. A když unést a zamordovat, tak pořádně. Tohle je proti těmto letošním třěm kusům jako vyvařený fusekle. 55% ()

vteco

Liam Neeson tentokrát bez intenzivní akční podívané, nýbrž s ponurou atmosférou v temném kriminálním thrilleru. Dobře vybudovaný začátek navnadí, příběh neurazí, ale postavy a jejich samotný vývoj bohužel zůstávají na vlně průměru. Po vizuální stránce není rozhodně co vytknout, filtry zvládají vše s grácií. Kde to ovšem opravdu skřípe je mizivá poutavost a absence originality v příběhu, jenž nastavují v několika fázích filmu nechtěný pocit nudy. /65%/ ()

misterz

Skvelý krimi thriller (mysteriózne vážne nie), ktorý ma dostal hlavne svojou perfektnou temnou atmosférou, pekným vizuálom a hercom Liamom Neesonom, ktorý tu vypadal ako vystrihnutý z nejakého starého, filmového noir časopisu. Zároveň tu celkom milo prekvapil aj tým, že v snímku, celkom neštandardne, nerozdával iba rany, ale do držky dostával aj on sám. Jediné čo mi nesadlo, bola černoškova linka, a hranie si na akéhosi jeho ochrancu, tento typ romantického odľahčenia sa do tohto temného príbehu vonkoncom nehodil, vyrušoval a uberal na atmosfére. Vzhľadom na vyššie spomenuté klady sa to však s prižmúrenými očami dá prepáčiť a tak dávam plný zásah. ()

Peytl

Tvrdit, že je ve snímku tolik temnoty jako ve Fincherově Sedmičce jen kvůli tomu, že antimalarik Tamal Jawari je mouřenín, neustále ve filmu chčije a běhá se po hřbitově, to by byla zhůvěřilost. Skutečně mi nevadil provařený příběh, navíc Neeson tohle zvládá bravurně a zvýšil tak sám celkový rating, ale natahování děje (?) skrzevá srpkovitého černouška... dojetí nikde, morální poselství, hehe, taky nic, taková slepá ulička. I přes náboženské bláboly jsem se dokázal cynicky povznést. Jen ta celková nedotaženost, ta mě iritovala, ale dost možná, že jsem díky téměř dvouhodinové abstinenci znervózněl a ledacos přehlédl. Možná už mám tedy také nárok někoho sejmout a považovat to za vzkaz od Šéfa, že se kořalka nechlastá z ohřívací láhve. ()

mzss1

|71%| Tak tu máme další film se skvělým Lianem Neesonem. Nejedná se o akční jízdu jak je v poslední době u Neesona zvykem, ale o solidní thriller s dobrou atmosférou. Rozhodně se nejedná o nic fantastického, ale přesto mě film bavil od začátku do konce. Hlavní hrdina Neeson hraje svojí standartní roli, vyléčený od alkoholu, což mi připomnělo roli v jeho nedávném filmu NON-STOP. Na začátku tu má pěknou přestřelku, pak i na hřbitově a na konci nějaká ta menší pranice. No, rozhodně zde nejde o akci, což vůbec nevadí. Detektivní linie tu je, nejde o nic světoborného, ale díky již zminované atmosféře s touto rovinou nemám sebemenší problém. Film je místy temný a to díky určitým scénám. Brutalita je tu tak akorát, určitě se zde najde, takže to působí dost realisticky. Tempo filmu je pozvolné, nuda zde rozhodně není. Úplný konec filmu mě docela dostal. Nejde o nějaký překvapivý zvrat či pointu (to zde není), ale je to slušně pojaté. Co mi teda chybělo ? Tak určité nedostatky zde jsou. Třeba, že tu není žádný zvrat, hned víme, kdo jsou padouši a jejich motivy a charaktery mohly být víc přiblíženy. Nějaká dramatičtější scéna navíc, možná ještě víc brutality či akční scéna navíc. Určitě by se dalo vylepšovat toho více. Ale nevadí. Takhle to bylo sice obyčejnější, ale přesto obstojná podívaná, kterou si ještě někdy s radostí pustím. Žádný zásadní zápor tam nespatřuji. A co se týče hudby, tak ta je dalším kladem. Čtvrtou hvězdu jsem dal bez rozmyslu – slabší, ale přesto. Celkově jsem spokojen, tak už nemám nic, co bych dodával. ()

liskam

Delší dobu přemýšlím proč tenhle film hodnotím "jen" za 4hvězdy... Myslel jsem skoro na všechno a asi to bude hudbou, protože ta podporuje celkovou filmovou atmosféru a na té se dálo ještě pracovat... Za mě 80% ()

Snorlax

Skvěle budovaná atmosféra dostane závěrem pořádný úder na solar a jde k zemi. Než se stačí zvednout, dojde k sentimentálnímu setkání černouška s jeho rekem v hrdinově bytě. ()

Jordan

takých filmov sa dnes v hollywoode veľa nerobí: chlapácky oldschoolový krimithriller ako z 90-tych rokov, uzemnený, potemnelý, priamočiari; v podstate priemer, ale vďaka atmosfére, neesonovi, a triezvemu, poctivému scenáru veľmi potešiteľný priemer. ()

HoneyBunny

Velice solidní temná kriminálka. Palec nahoru za dobrý scénář, který vás udrží v napětí. Film neuhýbá před ošklivými a nepříjemnými tématy, což je dneska pořád víc a víc vzácnější, a milovníci krváků si přijdou na své. Liam Neeson hraje jako vždy solidně svou osvědčenou postavu bývalého policisty s temnou minulostí, ale je tu doplněný o chytrého černošského chlapečka a zajímavého Dana Stevense v roli překupníka s drogami (který tu není za zlou karikaturu!). Nesmrtelná klasika to nebude, ale klidně se na tuhle chuťovku podívám znovu, což se počítá. 75 % ()

Anderton

Príjemná deväťdesiatková oldschoolovka, ktorá zaujme pomalším tempom, ako bežná súčasná Neesonovka. Tvári sa však viac hĺbavo, ako nakoniec je, ale stále pôsobí dostatočne vyvážene. Nebudem však tvrdiť, že si tento film po nejakej sérii Neesonových filmov na domácom kine nebudete pliesť s tými ostatnými. Na jednu stranu je to menšie varovanie, na tú druhú ale aj odporúčanie určitého očakávaného štandardu. Ide samozrejme aj o to, nakoľko Liama žeriete. Áno, v každom riadku spomínam Neesona, ale v podstate je to znova celé iba o ňom. ()

Frajer42

Ve svém žánru po všech stránkách průměrný thriller. Nudit se u něj člověk rozhodně nebude, ale do placu nedá nic, díky čemu bychom si ho více pamatovali a třeba i někdy zhlédli znovu. Není akční tak, jak by mohl být. Kromě počáteční a závěrečné minipřestřelky se akce prakticky nedočkáte. Mnohem více film frčí na vlně krimi. Není temný tak, jak by mohl být. Nejvíce mě asi zarmoutilo, že veškeré pytlíkování naši ďábelské záporácké dvojice retošů se děje v koutě za kamerou a perverzní divák z toho nemá vůbec ale vůbec nic, kvůli čemu by se mu ve vytahaných slipech něco hnulo. Děj je absolutní tuctovka, která už tu byla tolikrát, že to ani číselně nelze vyjádřit. Přesto vyloženě neurazí. Tenhle film je přesně to, co si člověk představí, když se řeknou 3 *. ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele