Piráti ze Silicon Valley (TV film)

Pirates of Silicon Valley

Drama / Životopisný

USA, 1999, 95 min

Hodně, ale opravdu hodně dobrej a zjímavej film o Applu a Microsoftu. Naprosto skvěle vybráni hlavní představitelé, kteří se hodně podobají těm, které hrají. Film se mi líbil, dle mého názoru byla dobře udělaný.(21.10.2007)

MEN AT WORK _______ Proc nikoho nezajima tento komentar? ________ Spravne, jsem z IT. _________ Apple _________ je banda pulcu kteri se naucili cist a psal ale jsou zel nemi Hele zaby jeste neumi kvakat! Ale naradi na to maji. [ TODO:CHYBI MOTIV !!! ] Tak "ukradnou" GUI zabakum z Xeroxu, kteri si sedeli na prameni tlusteho baliku penez. [ PRILIS VZDALENY OD RYBNIKU, najit podobnost PENIZE e ZABA ] _________ Microsoft _________ jsou viry kterym se vyvynul trh-aci reflex. Kluci z Applu by si to meli lip hlidat, nez jim to Microsofti natrhou. Protoze jsou viry, tak to zkopiruji. Co mas furt s bakteriema, jsou to viry! [ UNFUNNY ] Kopirovat umi kazdej, ale jenom ten kdo krade vi co je cenny - jinak by neriskoval zalar. [ ALMOST THERE ] Zas nikdo nevi o McIllroyove myslence rour a nikdo je neprevedl do GUI. Coze, co rikas, spatne te slysim!? ________ Tady je spousta pohadek pro ty co maji radi Jablka po kterych jim vypadaji zuby http://www.folklore.org/index.py Duvodu maji dost 1) skripani zubama nad "arcidablem Billem" 2) nad 20% vlastnictvi macu MS-em 3) nad pratelstvim Billa a Steva 4) nad spoustou necisteho vzduchy plneho levne vonavky, ktery promarnily dychat ... [ TRYING TOO HARD ? ](14.1.2009)

Příběhově tak za čtyři, sice nemám znalosti, ale stejně si myslím, že to tak úplně nebylo, ale je to film, že? Místy mi to přišlo spíš jako komedie, co se filmařiny týká tak za dva, ani ne kvůli hercům, i když někteří zbytečně přehrávali, ale spíš, kamera a tak. Ale sečteno a podtrženo, tři, horší, asi.(9.2.2007)

Tento film je dobrý v tom, co zpracovává, protože forma bohužel není úplně nejšťastnější. Snímek vznikl pouze pro televizní obrazovky a je to na něm velmi znát. Snímek je také postaršího data vzniku a od jeho uvedení se udála pěkná řádka dalších událostí, které již neměl možnost zamapovat. Také se tu nezabíhá do detailů. Film mapuje v kostce pouze zásadní dění, řekněme, na úrovni manažerské, na úrovni podvodů a intrik. V podstatě tu hlavní myšlenku, že celý moderní počítačový svět byl také vybudován na lžích, podvodech a krádežích celkem zdárně snímek zachycuje. Film si zachovává v celé věci značný nadhled a často se pouští do různých fórků. Mnohdy na málo očekávaných místech. Celkově jsem snímkem potěšen. Jen se obávám, že je to silně zapříčiněno tím, že se jedná o snímek z branže. Běžní diváci skočí s hodnocením podstatně níže, tipl bych si. Slušné 4 kousky.(27.9.2015)

Filmová stránka dosti průměrná. Ale zas je to podle pravdy, tak to zaujme, protože podle mě se ty lidi jen okrádali a jeden z nich vyšel na prodejnu s windowsem jako první a tím to vyhrál:))).(13.9.2007)

• Noah Wyle

• - V roce 1999, krátce po premiéře tohoto TV filmu, se konala konference Macworld, kde bylo publikum ohromeno, když se dozvědělo, že úvodní komentář neměl na svědomí Steve Jobs, ale ve skutečnosti to byl Noah Wyde. Skutečný Jobs se na této konferenci také objevil a z Wydea si utahoval. (HappySmile)

• - Steve Jobs po zhlédnutí snímku údajně řekl, že nesnáší scénář, ale výkon Noah Wyleho se mu líbil. Bill Gates o filmu pronesl v zásadě jen strohé: "Poměrně přesný." (T-pack)