Piráti ze Silicon Valley (TV film)

Pirates of Silicon Valley

Drama / Životopisný

USA, 1999, 95 min

Příběh dvou doživotních rivalů mě dlouho zajímal a spoustu lidí říkalo, že než to co vzniklo nedávno, je rozhodně lepší tohle zpracování a já musím uznat, že dotyční měli pravdu. Neznámí herci předvedli něco, co podle mě nedokázal Ashton ani nikdo po něm. Bylo zajímavé sledovat příběhy dnes nejdůležitějších lidí počítačového průmyslu, vůbec jsem netušil, že se všichni znali už tehdy. Ať už to ale bylo jakkoliv a i kdyby Bill byl nebo nebyl ten záporák, tak je to pro mě teď ještě větší týpek a rozhodně sympatizuji a vždy budu s Mrkvošoustem.(3.3.2015)

• Liznic

Moje znalosti v této oblasti jsou pramalé, ale i tak mi Piráti ze Silicon Valley nabídli minimum nových informací. Krom toho je film extrémně nezajímavě natočen. I herce zde působí spíš jako karikatury. Snímek jako by nevěděl na co přesně se chce soustředit a tak ukazuje od všeho něco a výsledek je jakási neslaná, nemastná kaše.(22.5.2013)

Na pocest finalniho odchodu Stevea Jobse jsem se podival na Piraty ze Sillicon Valley a navzdory sve TV (ne)kvalite je to excelentni filmecek o zacatcich digitalni ery a softwaroveho vstupu do mainstreamu. Souboj dvou kolosu - Apple vs. Microsoft a dvou titanu - Steve Jobs vs. Bill Gates. Zhuleny hipik z garaze na ceste k vytvoreni nejvetsiho imperia dneska a vypocitavy nerd z Harvardu, ktery to dotahl na nejbohatsiho muze sveta. Z filmoveho hlediska v podstate takovy predchudce "The Social Network", jen to nereziruje Fincher a nehudebni Reznor, to by melo vetsi grady, pritom co se tematu tyce jsou Jobs a Gates urcite jeste mnohem zasadnejsi a vdecnejsi zradlo, nez Zuckerberg, tak co Finchere, co takhle remake? (kdyz uz ses posledni dobou dal na ty predelavky...) 7/10(7.10.2011)

Ještě, že jsem k filmu měla doprovodný komentář a trpělivého člověka na zodpovídání mých všetečných laických otázek, jinak bych si to asi ani z poloviny neužila tak, jak jsem si to užila. I když technika nehraje úplně hlavní roli ve filmu. Nakonec je také spíš o mezilidských vztazích. Rozhodně zábavný počin. Jsem ráda, že mi byl tento film nabídnut k vidění.(24.10.2010)

ROTFL ... pokud ma clovek trochu prehled o tematu tohoto filmu, tak se z dramatu (ehm) chte nechte stava az sarkasticka komedie, a obzvlaste postava Billa Gatese hazi jednu hlasku za druhou :-))) a mozna je to i diky genialnimu ceskemu dabingu (ani nejak nemam potrebu tenhle film videt v originale ;-) ), kde Bohdan Tuma dela ze Steva Ballmera naprosto dokonaleho komika :-) (ostatne kdo videl nejake ty klipky Ballmera "v akci", tak ho uz nemuze snad nikdy brat vazne :-)) )(17.6.2004)

• - V roce 1999, krátce po premiéře tohoto TV filmu, se konala konference Macworld, kde bylo publikum ohromeno, když se dozvědělo, že úvodní komentář neměl na svědomí Steve Jobs, ale ve skutečnosti to byl Noah Wyde. Skutečný Jobs se na této konferenci také objevil a z Wydea si utahoval. (HappySmile)

• - Steve Jobs po zhlédnutí snímku údajně řekl, že nesnáší scénář, ale výkon Noah Wyleho se mu líbil. Bill Gates o filmu pronesl v zásadě jen strohé: "Poměrně přesný." (T-pack)