poster

Piráti ze Silicon Valley (TV film)

 • USA

  Pirates of Silicon Valley

Drama / Životopisný

USA, 1999, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ****

  Skvělý neautorizovaný životopisný film natočený pro televizi a nominovaný na 5 cen Emmy. Scenárista a režisér Martyn Burke (VE JMÉNU ANGELA) vycházel z knihy "Fire in the Valley: The Making of The Personal Computer" a vlastního důkladného demýtizujícího výzkumu a co vyhrabal následně nadšeně, svižně a vtipně odprezentoval (a minimálně Steve Jobs z toho asi neměl moc velkou radost). Jeho režie má grády a srší nápady (např. paralela mezi Jobsovou velkobratrskou reklamou a následnou velkobratrskou podřízeností Jobse Gatesovi nebo vystoupení vypravějící vedlejší postavy z obrazu v galerii), nasmějete se a přitom i leccos zajímavého dozvíte, např. že Steve Jobs byl pěknej blb a Bill Gates zase pěknej hajzl. Čím víc toho o počítačích víte, tím víc si film užijete, ale v podstatě je pochopitelný i pro úplné laiky.(11.12.2006)

 • HAL
  ****

  Microsoft, Apple, IBM, Xerox, Intel... to nejsou jen slova, to jsou milníky v dějinách oboru který změnil podobu našeho světa stejně silně jako průmyslová revoluce před dvěma sty lety. Ti lidé opravdu tvořili historii a tento film už jen jako dokument o jejich práci rozhodně stojí za vidění. Přitom ale skvěle funguje i jako výborná komedie o partě počítačových geeků ve světě "mocných a rozumných", či jako drama o úskalí vzestupu a pádu. Tleskám. 8/10(8.1.2008)

 • andrewz
  **

  Infantilně zjednodušující, narativně impotentní a dějově polovičatý důkaz, že pouhý zajímavý námět k natočení kvalitního filmu zdaleka nestačí. Na televizní projekt se zanedbatelným rozpočtem však musím vyzdvihnout vcelku zdařilé vykouzlení atmosféry „Zlatého věku počítačů“ a pochvalu si zaslouží i místy výstižné zpodobnění náboženského fanatika a technologického nadšence Steva Jobse Noahem Wylem. Z druhého tábora jsem snadno identifikoval poloplešatého šprýmaře Steva Ballmera, což bohužel nemůžu říct o Billu Gatesovi – nejenže si tak jednostranně záporné vykreslení nezasloužil, ale hlavně mi v podání jeho postavy chyběl Gatesův pověstný pragmatismus a mladický zjev studenta 7.A. Vzhledem k tomu, že i nedávný jOBS zaznamenal chladné přijetí, nezbývá než doufat, že se Dannymu Boylovi s Christianem Balem podaří z tématu tzv. „Největší průmyslové krádeže 20. století“ vytěžit víc. 40%(2.11.2014)

 • Z0oMb3E
  ***

  Film o tom, že keď sa narodia ľudia s kolieskom navyše do správnej doby dokážu zmeniť svet. Film o tom ako to vlastne všetko začalo. Ako sa klamalo, podvádzalo, zapieralo a obchodovalo, aby si pár ľudí splnilo sny a napchalo vrecká. Film je tiež dôkaz, že aj keď máte k dispozícii "len" TV vybavenie, ale silný námet a scenár, dokážete aj z priemerných hercov vykúzliť veľmi kvalitný snímok. Neviem do akej miery sa film držal skutočných udalostí, či časovej osi, ale mňa presvedčil, že to tak kľudne mohlo byť. Ako raz povedal T.A. Edison Genialita je 1% talentu a 99% potu, a o tom je vlastne tento film.(28.12.2010)

 • Domec
  ****

  Nejvetsi paradox vseho uz dneska je, ze valku Microsoftu s Applem sleduju na Andriodu. Mezitim co se arogantni blbcek snazi udelat ze sebe kult osobnosti a vest apple ovecky do bitvy proti IBM, tak jim Gates vycoruje graf. rozhrani, vyda Windows a vydela majlant . Na druhou stranu, je to corka, kdyz to Apple taky "ukrad"?(17.3.2013)

 • - V roce 1999, krátce po premiéře tohoto TV filmu, se konala konference Macworld, kde bylo publikum ohromeno, když se dozvědělo, že úvodní komentář neměl na svědomí Steve Jobs, ale ve skutečnosti to byl Noah Wyde. Skutečný Jobs se na této konferenci také objevil a z Wydea si utahoval. (HappySmile)

 • - Steve Jobs po zhlédnutí snímku údajně řekl, že nesnáší scénář, ale výkon Noah Wyleho se mu líbil. Bill Gates o filmu pronesl v zásadě jen strohé: "Poměrně přesný." (T-pack)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace