poster

Piráti ze Silicon Valley (TV film)

 • USA

  Pirates of Silicon Valley

Drama / Životopisný

USA, 1999, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  ***

  Dosť chaoticky nakrútené pre niekoho, kto nemá veľmi šajn o high-tech, nerdoch a podobne. Preto trochu divákovi trvá, než sa dostane do filmu, ale potom je to kvalitná zábava s diabolsky vyšinutým Noahom Whyleom a geniálnym Anthonym Michael Hallom (komediálna hviezdička 80ych rokov). Záver ma dostal, Bill Gates je veľmi sympaticky prefíkaný a skvelý obchodník. Ak by bol film prehľadnejší a zrozumiteľnejší, dal by som aj viac.(10.8.2007)

 • Z0oMb3E
  ***

  Film o tom, že keď sa narodia ľudia s kolieskom navyše do správnej doby dokážu zmeniť svet. Film o tom ako to vlastne všetko začalo. Ako sa klamalo, podvádzalo, zapieralo a obchodovalo, aby si pár ľudí splnilo sny a napchalo vrecká. Film je tiež dôkaz, že aj keď máte k dispozícii "len" TV vybavenie, ale silný námet a scenár, dokážete aj z priemerných hercov vykúzliť veľmi kvalitný snímok. Neviem do akej miery sa film držal skutočných udalostí, či časovej osi, ale mňa presvedčil, že to tak kľudne mohlo byť. Ako raz povedal T.A. Edison Genialita je 1% talentu a 99% potu, a o tom je vlastne tento film.(28.12.2010)

 • baXter
  ****

  Velmi dobrý, dnes již historický, dokument, který vypráví o tom jak to ZHRUBA bylo. Gates je prostě Gates a musím uznat, že je fakticky šikovnej. Nedávno jsem viděl jeho rozhovor s Markem Ebenem "Na plovárně" a teď tento film. Je to dobré vidět a slyšet, a ne o tom pořád jen číst. Pro lidi které historie SW zajímá, mohu doporučit. Ostatní pokud o tom nic nevědí, tak uvidí asi jen podprůměrný skorofilm.(23.5.2008)

 • Ichabod
  ***

  Velice zajímavý film zejména pro ajťáky, ačkoliv jeho filmové kvality nejsou vůbec k zahození. Spousta věcí již byla k vidění v o mnoho novějším filmu jOBS, tady se jen záběr tématu rozšiřuje i o začátky Microsoftu. Televizní formát ani tolik nevadí, naopak překvapí řada scén kde je Ballmer dokonale stvárněn Johnem Dimaggio, který absolutně na minimální ploše zastíní ostatní a veškeré prostředí se jeví naprosto věrně. Trošičku zamrzí absence technického vhledu vzhledem k tomu, že o tom celý film je.(21.11.2013)

 • merigieren
  ***

  Je to celkem zábava, z počátku trošku zmatená, než sem začal rozpoznávat hlavní postavy, ale jinak to ujde. Microsoft z toho vychází jako zlodějíček bez nápadů, což je historická pravda, bohužel se to nezměnilo ani do teď, jen s jedním rozdílem, Microsoft kopíruje příliš pomalu a snaží se ostatním systémům, co nejvíce znepříjemnit život. Přejděte na Ubuntu a získáte každých půl roku novou verzi zdarma, podstatně intuitivnější, rychlejší a hlavně GUI, které si můžete sami přenastavit k obrazu svému. Dnes sou sice win stabilní, ale ta rychlost, monstróznost, přívětivost (aktualizace vás prostě donutí resetovat časovým odpočtem), IE nemá rádo standardy proto již 50% uživatelů používá alternativní prohlížeč, IE nelze rozjet jinde než ve win (nelze testovat vývoj webu), proto na Microsoft z vysoka kašlu.(1.7.2009)

 • - V roce 1999, krátce po premiéře tohoto TV filmu, se konala konference Macworld, kde bylo publikum ohromeno, když se dozvědělo, že úvodní komentář neměl na svědomí Steve Jobs, ale ve skutečnosti to byl Noah Wyde. Skutečný Jobs se na této konferenci také objevil a z Wydea si utahoval. (HappySmile)

 • - Steve Jobs po zhlédnutí snímku údajně řekl, že nesnáší scénář, ale výkon Noah Wyleho se mu líbil. Bill Gates o filmu pronesl v zásadě jen strohé: "Poměrně přesný." (T-pack)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace