Příběh o tom, jak novodobí vizionáři Bill Gates a Steve Jobs změnili svět. Na počátku digitálního věku stáli dva géniové Bill Gates a Steve Jobs vizionáři, kteří rozpoutali nesmlouvavý závod rozvoje technologií, souboj titánů v podobě firem Microsoft a Apple Computers. Od vysokoškolských kolejí až po křesla v ředitelských pracovnách jejich život nikdy neprovázela nuda, ani to nebyla žádná selanka. A nechyběl v něm ani humor. (oficiální text distributora)

Trailer

GodComplex

Na pocest finalniho odchodu Stevea Jobse jsem se podival na Piraty ze Sillicon Valley a navzdory sve TV (ne)kvalite je to excelentni filmecek o zacatcich digitalni ery a softwaroveho vstupu do mainstreamu. Souboj dvou kolosu - Apple vs. Microsoft a dvou titanu - Steve Jobs vs. Bill Gates. Zhuleny hipik z garaze na ceste k vytvoreni nejvetsiho imperia dneska a vypocitavy nerd z Harvardu, ktery to dotahl na nejbohatsiho muze sveta. Z filmoveho hlediska v podstate takovy predchudce "The Social Network", jen to nereziruje Fincher a nehudebni Reznor, to by melo vetsi grady, pritom co se tematu tyce jsou Jobs a Gates urcite jeste mnohem zasadnejsi a vdecnejsi zradlo, nez Zuckerberg, tak co Finchere, co takhle remake? (kdyz uz ses posledni dobou dal na ty predelavky...) 7/10 ()

packa

Děkuji autorům snímku, že mě připravili i o ty poslední zbytky úcty, kterou jsem snad ještě choval k velkému Billovi. Fakta jsou mi sice dávno známá, přesto jsem měl problém se orientovat v časovém sledu jednotlivých událostí. Ještě jednou díky. Z vyššího hlediska je mi líto, že schopný byznysman a neschopný programátor BG trumfnul vizionáře (byť psychopata) Jobse. Leč stalo se. Za sebe ale prohlašuji, že pokud jednou budu nucen měnit svůj současný operační systém (Linux), nikdy se nevrátím do chřtánu té redmondské obludy, budu raději volit Apple. ()

T-pack

Tenhle film funguje dost dobře jako zřejmě značně romanticizovaťužjetocojetocochciříct – zkrátka za vlasy přitažená verze událostí, které změnily svět. Člověk se samozřejmě nevyhne většího důrazu na zde jako žánr zmíněné drama, spíš než ten přídomek životopisný, jinak by z toho ani nebyl moc zábavnej film. Na druhou stranu, když se oprostíte od představy, že by měla životopisná dramata být přesnými dokumenty a přijmete snad i tu zamýšlenou myšlenku vyextrahování dvou rozdílných charakterů s převážně stejným cílem, berete snímek jako příběh člověka, který přes své obří ego nevidí, že si na prsou hřeje hada, pak nelze jinak, než snímek pochválit. Gates i přes mírně nelichotivé zobrazení o snímku řekl, že je poměrně přesný. Jobs, že ho nesnášel, ale NoahWyleho pozval na konferenci Apple, aby na jejím začátku vylezl na podium místo něj. Go figure. ()

Hanyou

Ještě, že jsem k filmu měla doprovodný komentář a trpělivého člověka na zodpovídání mých všetečných laických otázek, jinak bych si to asi ani z poloviny neužila tak, jak jsem si to užila. I když technika nehraje úplně hlavní roli ve filmu. Nakonec je také spíš o mezilidských vztazích. Rozhodně zábavný počin. Jsem ráda, že mi byl tento film nabídnut k vidění. ()

baXter

Velmi dobrý, dnes již historický, dokument, který vypráví o tom jak to ZHRUBA bylo. Gates je prostě Gates a musím uznat, že je fakticky šikovnej. Nedávno jsem viděl jeho rozhovor s Markem Ebenem "Na plovárně" a teď tento film. Je to dobré vidět a slyšet, a ne o tom pořád jen číst. Pro lidi které historie SW zajímá, mohu doporučit. Ostatní pokud o tom nic nevědí, tak uvidí asi jen podprůměrný skorofilm. ()

• V roce 1999, krátce po premiéře tohoto TV filmu, se konala konference Macworld, kde bylo publikum ohromeno, když se dozvědělo, že úvodní komentář neměl na svědomí Steve Jobs, ale ve skutečnosti to byl Noah Wyde. Skutečný Jobs se na této konferenci také objevil a z Wydea si utahoval. (HappySmile)
  • Steve Jobs po zhlédnutí snímku údajně řekl, že nesnáší scénář, ale výkon Noah Wyleho se mu líbil. Bill Gates o filmu pronesl v zásadě jen strohé: "Poměrně přesný." (T-pack)