Piráti ze Silicon Valley (TV film)

Pirates of Silicon Valley

Drama / Životopisný

USA, 1999, 95 min

"Můžete to zopakovat?" "ZEMĚ" "Neznám.. Co tam momentálně frčí?" "Počkejte, najdu vám to.. kolonka f,f,f.. filosofie, tady: "Nezáleží na tom, jestli jsi kretén. Záleží na tom, co dokážeš a jak to dovedeš prodat." "Aha. Jo.. A nemáte tam náhodou ještě něco jiného?" "Bohužel, i tu je už jen pár volných míst." "Ach tak. Myslím, že tu reinkarnaci nechám až na další století.."(13.12.2011)

Microsoft, Apple, IBM, Xerox, Intel... to nejsou jen slova, to jsou milníky v dějinách oboru který změnil podobu našeho světa stejně silně jako průmyslová revoluce před dvěma sty lety. Ti lidé opravdu tvořili historii a tento film už jen jako dokument o jejich práci rozhodně stojí za vidění. Přitom ale skvěle funguje i jako výborná komedie o partě počítačových geeků ve světě "mocných a rozumných", či jako drama o úskalí vzestupu a pádu. Tleskám. 8/10(8.1.2008)

Cesta vzestupu dvou dnes význačných firem, ukázka obchodního génia Billa Gatese (a člověka, který jak ukázaly mnohé další akce Microsfotu opravdu neštítil ničeho) a důkaz, že geniální myšlenky ještě nejsou všechno. Zpracování nic moc, ale to téma je pro mě natolik zajímavé, že se mi film celkově moc líbil. Herci také ušli, nejvíce pozornosti na sebe strhává Noah Wyle v roli poněkud vystředního, arogantního a blábolícího vizionáře Steva Jobse (z tohodle ztvárnění asi moc radosti nemá jak on tak zarytí fanoušci jabka :) . Pro člověka aspoň s minimálním vztahem k počítačům poviná četba.(18.1.2010)

V kauze Apple vs. Microsoft jsem měl dlouhou dobu nejasnosti a jsem rád, že jsem se konečně dostal k tomuhle filmu, který mi byl dlouhou dobu doporučován. Chviličku mi trvalo, než jsem si srovnal kdo je kdo, ale pak už jsem jenom pozoroval zástup intrikářů, jejich vynálezy, myšlenky a krádeže. Tenhle film nejenom, že je skvěle natočený, ale také dost brutálně vystihuje jak jednání Jobse, tak Gatese. Ve filmu je nádherně vidět, jak Gates a Jobs umí nádherně kecat, ale tu absolutní práci za ně dělají kamarádi - Wozniak a Allen. Místy opravdu tvrdě odvyprávěný příběh, až jsem si říkal, že se k tomu Jobs a Gates nepostavili s odporem. Asi moc vědí proč. Možná by mě už jenom zajímalo, jak moc tvrdě se k tomuto příběhu postavil komerčně známější film Jobs.(10.9.2013)

Hodne, hodne, hodne solidni firmopisny film. Historii Microsoftu znam dost podrobne, Apple neznam skoro vubec, ale v zivote by me nenpadlo zfilmovat to.... Skoda ze film popisuje pouze ranne pocatky a vlastne konci uvedenim prvnich Windows na trh... I pak to bylo nemene zajimave, kdyz Microsoft pospune prebiral vladu nad vsim a kdyz se zase s postupem casu zacal lehce otrasat, kdyz v poslednich letech zase isli pozice Applu a treba Linuxu...(26.2.2007)

• - Steve Jobs po zhlédnutí snímku údajně řekl, že nesnáší scénář, ale výkon Noah Wyleho se mu líbil. Bill Gates o filmu pronesl v zásadě jen strohé: "Poměrně přesný." (T-pack)

• - V roce 1999, krátce po premiéře tohoto TV filmu, se konala konference Macworld, kde bylo publikum ohromeno, když se dozvědělo, že úvodní komentář neměl na svědomí Steve Jobs, ale ve skutečnosti to byl Noah Wyde. Skutečný Jobs se na této konferenci také objevil a z Wydea si utahoval. (HappySmile)