Piráti ze Silicon Valley (TV film)

Pirates of Silicon Valley

Drama / Životopisný

USA, 1999, 95 min

Televizni zpracovani historie dvou konkurencnich pocitacovych korporaci by mohlo byt okazalejsi, protoze si jedni z nejmocnejsich muzu konce 20.stoleti zaslouzi dustojnejsi zpracovani. Film ale byl ocividne stvoren k reprodukci dulezitych informaci o minulosti Apple a Microsoft smerem k sirsi verejnosti. To se podarilo. Herci jsou unosni. 60%(27.11.2009)

Dost dobrý životopis těhle dvou velikánů, podložený řadou pravdivých informací. Najdeme zde hodně podobného se současným filmem Jobs, ale pouze co se týče děje. Vizuální a hudební stránka už není tak dobrá, dnes se holt životopisy točí hlavně tak, aby upoutaly oko i ucho, a na pravdivé informace se až tak nehledí.(11.9.2014)

"Co by dělali obyčejní lidé s počítačem?" Mé programovací schopnosti zemřely společně s Basicem a smysl pro vydělávání peněz mi Všemohoucí nikdy nenadělil. Přesto mne exkurze do počítačového pravěku a mladých let dvou budoucích miliardářů docela bavila. Vždyť ke zbohatnutí stačilo, aby spolky pukáčů bez fantazie, sedící ve vedení velkých firem, narazily na dva týpky, kteří měli vizi, nadšení, strategii a neváhali si přivlastnit výsledky cizí práce. Bylo to celkem zábavné, ale obsahovalo to i potvrzení smutné pravdy, že dodržováním zákonů a etického kodexu se miliardy do kapsy nikomu dobrovolně nezakutálí.(28.11.2013)

Velice zajímavý film zejména pro ajťáky, ačkoliv jeho filmové kvality nejsou vůbec k zahození. Spousta věcí již byla k vidění v o mnoho novějším filmu jOBS, tady se jen záběr tématu rozšiřuje i o začátky Microsoftu. Televizní formát ani tolik nevadí, naopak překvapí řada scén kde je Ballmer dokonale stvárněn Johnem Dimaggio, který absolutně na minimální ploše zastíní ostatní a veškeré prostředí se jeví naprosto věrně. Trošičku zamrzí absence technického vhledu vzhledem k tomu, že o tom celý film je.(21.11.2013)

Ještě, že jsem k filmu měla doprovodný komentář a trpělivého člověka na zodpovídání mých všetečných laických otázek, jinak bych si to asi ani z poloviny neužila tak, jak jsem si to užila. I když technika nehraje úplně hlavní roli ve filmu. Nakonec je také spíš o mezilidských vztazích. Rozhodně zábavný počin. Jsem ráda, že mi byl tento film nabídnut k vidění.(24.10.2010)

• - Steve Jobs po zhlédnutí snímku údajně řekl, že nesnáší scénář, ale výkon Noah Wyleho se mu líbil. Bill Gates o filmu pronesl v zásadě jen strohé: "Poměrně přesný." (T-pack)

• - V roce 1999, krátce po premiéře tohoto TV filmu, se konala konference Macworld, kde bylo publikum ohromeno, když se dozvědělo, že úvodní komentář neměl na svědomí Steve Jobs, ale ve skutečnosti to byl Noah Wyde. Skutečný Jobs se na této konferenci také objevil a z Wydea si utahoval. (HappySmile)