Piráti ze Silicon Valley (TV film)

Pirates of Silicon Valley

Drama / Životopisný

USA, 1999, 95 min

... aneb Jak se v období Vietnamské války a Květinových dětí rodily v bolestech jedny z nejvýznamějších celosvětových společností, bez jejichž produktů bychom si současný život snad ani nedovedli představit. Výborný nápad a téma, milý humor, slušní herci, ale bohužel jen průměrná filmařina. Ale i tak jsem rád, že jsem měl možnost nakouknout do historie vzniku firmy, jejíž logo vídám každý den na obrazovce svého monitoru. Díky, Bille! 70%(15.9.2008)

Na TV film neskutočná pecka, ktorá nič neprikrašľuje a snaží sa skutočností držať najvernejšie ako to ide, aj keď v takom časovom rozhraní v akom sa všetko udialo sa dá v 95 minútach len ťažko stihnúť.Vyšší rozpočet, svižnejší režisér a minimálne o 30 minút dlhšia stopáž mohla z tohto filmu spraviť kultovku.Ale aj tak veľmi dobré, odporúčam všetkým čo aspoň raz v živote použili windows :)(3.2.2009)

• AdamesWWE

[4/10] Film ma zaujal celkom dobrým námetom, ale nepáčilo sa mi ako je táto dráma spracovaná. Tá 95-minútová stopáž pôsobí na človeka pri tomto filme oveľa dlhšie aká v skutočnosti je, v podstate tu ide o samé dialógy medzi postavami a nič iné sa tu nekoná. Ani stupňovanie deja, absolútne nič, iba dialógy. Neviem, ked´ som videl tento film, mal som pocit podľa kamery a strihu, je to film z 80. rokov. Ked´ som zistil, že je to z 99., bol som mierne zarazený, ale nečudujem sa spracovaniu filmu, kedže je to TV film. Ale aj tak je spracovanie slabšie, akoby som čakal. Táto dráma ma okrem námetu ničím nezaujala. Ani dialógmi, ani hercami, ani spracovaním. Dosť som sa pri tomto filme nudil a mal som problém ho dopozerať dokonca, toto jedno pozretie mi bohato stačí, nemám dôvod pozerať tento film opakovane.(31.5.2012)

Skvělý neautorizovaný životopisný film natočený pro televizi a nominovaný na 5 cen Emmy. Scenárista a režisér Martyn Burke (VE JMÉNU ANGELA) vycházel z knihy "Fire in the Valley: The Making of The Personal Computer" a vlastního důkladného demýtizujícího výzkumu a co vyhrabal následně nadšeně, svižně a vtipně odprezentoval (a minimálně Steve Jobs z toho asi neměl moc velkou radost). Jeho režie má grády a srší nápady (např. paralela mezi Jobsovou velkobratrskou reklamou a následnou velkobratrskou podřízeností Jobse Gatesovi nebo vystoupení vypravějící vedlejší postavy z obrazu v galerii), nasmějete se a přitom i leccos zajímavého dozvíte, např. že Steve Jobs byl pěknej blb a Bill Gates zase pěknej hajzl. Čím víc toho o počítačích víte, tím víc si film užijete, ale v podstatě je pochopitelný i pro úplné laiky.(11.12.2006)

Na pocest finalniho odchodu Stevea Jobse jsem se podival na Piraty ze Sillicon Valley a navzdory sve TV (ne)kvalite je to excelentni filmecek o zacatcich digitalni ery a softwaroveho vstupu do mainstreamu. Souboj dvou kolosu - Apple vs. Microsoft a dvou titanu - Steve Jobs vs. Bill Gates. Zhuleny hipik z garaze na ceste k vytvoreni nejvetsiho imperia dneska a vypocitavy nerd z Harvardu, ktery to dotahl na nejbohatsiho muze sveta. Z filmoveho hlediska v podstate takovy predchudce "The Social Network", jen to nereziruje Fincher a nehudebni Reznor, to by melo vetsi grady, pritom co se tematu tyce jsou Jobs a Gates urcite jeste mnohem zasadnejsi a vdecnejsi zradlo, nez Zuckerberg, tak co Finchere, co takhle remake? (kdyz uz ses posledni dobou dal na ty predelavky...) 7/10(7.10.2011)

• Noah Wyle

• - Steve Jobs po zhlédnutí snímku údajně řekl, že nesnáší scénář, ale výkon Noah Wyleho se mu líbil. Bill Gates o filmu pronesl v zásadě jen strohé: "Poměrně přesný." (T-pack)

• - V roce 1999, krátce po premiéře tohoto TV filmu, se konala konference Macworld, kde bylo publikum ohromeno, když se dozvědělo, že úvodní komentář neměl na svědomí Steve Jobs, ale ve skutečnosti to byl Noah Wyde. Skutečný Jobs se na této konferenci také objevil a z Wydea si utahoval. (HappySmile)