Konečně doma

• USA Home (více)

Na naši krásnou modrou planetu dorazili Buvové, což jsou mimozemští vetřelci s mnoha chapadýlky místo nožiček, kteří dosud putovali mezigalaktickým prostorem a hledali pro sebe novou planetu, na které by mohli v klidu a snad i míru žít. Tu jejich původní zničili nepřátelští Gorgové, kteří se na ně z nějakého důvodu naštvali a pronásledují je napříč celým vesmírem. Takto ale nezačíná film o válce světů, ale kouzelná a vtipná animovaná komedie Konečně doma. Mimozemská invaze Buvů na Zemi je celkem vlídná a laskavá – Buvové svůj nový domov začnou předělávat k obrazu svému a začnou tím, že lidi prostě přestěhují do Austrálie, kde jim dopřávají díky své vyspělé buvanské technice velice pohodlný život. Při tomto stěhování jim ale proklouzne mezi prsty holka jménem Tipy, která od té chvíle hledá svou mámu. Tipy má hodně dobrodružnou povahu a kočku, která se jmenuje Čuník. Proč ne, že? Svůj malý domov na Zemi našel i Buvan jménem O, který je tak trochu fialový, strašně upovídaný především hodně přátelský. A proto hned začne připravovat večírek, na který pozve všechny a omylem pošle intergalaktickou pozvánku i Gorgům. Což je opravdu velký průšvih, díky němuž jsou na něj ostatní Buvové hodně naštvaní a někteří by mu chtěli říct i pár slov pěkně od plic. O bere všechna svá chapadýlka na ramena a potřebuje se někam na chvíli schovat, než jejich hlavy trochu vychladnou. Na útěku O narazí na ztracenou Tipy a postupně mezi nimi vzniká intergalaktické přátelství. O se snaží svým roztomilým způsobem napravit vše, co Buvané svým příchodem na Zemi způsobili, díky čemuž zmatek narůstá rychlostí světla. Tipy na oplátku seznámí Oa s humorem, uměním, hudbou a tancem, rodinou i přátelstvím. Ale především se Oh a Tipy snaží porozumět jeden druhému a najít Tipyninu mámu. (Cinemart)

widla

Nebyl to nejlepší animák, jaký jsem kdy viděla, ale jediný animák, u kterého jsem brečela. Vesměs to je milý film, s vtipnými narážkami (např. na Caps Lock) a scénami, které jsou docela vtipné. No takže kolem a kolem to je fajn animák, u kterého budete bulet.. Pokud jste trochu jako já :-) ()

Sdoom

Standardní animák průměrné kvality, určený spíše dětem. Nicméně pár povedených vtípků tam bylo, takže ve výsledku jsem byl spíš spokojen. (Blu-ray 3D, orig.) ()

DavidS.

Většina animovaných potvor bývá svým způsobem roztomilá i pro diváka, kterému není zrovna pět...Tohle mimozemské "cosi" s hlasem autisty Sheldona chcete brutálně vykuchat hned v úvodu...Odpornost o tom, že invaze je vlastně mírotvorná a sběrné tábory jsou lunaparkem... ()

iXtr3m3

Milý rodinný animák so srdcom, dušou, humorom aj citmi. Čo viac si človek môže od animáku pre celú rodinu priať. :) 80% ()

Seti

Mě se tahle globální sheldonovská okupace překvapivě dost líbila a to včetně zvoleného pop hudebního doprovodu. Asi to bude tím, že společensky mimózní hrdinové jsou mi velmí blízcí :-). ()

Rudinsky

Šialene nezáživný (ten film je pocitovo dva krát dlhší) a voči deťom prvoplánovo vypočítavý americký tumor ozdobený skvelou animáciou a dub-stepovou Rihannou, ktorá z toho evidentne vydojila maximum. Prvých 80 minút je vata plná pesničiek a postáv, ku ktorým si nevytvoríte žiaden vzťah, pretože sú hlúpe. Zrazu, na konci, sa z toho stáva solídna záležitosť výrazne obracajúca mincu a správanie postáv - žeby Johnsna držali skrátka nenažrané producentské hyeny? Ktovie. Dve hviezdičky - za mimozemský dizajn (naozaj skvelé nápady) a poslednú patnäsťminútovku. Pre štúdio, ktoré na svet prinieslo Drakov a Shreka, ale absurdný krok vedľa. ()

Stružák

Další zbytečnej animák, jednou vidět a zapomenout. Lhal bych, kdybych řekl, že jsem se párkrát nezasmál, ale ta šablonovitost posledních animáků je až zarážející. Jako kdyby Dreamworks (nebo i Pixar) neuměli udělat něco originálního, zajímavýho... Chtěl jsem dát původně tři hvězdičky, ale za ten ultra protivnej soundtrack musím jednu strhnout. ()

Fary

Ani si neuvědomíte, že tu Tipy dabuje Rihanna, ale Jim Parsons tomu dává styl. Možná, že v dabingu se to ztratí, ale originál určitě není špatný. :) ()

dopita

Hloupoučký a strašně naivní film, z čehož vyplývá, že je určen primárně pro děcka, případně pro infantilní hovada jako jsem já. Já se bavil, nejsem znuděnej ani otrávenej, takže spokojenost. Bavila mě hudba, myslím hudba ne písničky. Naopak mě moc nebrala animace. ()

Milan25

Jasně, je to pro děcka, ale já ty filmy, jejichž humor je postavený na něčí nešikovnosti fakt nemám rád. Navíc Jim Parsons jako dabér z mého pohledu nic moc, celou dobu jsem hledal Sheldona. ()

Mafiapau odpad!

Nejodpornější a nejtrapnější SJWismem naplněný animák co kdy vzniknul.. Každá scéna pro mě byla utrpení.. Každá scéna "filmu" nedává absolutně žádný smysl a při sledování tohoto "filmu" cítíte že vám v hlavě vzniká velký tumor jménem Cringe z ultra vtípků (nevím co si dali tvůrci.. ale asi si spletly ampulku s matrošem). Dal bych hvězdičku za povedený vizuál.. ale.. ne. Hudba odporná (chápejte absolutně nehodící se), charaktery se nedokáží ani samy se sebou dohodnout co chtějí a co ne, A LOGIKA.. dámy a pánové, logika.. co o tomhle "filmu" napsat víc než to.. že hlavní tahák filmu (což je to že se ty fialový zpíčenci snaží zabránit šíření emailu poslanej k největším enemákům Krogům [sorry, asi jinej lore..] a ta zpráva má určitou rychlost kterou se šíří, aby neodhalily jejich polohu.. ok.. to dává smysl ne? Jo.. Jenže mi jaksi nedává smysl to, jak kurva vědí, kde je nejbližší loď "Krogů" a přesně vědí kdy ta zpráva dorazí?.. přesně.. (a jako sorry za spoil ale tenhle "film" si nezaslouží nebejt vyspoilovanej, má to negerskej happy-end) Je to odporný, dementní, fekální, mnohé kultury dehonestující (ponížení Herbiho byl pro mě absolutní vrchol) hudba na hovno.. "ALE DĚCKA NA TO PŮJDOU PROTOŽE HŮHŮ MY CHCEME VYPADAT ŠAJNY".. NE! Děckám se líbily úžasňákovi? Ano! Děckám se líbil Kung Fu Panda? Ano! Líbilo se děckám dalších asi 20 příkladů filmů od Pixaru či DreamWorks které dávaly smysl? ANO! Takže pokud jako rodič zvažujete.. jestli když vám se to osobně nelíbilo, jestli na to vytáhnout (dnes už asi jen stáhnout) ratolestníky na megafakingdílo jménem "HOME"? Mám pro vás odpověď.. NE, JE TO DEMENTNÍ NEINSPIRATIVNÍ KUPA NESMYSLŮ, "VTIPŮ" BEZ PANČLAJNU, A SCÉNÁŘEM KTERÝ ASI NĚKDO VYTÁHNUL Z TOY TOYKY!!! Nekoukejte na to, nebo se na to koukněte a trpte, ale dáte mi za pravdu.. Tohle, mě zabilo zevnitř.. Ps. a ještě já kokot se na to kouknul z hecu po čtyřech letech jestli je ten "film" tak kompletně sračka jak si pamatuju.. je ještě větší.. PPS. nenechte se zmást pozitivním hodnocením tohoto filmu.. Je to lež, dle kinematografické objektivy, tento film není způsobilý ani na 30% ()

Hanes88

Tak co by ne? :) Mi se to líbilo hodně...celkem netradiční animák a to bylo taky jenom dobře...Celkově dobrý nápad. 80%. ()

lucijelucije

Sympatická animovaná komedie. "O" je vtipný a roztomilý a jeho kamarádka je kouzelná stejně tak. Jsou tam fajn hlášky a hlavně pro mě je důležitá animace, která se mi zamlouvala. Takže pěkné *** ()

vander19

Zábavná rozprávka. Videl som to v originále a nemalo to chybu. Trošku to možno opisuje život Rihanny, keďže prepožičala hlas hlavnej hrdinke. Je to nevtieravé, síce som sa asi ani raz nezasmial, ale hlavne je že sa tam nespieva. Púšťa sa len hudba aj to hlavne od Rihanny - to je prekvapko čóóóó???? Výborný nápad bol Parsonsa použiť ako hlavnú postavičku mimozemskej civilizácie. Občas som mal pocit, že sledujem Big Bang Theory. ()

jarmik

Některé vtipy opravdu povedené, jiné méně, některé postavy sympatické, jiné méně, některé střídavě, ale příběh nakonec velmi příjemný a jízda to byla slušná. Zejména já velice oceňuji množství jazykových vtipů. :-) ()