Konečně doma

• USA Home (více)

Na naši krásnou modrou planetu dorazili Buvové, což jsou mimozemští vetřelci s mnoha chapadýlky místo nožiček, kteří dosud putovali mezigalaktickým prostorem a hledali pro sebe novou planetu, na které by mohli v klidu a snad i míru žít. Tu jejich původní zničili nepřátelští Gorgové, kteří se na ně z nějakého důvodu naštvali a pronásledují je napříč celým vesmírem. Takto ale nezačíná film o válce světů, ale kouzelná a vtipná animovaná komedie Konečně doma. Mimozemská invaze Buvů na Zemi je celkem vlídná a laskavá – Buvové svůj nový domov začnou předělávat k obrazu svému a začnou tím, že lidi prostě přestěhují do Austrálie, kde jim dopřávají díky své vyspělé buvanské technice velice pohodlný život. Při tomto stěhování jim ale proklouzne mezi prsty holka jménem Tipy, která od té chvíle hledá svou mámu. Tipy má hodně dobrodružnou povahu a kočku, která se jmenuje Čuník. Proč ne, že? Svůj malý domov na Zemi našel i Buvan jménem O, který je tak trochu fialový, strašně upovídaný především hodně přátelský. A proto hned začne připravovat večírek, na který pozve všechny a omylem pošle intergalaktickou pozvánku i Gorgům. Což je opravdu velký průšvih, díky němuž jsou na něj ostatní Buvové hodně naštvaní a někteří by mu chtěli říct i pár slov pěkně od plic. O bere všechna svá chapadýlka na ramena a potřebuje se někam na chvíli schovat, než jejich hlavy trochu vychladnou. Na útěku O narazí na ztracenou Tipy a postupně mezi nimi vzniká intergalaktické přátelství. O se snaží svým roztomilým způsobem napravit vše, co Buvané svým příchodem na Zemi způsobili, díky čemuž zmatek narůstá rychlostí světla. Tipy na oplátku seznámí Oa s humorem, uměním, hudbou a tancem, rodinou i přátelstvím. Ale především se Oh a Tipy snaží porozumět jeden druhému a najít Tipyninu mámu. (CinemArt)

vteco

Šíleně barevné mimozemské dobrodružství tvářící se strašně vtipně a fajnově, moc radosti nenapáchá. Konečně doma vyrukovalo s nezajímavými, neoriginálními mimozemšťany a ještě více nudnými vedlejšími postavami. Na tohle všechno se ještě naplácalo snad celé album nejlepších songů od Rihanny, aby uměle vytvořily pozitivní a uvolněnou atmosféru. Pár dobrých scén se najde, ale vesměs nic, co by překvapilo či se vrylo do paměti. /40%/ (Kino - Prom.) ()

Frajer42

Přiznám se, že nebýt hlasu Jima Parsonse, tak bych trpěl pravděpodobně mnohem více. Takhle to byla koukatelná pohádka s několika mála dobrými momenty. Škoda velmi neatraktivního úvodu. Humor byl vystavěn na strašpytelství hlavní příšerky a občas to fungovalo. 3D mě opět zklamalo, neboť se zase jednalo o dvourozměrné 3D. Soundtrack byl kvalitní. Ze všeho nejvíce mě při sledování iritovala malá černá holčička s hlasem skoro 30leté negřice. Strašně to mlátilo do ušních bubínků a ani ta postava nebyla napsaná nijak zajímavě. Lepší 2 hvězdy. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka gegina31. ()

MikeCool

Až tak vtipný mi mimozemšťan "O" bohužel nepřipadal, leč vše vynahradila povedená pointa příběhu. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Dzeyna

Hezký příběh i postavičky. Rihanny hudba se tam skvěle hodila. Jediné, co bych vytkla je to prznění češtiny. ()

silentname

Keď som videl trailer na tento film, myslel som si, že to bude skutočné sklamanie. Nakoniec to ale dopadlo celkom inak. O a Tip sú celkom fajn ich dobrodružstvo sa sleduje fajn a scénky kde sa lieta s upraveným autom skutočne stoja za to. A pár vtipných momentov vo filme je tiež. Plus hlavná myšlienka rodiny sa mi páči a film má srdce na správnom mieste. Na druhú stranu je to skôr film pre detských divákov. Soundtrack mi moc neulahodil, celkový humor nie je podľa mňa najlepší a je to priehľadné od začiatku až do konca. Všetko viete odhadnúť od začiatku až do konca. Celkovo je to teda sledovateľné, ale nie je to film, ku ktorému by som sa ešte vrátil. Ale verím, že až budem mať deti, tak by som im tento film veľmi rád pustil. ()

Yoshitsune

Z mé strany je asi chyba, jednak ve filmu je hudba, na kterou mám špatné vzpomínky, nebo se ta hudba podobá té u které se mi chtělo zvracet. Původně sem to nechtěl zmiňovat, ale jelikož, se ta hudba ve filmu vyskytuje, až moc často tak to do hodnocení započítám. Navíc to ani nebylo moc vtipné, asi jenom jednou sem se zasmál, ze zdvořilosti. A co se týče postav, tak mi žádná z nich k srdci nepřilnula a vůbec, celé mně to nebavilo a bylo to takové otravné a vtíravé. Jeden z nejhorších animáků, neni vtipný, neni napínavý, má otravnou hudbu a snaží se být dojímavý, ale dělá to takový okatým a násilným způsobem. Bléééé hořká pachuť po Buvoy zůstala. ()

eLeR

Za A) deťom sa toto asi páči (tomu môjmu veľmi), ale mňa vymyslené farebné figúrky moc nebavia, aj napriek tomu poučnému v rozprávke .. za B) prišlo mi to ako prehliadka Rihanniných pesničiek, a tú ja teda nepočúvam. (Filmová výzva 2016 - Aljak) ()

Chrustyn

Některými nápady, originální animák, který je však cílený spíše na mladší publikum a rodiče s ním budou mít od začátku druhé třetiny velké problémy. Úvod výborný, zbytek klasický průměr o seznamování dvou odlišných charakterů a záchraně světa. ()

korbitch22

Klišovitá a roztomilá blbina podle nalajnovaného schématu animáků posledních let.V originále bych si to asi užil víc kvůli Parsonsovi, docela zábavný animák, ale na opakovaný pouštění ani náhodou.55%. ()

heyda

Super hlasy, to se musí nechat. Ale jinak Dreamworks přišlo s hodně průměrným animákem. Klasická zápletka, chvílemi až protivná popkulturní hudba, no a příběh spíš pro děti. Kdybych to měl shrnout: nenudil jsem se, ale znovu to vidět fakt nemusím. 60% ()

Stanislaus

K tomuto filmu jsem se dostal skrze kraťas Skoro doma, který, i když v průměrném obalu, podával předzvěst animáku, na který by se člověk mohl rád podívat. Na Konečně doma se mi nejvíc líbil celkem nápaditý námět a slušný soundtrack, který měl grády. Na druhou stranu jsem ale ve filmu postrádal nějaké vtipné scény, poněvadž jsem se od srdce nezasmál snad ani jednou, spíše jen tak pousmál (hlavně díky té kočce). Navíc na konci mi přišlo, že tvůrci tlačí už poněkud víc na city, což mi přišlo nevyvážené, když vezmu v potaz, že první část nebyla nijak výrazně humorná. Plusový bod možná snad za celkem překvapivý twist na úplném konci (s Gorgy). Zkrátka průměrně natočený animák, který neurazí, ani neohromí, a hodí se na volné odpoledne. ()

Jinny

Nenáročný animák, který má děti naučit toleranci, o nejroztomilejší mimozemské invazi v dějinách. Roztomilý O je výraz pro všechny děti, které jsou jiné a nezapadají, což je v méně zabalené formě i jeho malá lidská kamarádka. Konečně doma se bude líbit spíš dětem než jejich rodičům, ale naštěstí je to film plynoucí v dobrém tempu a relativně krátký. ()

honajz

Kdyby to skončilo zhruba po padesáti minutách, neřeknu ani popel, docela vtipná akční jízda, při níž jeden mimoň - doslova - poznává, co dělá ve vztahu k druhým špatně. Jenže ono to pokračuje, dojí se kapesníčky, je to přeslazené jak med, a už se v tom příběh topí a divák nudí. Jako chápu i ten apel na rodinu, ale nestačilo to říct jednou, jednoduše? Divák není blbec, pochopí. Ta hvězdice už na mne byla moc, měl jsem pocit, že jsem přepnul na Teletubbies. Uff. A když jsme u politické korektnosti, docela mi vadí, že hrdinkou je holka s kakaovou pletí a jsou tak diskriminováni třeba asijští kluci - ti by maminku jako nehledali, bo co? Ty písničky Rihanny už mi pak taky lezly na nervy. ()

=woody=

Zdáreček! Jsou animáky originální a výborné, a pak dobré, těžící z předešlých.. Konečně doma je spíše z té druhé škatulky. Vizuálně bohaté, ovšem příběh, gagy, komické figury, to vše už jsme viděli jinde. Já vím, že je čím dál těžší udělat něco nového, ale chce-li film - jakýkoliv - uspět v dnešní konkurenci, musí být originální každým coulem! Taky se mi zdá, že emocionální scény jsou až příliš vyhrocené pro dětského diváka(!) Už je to přes čáru. Nicméně je to stále kvalitní zábava s povedeným dabingem.. ;-) Mějte se filmově. Woo. ()

hansel97

Hodně průměrný animák srovnám li ho například s Inside Out, která je pro mě opravdu animákem roku a dost pochybuju, že jej někdo překoná. Ale je to pro děti, které by tohle samozřejmě hodnotily jinak. Musím však uznat, že jsem se bavil i já sám a vtipné to bylo opravdu hodně. Samotný svět a postavy jsou skvělé, ale za to nemůžu vzdát poctu filmařům, když je tohle adaptace knížky. Hlasy známých herců a zpěvaček mě nerušily a byly poměrně příjemné. ()

veru_needy

Home je jedna z nejpovedenějších animovaných pohádek, co se mimozemšťanů týče. Hlavní dvě postavy jsou sympatické, roztomilé a perfektně se doplňují - a dost často i humorně, což se zrovna mě velice líbí. Ale stejně mi nejvíc sympatická příjde ta kočka. No což, nechybí ani várka srdceryvných mometů a to, že je hlavní postava ztvárněna i nadabována Rihannou, se dá vzhledem ke kvalitě samotného filmu a jeho hezkého příběhu, i opomenout. Rihannu totiž fakt nemusím, proto jsem byla ze začátku docela dost skeptická ohledně tohoto filmu. Malý roztomilý mimozemšťan je ale ta hlavní postava, která mi film nakonec zpříjemnila natolik, že teď patří mezi mé oblíbené. - "Your mistakes are what make you human." ()

Beastmaster4

Rozhodně animák, který neurazí. Je to vizuálně povedené, vtipné a krásně doplněné písněmi od Rihanny. Sice mi neunikl jakýsi chtíč, zalíbit se mimozemšťánky podobně, jako se to masově povedlo Mimoňům, ale budiž :-) Velitel vesmírné lodi Buvů působí zas jako kopie krále Jelimána z MAGASCAR. ()

Handle

Je to tak mezi 4 a 5*, ale když vidím ty kritické zahraniční recenze a i pár chytrolínů tady, kteří označují Konečně doma za neoriginální, naprosto špatný a nudný animák, kterému (dle uživatele ulukaj) může dát kladné hodnocení pouze člověk, který má rád Trošku, tak mile rád zaokrouhluji nahoru. Možná to neudělá díru do světa, ale tenhle snímek je opravdu nesmírně milý a zábavný, výborný jak pro děti, tak dospělé. Naopak si vůbec nemyslím, že se na něj za chvíli zapomene, jelikož přichází i s poměrně zajímavým námětem a fajn nápady (změna barvy postav, mluva). Velmi se mi líbily skvělé postavy a některé scény jsou vyloženě lahůdkou (namátkou třeba tanec v autě, dialog nad mořem, celkové sblížení úvodního dua, setkání s matkou). Animace také super a na to, že moc nemusím Rihannu, tak se mi její songy fakt líbily. Konečně doma si prostě rozhodně nezaslouží nějaké obzvlášť horší recenze než x animovaných filmů, které jsem za poslední roky viděl, mně se film líbil velmi a ani by mě nenapadlo, že se bude tak hanit... :) ()

Grran odpad!

Nemůžu si pomoct, ale todle je fakt průserovatej průser, zas jednou jsem málem odešel z kina. Dabing i celej příběh je hrůza. Od animáku s tímto trailerem bych čekal aspoň minimální zábavu, ale tady člověk po nějaké chvíli přemýšlí o vraždě, když mu pak dojde, že tolik lidí odpovědných za vznik tohodle, kteří jsou navíc tak daleko by nikdy stihnout zabít nedokázal a také, že škoda už byla napáchána, začne se vkrádat myšlenka, jestli se není lepší udusit popkornem, které žvýká děcko před vámi, nebo to přeci jen vydržet do konce a získat řád Hrdina. Vřele nedoporučuji. ()