Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

Simpoch

Snad proto, že to všichni tak sestřelili jsem od dvojky moc nečekal, ale líbila se mi. Spidey je oprskle vtipný - jako v comixech a tak to má být. Dějová linka není nic pozoruhodného, ale kdo to má furt vymýšlet. No a Emmička je namalovaná jako exhumovaný zombie... Všichni kdo ji viděli v jiných filmech (včetně Zombielandu :) ale ví, že jinak je to docela hezká holka. Shrnuto a podtrženo, palec hore. ()

DJ Rocco iNc

Čo sa týka druhého pokračovania Amazing Spider-Man, je to už oveľa lepšie, než prvá časť. Najviac ma dostal Electro, vizuálne a zvukové efekty, ktoré sú na BluRay s Dolby Atmos niečim neskutočným. ()

Lachtaan

Bylo mi 12, když vyšla jednička, takže mě její prostoduchost bavila. Ve 14 jsem stále holdoval předigitalizovaným komiksárnám, chtěl jsem dokonce na druhého Garfieldova pavoučího muže zavítat do kina. Učinil jsem moc dobře, že jsem návštěvu plátna vynechal, tenhle film ohromně zneuctívá všechny komiksové postavy z jinak asi velmi kvalitního sešitu Amazing Spider-Man. Ani moje oblíbená Emma Stone, ani sympatický Jamie Foxx...nikdo mě nepřesvědčil být k této filmové chybě shovívavý. ()

geklon

OUUUU Dark Spider-Man vs.Amazing Knight. Web se rozhodl svou síť rozhodit u konkurence...Těch schod je tolik, že se nedá mluvit pouze o náhodě. Každej ať si přebere sám. Takže druhý díl Amazing Spider-Mana se snaží být temnějším, koukatelnějším a rafinovanějším. Potřeba je zdůraznit, že se snaží. Nechápu proč je v České distribuci film přístupný od dvanácti, když je ten snímek točen pro podstatně mladší cílovou skupinu..... Scénář je blitka. Jsem rád, že jsem tento film viděl ve 3D, protože tak vyniknou detaily, které evidentně byly stvořeny pro tento trojrozměrný formát. Garfield je lepší volba pro Petra P., než jeho předchůdce. Víc Peter Parksrovskej. Jinak se mi změny o proti předloze moc nezamlouvají.... Ale to bych si měl nejspíš stěžovat u samotného Stana Lee. Trojka se mi asi obloukem vyhne. Plný dvě hvězdy. 40%. Za napínavé momenty a neopomenutelné efekty, gradaci a výkony Garfielda a Foxe. ()

Pavlínka9

Naprosto lituji toho, že jsem na tento film šla :D :D Z Amazing Spidermanem z roku 2012 jsem byla naprosto unešená, viz komentář, ale tohle byla totální slátanina pro malé děti! Už od začátku to na mě působilo dost trapně a uboze. Film se snaží působit úplně jinak než by mělo pokračování vypadat (alespoň tedy podle mě). Andrew Garfield podle mě vypadá o dost hůř než v předešlém díle a dokonce se mě ptali, zdali je to ten samý, který mi uhranul z předešlého dílu :D Celé je to posazené na hlavu. Film na mě působil jako komiksová slátanina pro děti. Do toho fakt příšerná hudba, pár minut spánku v kině a jen vyděšené výrazy přítele na vedlejší sedačce, jestli jako tohle vážně myslejí vážně :D :D Už nikdy víc...Trojku snad nechci vidět ani jako trailer :D Nejlepší na celém filmu byla na konci v titulcích ukázka nových X-Menů :D :D ()

Koocik

Jak bych tohodle novýho spajdíka definoval hmm.. Zklamání a to až naprosto neočekávaně velký. Přes dvě hodiny dlouhá stopáž a z toho minimálně hodinu scény o opakovaných návratech a rozchodech hlavních postav. Scénář je postavenej na palicu a spíš mi to celý připomíná ty twilight sračky než remake spidermana. Hl. padouch o ničem, zelenej goblouš taky dostal hovno prostoru a Emma je mrtvá. Je to hrozná bída a sám se až divým, že jsem tomu dal dvě hvězdy a nehodil to rovnou do odpadních blitků. Jednička pro mě byla nejlepším dílem o pavoukovi, kdežto tento nejhorším. A dalšího dílu se začínám dosti obávat, protože prostor má dostat jedna z mejch nejoblíbenějších postav ze záporáků a to samotný Rhino. To, co jsem ale na konci filmu viděl, tak mi ho nepřipomíná ani zdaleka a pokud to Webb nevychytá a neudělá ho podle formy Lizzarda z prvního dílu, pak to bude ještě větší sranec, než tohle. ()

ywo666

Celkom pohodová komixovka. Hneď na začiatku výborná scéna v lietadle. Hneď po nej celý film viac menej zhovadí sám seba. Garfield mi krajne nesympatický. Nesympatický je aj Harry Osbourne, ktorý vyzerá ako zmen Gluma a Malfoya. Za Emma Stone je tradične pomilovania hodná a blond vlasy jej idú. Skutočným highlightom filmu je Electro, ktorý má pár fakt coolových scén. Na druhú stranu Paul Giamatti je trápnejší ako Andrej Bičan v podradnej show v Tatrách. Sám o sebe pripravil film o hviezdičku. 69% Silné tri *. ()

Beky

Opět nepovedení záporáci, přesto mě baví Webb! Už by to ale chtěla ultimátního zloducha, který lidem opravdu zatopí, Vůbec jsem nepochopil motivaci Elektra a Goblin je na plátně asi 5 minut. Romantická linie opět funguje lépe než stránka akční, stejně jako v jedničce, Andrew a Emma opět ok! ()

Iwory_

Kdo říkal že nový spiderman bude stát za nic? Vážně si to pořád myslíte?.. Nevěřil jsem svým očím co se tam stalo. Líbí se mi že se to v mnoha pohledech liší od dřívější verze. Strašně se těším na další díl, protože vůbec nevím co mám čekat. ()

Bobik9

Nevím, co všichni mají proti této nové spidermanovské sérii. Podle mě se autorům povedlo vytvořit mnohem lépe propracovaný příběh a vizuálně je to samozřejmě také parádnější. Andrew Garfield je sympaťák a na roli se hodí. Emma Stone je roztomilá a rozhodně mi bude v sérii chybět. DeHaan je naprosto výtečný záporák a Jamie Foxx, i přes nevýhodu své modrosti také slušný. K tomu parádní soundtrack! Moc se těším na pokračování. Jen by to mohlo být o půl hodinky kratší. ()

mickyreed

Mno ... je tam plno nelogickej blbostí, některý herecký výkony jsou super, jiný naprosto strašný, postava tetičky May vůbec nefunguje ... nadruhou stranu ty akční scény jsou jeden velkej orgáč a hudba perfekt. Mrzí mě, že nepřivedli na plátno Electra už v původní trilogii, ale asi by to nebylo zase tak vizuálně rozmrdávající. ()

Zek

Nejhorší film od marvelu co jsme za posledních 10let viděl.Absolutně 0 logika co se týče záporáků 1)Elektro - člověk, který by neublížil ani mouše má za půl hodiny proslov největšího padoucha od marvelu 2)Green goblin - no comment 3)Rhino - máme tu super oblek který jen tak nikdo nezničí komu ho dáme? Asi třeba největšímu blbovi co sedí v base.Ještě, že nakonec v tom nebudou pokračovat a doufám, že novej spiderman bude za něco stát. ()

hroubek

Mnohem lepší, než první film. Spider-man je moje srdcová záležitost, takže jako fanoušek jsem ochotný leccos akceptovat, ale na druhou stranu, taky hodně kritizovat. A proč si to neříc hned na začátku. The Amazing Spider-man 2 má několik chyb, ale tou největší chybou, na kterou každý bude upozorňovat je to, že je překombinovaný a přeplácaný. A já všem musím dát za pravdu, jelikož to co se ve filmu děje je až zbytečně uspěchané a místy to působí trochu křečovitě. Film má tolik linií, že působí jako Spider-man 2 a Spider-man 3 v jednom. Něco, takového nelze ustát, bez toho, aby některé linie a postavy nepůsobily uspěchaně. Ale jak už jsem řekl, tohle je pro mě největší chyba filmu, takže teď se bude jen a jen chválit. Režisér Marc Webb odvádí moc dobrou práci a od minule je tu vidět posun nahoru. Stále sice nemá na Raimiho a jeho trilogii, ale dal alespoň Spider-manovi vlastní obličej, kterým se bude prezentovat. Což, je hodně příjemná věc, na kterou spousta lidí zapomíná v dnešní době, kdy marvelovky vládnou filmům tím, že vypadají všechny stejně a jejich rukopis je předvídatelný a jediný, kdo může překvapit jsou Strážci Galaxie(Guardians of the Galaxy), který se vydávají do neprobádaných vod. Zpátky ke Spider-manovi. Webb pochopil, že musí film udělat vice komiksovější, ale na druhou stranu nesmí opustit tu svou osobní linii, kterou nastavil v první filmu. A tady se Webbovi moc nedaří, jelikož doslova neví co udělat dříve. Raimi na toto podobné téma vytěžil ze Spider-mana to nejlepší a dodnes jeho Spider-man 2 zůstává nepřekonaný. Webb by se k němu přiblížil, jen kdyby neměl tolik linií na zpracování. Webb nemá moc času se zastavit a tím pádem film vůbec nenudí a prakticky nemá hluché místo, tedy za předpokladu, že ho nehledáte. Hned prolog je dostatečně zajímavý a vtáhne do děj. A nemusím se zmiňovat, že je dobře natočený. A pak už se jede jako po másle, seznamování s novými postavami, nebo postavami, které známe, ale v novém podání, je toho zkrátka hodně a nejvíce na tom doplácí linie mezi Peterem a Gwen, které nemá takové kouzlo jako v jedničce. Naštěstí jsou tu další dost zajímavé linie, které si říkají o pozornost. Nejvíce mě zaujala linie o Osbornech, která kdyby byla natažená na dva díly vůbec bych se nezlobil. Andrew Garfield je jako Spider-man parádní, jelikož je přesně takový jako v komiksech, hláškuje, je sním sranda a je takový bezstarostný. Za to Peter je v jeho podání pořád, takový neslaný a to je docela zklamání, protože to na něm má stát. Emma Stone je jako opět velmi dobrá, i když nemá tolik prostoru jako minule, ale i tak svůj part odehraje velmi dobře a její emoce jí budete věřit. Jamie Foxx strašně přehrává, ale na druhou stranu je vidět, že ho jeho záporák neuvěřitelně moc baví a užívá si každou scénu. Hodně moc mě potěšil Dane DeHann, který Harryho zahrál úplně jinak a jeho linie má hlavu a patu a navíc i na malém prostoru dokáže vzbudit nějaké emoce a s Garfieldem vypadají jako opravdoví kámoši. Navíc se nemůžu dočkat až v dalším díle bude mít více prostoru. Potěšili mě i herci ve vedlejší rolí jako Paul Giamatti, Sally Field, Chris Cooper a Campbell Scott. Po technické stránce, nelze filmu nic vyčítat, hudba je dobrá, kamera je parádní a akce je boží. Akce je tu dost a je přehledná a propracovaná do nejmenších detailů, ve kterých si Webb užívá suprové zpomalovačky, které skoro vyrazí dech. Akcí se nešetří a každá je jiná a to ať už prologu, v honičce ze začátku, kde se využívá s Spideyho roztomilost s prvky grotesky až na souboj na Times Square nebo na velkolepé finále, které všem znalcům komiksů připomene jeden z nejdůležitějších okamžiku o Spider-manovi. A tím mě film dostal a tvůrcům za to děkuji, jelikož tento krok byl logický, ale nevěřil jsem, že na to mají koule. The Amazing Spider-man 2 má chyby a já jsem si jich vědom, přesto je to hodně dobré pokračovaní, které nezklame a nemůžete se na něj zlobit, za to že jde vlastní cestou. PS: Cameo Stan Leeho se povedlo na maximum. PPS: Nakonec jsem rád, že vystřihly postavu MJ, jelikož film by byl pak mnohem nesoudržnější. PPPS: Jsem jediný, kdo si všiml té vtipné narážky na vyzváněcí tón Peterova mobilu. () (méně) (více)

VasaX

Už od minula jsem potěšen Garfieldem Parkerem/Spider manem, který má nejblíž tomu mladickému vtipnému rošťákovi, ve kterém se pere lehkomyslnost a smysl pro odpovědnost, jak ho nastínilo komiksové univerzum a nepodařilo se to žádnému filmovému předchůdci. Bohužel Amazing Spider-Man zahodil svůj úspěšný start a stala se z něj další superhrdinská skládačka otřepaných témat. Takový ten sedvič motivů, který vás udrží I dvě a půl hodiny ve střehu, ale pak se zamýšlíte nad tím, proč to ve vás nic nezanechalo. Takový je ASM 2. Bojůvka mezi Peterem a jeho skrytou identitou Spider-Manem, bojůvka mezi Peterem a Gwen, bojůvka mezi Peterem a dvěma patetickými ufňukánky, z nihž jeden získal nadpřirozenou moc a druhý nadpřirozené dědictví. Cožpak není jasné, že motivace pomsty a zejména ublíženosti správné záporáky nedělá? Tam hybí ta kapička zla, bezcitnosti a potěchy z věci. Ale tohle prostě záporáci na baterky, co už to mají spočítané od začátku a většina škody, co způsobí, je v rámci své neovladatelnosti a nedostatku "agendy zla". Správný záporák je volba, ne diagnóza. Zpět k filmu - prosvištíme to jak Spidey Manhattanem - vypadá to hezky, zejména ve 3D, soundtrack fajn, akce sousty, Spidey je skvělý, příběh ohraný, plytký a velbloud z komára. Ale i tak to hezky uteče, jen vzpomínek se udrží pomálu. No uvidíme, co přinese trojka. Houpačkám zdar (a Emmě Stone taky)! ()

OliverCZ

To byly časy, když skryté reklamy byly "skryté". Už jsem jen čekal kdy se na plátně vedle spidermana objeví Horst Fuchs a začne nám nabízet nový produkt Sony. A to že Spajdý rozlousknul celou záhadu svého zesnulého otce pomocí Googlu, už na mě bylo vážně moc (a ještě k tomu hrála skladba, velmi podobná těm, které tato firma používá ve svých reklamních kampaních). Bez IMAXu by pro mne film nemelo velký smysl vidět. Akce, kamera, hudba a hlavně efekty byli výtečné, ale většina z toho se bez velkého plátna vytratí. A jediné co by poté mohlo dělat film dobrým, příběh, tu chybělo už v kině. A nejsem si jistý jestli bylo správně, že mi bylo záporáka hrozně líto, soucítil jsem sním, fandil mu, a vlastně to asi pro mě byla ta nejsympatičtější postava filmu. Bylo to pro mě o hodně lepší než jednička, ale porad se nemůžu zbavit dojmu, že se jedná o ten nejzbytečnejší remake. ()

romajz15

Výborně, snad ještě lepší než první díl - to je Amazing Spider-Man 2. Film je nabitý akcí, humorem, ale i romantikou. Nové postavy jsou dobře napsané i obsazené. Soundtrack dobrý, ale není to to klasické Zimmerovo BUM. Nejlepší scéna rozhodně souboj s Elektrem na Times Square. Také například nechápu proč je tam vložena ta scéna s Nosorožcem, ale dejme tomu, jako celek je film vážně výborná oddechovka. Zatím nejlepší film roku 2014. Po Captainovi Amerika musím říct, že Marvel letos vážně válí, no uvidíme po X-menovi a Strážcích galaxie. ()

haj

U filmů jako Amazing Spider-Man určitě není příběh to nejdůležitější, ale přece jenom by měl zaujmout natolik, aby se divák mezi jednotlivými akčními scénami nenudil. Bohužel u dvojky Amazing Spider-Mana jsem měl pocit, že scénáristi napsali řadu nápadů na papír a pak je horkou jehlou slepili dohromady a už neřešili, jestli to jako celek bude aspoň trochu držet pohromadě. Celý je to moc rozkouskovaný, nekonzistentní, zmatený, bez výraznější příběhový linie, která by všechny ty jednotlivý vlákna spojila ve fungující příběhovou pavučinu. Vizuálně a technicky je samozřejmě (jak už to tak u velkejch hollywoodskejch blockbusterů bývá) v pořádku, ale na druhou stranu akce taky úplně nenadchla a moc zajímavých momentů, na který bych se chtěl znova podívat, nenabídla. 5/10 ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)