Vikingové - Série 1

(série)
Irsko / Kanada, 2013, 6 h 45 min (Minutáž: 44–47 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Kamera:

John S. Bartley

Hudba:

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Clive Standen, Jessalyn Gilsig, Gustaf Skarsgård, Gabriel Byrne, John Kavanagh, David Pearse, Nathan O'Toole, Ruby O'Leary (více)

Epizody(9)

Aby si získal přízeň svého lidu a sebral Jarlu Haraldsonovi moc, vypravuje se ambiciózní válečník Ragnar Lothbrok na nebezpečnou misi. (Netflix)

DoNotCross

S1: Vikingům jsem se dlouho vyhýbal, podobně jako u Spartaka zatížen předsudky. A opět jsem se sekl. Oproti Spartakovi, jehož první série je scénáristickým skvostem s jednou z nejsilnějších závěrečných epizod, co jsem kdy v seriálu měl to štěstí vidět, jsou tady kluci ze severu mnohem přímočařejší. V průběhu celé série vyskočí tak tři, čtyři nosné dějové linie, aby zase vyšuměly do ztracena, přičemž do konce se se dohraje pořádně jenom jedna. Jistou výhodou je, že vás seriál jako diváka neustále překvapuje a zde prezentovaný svět prozkoumáte z vícero úhlů. V rovině zábavy vám Vikingové nabídnou atmosférické okénko do špinavého a drsného bájného severu. Herci jsou fajn a s príma maskéry urobeným severským zjevem. Travis Fimmel je jako pokrokový neposedný viking moc fajn a neměl jsem nejmenší problém ho přijmout jako svého průvodce. Co mile potěší jsou fajn natočené akční scény. Peněz sice očividně moc nebylo, ale je to natočené přesně tak šikovně, aby se vlk nažral a koza mohla odpajdat domů. A funguje to. Co mě potěšilo dále byla absence všudypřítomné nahoty. Po Římu, Hře o trůny a Tudorovcích jsem byl neskutečně šťastný, že nemusím koukat na bimbající se kozy pokaždé, když někdo s někým kuje pikle. Někdy je to prostě tak samoúčelné, až je to směšné a Vikingové se téhle pasti (alespoň v první sérce) naštěstí vyhýbají. Takže první sezóna je příjemný výlet na neokoukaný sever a především příslibem velkých věcí do dalších řad. Tak snad se to tvůrcům nerozsype pod rukama. ()

Gamekeeper77

Po první sérii celkem zklamání. Jednoduchý příběh bez jakýchkoliv zvratů a překvapení. Výprava bídná, souboje a akční scény (tedy kromě té úplně první) se velkolepě tvářit ani nesnaží, natož aby tak působily. Když přimhouřím obě oči, tak snad kromě Ragnara a Bjorna navíc naprosto nevýrazní a nesympatyčtí herci, u kterých jsem si za celou dobu nedokázal k žádnému z nich vytvořit sebemenší vztah. Dám si nějaký čas voraz a uvidím, jestli rozběhnu druhou sérii. Teď na to chuť rozhodně nemám. 60%. ()

Blazkowicz

Po čtyřech letech si dávám opáčko, protože zase hraju něco tématického, chybí mi tu recenze a nemám tento seriál dokončený. Určitě první série donutí člověka sledovat dál, protože je tam plno zajímavých věcí. Jen mi trochu nesedí, že by vikingové byli až tak moc drsní a s každým si tak lehce poradili. 4* ()

muti

Ten drzý úšklabok ktorý máte keď ste hlavný hrdina a viete že vám prejde všetko. Seriál velebí vraždenie a drancovanie chudákov a riadne si to vychutnava. Na druhej strane stoja anglickí tajtrlíci ktorí okrem koní nemajú žiadnu stratégiu ani hrdosť. Jedinou vyrovnanou konfrontáciou bol súdny spor Earla a Ragnara, ohľadom práva a tradícií. Koment: Trevor, kenkaku ()

tynusxxx_

Očekávala jsem od toho malinko více, trochu více akce, nějaký velký zvrat... jinak se jedná ale o povedený seriál. Herecké obsazení je super, po vizuální stránce je seriál opravdu perfektní. ()

r007

Tento seriál mi doporučila dcera a před shlédnutím prvního dílu jsem byla lehce skeptická, ale zdá se, že mě zcela pohltil. Zpočátku mi byl sympatičtější Rollo, trvalo mi, než jsem si zvykla na Ragnarovy trochu zvláštní způsoby.Na Flokiho jako zjev z úplně jiného světa jsem si ještě nezvykla a necítím k němu ani špetku sympatie. Líbil se mi způsob seznamování se všemi postavami a zvyky ,a i když je beru jako historicky nevěrohodné, tak cítím, že někde uvnitř mají určitě něco společného s dávnými Vikingy. Nevím, v kterém dílu se to stalo, ale začala jsem držet Ragnarovi všechny palce a bála se o jeho život pokaždé, když ho někdo ohrozil. Sice mě nepřestal neustále překvapovat svým nevypočitatelným jednáním, ale vyzařovala z něj taková síla, že si zasloužil být hlavním hrdinou. A to je především zásluha Trevise Fimmela, který z tohoto seriálu a především z Ragnara udělal legendu. Další lahůdkou je výborná hudba, zcela nečekaná u seriálu. ()

Tumbik

Neskutečná jízda. Vynikající (neznámí) herci, úžasný příběh (tento seriál je výjimečný v tom, že se hezky česky řečeno s ničím nese*e a příběh si nebere žádné servítky), kostýmy, nádherné prostředí, velmi autentické vesničky, města (jak vikingská tak i anglická).... Co více si od seriálu tohoto žánru přát? Brilantně provedeno po všech stránkách, těším se na další série :). Dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Teď už od toho nemůžu odtrhnout oči! ()

sherpa

Zrovna čtu knihu o Vikinzích a ačkoli má film nutný příběh, je tam plno vědecky podložených faktů. Nelze srovnávat s Hrou o trůny, to je fikce. Toto je skutečný náhled do minulosti. Věkem barbarů si prošel každý národ, každá kultura, pouze s nepatrnými rozdíly. ()

BaT_M

Jo musím uznat, že mě to chytlo. Až na poslední dvě epizody, které nebyly extra záživné a co se týče poslední tak ta nás spíš připravovala na sérii druhou, jinak není co vytknout. První série: 85%. ()

antolikopoli

Ano, celkom dobrý seriál, nemám absolútne žiadne výhrady a myslím že bude baviť väčšinu divákov. V diele nechýba nič čo by ste od národa severanov mali čakať, akčné scény prakticky v každej časti, oslavovanie bohov, pekné prostredie, spracovanie dokonca aj dabing hodnotím ako príjemný bonus. Dostatok nahoty je v seriáli veľké plus. 8/10 ()

Orion12

Kvalitní historický seriál , kterž vypráví příbeh Ragnara Lothbroka - prvního Vikinga , který podniknul nájezd na Západ do Anglie , je to správně vikingské , krvavé a politické. První série je spíše rozjezdová , ale nabízí hodně linek , které se budou v dalších sériích rozvíjet. ()

stuj

Dobrý námět, ale příběh hodně pokulhává. Vikingové jsou největší drsoni na světě, takže skoro každá postava je frajer (nebo frajerka) až na půdu. A k tomu patří klišé pozérské scény. Možná mají upoutat bitvy a souboje, ale co je to platné, když je nad slunce jasné, že hlavní hrdina je neporazitelný, takže výsledek potyčky je předem daný. Drtivá většina první série tedy sjeta na dvojnásobnou rychlost. Dějově zajímavý je jen kontakt Seveřanů s Anglií, ale i tam bylo jasné, která macho strana je pánem situace. Angličané vykresleni jako neschopní strašpytlové. Škoda. Druhá série by prý měla být v tomhle lepší, tak jí dám ještě šanci. ()

K1K0

1. séria hned z úvodu paráda Ragnar Lothrbrog a jeho brat Rollo plánujú nezvyčajnú a doposiaľ neprebádanú cestu na západ. Ragnar porazí v súboji jarla Haraldsona a prevezme tak jeho miesto. Ragnarova žena Lagertha prevezme trón zatiaľ čo bude jej manžel na výprave na západ. Ako to býva zvykom, veci sa tak trošku začnú komplikovať a nejdú tým správnym smerom. ()