Hobit: Bitva pěti armád

• USA The Hobbit: The Battle of the Five Armies (více)

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel. (Warner Bros. CZ)

MiniMiky

Problém třetího Hobita je v tom, že režisér se rozhodl knižní předlohu rozkouskovat do tří filmů. První dva díly mají tu pravou pohádkovou atmosféru, ale na třetí už bohužel zůstal jen závěr celé knihy a to obrovská bitva, která se v knize táhne pouze přes pár stran, ale ve filmu zabírá přes polovinu. To je smutná skutečnost, která tomuto filmu podráží nohy. Vzhledem k výše zmíněnému problému je to ale velmi zdařilá práce. ()

Stanelo

Na to, že to měli být 2 filmy (první o Šmakovi a druhý o bitvě pěti armád), tak Šmaka zabili docela rychle. Nevím jestli je to jen můj dojem, ale Bilbo mi v tomhle díle připadal tak nějak nepřirozeně malý. ()

Aresko123

Hobit 3 je supeeeeeeeeeer. Tak ako cely Hobit a Pan Prstenov je bravurne natoceny a jedinecny. Super, len nechapem ten nazov Bitka 5 armad (ja som napocital len styri - armada ludi, trpaslikov a elfov proti Skretom) ()

FilVil

Konečně ten Hobití seriál skončil.....závěr trilogie nic převratného nepřinesl. Je fascinující, jak je možné natáhnout standardně dvacetiminutovou scénu do více jak dvouhodinové metráže. Nicméně fanoušci Tolkiena, budou určitě nadšení. ()

lineker

Před návštěvou posledního Hobita jsem byl vícemi ústy varován, před totální kravinou. Po zhlédnutí musím konstatoval, že já tedy dostal co jsem očekával. Akční jízdu, kde se nešetřilo na komparzu, digitálních efektech, kostýmech. Jackson odvedl dobrou práci a dívákovi byl odměnou film, který v daném žánru lze zařadit na samotnou špičku. ()

ikar

tento film mě ponekud zklamal. bylo to až příliž očekávané z předchozího děje. škoda toho že hobbit nedostál slávy a hlavně kvality pána prstenů. meli na to dobrej vloh ale zkazili to... ()

eexDon

Für mich - 75%, - /nějaký ty kecy o rodině/děckách a hrdinné scény k tomu a nějaký ty hluchý místa navrh/, + /vizuální stránka filmu slušná, samotná bitva dostatečně dlouhá, ale občas taky docela natahovaná/, hodnocení - takové průměrné zakončení trilogie, šlo to, ale jinak to nic extra nebylo, jenom ta vizuální stránka + bitva ušly, lepší než 2. díl, horší než 1., celkově pod trilogií Lord of the Rings ()

JerryPilsen

Závěrečný masakr se opravdu konal,co do akce nejlepší díl série.Jinak postyvy strašně moc čitelné,vše je strašně ploché a černobílé,téměř jde po půlhodině určit jak která postava skončí.Na druhou stranu jsem se ani chvíli nenudil a celková stopáž mi ani nějak hrozivá nepřišla. ()

cumimnabednu

Ach jo. Škoda, jak režisér sklouzl z vynikající kvality a napětí do plitkosti a pohádek. Když si vzpomenu na první díl Pána prstenů, kde když byl záběr byť jen na kousek nepřátele nebo jen jejich zvuk, tak jsem měl strach a bázeň. Teď už to ve mě nic nevyvolalo. Díky přílišnému použití triků a počítačových záběrů. Téměř nic se nedalo věřit. Bylo to jako nějaká pohádka a ne kvalitní fantasy. Samozřejmě nefungovala vůbec fyzika, ať už u Legolase na spadlé věži, či trpaslících vyjíždějících na zvířatech skálu atd. Skřeti se zrůdnýma zbraněma, které museli vážit desítky kilo, tak trpaslíci či elfové lehce odrazí mečíky. Naopak když někdo sekne do skřeta vybaveného těžkým brněním, po kterém by se meč jen svezl, tak skřeti hned umírají. Úplně špatně sestříhaný. Konec Šmaka hned v prvních minutách. Když spadl do vody, přišlo mi to jak konec filmu. Tak měl končit druhý díl a ne to nacpat na začátek třetího. Ach jo, pořád naříkám jak málo je kvalitních fantasy filmů pro dospělé, a tento to nerozšíří, je to klasický popcorn pro náctileté. Ať žije Conan jednička, ať žije Pán prstenů, ať radši nežije Hobit s pětima armádama. Uvažuji, co se mi líbilo ve trojce, ale nic mě nenapadá. ()

hhornicek odpad!

Nevím, jestli tomuhle už někdo dal odpad, v nejhorším případě budu první. Je pravda, že znám řadu daleko horších filmů, kterým bych aspoň jednu tu hvězdičku dal za snahu. Jenže tady, za ty peníze, co do toho byly nality a za ten krásný Tolkienův příběh, co stál za tím, musím práci filmařů skutečně ohodnotit odpadem. První díl mě bavil, ve druhém mi vadil jen Richard Armitage (ten chlap měl zůstat u modelingu, ve trojce dokázal přehrávat i vlastní smrt), napotřetí už nemůžou celý kus zachránit ani Jacksonovy vizuální orgie. Všeho je v tomto filmu přespříliš; postav, dílčích příběhů, vynucovaných emocí, ale jednoznačně nejvíc patosu. Od začátku do konce se to snaží hrát na city, přímo to z obrazu bobtná podtrhnuto velmi návodnou hudbou. Práce s postavou, s příběhovou linkou, nebo zápletkou, o tom si tvůrci mohou nechat jenom zdát. K dějovým zvratům dochází z tak nelogických a nesmyslných příčin, že by jeden plakal a druhý prostě a jednoduše neuvěřil. Třeba když Galadriel vstane ze mdlob a náhle zasvítí na Saurona (tak krásně blikajícího) svou lahvičkou, nebo když Thorin obrátí s pár kamarády celou skřetí armádu na útěk. Škoda, že přes veškerou svou vnitřní nelogičnost, je vývoj děje zoufale čitelný. Připadal jsem si, jako by se pejsek a kočička snažili upéct dort ze všech (sebenepodstatnějších) dějových linek předchozích částí a ještě ze všech postav a souvislostí s Pánem prstenů. A ještě to celé nafouknout, aby se z toho udělal celovečerní film, ačkoli už nebylo, o čem mluvit. Celkový výsledek je pro mě prostě velmi smutný. Nejsmutnější na tom celém pak vnímám fakt, že peníze, vizuální efektivita a popularita režisérova dokáže u čtenáře zvítězit nad kvalitou příběhu a zručností zpracování. ()

Krapet1

Na moji obranu při hodnocení sděluji, že jsem skalní fanoušek Tolkiena a nemůžu se s Hobitem prostě ztotožnit. 1. díl byl ještě v pohodě, ale potom to šlo prudce z kopce. Jackson se snažil, ale na té vší pompéznosti a akčnosti se hobit v Hobitovi prostě někde ztratil. ()

Pokey

Proč bohové, proč?! Co to bylo? Třetí světová po troše houbiček? A řekněte někdo elfovi, ať zůstane u skákání po slonech, prosíííím... A ta elf-trpajzl romace... Já si představovala trošku jinak. Legolasův táta by mohl konkurovat Luciu(su?) Malfoyovi jako obvykle s přehledem. Jsem jediná, komu přišlo, že film sloužil jen k vyvraždění zbytku postav, které byly vyvraždit třeba? A i přesto... Bylo to vtipné, bylo to smutné, mělo to něco do sebe, je to konečný díl Hobita... A když si povzpomínám čemu všemu jsem ještě dala tři, tak by byla urážka tam tohle cpát. Né, vážně. Koukněte se, byla by škoda se nemrknout. Jen místy spolkněte ta tři písmena, z nichž je první W a bude to vlastně celkem fajn. ()

Ollivander

Tak doufám, že už tímto filmem Peter Jackson definitivně opustil Středozemi. Protože z toho jak dopadla tato trilogie jako celek, jsem zkrátka zklamán. Za pár let už si ani nevzpomenu, že byl nějaký Hobit natočen, přesto že jsme jím byli po kouskách krmeni tři roky. Výjimkou bude Martin Freeman jako Bilbo. Jediná postava, které není co vytknout. I když v posledním filmu neměl mnoho prostoru, scény s ním jsou jedním z mála světlých bodů v jinak zbytečných digitálních hrátkách. Možná kdyby to byly jen dva filmy. Takhle to sice vypadá jak Pán prstenů, ale to je asi tak všechno. Hudba (Howard Shore): 3z5 (60%) ()

vhatp

Po završení celé ságy se nacházím na rozhraní oddaných fanoušků a nesmiřitelných kritiků. Ano, jako starého tolkienofila a milovníka realističnosti mě Jacksonova práce v mnohém šíleně štve, přehnané soustředění na efekt, nesmyslně skonstruovaná a ad absurdum přehnaná estetika, vykreslení jednotlivých ras, heroické scény, které pubertálně korunují všechnu tu béčkovitost, na kterou jsme už desítky let z Holywoodu zvyklí, z prstu vycucané románky apod. Nicméně, v rovině pocitů si mě Hobit i Pán prstenů získal a hýčkají ono vnitřní dítě, které na tolkienovo legendách vyrostlo. S velkými výhradami, které ale nepřevládnou. ()

Calvus77

Hodnotím trilogii jako celek: Nepatřím k ortodoxním, takže mi bylo celkem jedno co si tam tvůrci přidali či jak to zašmodrchali, hlavně aby mě to bavilo, No, a musím konstatovat, že mě to celkem nudilo. Ano je to fantastická podívaná, ale to je asi tak vše. V podstatě je to pouze natahovaný sled honiček a bitek a jinak nic. Tvůrci rezignovali na dialogy a zajímavý příběh a v podstatě i na humor, který se v putování trpaslíků a hobita přímo nabízel. Zaměřili se pouze na šokování: šok pro Tolkienovy fanoušky co udělali s původním příběhem, šokující exploze digitálních triků a v neposlední řadě šokující Legolasovy dovednosti za hranicí dobrého vkusu. Velká škoda ()

bratr_jezek

Třetí díl představuje největší propad z celé Středozemní ságy. Jackson zde už moc nefilmuje malebnost krajiny a další motivy, které vám naladí fantasy strunu v těle, jde se tvrdě za svým, Máte pak pocit, že film sledujete jako rychlík projíždějící následujícími stanicemi: Drak - napadení města - boj s drakem- přestávka - trocha psychologie - blíží se bitva - začátek bitvy - co naši oblíbenci - souboj dvou vůdců - konec a usmíření - cesta zpět, kde jednotlivé stanice spojuje jen velmi křehké pouto a postavy, které tam připsali tvůrci jen proto, aby nafoukli děj knihy na tři filmy dostávají prostoru víc než zdrávo a dokonce se např. v případě Legolase stávají hybatelem děje (scéna, kdy poskytne Thorinovi svůj meč je vrcholem, který ctitel knižní předlohy těžko rozdýchává, podobných scén tam bohužel je víc). Ubírám na průměrné hodnocení, protože mě párkrát napadlo, zda některé zásahy původní předlohu spíš neprzní než aby jí vzdával hold. ()

Suly

Jak udělat z pohádky továrnu na peníze? Rozřízněte na tři díly, osolte filmovými efekty, přidejte hrst klišé, zamíchejte a náhodně servírujte na filmovou pásku. S Pánem prstenů naprosto nesrovnatelné, čekala jsem od Petera mnohem víc. A ten konec? Ten je víc odbytý než domácí úkol maturanta na drogách. Myslím, že po tomhle snímku se pan Tolkien otáčí v hrobě jako v pračce. ()

Bajerys

80% Nejlepší díl závěrečné trilogie Hobita. Film je přehledný, hned nadchne úvodní bitvou s drakem, která byla sice kratká, ale vážně dobrá. Třetí díl je nejkratší a nejzajímavější. Vůbec mi nevadilo, že samotná závěrečná bitva byla trochu protahovaná a přitažená za vlasy. Zvukové efekty jsou na prosto dokonalé. Já jsem s třetím dílem spokojený. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin