Vetřelec: Covenant

• USA Alien: Covenant (více)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

andio

Přijde mi, že po Prometheovi, který měl mnoho různých problémů, se stalo kůl hejtovat na Aliena, ale podle mě je tenhle film docela dobrej. Samozřejmě má svoje mouchy, třeba mě štvalo, jak na tu planetu vylezli všichni úplně lážo plážo, bez jakékoliv helmy, nebo jiné ochrany před mimozemským vzduchem. Nemusí jít ani o to, že by byl vzduch nedýchatelný, mohli usoudit že dýchatelný je podle nějakých přístrojů, nebo už jen podle toho, že z této planety byla lidmi vysílána zpráva, ale nemohli vědět, jestli ve vzduchu nejsou nějaké nebezpečné bakterie, přičemž já bych předpokládal, že tam nějaké budou, když na planetě rostou stromy, což je pokročilejší forma života, než nějaké jednoduché bakterie. To v Prometheovi vyřešili mnohem lépe. Co se mi na tomto filmu moc líbilo byl Michael Fassbender v roli Davida/Waltera - i když mi závěrečný "zvrat" přišel velice předvídatelný, líbil se mi rozpor mezi dvěma androidy a rozdíl v jejich přemýšlení, který do jisté míry zrcadlil vztah mezi "tvůrci" a lidmi z minulého filmu. Celkově bych řekl, že pro mě Covenant na Promethea nemá, hlavně asi kvůli faktoru překvapení, kdy u prvního nového opravdového Alien filmu jsem měl už snížené očekávání kvůli všem Aliens vs. Predators bullshitům, zatímco od tohoto filmu jsem i něco očekával. Ve výsledku dávám 8/10 ()

maty39

Když největší hrozbou ve filmu z vetřelčí série není Vetřelec, tak je jisté že si film říká o průser. Když k tomu sledujete nejhloupější posádku v historii veškerých fiktivní letů, tak je dílo zkázy dokonáno. Prozatimní dno série ()

JM87

Samotnej námět filmu a tak jak to je postavený by mohlo zaručit kvalitní podívanou, kdyby tam nebylo milion nelogických situací. To fakt nepochopím. Tohle je film, kterej celkem filosofuje, ale najde se tam i nějakej vetřelec - oboje se mi líbí, ale jak mohl Ridley dopustit ty nelogičnosti? Jak se mohl podívat do scénáře a říct: "Jo, tohle je ok" ()

Flopik

Prometheus ma celkom bavil a na Covenanta som sa tešil.Nemôžem hovoriť o sklamaní ale celkovo ma film veľmi nezaujal.Celkom pomalý rozbeh ale potom sa to ako tak rozbehlo.Niektoré zabitia chválim niektoré zase slabé.Film je troška dlhší ako by bolo treba.Lepšie ako priemer ale nič čo by extra nadchlo. ()

Illy

Tak prvních 30 minut jsem fakt myslel že to nedám. Kdo proboha dělal casting? Vždyť ten McBride má charisma Jirky Pomeje a Katharine Waterson sex-appeal Lenky Kořínkové. Ožralé. Při prvním výstupu na planetu jsem zase myslel že koukám na Svéráz národního rybolovu. Twl. Ale postupem času sem tam někdo hezky brutálně umřel, Fassenbenderovic dvojrole ok a i když závěr je originální jako tepláky od ťamanů... dám tedy 50%. ()

majec4

Ozivenie sagy Prometheom sa mi celkom pacilo, pretoze k vyvrazdovacke sa pridal aj kus filozofie ohladom pociatkov ludstva. Mozno to bola chyba, lebo co z toho nakoniec vzniklo je riadna motanica. Nepacilo sa mi ako sa v Covenant prepina z horovej casti do tej filozofickej. Zbytocne film straca atmosferu. Co sa tyka postav, malo ich byt aspon o polovicu menej a mohli byt o cosi inteligentnejsie, lebo film sa snazi byt na urovni, no ta debilita postav ho zbytocne dehonestuje. Na druhej strane sa mi pacilo vysvetlenie zrodu nasho "hrdinu". Prislo mi to celkom v pohode. Fakt sa mi pacila Davidova zaslepenost vytvorenim niecoho dokonaleho. Teda, aby som bol presny, dalo sa to pochopit, aj ked to bolo z nasho pohladu zvratene. V dalsej casti to bude zase o krok blizsie k jednotke, takze som fakt zvedavy ci to Scott aspon trochu nasmeruje do kolaji z prvych filmov. ()

kluk z Na

A já přes líbající se Fassebendery a logické wtfky, digitální potvůrky,scénaristická klišé a všechny tydle pro mně nesrozumitelné věci jsem si film užil. Přece jen, je tam 15 lidí na odpis a to je slušnej počet. Danny McBride v zajímavé roli. A po dlouhý době jsem viděl docela dost krve. Takže mírnej vzestup kvality od Promethea. ()

Strike

Stejně hloupé jako Prometheus, jen s tím rozdílem, že Covenant si moc nehraje na hledání prvopočátku a je to klasické bčko. Když pominu některé Fass-Fass dialogy ( u těch mi bylo dost trapně), tak to celkem odsejpalo a nemůžu říct, že jsem se nebavil. Konec, i když celkem průhledný, potěšil a v podstatě jsem zvědavý co bude dál...Což je rozdíl oproti Prométheovi. ()

PhillM.

To je pořád Průmysl 4.0, robotizace... a peníze se budou lidem rozdávat, ale tady vidíte, jak to dopadne. Já bych všechny ty Skynety a Weylandy zakázal! ()

poet

Stokrát omletý a prevarený koncept ktorý už nikoho nezaujíma a ničim neprekvapí... Oproti pôvodným Aliens sa uplne vytratilo nejaké to napätie alebo atmosféra. Postavy mi boli úplne ukradnuté a bolo v podstate jedno koľko ich tam "padne za vlasť". Prometheus mal aspoň nejakú filozofickú myšlienku, ale toto voľne pokračovanie žiaľ nemá nič. Oproti tomuto je Marťan nadčasový snímok :)) ()

cskomando

Teda jestli tenhle děj měl předcházet původnímu vetřelci tak to mě podržte. Lepší nebrat v potaz, jinak bych šel na 2*. Co nám filmek nabídne ? Prach bídnou nudu, která trvá celou polovinu filmu. To je pšenice ? Jo ty bláho to je pšenice, tady postavíme domy, obydlí všechno boha... čekal jsem teda jen na nějaký masakr ať už plně digital nebo nedigital vetřelce a dočkal jsem se alespoň toho. Krve přiměřeně, nějaké ty odseknuté části také a hlavně starý dobrý vetřelec a jeho kyselinová krev. Jo a málem bych zapomněl, který expert vymyslel Androida jako stvořitele vetřelce... to prostě nepřekousnu :D ()

Blueeyes

Na můj vkus trochu moc Prométhea a málo Vetřelce. Ale dobře. Není to tak zlé, jen musí divák prokázat nesmírnou velkorysost a toleranci vůči nebetyčné jalovosti postav. Oni se vážně, ale vážně chovají jako na sebevražedné misi a o to pozabíjení doslova škemrají každou minutou. Ale když odpustím to stupidní chování a pořád si dokážu postavy omlouvat slovy oni asi neviděli první dva díly Vetřelce (třeba když kapitán hledí do toho rozvíjejícího se vejce, jako ten bacil do lékárny! Co čekal? Že tam vyroste z růže květ a zazpívá Rozvíjej se poupátko? Mmmmmmm, škoda mluvit..... Nakonec určitě vymyslím nějakou tu pochvalu. Ale ano, Alien super, efekty, vesmírná loď, napětí a i pár lekaček. Ale stříhala bych, spousty se toho nakecalo a konec byl průhledný jako sklo. Však to bylo jasné, že si o té dřevěné chatě příliš nepokecají :-). Průměrný Alien, průměrný Prométheus, průměrná scifárna. Za tři. ()

Antaeus

SPOILER ALERT! Hm.. Podobne, ako pri Dr. Strange, som nevedel celkom presne, čo čakať. Ale že votrelec je vlastne laboratórne vyšľachtená spóra či vítrus nejakej mimoňskej huby, to ma fakt rozsekalo. A tiež že jediný android dokázal za púhych 10 rokov vyhubiť prakticky všetku faunu na planéte. Alebo aspoň na tej časti planéty, na ktorej sa sám pohyboval. A to vrátane celej mimozemskej civilizácie humanoidov, ktorí vlastne stvorili život na Zemi. Z filozofického hľadiska by bol Nietsche z filmu nadšený. Lenže.. Už je mŕtvy.. ()

Yokolobuna

Osobně jsem s Prometheem problém neměl, ale Covenant je zvratek, který si málem vykoledoval jednu hvězdu. Scott zde zarážejícím způsobem blije na svou vlastní práci. Vítejte ve světě, kdy se vám do těla distatane emzák i tím, že si vytřete na cizí planetě prdel lopuchem. Alien vám pak vyleze třeba z nosní dírky a za pět minut bude mít tři metry. Film podkopává logiku univerza, ale nefunguje ani samostatně. Charaktery jsou ploché, špatně obsazene (McBride se na kosmonauta hodí asi jako Zeman). I ty akční scény jsou vlastně dost pitomoučké a závěrečný "zvrat", který je jasný úplně všem vyjma osadky vesmírného plavidla, nasazuje na tuhle šišku hoven pomyslnou korunku. Ostuda série. ()

waits

Ridley Scott drží vlajku vesmírného kultu nad hlavou křečovitě a mává s ní trochu jiným směrem, než bych si osobně přál, ale pro mě je nejdůležitější, že i v tomhle, trochu strnulém postoji drží atmosféru střetu krutého a neznámého vesmíru se slabým, ale bojujícím člověkem, sice bohužel se zbytečným filosofováním (viz již předešlý Prometheus), ale v plném, áčkovém designu a bez slitování - rozhodně se nedá říct, že by Vetřelec vyměknul nebo se snad dokonce transformoval do úplného nesmyslu (Vetřelec vs Predátor). Zdá se dokonce, že Scott má menší zájem o přežití lidstva než před lety, doufám, že to nemá níc společného s nějakými eko-poštouchnutím, ale na druhé straně, od prvního Vetřelce si představuji, jak by vypadal výsadek těchto vesmírných potvor do plně obydlených pozemských oblastí. Třeba se Scott ještě rozhoupe. ()

Muel

| 20th Century Fox | Druhý najlepší Alien, a aj napriek tomu sa to veľmi nepodarilo. Prvá cca hodina ma dosť bavila, s plýživým soundtrackom a pekným CGI alienom. Zvyšok už je len nechápavé správanie Davidov a aj napriek slušnej akčnej scéne so xenomorphom pomerne slabý koniec. Určite nevyužitý potenciál. | Hodnotenie: 6/10 | ()

bozka10

Pre fanúšikov votrelčej sagy povinná jazda,film sám o sebe zaostal za mojim očakávaním,ale furt je to votrelec,tak si ho rád kuknem. ()

nonick1 odpad!

Kolosální filmový průšvih a sci-fi přešlap mého oblíbeného režiséra, kterému se na stará kolena povedlo historicky se znemožnit - podobně, jako se to povedlo Jaromíru Hanzlíkovi ve filmu Léto s gentlemanem. Ty tam jsou herecké výkony, napínavé momenty, dokonalý Gigerův vizuál a tísnivá atmosféra "Vetřelce" - filmu z r. 1979(!) Místo toho je divákům servírován sterilní popcornový brackbuster® se scénářem děravým jako naše státní kasa a filmovými momenty, nad kterými divák musí chtě nechtě zakroutit hlavou a nevěřícně se pousmát. O hereckých „výkonech“ snad nemá ani cenu se zmiňovat. Stárnoucí Ridley bezradně vykrádající sám sebe je smutným důkazem rčení o tom, že nikdo nevstoupí dvakrát do téže řeky. Jednomu by se dokonce chtělo parafrázovat předsmrtný Caesarův výrok: „I ty Scotte?“ ()

fixaman

Nový Vetřelec je s přehledem nejhorším dílem série. Svojí hloupostí by se mohl zařadit možná i mezi oba díly Alien vs Predator. Že to bude hloupé, víte od první repliky, která odkazuje na Star Wars. Pak už začíná jen jízda s lacinými efekty, hloupým dějem, nezajímavými postavami a krkolomným pokusem o filozofický přesah. Na konci už si jen přejete, aby všichni umřeli. Vetřelec je vlastně takový Prometheus na druhou, takže pokud vás Prometheus nebavil, na Covenant raději zapomeňte. A teď už SPOILERY: Posádka klidně ohrozí existenci celého lidstva kvůli záchraně pár kamarádů? Kapitán lodi skočí Davidovi na hlášku typu "Jen se do toho vejce mrkni, kámo, je to neškodný."? Všichni všude chodí samostatně? Všechno by šlo napsat/natočit chytřeji. Velká škoda. ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)