poster

Godzilla tai Megalon

 • Japonsko

  ゴジラ対メガロ

 • Japonsko

  Gojira tai Megaro

 • USA

  Godzilla vs. Megalon

Sci-Fi

Japonsko, 1973, 81 min

Režie:

Džun Fukuda

Scénář:

Džun Fukuda

Producenti:

Tomojuki Tanaka
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Spinosaurus
  *

  Fukudo! Ty neřáde(nechci použít hrubé výrazy)!!! Cos to proboha zase spatlal. Jako by ses nepoučil z předchozího dílu,který byl špatný,ale ještě se to sneslo,ale tohle je vážně peklo. Děj je přesná kopie předchozího dílu. Nechybí zde ani řádní padouši(bez kterých se Fukudovi Godzilly neobejdou),kteří jsou naprosto nijací a navíc zde jen zastupují mimozemšťany(cíle mají stejné). Nechybí zde samozřejmě i hrdinská parta,která všechno vyřeší a překazí plány padouchů za pomocí jejich robota,který vypadá jak zmutovaný strážce vesmíru. To nejhorší je ale střídání záběrů z předchozích dílů,které zde dosahuje už úplného vrcholu odpudivosti. Robot-Jet Jaguar tedy doletí na Monster Island a řekne Godzille,že padouši opět chtějí zničit svět a v tom jim pomáhá monstrum Megaro(Megalon). Godzilla tedy skočí do vody a plave na pomoc. Líný režisér si nyní nejspíš položil otázku:"Musím tam dát hodně soubojů a akce,ale jak to udělám,abych toho nemusel moc natáčet?" a vzápětí si odpověděl:"No jasně,dáme tam Gaigana(Gigana),použiju záběry z předchozího dílu a natočim tak minimum!). Co se týče Godzilly,ta mi zde připomínala(jak vizáží tak chováním) nějakou starou babičku,kterou někdo vyrušil z klidu na Monster islandu a proto bojuje rychle,nenápaditě a jakoby to chtěla mít rychle za sebou. Navíc neustále hází zamilované pohledy na Jet Jaguara(při prvním setkání si dokonce podají ruce),což mě také hrozně štvalo. Tento díl ještě obsahuje 2 naprosté kraviny,které jsou i na Godzillu silná káva. První je ta scéna,kdy Megaro odmrští tu bednu přes kopec a když bedna dopadne,vylezou z ní úplně zdraví hlavní hrdinové. Druhá absurdní scéna je ta,jak Godzilla nalétává do Megara,což je opět kopie předchozího dílu,kde to dělal Angilas-akorát to v jeho případě nevypadalo tak blbě. Doufám,že Godzilla se na ty Japonce už příště vykašle.Suma sumárum jedná se o nejhorší díl z celé Showa série(Godzilla's revenge jsem neviděl,ale pochybuji,že je horší než tohle). Jednu hvězdičku dávám ze soucitu,protože tady mě fakt nic nechytlo,ani Godzilla.(5.5.2007)

 • zelvopyr
  **

  Značná splácanina -- Fukuda na tripu. Myšlenkově nejblíž asi Atragonu, což byl film, který se jeho předchůdci Hondovi povedl skoro nejméně z těch několika desítek, které jsem viděl. Život typické japonské miliardářské mládeže a roztomilých (ironie) chlapečků. Ještě robot, vypadající jako Power Ranger (dávno před Power Rangers). Recyklace záběrů ze starších Godzil byla neuvěřitelná (všechny destruktivní záběry už někde byly použity, identifikoval jsem s jistotou 6 filmů, ze kterých byly, ale asi jich bylo víc). Btw. pro japonsky nehovořící, ten mladík není profesor, jak mizerný překlad do angličtiny tvrdí. Někdo nerozuměl rozdílu mezi sensei (mistr, učitel) a zde použitému senpai, což je mírně uctivé oslovení mladšího studenta (apod.) směrem ke staršímu. Ale tyhle ztráty v překladu samozřejmě na debilitě (diagnóza, ne nadávka) filmu nic nemění. I když místy vedla až k zábavě.(12.5.2014)

 • Lima
  ***

  14) GODZILLA vs. MEGALON (1973)___ORIGINAL SHOWA SERIES 1954-1974___Vůbec se nedivím, že tenhle díl byl zařazen do programu ´Mystery Science Theater 3000´ (pro neznalce – kontinuální TV program, který pouští ta „nejobskurnější béčka všech dob“), protože tohle je něco…..příšerného :o) Ale tím správným, béčkově zábavným způsobem. Co tu máme za aktéry? Civilizaci ´Seatopie´ , která žije ve své říši pod zemskou kůrou s umělým sluncem a velkou bestií Megalonem, kterou vyšle proti lidem na povrchu, již zmíněného Megalona, takového křížence robota a brouka s pyramidovitými pařáty, dále mladého profesora a jeho vynález – robota Jet-Jaguara, který umí létat a libovolně měnit svoji velikost a na konec z předchozího dílu osvědčeného Gigana. Nutno říci, že tenhle díl je jedním z nejakčnějších godzillích filmů vůbec a závěrečný 40-ti minutový (!!) souboj je něco neuvěřitelného, i včetně hudebního podkresu, kdy poslouchat banjo za doprovodu bouchání Godzillích pěstiček je zážitek vskutku neobyčejný. Vše, co mám na godzillím fenoménu rád i nerad, tedy infantilita, naivita, stupidita a hravost, je tu vynásobeno dvaceti a dohnáno do takového extrému, že zkrátka rezignuji a nezlobím se.(14.8.2010)

 • JohnnyD
  ***

  Väčšina filmu je popravde dosť shit. "Dej" s výnimkou pár záberov na "mimozemskú planétu" a wtf dejovej línie okolo Veľkonočného ostrova je k zívaniu nudný. Podobne Megaro je ďalšie nudné monštrum a dosť veľký rip-off z Gigana. Každopádne posledných 20 minút je megaepic boj s kvantom wtf momentov a komickou kung-fu Godzillou. Jeden z najzábavnejších súbojov v godzillej histórii.(14.5.2014)

 • ledzepfan
  **

  Je to sice pakárna a Fukuda jede na plné obrátky, ale bůhvíproč mě to nasralo trochu méně než Gian. Hromada recyklovaných záběrů, totálně ujetá zápletka, až nevkusná barevnost, ultranaivita a dětskost, Godzilla vypadá jako ten nejroztomilejší plyšáček pod vycházejícím sluncem-no šílenství... Na druhou stranu je tu pár dejmetomu hezkých scén(např. boření přehrady, na které muselo padnout aspoň 2/3 rozpočtu :D ), docela to odsýpá, hudba dodává bitkám atmosféru plážového odpočinku atd... Tři dát nemůžu, protože hodnotím v rámci Gfilmů a trojky u mě dostávají špatní Hondové a nejlepší Fukudové-kdyby to ale nebyl Godzilla film a jmenovalo by se to "Podzemní Monstrum vs Barevný Robot", hodnotil bych uřčitě lépe..Takhle je to ale jen a jen potupná degradace legendy.(9.8.2013)

 • - Produkce filmu trvala okolo půl roku, ale kvůli četným předělávkám scénáře se muselo natáčet velice narychlo, takže nakonec se celý film stihl natočit za pouhé tři týdny. (Israha)

 • - Koncept Jet Jaguara je vítězným návrhem soutěže, kterou společnost Toho pořádala za účelem vytvoření nového japonského superhrdiny, který by se svezl na tehdejší obrovské popularitě hraných i animovaných seriálů s robotickými či humanoidními bojovníky, jako byl například Ultraman (od r. 1966) či Mazinger Z (od r. 1972). Původní název tohoto nově vytvořeného robota zněl Red Alone, ale posléze došlo k přejmenování a úpravě designu, a zrodil se Jet Jaguar. (Israha)

 • - Godzilla v tomto filmu původně vůbec neměl vystupovat, plán zněl natočit sólový film Jet Jaguara a jeho souboj s Megalonem. Godzilla a Gigan byli přidáni až později, protože společnosti Toho se zdálo, že Jet Jaguar sám o sobě nemá dostatečný marketingový potenciál. (Israha)