Martin741

Zeby bol toto film roku 2014? No neviem, mozno z akcneho uhla pohladu aj jo, ale minimalne ma silnu konkurenciu v Ynterstellar a v Hobbitovi : Bitva 5 Armad. Expendables 3 ma sice dementny scenar, co mala aj jednicka a dvojka, ale nostalgiu za akcnakmi 80. a 90. rokov tu citit stale. Hoci samotny otec Expendables Stallone vyhlasoval, ze chce natocit uz moderny akcnak. Takze som od prirodzenia drzka tolerantna, a budem tak aj tu. Je mi absolutne jasne, ze akcni dedkovia tu nebudu vecne a slova Arnieho : "Patrime do muzea" naberaju coraz realnejsie kontury kazdym dalsim rokom. Respekt k dedkom mam vsak stale, hlavne k ich veku - raz totiz aj ja zostarnem. Vo filme je pekne vyrieseny stret vekovych generacii a z dedkov je vidno, ze si uvedomuju postupujuci vek , ale ked treba zachranit omladinu, stale su /zatial/ vo forme. Take veci ako prepracovana psychologia postav, oslnive herecke vykony a genialny scenar je tuna sci -fi a cistou utopiou. Barney Ross /Stallone/ uz nie je bezchybnym vodcom ako v jednicke, praktizuje jeden fail za druhym, a uvedomuje si to. Beriem, tuto sebakritiku. Zaporakl Mel Gibson /seria Lethal Weapon/ je snad najlepsim zaporakom vobec, predbehol aj tolko vychvalovaneho JCVD. Scenar si odpustil atomove hlavice, a pridali sa namiesto nich vojnove zlociny, co kvitujem. Jet Li nemal vacsi priestor, ma myslim zdravotne problemy, tak len stal a strielal. To je vsak u mna v pohode. Lundgren, Couture a Crews uz presluhuju, a nic by sa nestalo, keby tu neboli. Statham ma pomaly 50, a na 50 -nika zvlada akcne sceny stale na urovni. A Stathamova akcnost je stale uveritelnejsia, ako superakcnost 68 rocneho Stalloneho. To mi nevyvrati nik! Otazkou ostava len, ze dokedy. U pana CiernehoCernocha sa pomaly ale isto blizi 70 -ka /ako aj u Stalloneho/, ale na rozdiel od Barneyho Rossa sa netvari ako superakcny hrdina. Tych par minut v akcii vsak potesilo oko aj srdce kazdeho fandu. Snipes /seria Blade/ mal vybornu narazku na svoje uvaznenie, akcne sceny zvlada na urovni /asi v base trenoval, hm/. Bruca Willisa tentokrat nahradil Harrison Ford, co mne az tak mile nie je. Raz darmo, Willis je Willis, a chapem sice Stallonov sen zahrat si s Indiana Jonesom, ale na mna to nefunguje. Ford ma 72, a je zatazko uverit akcne sceny - aspon ze vacsinu casu sedel vo vrtulniku, takze ako- tak dobre. Co sa tyka hereckej omladiny, mladi herci su vybrani dobre, priestoru dostali tak akurat, a dalsie omladzovanie samozrejme vitam. Najvacsi problem Expendables 3 vsak vidim v rezii neskuseneho Patricka Hughesa. Expendables 1 si reziroval sam Stallone /rezia par dielov Rockyho/ , dvojku uz Simon West /Con Air/. No a v trojke dostal priestor zas novy reziser. Osobne tvrdim, ze zmena rezisera u kazdeho dielu serii skor skodi, nez pomaha. Amaterizmus krici takmer z kazdej sceny, Hughes nema dostatocny talent a prilis je poznat Stallonov rukopis. Takze tentokrat uz len 65 % ()

rakovnik

Určitě nejslabší díl (prozatimní) série. Od začátku až do konce je jasné, kam se bude ubírat scénář. Výběr nových spolubojovníků je nejen zkratkovitý, přesto nudný, ale také dost hloupý a neprofesionální. Mladým hercům chybí charisma, ale moderní vychytávky, které ovládají, vzbudily můj zájem. Antonio Banderas ve své roli oslíka ze Shreka je ještě víc otravný, než ten dříve jmenovaný. Jedinou světlou výjimkou, ať již herectvím či nadhledem, je postava Mela Gibsona. Závěrečná akce budí spíše trochu pousmání, ale svou velkolepostí alespoň trochu uspokojí. Takže jako výsledek tu máme film plný mých oblíbených akčních hvězd, nicméně bez nápadu a s chybějícím nadhledem. ()

Figu

V jedno krásný srpnový úterní dopoledne mi volá Sly a povídá - "Figu, we have a problem! Lidem se nelíbí náš třetí díl." Odpovídám mu klidným hlasem - "Dobře, vyřešíme to!!! Se svojí skupinou SY žoldáků sedáme do obrněných BMW a Škoda transportů a vyrážíme směr HK Cine Star na záchranou misi pod názvem " PODPOŘME EXPENDABLES 3". Po příjezdu na určený místo zaujímá každej můj žoldák svojí palebnou pozici a bedlivě čeká na další instrukce. Ticho, horko, potem orošený čela a najednou cosi začalo praskat. Rozvařený koleje bubnujou kolem našich hlav a my víme, že do bitvy zbývá malej krůček. Šššš úúúú, vlak kolem nás projíždí neuvěřitelnou rychlostí a nad ním helikoptéra, ze které nás s úsměvem a plni očekávání zdraví naši milovaní postradatelní. Wow, jde se na to! Ostřílení mazáci jako Sly, Statham, Lundgren ke kterým se připojil další z našich Snipes, mě přeci nikdy nemůžou zklamat a po jejich boku bude celé naší bojové četě čest a radost bojovat! Potkat na naší výpravě i Forda byl taky moc fajn zážitek, pač takhle oschlej dědula má stále energie na rozdávání. Když už jsme museli někde vyčerpáním zastavit a odpočnout si, nastal velikej problém. Byl s námi jeden frajer, kterej takhle dlouho neoslnil prej několik let. Banderas jsme mu říkali! Nezavřel hubu a to bylo jedině, ale opravdu jedině dobře! Přidal se i mladej tým, kterej nám taky mnohý nabídl a vůbec nenudil, jak se o nich povídalo! Jestli mám mluvit o tom hajzlovi, díky kterýmu tahle šlamastyka vůbec vznikla, tak teda prosím... Gibson je ten nejvíc slizkej padouch, po jakým šli už takový hovada, jako mačeta, a kdyby se mělo jít po někom jiným, ani bych naší skupinu nesvolával a zůstali by jsme na naší Las zahrádce, kde by jsme se ládovali makrelou, vodkou a pivem. Gibson je ten parchant nejlepší! Těsně před odjezdem domů jsme se ještě parádně pobavili z očí do očí s Arniem a následně v mým dřepu z očí do očí i s Jetem Li a narovinu říkám, že s lepší náladou se nám ani nemohlo navracet domů... Mise splněna!!! 95% ()

lekr

Smutné rozčarování. Zatímco jednička a dvojka byly nostalgickými nabušenými jízdami, jenž svojí stylizací ctily a zároveň uctily akčňáky osmdesátých let, trojka je ve své podstatě jen zcela obyčejným akčním thrillerem, na kterém jsou navíc notně znát trademarkové ústupky době. PG rating snímek ochudil o pro tento žánr typickou krvavost a hláškovou zemitost a vědomé odstavení původního teamu béčkových borců ve prospěch umělé a nesympatické omladiny pro změnu zase o stěžejní kouzlo celé série spočívající právě v párování klíčových představitelů dnes už dávno minulé éry ryzího akčního filmu. Prostor tak nakonec zůstal jen pro spíše nucené a málokdy skutečné vtipné bonmoty hlavních postav, zcela nepatřičnou snahu o morálně psychologický přesah vyprávění a relativně nepřehledné akční scény, jichž film navíc v porovnání s předcházejícími díly nabízí trestuhodně malé množství. Snímek se tak pořádně vzchopí vlastně až v okamžiku závěrečné přestřelky, která je svou řemeslnou poctivostí, dynamičností a velkolepostí teprve oním skutečně do děje vtahujícím prvkem, což je ale všeobecně na regulérní pokračování Expendables i přes atraktivní casting, k němuž navíc přibyla jména takových velikánů jako Gibson, Snipes, Banderas a Ford, zoufale málo. ()

kaposlav

V tomto diely sa nadmerne rozbehly so zabíjaním a niektorý museli zomreť aj trikrát, aby tam mal kto hrať. Spytoval som sa, že kedy sa medzi expendables objavý Seagal a on bude v štvrtom diely, ktorý by mal výsť v roku 2016. ()

Chen

Čekal jsem, že to bude horší. Snížení přístupnosti samozřejmě filmu nepomohlo, ale současně ani neuškodilo tolik, jak jsem se obával. Pozitivem je to, že se Hughesovi podařilo ukočírovat početné obsazení a většina dostala šanci na svých patnáct minut slávy. Nováčci nejsou tak výrazní, jak bych si přál a i když jsem fanoušek slečen, co se umějí ohánět, tak Ronda Rousey to sice zvládá, ostatně aby ne, když je to profesionální zápasnice, ale je poměrně nesympatická. Akce je tu dostatek, ale občas je přepálená až moc a chybí také výraznější vedlejší záporáci. Mel Gibson je ale bezva zloduch, takže to alespoň částečně vyvažuje. Prostě a jednoduše zběsilá "over the top" akce, která mohla dopadnou mnohem hůře. ()

peto12

Výborne pokračovanie filmu Expendables, kde herci opäť nesklamali. Vynikajúca akcia, k tomu dobre hlásky, napr. Doc: cingi-ling, cingi-ling. Mel Gibson postrelil Terryho - Siezra, aby se mu pomstil. Škoda, ze Barney opúšťa svoj starý tým + hudba do toho: come with me now. Ten koniec nemal chybu, do ktorej išiel aj Jet Li. ()

joeybarbaro2

Pro mne nejlepší díl z celé trilogie. Mel Gibson jako záporák neměl žádnou konkurenci , Sly opět stejnej borec a ti ostatní stále stejně dobří . Nováčky v podobě např. Wesley Snipese nebo Antonia Banderas jsem uvítal s radostí . Filmu se dá vytknout snad jen to , že měl obsahovat krev . Už se nemůžu dočkat EXPENDABLES 4. Vždycky byl můj sen vidět v jednom filmu Svatou trojici a k tomu Harrisona Forda a Mela Gibsona. ()

Hees

Po hroznej jednotke a slušne dobrej dvojke prichádza trojka, ktorá ide pekne v šľapajách jednotky. Akcia celkom ušla aj som rád videl jednotlivých dobrých hercov. Aj vtipné situácie celkom ušli aj keď vzápätí si budem odporovať tým čo napíšem. Vtipné situácie ušli, ale kto akože písali tie dialógy? Však to sa nedalo počúvať to čo si hovorili Expendables, alebo lepšie povedané všetci medzi sebou. Musím sa priznať, že by som napísal oveľa lepšie dialógy a možno aj celý film, ako bolo toto čo som pozeral. Najlepšie bolo keď som si začal myslieť, že už je to ok a potom to niekto "zabil" nejakou totálnou trápnosťou. Musím povedať, že ma potešil Banderas tým, že zo seba vo filme urobil ... no čo keď neprší aspoň kvapká a The Expendables 3 má napísané, že Akční / Thriller / Dobrodružný a pred toto všetko by som dal komédia. Najväčšie fó pa (Faux pa) POZOR to je SPOILER či trapas je keď sa mazáci hádajú s nováčikmi ako deti na pieskovisku. Dal som do spoilera pre istotu to najhoršie s filmu možno si to totiž chce niekto náležite vychutnať. ()

BarryLyndon

To upřímně bolelo, děsivě špatný film... Banderas cool, jinak všechno trapné a špatné... To je jak vidět bývalou životní lásku, jak ztloustla a má rovnátka.... 5/10 hodně vymodlených uuuuuuf Z těch 5/10 jsou 2 hvězdy za to že v závěrečný scéně pijou Budvar. Toho filmu je IMHO hrozná škoda, protože casting je podle mne skvělý to jak mladá tak stará garda, překvapivě byl snesitelný i Kellan Lutz. Ronda Rousey ftw! Všichni mi přišli jako hrozní sympaťáci a znovu vyzdvihnu excelentní výkon Banderase, tomu jsem věřil asi nejméně, ale smál jsem se každou jeho scénu. A dost by mne zajímalo, jestli akci dělal sám nebo ho někdo dubloval, protože to v jeho podání působilo hodně přirozeně. Akci to má taky dobrou místy až výbornou, ale totálně to zabíjí timing akčních scén, jejich zbytečnost a neúčelnost vzhledem k ději, tohle je prostě režijní a scénáristi fail jako prase. Jak se ve výplachu říkalo, že si to Hughes pohlídá, tak je to v tomhle ohledu možná ještě horší jak dvojka. Začátek vyloženě působí jako ty parodické akční skeče Weird Al Yankoviche. Do toho ta totálně špatná hudba, fakt mne překvapilo, že to dělal Brian Tyler, tohle chtělo nějaký odvaz. Jsem moc moc zklamaný, ale v kině tomu ještě šanci dám, už jenom kvůli tomu, abych Slye podpořil. ()

Adaamos21

Všechny tři Ex jsou tupý jak tenhleten dubovej stůl, ale u všech jsem se královsky pobavil. Jsem rád, že Sly dokázal rozjet tuto sérii, kde oprašuje zašlou slávu akčních hvězd a hvězdiček let minulých. Co oprašuje, on ji dokonce pozvedá, protože Expendables svojí kvalitou strčí do kapsy 80% procent tvorby téměř všech protagonistů, hlavně co se poslední dekády týče. Myslím, že věk, fyzička, nápady a zbylí nevyužití akční hrdinové by dali materiál na ten čtvrtý díl a dost. V nejlepším se má přestat a všeho moc škodí...jingling jingling. ()

Rocky88

Bohužel, tenhle film opravdu nemusel vzniknout, tudíž vlastně dostává svému názvu. Velice mě zklamala akce - jen se tu nudně střílí. Pryč jsou Stathamovy/Liho/Lundgrenovy/Snipesovy kopance, Couturovy takedowny atp. Zkrátka se jen vyprazdňují zásobníky. A bohužel v naprosto nezáživné akci. Mlaďasové jsou mdlí jak pivo bez alkoholu, což je ale možná dobře - aspoň vynikne charisma důchodců. Každopádně jich tu je všech jak prázdných kulek pod Slyovým samopalem, takže nikdo tu nemá prostor nějak vyniknout (možná kromě Banderase, který je ale dětinsky trapný) a vlastně jakoby zde nebyli. Gibson též. Sice se jako záporák hodil, ale vlastně tu jen v pár záběrech vystřelil černochovi druhou díru do prdele, a pak si to v pěstním souboji (krátký, nezáživný, nudný, neinvenční) rozdal se Slyem. Čili status bad-asse rozhodně nezískal. Hlášek a narážek tu taky bylo poskrovnu. Jedničku i dvojku Exp si pamatuju i po letech, z trojky už si následující ráno nepamatuju nic. ()

Mefistofelle

Můj osobní letní hit, na který jsem se v letošní sezóně těšila snad nejvíc. Vysloveně zklamaná jsem nebyla, ale přesto je tu pár věcí, které mi zážitek trochu kazily. Ale těm se budu věnovat později, začněme z jiného konce. Film začíná naprosto famózní honičkou helikoptéry s vlakem. Staří (doslova) známí v čele se Slyem osvobozují svého kdysi-dávno-k-nám-patřil člena týmu v podání Wesleyho Snipese, ze kterého se vyklube třeskutě vtipná postava, která spolu s Banderasem, který se však objeví o něco později, hází jednu suprovou béčkovou hlášku za druhou. Člověk hned na začátku získá dojem, že v podobném duchu budou ubíhat i další zbývající skoro dvě hodiny. Jenže jakmile dojde k prvnímu seznámení se se záporákem Melem Gibsonem, ubírá film na tempu, které následně opět nabírá až v poslední dvacetiminutovce. Co se postradatelné crew týče, dědkovitosti se to místy nevyhne, ovšem pánové umí stárnout s grácií a stále se na ně ještě dá dívat. Hůř je na tom Árný Černonegr, který tam dle mého názoru je pouze do počtu, nic moc toho nepředvede a navíc působí jako by se potřeboval po každé scéně napojit na ventilátor. Zato přítomnost pana Forda docela potěšila, i když už to taky není ten sexy švihák Han Solo, který, jak všichni víme, vystřelil první. Sly podává standardní výkon srovnatelný s předchozími díly. A zbytek staré crew? Bohužel, a to je hlavní slabina filmu, je jim věnován prostor tak malý, že na každého vyjde jenom pár vět. Těšila jsem se třeba, že uvidím svého oblíbence Dolpha Lundgrena v nějaké pořádné akci, že s jeho postavou Gunnara bude stejná prdel jako ve dvojce, ovšem ve scénáři s ním jaksi moc nepočítali, stejně jako s ostatními členy staré party. Takže skoro polovina filmu se odehrává v jejich nepřítomnosti. No jo, ale na úkor koho? Ano, na úkor mladé generace. Sami o sobě ti mladí nejsou špatní. Ono koneckonců není lehké konkurovat starým akčním hvězdám, kvůli kterým většina z nás do toho kina šla především. A v jejich stínech si mladíci (a dáma) rozhodně nevedli špatně a obstáli s důstojností. Ano, ale stejně bych radši viděla víc akce se staříkama, než s těma mladýma, i když ti ovládají mj. super elektronické hračky a jejich modus operandi nespočívá nutně v tom, že "něco rostřílí na sračky". Jinde by to bylo plus, ale zde to rozstřílení všech a všeho na sračky CHCEME. Série Expendables se totiž od začátku tváří jako pocta osmdesátkovým akčňákům i jejich protagonistům, proto u toho měli zůstat. Co zmínit ještě? Ano, zbývají dvě postavy, které jsem zatím jenom zmínila, ale nerozepisovala se o nich. Tak tedy.... Mel Gibson! Toho chlapa nemám ráda, ale ne na základě jeho hereckých výkonů. Nesnáším ho jako člověka, což mi paradoxně pomohlo při sledování scén s ním, jelikož hraje zcela zápornou postavu. A hraje ji velmi dobře. Rozhodně je jako záporák lepší, než nemastný-neslaný Žán Klód. Jenom škoda, že finální fight se Slyem byl takový... o ničem. Herecký talent se nezapře ani v případě Banderase. Jeho comic-relief postava sice leze krkem snad všem hlavním hrdinům, ovšem já jsem se jako divák bavila. Tenhle užvaněnej skrček mě hodně bavil. Abych to shrnula, rozhodně se mi to líbilo, byla bych i ochotna to vidět znovu, ale pár zklamání, která jsem navíc tak úplně nečekala, mě nutí udělit pouze slabší 4 hvězdičky a hodnotit trojku jako zatím nejslabší díl série. () (méně) (více)

Pugo

Prv treba napísať, že aj predošlé diely tejto série postrádali v mnohých smeroch kvalitu a vsádzali na nostalgiu, vyhasnuté akčné hviezdy a nereálnu "zinéhodesaťročia" prepálenú akciu. Po tretikrát ma to ale už vyložene štve, akú mienku má Stallone a spol. o svojich divákoch, ktorým ponúka to isté béčkové digitálne peklo doplnené o stále lacné dialógy, nefungujúce vtipy a otrepané hlášky. No a samozrejme monotónnu neoriginálnu akciu a nezaujímavé nové postavy (až na Banderasa a Gibsona). A to sú dve veci, na ktorých su tieto snímky postavené. Už nestačí pridať ďalších dôchodcov. Chce to poriadny príbeh, vyriediť "postradateľných" (však sa tak sakra aj volajú), s tým sa dostavia emócie a menej strhávania pozornosti na Stalloneho. Je to predsa len teamovka. Inak dopadne štvorka rovnako ako niektorí herci zo série - v novinových stánkoch. A prosím žiadne Expendabelles a Young Expendables - nikoho to nezaujíma. ()

Attta

Sory dámy a pánové, ale tohle nejde hodnotit jako film, to by to bylo těžce na odpad. Nevím jestli je vůbec nutné zminovat některé aspekty filmařiny, protože pro to ten film nebyl natočen. Úroveň klišé tady stoupla na alarmující hladinu, která není zdravá ani pro filmy takovýchto kalibrů. Arního přízvuk a hlášky si poslechnu kdykoli, takže s ním sem neměl problém, magor Banderas alespoň pobavil a jakákoli scéna se Stathamem a Snipesem mi vytvořila klasický nostalgický úšklebek jako jsem byl zvyklý u akčnáku 80. let, takže s něma jsem byl spokojený. Ten zbytek tam byl doplněk a nějaký význam filmu nemá cenu komentovat. Kdo se těšil na film, tak byl naivní a kdo se chtěl pobavit a podívat se na starou gardu naposledy pohromadě, tak se pokoukal a párkrát se usmál. Toť vše. Jo a hudba byla příšerná. ()

carlos 2010

Už by pomaly stačilo, aj keď je to pozerateľné, ale pomaly sa to blíži k B kategórii. Aj tí herci už pomaly melú z posledného. ()

Streeper

Neviděla jsme předchozí díly, ale i tak si myslím, že nejsou potřeba, abych pochopila o co tam jde. Prostě jen samé střílení, utíkání, zabíjení. Sem tam nějaká známá tvář, ukecaný Antonio Banderas a holka v týmu. Žádný pořádný příběh se nekoná. ()

Rodriguez

Třetí díl téhle série je už o hodně slabší...ukecanej Banderas a digi vrtulníky je opravdu úlet a nemohu jinak. 55% ()

cariada

Ano to co tady řada lidí kritizuje tady je a to malá krvavost, díky přístupnosti což je samozřejmě na škodu, ale jinak snímek nabízí vše co se dá mraky stříleček sem tak slušný humor. Zvlášť když si herci dělají srandu sami ze sebe a mají narážky na jiné role věk a pod. Parta je poměrně dost početná což je dobře, Já se u toho dobře bavil, samozřejmě větší masakr by byl lepší, ale i tak jsem rád že podobný filmy vznikají. ()

joker.george

Z osmdesátkových akčňáků si to zase bere jednoduchou zápletku a přehršel akce, která tentokrát vsadila na kvantitu než na působivost a také schází ten drive předchozích dílů. Nostalgie napotřetí už nemůže fungovat tak opojně, i kvůli obměně týmu na omladinu, která mi neměla, co říct a žádná reflexe, která se nabízí mezi ní a starou gardou, se ani neobjevila. Nejvýraznějším prvkem se tak stal snažící se Antonio Banderas, který dodával potřebné odlehčení i energii a jako jediný nováček dobře zapadl. ()

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy