figgo jr.

Tak už ani samotnej Rambo netočí pořádný akční filmy. Začátek je ještě celkem fajn, hlavně návrat Snipese se vydařil. Z kopce to jde v době, kdy Stallone vyráží hledat novej mladší "tým". Ten je samozřejmě úplně tragickej (Lutz nejvíc) a situaci tak zachranuje jen vynikající Banderas. Hlavní záporák, kterýho hraje Mel Gibson je taky těžký zklamaní. Čekal jsem, že bude v roli kralovat ale vůbec k tomu nedostal šanci. Navíc jeho finální bitka proti Stallonemu je vyloženě odpad. Celý akční finále je potom už jenom těžká nuda, která měla působit strašně cool ale nevyšlo to. To asi vycítily Arnold s Jetem a zůstali radši jenom ve vrtulníku. Hodně slabý tři. ()

DavidS.

Je-li nejvýživnější postavou užvaněný a vychrtlý Banderas, který tu hraje strýce Pepina v kulichu, je něco špatně...Expendables 3 jedou na doraz, přes míru a samotná nostalgie už je nespasí...Bohužel ani generační výměna, protože nikdo z koloušků nemá krapet charismatu... ()

charlie_ando

Je radost všechny ty známe tváře vidět společně pohromadě na stříbrném plátně a zvlášť, když je na nich vidět, jak dobře se při natáčení bavili. Na druhou stranu neúprosně hlodající zub času nezastaví ani ostřílený veterán Barney Ross se svou partou postradatelných a seniorský věk je asi nejvíc vidět na čím dál víc hranatém "Arnim" a gumovém Harrisonu Fordovi, který si střihl agenta CIA majora Maxe Drummera. Film to není špatný, dá se tu objevit i jednoduchý a fungující příběh, ale velké množství postav a natahovaná délka lehce přes dvě hodiny rozmělňují celkový zážitek. Střih měl být prostě dynamičtější a to zvlášť v první půlce, které by neškodilo být víc svižnější. Vše se točí kolem nepovedené generační výměny a štvanice na nebezpečného obchodníka se smrtí, odpadlíka Conrada Stonebankse, které ho si velmi zdařile zahrál Mel Gibson, tihle vyšinutí úchylové mu prostě opravdu sedí. Jak už jsem psal díky velkému množství všelijakých charakterů, si každá z nich musí doslova krást místo na slunci a tak opravdu vyniknou jen opravdoví blázni jako je Wesley Snipes a jeho "Doctor Death", nebo neuvěřitelně upovídaný Antonio Banderas a nesmím zapomenout ani na švédského inženýra chemie Dolpha Lundgrena, který svým minimalistickým herectví doslova bourá všechny kolem sebe. Za největší slabinu celého filmu bych považoval laciné bulharské exteriéry a nepovedené speciální efekty. Sice jsem ve svém hodnocení na sebe navršil několik negativ, můj celkový dojem je spíš pozitivní, protože je tu stále přítomná ta hravá duše, ač už je možná trochu okoralá a věkem unavená. Pohodová akční podívaná o přátelství drsných chlapů, kteří ještě nechtějí do starého železe, ze které se tak trochu vytratil humor. ()

wooozie

Nevadí mi ani tak to, že třetí Expendables jsou PG-13 (no dobře, hodně mi to vadí, ale hodnocení to neovlivnilo), ale to, že tvůrci opustili zajeté koleje, které byly předchozími díly nastaveny výborně. Tzn. že přešli ze sebeparodujícího tónu na notu vážnější (samozřejmě na poměry béčkového akčního filmu), luxusní hlášky vyměnili za přemoudřelé mudrování. Dále pak akční scény, které působily v předchozích dílech příjemně nostalgicky a pomáhaly si tuny výbušnin, nábojů a hektolitry krve, doprovázené skvělými hláškami, se ve trojce snaží vypadat moderně, jenže vypadají hůř a jsou debilnější než v kdejakém akčním filmu 80. let kategorie B mínus a se scénářem sepsaným někde u piva za jedno odpoledne. Obsazení je jako vždy luxusní, ale zatímco ve dvojce mi přišlo, že se každá z hvězd chce ukázat nejlépe jak umí a hrály jak ve svých zlatých letech, tak tady mi to přišlo, jako by se všichni jenom "spoléhali na své jméno" a bylo jim vlastně jedno, jaký bude konečný výsledek (nechť žije čestná výjimka Mel Gibson, který vyslal Hollywoodu jasný signál, ať se vykašlou na moralizování a místo toho raději vsadí na hereckou extraligu, kterou by Gibson mohl vést naprosto s přehledem... prostě doufám, že příběh Gibsona bude takové déjà vu á la Robert Downey jr.). Prostě diváci/fanoušci (a dá se říct i kritici) vyslali Slyovi jasný signál, aby se vybodnul na podlézání mladým, kterým je tahle parta stejně ukradená a raději nechť se vrátí ke kořenům, čímž jsou staré dobré akční filmy 80. let s chytrým a hlavně vtipným(!!!) scénářem, protože k takovým filmům musíte mít pozitivní vztah z útlého mládí. Prostě k těmto filmům nejde přijít na chuť mediální masáží nebo čímkoliv podobným a doufám, že Sly nedostane zase až takovou facku, aby kvůli tomuto průměrnému filmu nemohl natočit čtverku, ve které už prostě musí být Jackie Chan, Dwayne "The Rock" Johnson a je-li Bůh milostivý, tak i Steven Seagal. PS: To opravdu neměli koule na to, aby Willise setřeli ještě daleko více, což si určitě zasloužil? ()

radecacek

Zajímalo by mě, jestli tak nízké hodnocení je způsobeno tím, že už to každý viděl doma a nepočkal na tu pravou partu a náladu do kina. Škoda docela nudné první poloviny filmu, pak už se to rozjelo (možná dopomohl alkohol) a kromě Stallona se asi opravdu všichni šli jen bavit a hrát si na vojáčky. Spousta narážek na jiné filmy (get to da čopa), ale i sami na sebe. Viděl jsem v letním kině, kdy v závěrečné scéně Mel Gibson klečí, někdo zařval „Freedom“. Úžasný zážitek, nekoukat doma. ()

korndaddy

Chápu, touha vydělat prachy je větší než vytvořit kvalitní snímek. Vzít slušný rozjezd a pěkně si s ním vytřít áčko. Přesně to se stalo. Nejenom, že zvýšení přístupnosti, způsobilo rapidní pokles filmové zábavy, ono i rádoby omlazení teamu bylo já škodu. Hned při první scéně, jsem si říkal jako parádu by Caesar nedělal s kulometem v jedničce a co udělal zde. Jedeme dál. Herci. Ani by nevadilo, že sem nikoho neznal, ale spíš to, že stáli za píču. Nevýrazní a nudní a buchtičku rozhodně ne. Maximálně na odložení přebytečné dávky genetických informací. No a finále bylo opravdu grandiózní. Opravdu dlouho se mi nestalo, že bych se modlil až snímek skončí. Proste trapas. Protivníci si nejdříve měli zkontrolovat, zda já hlavních nemají uzly a nebo špunty. Vše zle a mě mrzí, že slibnou oddychovku jako byli expandables nahradilo tohle hovno. Nechci tím říct, že jednička a dvojka byli bůhví co, ale bavil sem se. Tohle bylo k pláči a jedna hvězdička opravdu jenom z úcti. Když by to byl pouhopouhý akční film, s odpadem neváham. ()

Benedygtus

Mozna jsem mel prilis velka ocekavani, ale tohle je hruza. Co to je za dialogy? Za kameru? Co to vlastne bylo?!! Zaverecna akce byla fajn, ale nic vic a tech predchozich cca 95 minut je traparna navleknuta do (pro nekoho) zajimavych osobnosti.. Kdyby tam nehrali "zivouci legendy" tak by tento film nemel vic nez 40%.. Mohli jsme klidne zustat u dvoudilne serie. ()

misstake

Stejně jako u jedničky a dvojky jde o akční scény slepené pohromadě nedržící hmotou. V případě trojky jde o velkolepý úvod s vrtulníkem a vězeňským vlakem, dementní hodinovou mezihru, která obsahuje i zajímavé absolutně nevyužité lokace jako Somálsko, luxusního perfektně zvoleného padoucha Mela Gibsona a vtipného dědka Arnieho (který na rozdíl od Slye vypadá na svůj věk), až ke grandióznímu finále plnému tanků a digitálních vrtulníků s pilotem Hanem Solem. Takže po první hodině film padal snad až kamsi pod tři hvězdičky, po finále, kvůli kterému vyplatí si počkat, jsem se rozhodl, že 3.5 až 4 si zaslouží. ()

iXtr3m3

WTF? O triedu a viac horšie ako prvé dve bombastické filmy. Toho, kto Slya donútil k rozhodnutiu PG13 prístupnosti, by som strelil do hlavy. Tento film mohol byť rovnaká pecka ako prvé časti. Akcie tam bolo neskutočne veľa, nové postavy na čele s ukecaným Banderasom boli skvelé, ale každá akčná scéna priam prosila po čvachtanci krvi či mäsa a bez týchto ingrediencí sa z toho stala sterilná teen-akcia. Škoda, preškoda. Veľký pád na hubu a dúfam, že sa stará parta z toho poučí a v ďalšej časti nám všetkým znovu poriadne nakope zadky. ()

Han22

Po paměti: No a tady to začala jít trošku do háje. Místo starých dobrých postradatelných sledujeme většinu filmu nějaké nesympatické mlaďochy a nové postavy to zrovna nevytrhnou. Ford má štěk, Banderas hraje troubu, Snipese si tam pomalu ani nevybavím. A tak zbývá Gibson jako hlavní záporák, ale ten je na tuhle roli prostě příliš velký sympaťák. Nicméně finální akce, kdy na opuštěný panelák útočí celá armáda je tak úžasná, že si člověk řekne i tak to stálo za to. ()

Zagros

Po nabušené dvojce přišla už lehce slabší trojka. Akce je pořád více než slušná a současné akčnárny si povětšinou stále namaže na chleba, ale už to nebyla ta neuvěřitelná jízda jako ve dvojce. Pro mě je to možná i obsazením dalších hvězd – Ford, Gibson, Banderas, Snipes. Nic pro nim, ale do téhle bandy postradatelných se mi nehodili. Pro mě to už nejsou ty největší ikony akčního žánru. Další výtky nemám potřebu rozebírat, slušný nadprůměr to je stále. ()

borec999

Chýbal Van Damme, Willis a Chuck Norris, pribudol Ford,Snipes,Gibson a Banderas. Herecké obsadenie veteránov bolo aj tentokrát dostatočne nabušené a náhrady solídne. Najviac chýbalo Rko a krv. A tiež nasralo aj veľa priestoru pre necharizmatickú omladinu, ktorá cieľovku snímku (ktorá sa šla pozrieť na starých známych akčných borcov) neoslnila. A právom, pretože mimo Rondy Rousey boli všetci do jedného absolútne o ničom. Inak je to však aj napriek pomerne veľkému hate-u stále dosť dobré. Úvod sa podaril, Gibson ako záporák ujde, Stallone má dostatok priestoru a aj keď niektorí členovia partie sú mierne upozadení kvôli priestoru pre omladinu, v záverečnej polhodine a výborne natočenom akčnom inferne dostane aspoň pár minút slávy takmer každý. Za slabšie tržby filmu môže určite viac leaknutie na internet pred premiérou než jeho kvalita. Najslabšia časť z trilógie, to áno, no stále o triedu lepší akčňák než štvorka. 90% ()

Corpsegrinder odpad!

Jelikož mi původní komentář smazali už se nebudu rozepisovat a film shrnu do opět směšný v prdelákově natočený direct-to-video sračky pro děti co nemá s akčníma filmama nic společnýho. Klišé z toho čumí v každý scéně, máme zde vysvobození magora Snipese (opravdu hihi role), nepovedenou akci, rozpadnutí party, novou krev složenou z těch největších trapáčků jako je drsnej NEPOSLOUCHÁM ROZKAZY týpek nebo feministická štětka co nakopává prdel chlapům v baru (hiiiii hoooo háááá), další nepovedenou akci, návrat starý party zpět, osvobození nováčků, morální poučení, JSME RODINA kecy, 10 lidí vs. 500 vojáků s tankama se zvládne probojovat podminovaným košickým panelákem odshora dolů a zase nahoru bez toho aby barák spadl i když byli pod neustálou palbou z výše jmenovanejch tanků atd atd atd. Pokud je vám víc jak 15 let nemůžete jít ani na 2 hvězdy. A pro mě za mě se v diskuzi zase poserte. ()

Fary

Je to plytké. Skvělá akce, ale jinak bída. Jednička byla skvělá, protože byla něco výjimečného, dvojka byla ještě fajn, protože šla o kousek dál, ale obsadit do trojky nové rádoby hvězdičky a poslat "akční hrdiny" do důchodu je prostě sajrajt. Jediné, co to zachraňuje jsou efekty - ty jsou fajn. Ačkoliv - nesmíte brát v potaz uvěřitelnost. :) ()

Junglista

Nedávno sem psal, že super obsazení eště dobrej film neudělá. V obou předchůdcích tomu tak bylo, jenže tentokrát už ne. Zmizelo hodně humoru, fluidum se někam vytratilo a ani opěvovanej konec nebyl takovej zázrak. Mrzí mě to, vysloužilcům bych přál eště aspoň 5 úspěšnejch pokračování, ale v módě seriálů... pardon filmů, to prostě zákonitě půjde do sraček :-( Našlápnuto už k tomu bohužel je... ()

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy