tuwanakha

Kdo očekával klasický akční nářez se spoustou hlášek a vtípků, tak nemůže být zklamán. Slyovi se podařilo znovu sepsat slušný, byť předvídatelný, scénář a hlavně splašit spoustu skvělých ranařů. Mel Gibson coby záporák jednoznačně strčil do kapsy svoje předchůdce, Antonio Banderas byl příjemným oživením týmu, stejně jako Wesley Snipes. Pravdou je, že z mého pohledu "mladou generaci" mohl hrát skoro kdokoliv, přes všechnu snahu se nedokázali vymanit ze stínu starých bardů. "Indy" Ford dokázal, že to s vrtulníkem pořád ještě umí a oproti většině Expendables je to stále Pan herec. Lundgren, Couture, Crews, Jet Li, ale i Arnold, tentokrát nedostali tolik prostoru, aby mohli výrazněji zasáhnout do děje. Sly si opět neodpustil trochu toho filozofování, na které jsme si u něj už i zvykli, naštěstí vše eliminují dobré hlášky a špičkování se Stathamem. Záporem byl tak nějak podivně sestříhaný děj, snad to spraví dvd verze. Zajímavé komentáře: Lima, Cervenak, Superpero a tradičně Malarkey. ()

mala_kea

Hanozpěvy mě připravily na nejhorší a hle, ono to bylo super. Až s vychytanými titulky na konci mi došlo, že scénář napsal SS, takže je mi vše jasné. E3 má nádech něčeho z předchozích slavných sérií tvůrce, jeho rukopis je čitelný, což je ku prospěchu věci. Mám ráda jeho styl kombinace brutality, nekompromisnosti s emocemi a morálkou, vše v nezbytném testosterovém hávu, tak typickém pro akční žánr. Každý z elitních borců dostal kus prostoru, jenž nepostrádal dynamiku, napětí a jemu vlastní charakteristiku. Celkově jde o zralý přístup a nadhled, čímž obojím Sly bohatě disponuje, nebojí se předhodit světu a otevřít tak vlastní hodnotové JÁ. Za Banderase a pohledy na střílející tank musím tu čtvrtou přihodit. ()

owwidius

Uz pred zhliadnutim sa ku mne dostali ohlasy, nech necakam vela od trojky. Mysleli som si ze nevadi, aspon nebudem mat vysoke ocakavania a budem sa bavit. Ale kde jednotka a dvojka boli vyslovene guilty pleasures, toto je fakt slabota. Viac pateticke, viac premyslave a ukecane, slabe akcne sceny, slabe digitalne efekty, ani kvapka krvi... Nehovoriac o vyslovene blbych scenach a par hlupostiach. Zaverecny fight, tiez bieda. Mladasi uplne o nicom, aspon ze par vtipnych momentov sa najde a aj Mel Gibson bol fajn. Wesley Snipes tiez, Antonio Banderas miestami OK, ale miestami trochu moc. Celkovo u mna teda sklamanie. Kukam ze je v plane aj 4ka, to som teda zvedavy, este zopar akcnych hviezd sa najde. [#49/2014] ()

BeranSon

Do třetice všeho dobrého a jako šlo to.Co se týče hereckého obsazení tak je to pořád pecka, akce je svižná rychlá, děj je sice příliš podobný předchozímu dílu, ale to se vsákne. Někoho už možná třetí díl této triviální řežby omrzel, ale mě ne. Možná že nejsem tak naplněný euforií jako tomu bylo u finální scény dvojky , ale o spokojenosti mluviti můžu. Patrick Hughes není skvělí režisér, vlastně není ani bůhví jak dobrý, ale tady to docela zvládal, no ono si nemyslete, zvládnout ukočírovat všechny tyhle namyšlený herce není žádná sranda, to mu tedy rozhodně nezávidím. Úvodní vlaková honička je dobrý rozjezd a jsem rád že byla právě takhle krátká. Po několika minutách další ostré akce už jsme svědky nějaké základní rutiny a to zlomový bod, který představuje zánik party, nástup mladíčků, úpad mladíčků a záchranná akce. V ději nic originálního nenajdete. Klasicky perfektní Sly, Statham, Snipes, rošťák Banderas,, na druhé straně stojí mocný záporák Mel Gibson , který mě svým zlomyslným "kukučem" úplně dostal. Největší prostor má opět ve filmu starý dobrý Barney Ross a co mě nenadchlo, ale nadchnout mělo byla poslední bitva Ross x Stonebanks. Bitva Ross x Kozel (DRUHÝ DÍL) mě na kolena srazila více. - 8/10 - Jsem zvědav co nám tato série přinese do budoucna a musím přiznat, že Stonebanks je parádní jméno!!! ()

strikeman

Sly a jeho projekty na pokračování - to je prokletí třetích dílů. Po slabém "třetím" Rockym a "třetím" Rambovi přichází "třetí" Postradatelní, a protože je to vlastně do třetice, tak jsou z těch třetích dílů nejslabší. Marně hledám pozitiva, a tak jednu hvězdičku dávám za pěkné závěrečné titulky. Humor předchozích dvou dílů se vytratil, zbyla jen tupá akce a i ta je bez nápadu, bez jakékoli "wow" scény a zbrkle nastříhaná. Arnold s rotačákem už se přejedl, Jet Li je páté kolo u vozu a Snipes v tom lapáku prodělal asi lobotomii. Škoda, no ale zůstává špetka naděje, jelikož čtvrté díly se Stalonemu daří;-) Tentokrát 15% ()

Raziel_cz

Co se kurva stalo? A k čemu na scénáři makali tři lidi? Do prdele, tohle bylo to nejhorší, co jsem letos viděl. A to říkám jako člověk, co má The Expendables a The Expendables 2 v top desítce. Patrick Hughes mi připadal jako špatný nápad, hned co jsem dokoukal Red Hill. Fakt nechápu, jak se ten člověk dostal k tomuhle projektu. Přehledná akce a parádní choreografie jsou v tahu, nastupují zběsilé střihy, shaky-cam (ne tak hrozný, ale stejně), parkour (PROČ?) a hi-tech hračky ve stylu Mission Impossible (podstatná část filmu se nese přesně v jejím duchu), naprosto nekorespondující s tím, co by mělo být osmdesátkové ladění. Kam se poděly ty parádní akční scény? Hlášky? Humor? Kde je brutalita? Kde jsou kontaktní boje? Kde je ZÁBAVA? Jaký má smysl mít ve snímku největší akční hvězdy, když nic nepředvedou, ba k tomu ani nedostanou šanci, protože je hned na začátku nahradí twilightovští metrosexuálové bez umu a charismatu? K čemu je tady Arnold Schwarzenegger, když je jeho úkolem dvakrát parafrázovat "Get to da choppa!" a vysmahnout? K čemu je tu Jet Li, když akorát sedí ve vrtulníku a střílí z kulometu? K čemu je obsadit perfektního Mela Gibsona, když ve výsledku dostane deset minut a v závěru ho vyřeší rychleji než minule Van Damma? Jediné, co mi The Expendables 3 dali, je malá naděje, že se ve čtyřce vrátí Antonio Banderas, jenž si svou roli vážně užil a vlastně jako jediný dává vzpomenout na předchozí díly. Harrisona Forda mám radši než Bruce Willise, ale zůstal brutálně nevytěžený. Mimochodem, pokud je tak strašně nutné mít vrtulníky a exploze digitální (což mi samo o sobě přijde jako strašná debilita), aspoň by CGI nemuselo být na úrovni Boa vs. Python. Tenhle film není nic jiného než neskutečně přehypovaný podraz. A to mě od Stallona hodně bolí. ()

Octane

Nic co bysme už neviděli v jedničce nebo ve dvojce, ale i tak musím říct, že to mělo něco do sebe. Asi nejlepší na celým filmu je hlavní záporák Mel Gibson. Neřikám, že Van Damm nebyl super, ale Gibson se mi prostě líbil víc, lepší hlášky a celkově i ten jeho zjev. Co se týče starý party, tak tam žádný zlepšení nebo zhoršení asi není. Jen máme o Postradatelnýho víc. Uličníka Snipese co nerad platí daně. Nová parta mladých bitkařů docela ujde. Kdyby tam ale nebyl Gogo, tak by stáli za starou belu. Oddechová řežba s 1 mil. kulek a 10 mil. mrtvol. ()

Ombak▼Penari

Je to už slabší. Ačkoliv herecké obsazení se daří udržovat stále parádní a do filmu navážet další a další slavná jména, už je přeci jen cítit jistá vyčpělost tématu. Skvělý Gibson, Ford a vůbec celá ta stará garda bouchačů už nedokáže zastřít fakt, že akčním filmům tohoto typu je odzvoněno a nadšení z nejdůležitějšího faktu, že všechna ta slavná jména a zapadlí hrdinové se scházejí na jednom dvorku, už začíná pomalu opadat. Mladá krev v týmu expendables naopak není nijak extra zajímavá, pro další díl série úplně zbytečná (všechny stejně zajímají jen ti cool staří naštvaní páprdové) a pasáž filmu kolem jejího verbování totálně nudná a prkenná. Nostalgie není bezedný pramen nekonečného nadšení a tudíž netřeba dalších dílů, nemůže to skončit jinak než postupným úpadkem série... ()

Anduril

Úplne jednoduchá ničím nerušená akcia. Film kde človek nemusí premýšľať, iba sa pozerať a baviť. Staré hlášky, staré páky, nové tváre, milióny vystrelených nábojov a tisíce padlých... nič viac nečakajte, všetko z toho sa však pekne dopĺňa. Asi mladším ako 15 rokov by som to nepúšťal. Aby ľudský život nestratil svoju cenu, aj ten filmový. ()

aslavey

Nemůžu si pomoct, ale při finální bitce mi pořád naskakovaly Žhavý výstřely 2. A to doslova, včetně toho, jak to bylo spíš směšný, než napínavý. Osmdesátková akce "jeden proti tisícu" zůstala, sem tam i hláška se povedla, ale rozhodně to kouzlo prvních 2 dílů je pryč. Hlavně je to tím zasraným ratingem. NEPOCHOPÍM. Já chci ty rusáky vidět rozsekaný na sračku. A ne jen uhekaně padat. To mě fakt nasralo!!! Potěšil ale Gibson. Je stejně zápornej, jako byla moje učitelka češtiny. Klidnej úsměv a přitom vražená pětka v žákovský. Jet Li by měl kopat a skákat a ne střílet, Arnold by měl jen střílet a nemluvit, Statham a Sly by se měli naučit mluvit srozumitelně a nebo možná taky vůbec, Banderas by měl taky možná přestat mluvit... Možná kdyby udělali Expendables mute unrated version, byla by na 5*. ()

BOURQUE

Už dnes kultová akčná sága sa dočkala svojho tretieho pokračovania. Aj keď v podstate stále ide len o „kvalitné“ akčné scény a o demolovanie všetkého možného okolo seba, tak predsa len u trojky príbeh už nie je na vedľajších koľajoch. Film vďaka tomu dostáva vyrovnanejší charakter. Na druhej strane, niečo u trojky sa „asi definitívne zmenilo“ a len čas (a samozrejme záujem divákov) ukáže, že či táto zmena bola dobrá alebo nie. Čo sa týka hereckých výkonov, tak ma veľmi príjemne prekvapili nové tváre ako A. Banderas (výkon na A!), H. Ford a W. Snipes. Ako záporák, exceluje pán M. Gibson. Nová generácia (na čele so sexi R. Rousey) je taktiež nádejná. Ale zase chýbala prítomnosť B. Willisa a Ch. Norrisa. U trojky, ako aj u predchádzajúcich častiach, som sa nenudil ani na minútu. Myslím si, že v dnešnej kvantite tzv. „akčných“ filmov to dokáže len málo z nich. PS. „Prečo si bol v base?“ „Daňový podvod!“ Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Toka

Asi si nemá cenu cokoliv nalhávat, tohle je jednoznačně nejhorší díl série. Tam, kde dvojka kralovala svými vtipy, trojka šíleně ztrácí na poměrně laciných gagech. Scénář je víceméně prostoučký a slouží jako výplň mezi dlouhými akčními scénami. Hodně, opravdu hodně dlouhými akčními scénami. Ještě, že film oplývá velkými jmény a neskutečně charismatickým Schwarzeneggerem a Stallonem. Na druhou stranu, když pominu jakékoliv srovnání s předešlými díly, tak jsem se víceméně bavil. ()

figliar

Po skvelej jednotke a dvojke musel nastať určitý pokles kvality tejto série. No čakal som, že bude menej výrazný. Na klasické hollywoodske akčné hviezdy z čias môjho detstva zrejme doľahla únava, preto im dali menej priestoru, alebo sa jednalo iba o zlý krok tvorcov pri produkcii a najmä castingu, pretože mladí Expendables mi na filme strašne vadili. Stará dobrá parta sa držala svojho štandardu, perfektne ich doplnil Banderas, Grammer a Gibson, no nové mladé tváre tu boli vyslovene navyše. Takže tu máme polovicu filmu za 5 hviezd, druhú za 2. Avšak absencia Norrisa z dvojky a veľmi nesympatický Kellan Lutz si zaslúžia iba 3 hviezdičky. ()

Luk Skywalker

Postradatelní trochu ztrácejí dech, vtipných hlášek ubylo a částečně se to vleklo, hlavně po těch dvou akčních scénách hned ze startu. Ale obsazení a parádní akce to nakonec na čtvrtou hvězdu dotáhlo. Gibson zdatně nahradil Van Damma z minule, stejně tak Ford nahradil Willise, Schwarzenegger byl opět skvělý a Banderas ukecaný :-). Stará garda pořád umí a Stallone jim ty role musí psát na tělo. Ať žijí 80. léta s moderní filmařinou. ()

MickeyStuma

Ve třetí velkolepé týmovce se chtěl Sly vymanit ze stereotypu a tak vymyslel nový mladý tým nepostrádající charisma té staré. Jenomže to ale ztratilo původní koncepci tohoto projektu, když naše známé nostalgické tváře hbitě šoupl do pozadí, čímž si vlastně téměř nechal snímek pro sebe. Škoda, neboť takový Wesley Snipes by si určitě zasloužil daleko více prostoru. Antonio Banderas dostal roli podivného pošuka. Ne že by to zahrál špatně, ale zdá se mi to nějak zbytečné. Mel Gibson je pecka. Jeho záporák se snad nezadá s nikým. Ze staré gardy zůstali staří známí, ale zase, takového Jet Lia jsem málem přehlídl. Každým dílem má stále méně a méně prostoru. Kvůli nízké věkové přístupnosti se v akčních scénách ubralo na plynu, což je pro fajnšmekry dozajista zklamání. Legraci ze sebe si však dělají pořád stejnou. Co dodat. Sly to myslel dobře, ale ukázalo se, že to nebyl ten správný tah na branku a tak nám nezbývá než doufat, že nám to snad příště plně vynahradí. Držme mu palce i když popravdě bych se rád už konečně dočkal toho finálového Ramba. ()

Wallis3

Film začal klasickou střílečkou, kde byl osvobozen další postradatelný, a v mezičase jeden byl postřelený správňáckým záporákem. A tady film končí, když pro mě z nepochopitelných důvodů, Sly rozpustí starý tým, ale obratem verbuje nový, aby se šel pomstít. Což se nepovede, skončí sám s užvaněným Banderasem, kterému jsem se fakt smál (a dle mého tu hraje životní roli :-)) Spolu pak chystají cestu pomsty. A zde zase film naskočí do starých kolejí a navrátí se ten šmrnc, co to má mít, když je stará banda zpět. Takže, co jako, že Sly s domovem důchodců a bandou nedochůdčat vymlátí tomu správňáckýmu záporákovi celou armádu a ještě si k tomu zahláškují!? Kdo s tím má problém, že klasici ještě nevymřeli?! A že se Sly tváří jako dementní pyšnej táta. I když se to dementní mohlo vynechat, což vlastně byla lichotka! "Jesus! Are you alright?" "Yes, I'm OK! I'm full of energy!" "Let's go!" "YES SIR!" ()

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy