j.linhi

Tak vážení zdejší pseudokritici, navzdory ratingu a všem tem sračkám co jste tomuhle filmu a ne jen tomuhle filmu zvyklý vyčítat, je to parádní akčňák jaky se už dneska neroděj, těšil jsem se na něj a nezklamal mě a kvuli Slyovi, Arniemu, a Banderasově fascinaci leteckým benzínem tomu nemužu dát míň než 5*. ()

bull!nka

Těšila jsem se, skutečně, ale pro mne veliké zklamání, dokonce takové, že kdyby tam nehráli Sly a Dolph, tak se ani nedokoukám... ()

lakart

Tentokrát šlápl Stallone trochu vedle. Příliš mnoho jmen, dlouhá stopáž a nudné dialogy. Takhle by se dal shrnout poslední díl našich Postradatelných. Myslím, že příště bych ubral na slavných jménech, dal některým více prostoru a zkrátil ho o dvacet minut. Postava Snipese, Jet-li i samotného Arniho by šli z filmu vypustit, jelikož nemají s příběhem nic společného. Banderas je pošuk a Ford umí jenom lítat s helikoptérou. Jediná dobrá nová postava je Gibson, který si svého padoucha užil nad očekávání a řekl bych, že z celého filmu je on to nejzajímavější. Myslím, že se celkově vytratilo kouzlo připomenutí starých dobrých času akčních filmů z osmdesátých let. Ve filmu na to není jediná narážka, jediný vtípek oproti minulým dílům. Jedná se o průměrný akční film s velkolepým závěrem, který trochu zvedá laťku nahoru. 60% ()

Franc1s

Po našlapané, odlehčené, nahláškované dvojce přichází jakože "temnější-Expendo-drama", kde se objeví opět pár známých akčních tváří (díky za ně), načne se půda pro další díl, tedy přijdou do klubu mladý tváře, který mě nijak zvlášť nenadchly ani ta MMA holka, hodí se pár hlášek(hlavně tedy borec Banderas!) a všude jsou efekty, který jsou jak z Céčkového filmu, a točeno jakože pocta akčním klasikám, hmmm asi nee.. Ještě, že se objevil Arnold a Jet Li - škoda jen, že tak na krátko. Mel Gibson super, ale proč ten mini-finální duel, mohli tomu dát sakra více prostoru. Opravdu nevím co čekat od dalších dílů... 6,5/10 PS.: Ještě, že aspoň chlastali Budvara. ()

s1r1us

Jednička byla lepší. * = Arnie vykloněnej z kličkující helikoptéry pálí roťákem za frenetického smíchu po explodujících tancích. * = Sly za jeho basetí ksicht od krve a finalní hlašku "I am Haag". *= Za to že Expendables pijou Budweiser Budvar a za hustou testosteronovou omáčku s "atomovými" hřiby osolenou suchýma hláškama. Nutno dodat, že po prvním a druhém díle notně nastavovanou a ohřívanou. Ta omladina ani Banderas se tam prostě nehodili. ()

Nekroskop

Pro mě nejslabší ze série, poprvé nedávám 5*. Nevím, čím to, akce tu je stále dost, snad jen méně "starých" herců (nechápu, k čemu tam ti mladí jsou) a méně hlášek a špičkování. Přesto jsem se náramně bavil, Snipes, Gibson, Ford a Banderas to skvěle oživili. Jsem rád, že i ve trojce si neodpustili narážky na skutečný život (scéna se Snipesem v letadle). ()

Ceberus

Dostal jsem od filmu přesně to, co jsem od něj očekával. Namlsán úvodní scénou z dvojky jsem začal slintat hned od úvodních tónů známé hudby a prvního zjevení po zuby ozbrojeného vlaku. Po výborném předkrmu jsem si odpočinul u klidnější pasáže s vynikajícím Gibsonem. Pak mě ale nudila nová mládež, což stálo film pátou hvězdu - nepřišel jsem do kina na nějaké anonymní mladé ksichty. Kdybych si měl tipnout, obávám se, že z mladých tváří smrdí spinoff seriál. Každopádně závěr byl pak opět pompézní, byť dojmy z dvojky byly přece jen unikátní díky historicky první skutečné akční sekvenci "svaté akční trojice" Stallone-Willis-Schwarzenegger. Mimochodem trochu mě zklamalo, že publikum zjevně nechytalo některé 80's inside joky ("tax evasions", "get in the chopper"). ()

Psycho.R

Prvním dvěma jsem dal plnou palbu, věděl jsem to hned po odchodu. U trojky jsem dost tápal. Hlavní problém? Mladí, necharakterní, necharismatičtí a nudní nováčci. Přesně zde byl vidět kontrast mezi starými borci a novou "pseudoakčňárnou", kteří tihle mládežníci natáčejí. Naštěstí jde jen o čtvrtinu filmu, kde jde o jejich důležitý post. Ve čtyřce si představuji do popředí starou partu, která dokázala, že to jsou skuteční bojovníci (včetně Dolpha, který se mládeži přiblížil s počítačem na ruce, aby mohl sledovat počasí :-D). Snipese bych tu klidně mohl postrádat, nepřišlo mi, že by tu byl něčím k plusu. Ovšem Antonio Banderas byl nejmilejším překvapením filmu. Po Nájemných vrazích se spolu se Slyem sešli v jednom filmu a skvěle mu role sedí, ukecaný španěl, který dokáže skákat jak gymnastka v nejlepších letech, střílet kulometem a zároveň u toho poeticky povídat o romantičnosti měsíce. Gibson je dobrej, ale pro mě určitě nepřekročil stín JCVD, který si zasloužil ve dvojce mnohem více prostoru, aby mohl polemizovat se Slyem a víc prostoru pro závěrečnou bitvu. Ford je milé pohlazení. A Jet by mohl být na place víc, stejně jako Arnie, v závěru filmu jsou spolu, ale dost vtipní. Největší zápory, ze které jsem musel jít o hvězdu níž jsou mladý a zbytečný herci a naprosto nezvládnutá režie Patricka Hughese, zlatej Simon West. Ze dvojky i jedničky jsem odcházel a pamatoval jsem si snad každou scénu, ze trojky jsem odcházel s patosem v hlavě, že mi přišla každá scéna podobná. Viva la EX4, doufejme, že se starou partou v popředí + novým Banderasem. ()

LabySo69

Poprvý jsem viděl exp 3 už před měsícem a včera podruhý v nadějil, že můj dojem z toho bude lepší. A nebyl...ale je relativně dobrý, že nebyl ani horší. Hlavní důvody jsou - zbytečný nahrazování starejch pardálů novejma ksichtama z twajlatů a podobnejch sraček, protože přesně proto mám značku expendables rád, že...A s tim související malej časovej prostor pro jednotlivý borce, na který jsme zvyklí. Ok, chápu, Crews měl nějaký závazky u nějakýho seriálu, Li si řekl o menší prostor už ve dvojce, ale nechápu, proč by ostatní měli bejt vytlačovaní již zmíněnejma twajlajťákama, když určitě jinde práci neměli..viz Lundgren, Couture, atd. Radši bych byl, kdyby třeba někdo z hlavních příště umřel a vyvážili by to nějakým kvalitním záporákem (rozuměj kvalitním známým ksichtem), než nahrazování členů nezajímavejma troubama. Další problém je bezpochyby rating, kterej tomu prostě a jednoduše ublížil, protože jakmile se musí z lidskejch těl a údu prášit, logicky to s sebou nese zmatenou kameru a otřesnej střih, kterej jsem opravdu nesnesl, protože jediný, co vidim, je v podstatě to samý, jako okolí, na který se koukám z jedoucího vlaku. A ne díky, o motion sickness u filmu opravdu nestojim. A v neposlední řadě jde i o novej způsob likvidování nepřátel...nejsem zvědavej na hackování bezpečnostních systémů, kamer a podobnejch píčovin, chci vidět, jak vykopnou dveře, všechny pokosej a pronesou u toho nějakou brutální hlášku, tak jako v dobách svý největší slávy. Jestli si Sly myslel, že to přitáhne nový fanoušky, tak možná jo, ale zároveň to odrazuje i ty starý ortodoxní fandy osmdesátkovejch akčňáků. Pro mě jsou teda Exp 3 i po druhým shlédnutí obrovským zklamáním. ()

Black-star

Banderas předvedl skvělý výkon a bez něj by hodnocení bylo minimálně o 3 hvězdy horší. Celkově ale akce šlape ale jak říká c.tucker: chybí tu ten návrat ke starým časům! Ale dík Banderasovi se 100% pobavíte :-) ale celkově je to asi nejslabší díl celé série - za mě čistý střed 50% ()

Claude Speed

Sylvester Stallone - Arnold Schwarzenegger - Jason Statham - Steven Segal - Jackie Chan - Chuck Norris - Jet Li - Bruce Willis - Dwayne Johnson - Jean Claude Van Dame - Dolph Lundgren, Vin Diesel ... Ne ajťáky, žádné začínající, nezletilé rádoby drsoňě!! Chci starou školu, retro prostředí. Asi toho chci moc, ale pak by to mělo bezesporu jiný výsledek, než .. tady toto. Ale abych nekřivdil jen hereckému složení... Stallone a spol sepsali jednoduše blbý scénář, je mi líto toho brutálního poklesu od skvělé dvojky. ()

Nocturno culto

Vlakový nástup a seznámení s Docem se povedlo, pak to trošku zvadlo, přišly na řadu řečičky, narážky na Slyův věk, demenci a filozofování o životních cestách atd ..Objevila se nová parta, která by to mohla táhnout několik dalších dílů, např. Ronda nebo Kellan byli zajímaví a dali tomu šťávu ale nakonec se vrátili staří ostřílení pardálové a mohlo se to zas rozjet naplno, třeba tankové scény jsem si užíval jak za starých časů, paráda ..Jediný co mě zklamalo, byl podobný závěr jako v předchozím díle, byť chápu že tentorát to byla Barneyho srdeční záležitost..závěr akce je přehnanej tak že myslím že i takový James Bond by měl co dělat aby vyváznul ..Galgo ? To byla snad nejpodivnější Banderasova role co jsem kdy viděl, zato Mel "Mad Max" Gibson se vytáhl, jeho part měl charakter a děj dobře oživil :) Za ten konec jsem musel s hvězdou dolů .. takže pro mě za 80 % .. ()

onlavu

Opravdu už přehercováno, těžce neoriginální a fakt nuda. Navíc, některé scény jakoby byly vystřižené z béčkových filmů. Celkově vzato má tato série sestupnou tendenci. ()

netWoor

Fajnové. Zatímco dvojka byla plná sebeironie, v trojce jako by Sly více filosofoval. Jako by se smířoval se svým stářím. Pohled na odstavené herce (ehm, bojovníky), kteří by stále chtěli hrát (ehm, válčit), ale které nahrazuje mládí, je docela smutný. Vím, vy mlaďoši si to asi neuvědomíte, ale my, co Slyho vídali ve vrcholné formě (tj. jsme stejně staří), víme, co nám vlastně povídá. Že Sly ví, že v jeho době se filmy prostě točily jinak, je krásně vidět na jednotlivých scénách. Zatímco začátek starých je plnej prázdných nábojnic, mrtvol a výbuchů, mlaďoši mají elektronická udělátka a sem tam vystřelí s něčím s tlumičem (však to i říkají, todle je plán? To by mohl bejt plán v 85 roce). Nicméně, aby Sly dodržel to, proč celou sérii točí (ironická nostalgie), konec dal zase pyrotechnikům zabrat a všechno to zase bouchá a dědouškové pochopitelně neumírají ... no jak to známe z tenkrát :))))) PS: Sly a Arny vypadají fakt strašně, jednu dobu jsem si myslel, že to už s tím zombie stylem přehání. ()

Tamten

Hlášky už nejsou (natož pak vtipné), scénář je dementní a akční scény mohou soutěžit o nejnepřehlednější záběry roku. Celé se to veze jen na slávě prvního dílu, ale už to nenabízí skoro nic. ()

Henry Morgan

Přišlo mi to stejný, jako druhý díl - postavený na promyšlené akci, jednoduchá dějový linka, óda na staré dobré časy- tudíž nemohu jít s hodnocením tolik dolů, jako ostatní, protože bych si tím protiřečil. Líbila se mi myšlenka s novou krví a Rossova výměna starého týmu za nový, na kterém mu tolik nezáleželo. Co bylo super, bylo elegantní řešení, jak nahradit Willise Fordem, jenž byl mimochodem mnohem zábavnější a charizmatičtější v této roli - prostě ten škleb, co kdysi Indiana vydával za úsměv je skvělý. Možná to umocnil trochu i známý Willisův sklon k hamižnosti, který byl důvodem pro vyšoupnutí kostelníka. Banderas mi teda přišel jako skvěle napsaná postava. Kecal, který ovšem rozumí řemeslu a neobratně svou výřečnosti skrývá staré nezhojené rány. A záporák? Gibson nemusel ani tolik hrát, abych mu stoprocentně uvěřil, že je to magor :) Jediná škoda je, že trochu nezainvestovali do známějších herců, reprezentujících "děcka"! Když odhlédnu od faktu, že člověk musí být staromil, ne-li přímo gerontofil, aby to dokoukal, tak dávám s čistým svědomím 80% - protože jsem prostě od toho nic lepšího neočekával. Stalonovskej náser, který by si mohl patentovat. ()

E lan

Ok, proč ne třetí nebo dokonce čtvrtý díl když to kluky očividně baví. O nápad už nejde, je to jen stará dobŕ řežba s desítkami mrtvých, sem tam nějakou hláškou a v tomto případě velmi sympatickým Antoniem, který hodně pobaví. Ať žije tento odpočinkový žánr! ()

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy