Reklama

Reklama

Kaidžútó no kessen: Godzilla no musuko

  • Japonsko 怪獣島の決戦 ゴジラの息子 (více)
Trailer

Obsahy(1)

Na tropickém ostrově provádí skupina vědců experimenty s ovládáním počasí. Experiment se ale nezdaří a následkem radioaktivity zmutují místní kudlanky v obří kudlanky "Kamacuras". Ty naleznou obří vejce, rozbijí ho a začnou trápit vylíhnuté godzillí mládě Minillu. Na scénu tedy přichází Godzilla přivolána telepatickým voláním svého potomka. Porazí kudlanky a začne Minillu učit jak být strašlivým monstrem. Osmý díl ze série o Godzille je jednoznačně cílen na mladší publikum. (Ertai)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (22)

Spinosaurus 

všechny recenze uživatele

Fukudo, pochop prosím, že já chci vidět Godzillu, jak boří města a rozšlapává tančíky a ne bloudění kdesi v přírodě. Tam ať působí King Kong, ale Godzilla prostě patří do města! Nepřátelé nebyli špatní, celkem hezké loutky, ale tradiční protivníci to nebyli. Ale hlavně je Fukuda zodpovědný za narození nejprotinějšího tvora v Godzillím universu. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Celkem pěkný, konzistentní příběh, ale dva body jej u mě srážejí... 1. antropomorfnost Godzilly (a hlavně jejího syna) se už vymyká hranicím, ve kterých dovolím své představivosti vidět monstra. Je tu prostě velký chlap v latexu, který hraje neohrabanou příšeru... A je tu dítě v pyžamu s přidělaným ocasem, které už se vůbec nesnaží o respekt budící pohyb stotunového monstra, ale poskakuje jako 100% člověk. Hm. Aspoň že to trochu bylo kompenzované velehmyzem, do kterého se lidský herec nasoukat nemohl... 2. hlavní postava (nemohu nazvat hrdinou) se zejména v první půli chová jako strašný debil. A má to asi být jemně vtipné nebo dokonce to má být jen jeho mladicky nerozvážná povaha. Takže kvůli tomu u mě skoro palec dolů. Ale docela se mi líbil způsob, kterým byl přemožen megapavouk, dojemné... ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

9) SON OF GODZILLA (1967)___ORIGINAL SHOWA SERIES 1954-1974___Dějově prostinký a přesto (nebo možná právě proto) docela příjemný díl. Žádné typické na hlavu postavené dějové motanice, žádní ohraní mimozemšťané, žádné gigantické demolice metropolí, pouze jeden ostrov, parta meteorologů a dvě nová monstra. Těmi jsou obří kudlanka Kamacuras a obří pavouk Kumonga, oba dva jedni z vizuálně nejpodařenějších godzillích protivníků Showa éry. Samozřejmě, tenhle Fukudův zářez by se dal proklínat z jednoho prostého důvodu – poprvé se v něm zjevuje fanoušky neoblíbené godzillí mládě Minira, obtloustlý cvalík s vypoulenými bulvami, který přináší do godzillí série dětinskost a zbytečnou fraškovitost - ale jinak film disponuje pěkným vizuálem (hezká příroda tropického ostrova přeje kameře), studiové kulisy jsou k zulíbání, triky v kontextu Showa série opět úsměvně naivní a souboje celkem zábavné (Kumongovo plivání lepkavé pavučiny je vskutku mocnou zbraní). A jako bonus jedna amazonka s tváří japonské supermodelky :o) ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Experimenty s počasím ano, že by jejich důsledkem byly obří kudlanky, mi ovšem nějak uniklo. Každopádně kudlanky jsou skvělé, když se ale probudí obří pavouk, stává se on číslem jedna. A jak se zdá, ani Godzilla nemá dostatek sil proti jeho lepkavým pavučinám a smrtícímu bodci (který zde nahrazuje chelicery). Souboj Godzilly s pavoukem patří k tomu nejlepšímu! Samozřejmě mladé godzillátko s výrazem debila posouvá film zbytečně do roviny parodie a trapné komedie, kdo má však rád tenhle typ filmů, nenechá si tím malým zmetkem zkazit zážitek. Vyzdvihnout je třeba i solidní kameru a slušnou hudbu. Mé hodnocení je částečně ovlivněno nostalgií, ale překvapilo mě, jak jsem si film i po hodně dlouhé době znovu užil. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Pure cringe s velkou dávkou slapstickového humoru, děsivými příklady monstrózního rodičovství a náběhem na doják ve stylu Annaudových "Medvědů". "Son of Godzilla" je pro vyznavače vážnější linie v rámci japonských monstr bijáků svatokrádeží, ale pro příznivce naivní dětinskosti a gumákové spektakularity kajdžú představuje jeden z totálních vrcholů. Sice se kvůli omezenému rozpočtu tentokrát nekonají žádné hračkářské orgie jako v dílech pod režijní taktovkou Iširóa Hondy, ale plně to vyvažuje zdejší bezuzdné blbnutí, absence jakékoli vážnosti i naivně brakový rámec s geniálním vědcem, sličnou divoženkou a agilním reportérem, který za sólokaprem i padákem na tajuplný ostrov skočí. ()

Galerie (26)

Reklama

Reklama