Sériový vrah žen řádí v pařížských ulicích. V uličkách pařížské židovské čtvrti Marais řádí vrah. V noci přepadává ženy, roztrhá jim šaty a pak ji zabije. Poslední případ se udál blízko místního řeznictví. Velmi snadno se nabízí první podezřelý – řezník, kterého k výslechu vytáhnou přímo z postele. Maigret záhy zjišťuje, že tenhle člověk nebude ten pravý. Maigret nastraží riskantní past. Do nočních ulic vypustí pár „volavek", které mají zabijáka nalákat. Všichni jsou v pohotovosti, a přesto vrah znovu udeří. (Česká televize)

Mikino00

Nebylo to vůbec špatné, propracovaný scénář, kde každá otázka má svůj smysl a doslova přímý tah na bránu dělají z Gabina charismatickou postavu. Tisíckrát lepší než současný francouzský seriál o Maigretovi. ()

ekomo

Klasická francouzská kriminálka se vším všudy. Postupně gradující zápletka postavená na strhujících dialozích v podání mistrného hereckého obsazení, zdůraznil bych především, ostatně jako obvykle, přesvědčivou Annie Girardot, o hlavní postavě, charismatickém Gabinovi, ani nemluvě. ()

Brejlil

Sériový vrah by neměl běhat po Paříži. A nebude, protože komisař Maigret ví, jak na něj. Z čistě detektivního hlediska je film poněkud ošidný, protože na pachatele příjde Maigret skoro náhodou a některé věci nejsou příliš vysvětlené ani ex post, ale vše nahrazuje atmosféra. A Jean Gabin... Za fasádou mírně znuděného staršího pána "šrotuje" mozek kvalit až Poirotovských a jeho výslechové metody jsou účinnější, než mučení gestapa a KGB dohromady. ()

lemonova

Maigreta som čítala a moja predstava komisára je v hlbokom protiklade s Gabinovym herectvom.. takže bez ohľadu na kvality filmu nemôžem dať viac než 3*. ()

MickeyStuma

To co je u nás Rudolf Hrušínský jako major Kalaš, je Jean Gabin jako komisař Maigret. Mistrovské dílo detektivního noir filmu s ukázkovou výslechovou lstí na dopadení pachatele sériových vražd. Jean Gabin ho ztvárnil přesně s vůlí sobě vlastní. Jeho charisma vytváří naprosto nezapomenutelný zážitek jak na poli filmovém, tak i detektivního žánru. Silný konverzační scénář dává všanc napětí a neutuchající atmosféře. Kontrast černobílého obrazu dodává tak úžasné obrázky, že by to barva podobně neměla šanci zvládnout. Nenapodobitelná klasika, kde se ve svých začátcích mimo jiné objevili i pozdější slavné francouzské herecké hvězdy jako třeba Lino Ventura či Annie Girardot. Je příjemné je vidět v daleko mladším věku než jak je známe z pozdějších dob. Nevím jestli tomu tak je, ale tento snímek má právo být zařazen do zlatého filmového fondu. ()

Nail

Parádní krimi s ještě lepších Jeanem Gabinem. Již se těšim na další díly a komisařem Maigretem. ()

PavelZava

Celkem jsem byl zvědavý, jak se Jean Gabin zhostí role komisaře Maigreta a mám pocit, že mě nezklamal, potěšil, hraje náramně. Je zvláštní, že jsem si asi při čtení knih ani detailní rysy Maigreta ani moc v hlavě nevytvořil. Dozvěděl jsem se křestní jméno Jules, což jsem nikde v knihách nenašel, všude jen Maigret respektive Commissaire Maigret. Annie Girardot měla celkem buclaté tvářičky, které jsem u ní neznal. Je to dobře natočené a film celkově "pobaví". Maigret říká své ženě " Pod těmi natáčkami je poklad ! " ()

Inozuka

Klasická francouzská noirovka s Gabinem. Trochu jí ubírá mírně parodické a přeťápnuté vyřešení případu. Jinak ale klasika každým coulem se skvělou atmosférou Paříže padesátých let ... ()

junxi91

Čistokrevná detektivka, odehrávající se v Paříži, čtvrti Marais. Na začátku filmu je ukázáno řeznictví, ve kterém se kamera zaměřuje na nůž. Poté je zavražděna žena, v pořadí již čtvrtá oběť sériového vraha. Vyšetřování se ujme tým inspektora Maigreta. Vydává se hned na místo činu do ulice Rue des Rosiers, kde vraha zahlédla policejní hlídka, ale ten při útěku zmizel v ulici Rue de Turenne. Maigret měl jet s ženou na letní dovolenou, ale tu musí odložit. Navíc jej jeho žena motivuje k tomu, aby s případem pokračoval a nechal svých řečí o odchodu do důchodu. Prvním podezřelým je vzhledem k vražednému nástroji řezník, jelikož se vraždilo řeznickým nožem. Komisař jej nechá předvést a před novináři vypustí falešnou zprávu, že mají vraha a že bude "rekonstrukce". Během rekonstrukce se opodál nachází podezřelá žena, a tak ji inspektor Lagrume sleduje až do jejího bytu. Tato žena jménem Yvonne Maurinová je manželkou architekta Marcela Maurina a Maigret je oba v noci navštíví a vyslechne. Dozví se, že architektova matka bydlí v ulici Rue de Turenne. Komisař má také brilantní nápad - nastraží past a několik žen od policie pošle do ulice jako volavky. Jedna z žen je skutečně přepadena a vrahovi utrhne knoflík, ovšem bez látky. Ale vrah opět unikne a ztratí se v ulici Rue de Turenne. Maigret jde opět do bytu architekta, kde se nachází policie, protože byt byl vykraden. Během loupeže zmizel pouze oblek a Maigret zjistí, že loupež byla pouze fingovaná a že ji spáchal milenec od Yvonne. A tak Maigret předvolá oba manžele a sehraje před nimi se svými vyšetřovateli pěkné divadélko. Nebudou chybět chlebíčky a pivo. Nakonec je Maurin přitlačen ke zdi a je nucen se přiznat, ale hned poté dojde k další vraždě. Jo, bylo to dost napínavé po celou dobu a Jean Gabin v roli starého, protřelého a klidného komisaře s neortodoxními nápady a metodami byl fakt skvělý.  ()

Amonasr

Novodobější Maigret v podání Bruno Cremera není rozhodně špatný, ale Gabina v této roli prostě nikdo už překonat nemůže. A to dokonce ani když se mu nasadí tak velký handicap, jako je brněnský přízvuk jeho a všech ostatních dabérů. Dost dlouho jsem si na to musel zvykat, ale nakonec se to  poddalo a konečně jsem se mohl soustředit už jen na film jako takový. Ta doba vzniku je samozřejmě znát, ale o to je snímek možná autentičtější. Druhou polovinu už jsem si opravdu jen vychutnával a závěr byl strhující. ()

Anianna

Tato Gabinovská verze nepatří k mým oblíbeným. Musím říci, že třeba Atkinson nebo Cremer jsou literární předloze více věrni. Gabin je zde představen jako komisař plný energie, dokonce dokáže být ironický. A s vystrčeným břichem s rukama v bok? Nebo s hrozící rukou proti jednomu z podezřelých? Ne. To, co je na Maigretovi půvabné - přemýšlivost, málomluvnost, laskavost, to u Gabina prostě vidím méně než u dvou již zmiňovaných. Navíc zde některé postavy přehrávají, někdy až literární předlohu parodují (obviněný a jeho matka předvádí ve finále přímo divadelní kus). Černobílý film a jakoby z blízkých barů zaznívající hudba dodává příběhu atmosféru. Gabin je ovšem lepší v jiných rolích. ()

MirkaP

Maigret hraje Gabina... vlastně obráceně, Gabin hraje Maigreta. Dokonalost. I ten dabing je úžasný. Jdu do knihovny pro nějakou maigretovku. ()

subic

Jean Gabin, mladičká Annie Girardot a čučku tu má i Lino Ventura. Dědovi by se to líbilo, mě už to nějak extra nepřijde. Formát 4:3 a příšerně nudný dobový dabing, který tehdy dělala brněnská televize, ten hodně kazí celkový dojem. 50% ()

tatopulos

Slabé, strnulé a nepříjemně pomalé divadlo. Tvůrci všechno vsadili na Simenona a Gabina, vůbec se nenamáhali o nějaký silný filmový nátěr, kameru, děsivost vražd, jen pěkný deštivý konec, trocha psychologie a Jean Desailly. Jinak jsem si raději pustil stejnojmennou audioknihu s Rudlou Hrušínským ()

ostravak30

Ne že bych chtěl Gabinovi ubírat jeho herecké kvality, které bezpochyby měl. Neviděl jsem všechny představitele, ale jsem si naprosto jistý, že on byl tím nejlepším. Teď se chystá film s Gérardem Depardieum, tak uvidíme. Nicméně mohu srovnávat, protože jsem viděl Maigret klade past s Rowanem Atkinsonem. Na mě snímek působil klasicky nově. Svižně, svěže. Tento film má téměř dvě hodiny a zatímco první půlka je vcelku zajímavá, druhá už se táhne. Maigret klade past, co nevyjde. A tak sází na své vynikající dedukční schopnosti stejně jako výslechový um. Právě postupným zvyšováním tlaku při výslechu nakonec dosáhne svého, ale je to únavné jak pro pachatele, tak pro diváka. A kdyby se jedna z dam přeci jen nepřiznala, vlastně by neměl nic. ()

Gortyna

Komentátoři vyzdvihují Gabinův výkon. Samozřejmě, jenže on měl charisma od pánaboha a ani moc hrát nemusel. Byl to, samozřejmě skvělý, herec jedné šarže, podobně jako u nás třeba Lukavský (viděli jste ho někdy hrát padoucha?) nebo Landovský. Neméně dobrý výkon podal i jeho protihráč Jean Desailly. Těch poloh, co dokázal na malé ploše ztvárnit! ()

Gig

Jean Gabin nebyl jen jeden z nejlepších Valjeanů, byl i jeden z nejlepších Maigretů. A tento, pokud se nemýlím, byl snad i jeho první na filmovém plátně. ()