Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

ReactLotus

Bond, James Bond; vodku s martini, pretrepať, nemiešať; takmer "nesmrteľní" záporáci; cool gadgety; nádherné ženy a epické scény. Ak niečo z tohto nie je vo filme, nepozeráš Bondovku. Mám za sebou všetky doteraz vydané James Bond filmy a NTTD netrpezlivo očakávam   Sú to filmy, ktoré sú predvídateľné, násilné, sexistické a so štipkou humoru. Všetky sú skvelé, niektoré viac, niektoré menej. Napriek tomu, že sa spôsob, akým sú tieto filmy prezentované časom menil, v jadre je to stále o tom istom. A preto ich l'udia majú radi. ( Mením, o dosť sa zmenili ) Väčšina hlavných predstaviteľov Bonda mi prišla dobre vybraných, rovnako ako aj vedľajšie postavy (samozrejme až na výnimky) a uveril som im ich role. Myslím, že akčnejší, vyzrelejší, rýchlejší štýl posledných filmov s Danielom Craigom tejto filmovej sérii prospel (niežeby predchádzajúce filmy takéto neboli (postupom času sa tak ako všetko prispôsobovali moderným trendom ) ale u Craigových filmoch najviac cítiť zmenu a sú aj najviac aktuálne.) Môj najobľúbenejší film je Spectre. Niežeby boli predchádzajúce filmy zlé. Každý film má lepšie aj horšie scény/dej,... ale u Spectre som bol asi najviac spokojný. Očakávam No Time To Die a verím, že bude najlepší zo série. Daniel Craig je talentovaný herec (pre mňa jeden z najlepších, ak nie najlepší Bond) a verím, že ho ešte uvidím v mnohých skvelých filmoch. Bondovky sú skvelá špiónska filmová séria o agentovi jej nesmrteľného veličenstva. 8/10 za celú sériu. ()

JesterKruger

Tak po této Bondovce mám nehorázně rozporuplné pocity. Tento díl byl ještě více rozporuplný než díl "V tajné službě jejího veličenstva". V čem je problém? Za prvé, Bondovky jsou neustále natahované, až mi to pomalu začíná vadit. Za druhé, i když se ve filmu objevuje akce, která je opravdu výborná, chvílemi jsem se nudil. Za třetí, co měl sakra znamenat ten příchod Blofelda???? Vždyť v Bondovce " Jen pro tvé oči" spadl do komína! Nebo to mám chápat tak, že Blofeld je neporazitelný, anebo, že tento díl ignoruje díl Jen pro tvé oči? Nechápu, ale u obou dvou případů je to pro mě nepochopitelné. Každopádně musím pochválit chvílemi atmosféru, jelikož ta byla dobrá. Celkově bych tomu dal 3*. Nejhorším problémem je to, že jsem se chvílemi nudil, a také to, že se jen tak vrátil Blofeld. ()

TesterX

Chapu, že Tosim a jemu podobni si dokazou uhonit pero nad kdejakou pytlovinou, ale tahle cast Bonda, i kdyz snimana pod zastitou pana Mendese je tak nudna, ze by i zralok se chvastal nad pozrenim tallire obsahujicim chrest a avokado. Zarazene prdy byly mnohem napinavejsi zapletkou nez takhle tragikomedie, co z Bonda dela trapnou karikaturu, co nedostane ani to chtene Martini, protoze alkohol je prece zlo! Dementni splaska hoven ma naboj pouze v situacich, kdy se tam objevi pan Bautista autista a chce tomu prepalenymu nula nula sedmovi rozbit drzku a i tak je to tak soft jako kdyz prcaj v destskym poradu jednorozci. ()

PTuranyi

Ako už naznačil predchádzajúci film James Bond sa vracia do starých koľají. Takže staromilci si môžu opäť vychutnať klasický začiatok, úvodné titulky so štýlovou hudbou a klasickú zostavu (aj keď s omladeným obsadením) v klasickom príbehu. Späť je aj Bond - James Bond aj Martini s vodkou - pretrepať, nemiešať. Dokonca aj záporák Blomfeld je klasik z dávnych Bondových filmov. Avšak postava agenta 007 zostáva stále Craigovsky chladná bez úsmevu hoci už sa opäť púšťa do milostných dobrodružstiev. Takže osoliť popkorn a šup pozerať dobre natočené naháňačky, bitky a strieľačky. Sem tam je to pritiahnuté za vlasy a s logikou sa netrápi. 75% ()

joslin246

Príjemná jízda.. nesrovnávám s ostatními díly, proč taky. Bond je prostě Bond. Nečekala jsem rozbor jaderné fyziky, ale krasojízdu nesmyslných držkopádu, střílečky a skoro nezničitelného anglického chlapíka. ()

TerribleTale

Promrhané finance. Filmaři se tak moc zaměřili na fakta z minulých dílů a na pokus o větší hloubku, že paradoxně právě ta hloubka chyběla a také se zapomnělo na základní pilíře filmů o Bondovi... Waltz naprosto nevyužit, Seydoux působila jako návštěvnice střední školy, trio z MI6 dělalo, že něco dělá (konec to nezachránil), ale to hlavní, bondovka nesmí nudit, tvůrci této bondovky to však "dokázali"... Po druhém shlédnutí, kdy od toho prvního uběhlo 5 let, na mě film působí přesně opačně než uvádím v předchozích řádcích. Asi jsem byl v roce 2015 namlsaný Skyfallem, který mi nyní co do hloubky přijde slabší než Spectre. Už ti rozumím Jamesi Bonde... ()

Marakoss

Přestávám mít rád ten pocit, když víte, že jste na vrcholu a před vámi je pouze strmá propast. Ale co. Utřeme slzu. Zatneme pěsti. A budeme doufat, že to tentokrát bude jiné. Ne jako s těmi předchozími. Držím ti palec Bonde. [ 8/10. Kino. 4K + ATMOS] ()

janmanas

Těšil jsem se jak malé dítě, shlédnul a jsem spokojen. Můžu říct že velmi. Nová bondovka má všechny klasické prvky, které by u bondovky měly být, tzn. akce, krásné ženy, vtip, elegance, noblesa. Příběh je samozřejmě také důležitý, ten byl u této bondovky celkem jednoduchý, ale u které bondovky není? Je celkem jasné a předvídatelné, že se Bond ocitne ve svízelné situaci, kterou musí svým instinktem a dovednostmi co nejlépe a nejelegantněji vyřešit. A stylem, jakým to dělá, máme přece všichni tak rádi. Pokud ne, proč pak mít rád Bonda jako takového? Ve filmu jsem cítil napětí i akci, co jsem očekával, film splnil, možná mohl být příběh trochu napínavější, ale těžko soudit, myslím, že vše bylo perfektní. Otázkou pro ostatní recenzenty: Zamysleli jste se, zda hodnotíte opravdu bondovku - film o Jamesi Bondovi, který se vždycky musí do něčeho zaplést? Nebo tento snímek hodnotíte jen jako další akční film? Pokud to druhé, měli byste se možná zamyslet i nad tím, zda celkovému konceptu bondovek rozumíte. Zda jste viděli všech 24 filmů. Můžu přiznat, že já ano. A každá je něčím specifická a osobitá. A pardon, ale srovnávat Spectre nebo bondovky obecně např. s MI, je trochu zcestné. Vždyť MI jsou okopírované bondovky v americkém stylu. ()

AnjanCZ

Doporučuji ale mohu vytknout některé velice nudné části, při kterých se lehce usínalo na noční premiéře... Jinak úžasný dávám 5* :) ()

Bondík

Absolvoval jsem půlnoční premiéru, v 0:07 ráno jako vždy. Čekání na očekávané se zase vyplatilo. Jsem opět nadšen, i když Casino mě uchvátilo asi ze všech dílů s Danielem nejvíce. Opět pokračování v odhalování Bondova dřívějšího života a dětství. V první scéně, do první střelby, neskutečná kamera. Dobrá hudba a celkově velice dobře natočeno. Jediné co bych vytknul jsou na Bondovku až moc dlouhé sekvence bez pořádné akce, někde až uspávací tempo. Ale jako věrný fanda zase budu čekat na další díl, doufám, že ještě s Danielem a až vyjde DVD tak zařadím do své oiginální kolekce a budu sjíždět pořád a pořád až do zblbnutí. ()

mammutcz

Dlouho jsem si nemohl na Craiga v bondovkách zvyknout, ale po Skyfallu (podle mého) druhý nejlepší "Bond" v podání DC. Zato velké zklamání z titulní skladby. Ostatní skladby naštěstí do děje zapadly mnohem lépe. Místo naprosto zbytečných postav Monicy Bellucci a mexické krásky mohli tvůrci dát větší prostor Christophu Waltzovi, který by pak mohl zůstat v podvědomí stejně výrazným padouchem jako Javier Bardem ve Skyfallu. Škoda! Pár docela vtipných hlášek a trochu viditelnější "Q". 85% ()

xhonza5

Asi jsem byl na jiném filmu, než ti, kteří jej hodnotí velice kladně. Můžete mi říct, co je na něm skvělého? Nesmírně nudný začátek, uměle natahované scény, uměle vyšperkovaná atmosféra, kterou jsem stejně postrádal, završí ještě nudnější počáteční titulky. Máme půl hodiny za sebou, film může začít. Celý film oficiálně trvá 150 minut, ale děj se dá sestříhat do 20 minut. A to nemluvím o skutečně přehnaných záběrech jako z nového Star Wars filmu. Ale je to přeci James Bond, tak musí překonat i Chucka Norrise. Že hlavní hrdina vyvázne z každé situace naprosto nesmyslně jsem si již taky zvykl. Nicméně kouzlo Bondovek se dávno vytratilo. Vše nahradily nejmodernější efekty a dramatická hudba. Koho zajímá, že je film vlastně o ničem? Udělejme takovou reklamu, že bude vyprodaný kino! A za tři roky nanovo.... Bohužel Bondovky budou mít vždy dobré ohlasy, protože zarytí fanoušci přeci nepůjdou po svém milovaném trháku....Hvězdu dávám jen za tu hudbu. ()

Le6n

Po stredajšej nočnej predpremiére v bystrickom CineMaxe som si to musel nechať deň odležať a utriasť, pretože prvé dojmy boli značne protichodné. Tá nedočkavosť a očakávania boli tak veľké, že to najskôr výslednému dojmu viac uškodilo, než pomohlo. Neustále sa mi vracajú spomienky na obrovské prekvapenie z úvodnej naháňačky a celkového nového ponímania Bonda v CASINO ROYALE, cez príjemný extension v podobe QUANTUM OF SOLACE až po vo všetkých ohľadoch nadupaný SKYFALL, ktorý v mojich očiach uzavrel kruh a najskôr to tak malo zostať. Obával som sa, že SPECTRE sa bude pohybovať na veľmi malom priestore, ktorý po spomínanej trojici zostal a to sa mi bohužiaľ potvrdilo. Úvodný 'opening gambit' v Mexico City ma nijak extra neohúril, doťahovanie sa vo vrtuľníku mi prišlo skôr ako WTF moment, než orgazmická adrenalínová akčná megajazda. Hneď od prvých záberov mi do oka pichala aj akási vizuálna chudobnosť - niektoré zábery akoby bolo nedoostrené, chýbala im hĺbka, kontrast, absentujú tu štýlové titulky pri prestrihoch lokácií. Všetko je vedené v tom najjednoduchšom možnom štýle, žiadne hry svetiel a tieňov. Úvodná skladba a titulky taktiež ničím nezujali (znova sa nevyhnem porovnaniu s asi najzaujímavejšími bond-titulkami v CASINO ROYALE, či umeleckým skvostom v SKYFALL). Čo ma ale na SPECTRE mrzelo najviac bola naivná snaha 'spojiť' a 'previazať' predchádzajúce filmy. Zrazu všetko súvisí so všetkým, za všetko zlé v Bondovom živote môže jeden človek, ktorý ho nenávidel tak, že by ho okamžite zabil a namiesto toho zo zákulisia sleduje, ako Bond netuší, kto mu všetko to zlo pôsobí. Pokiaľ mi takéto účelové, ploché a deravé prepojenie nevadilo u série Fast&Furious, tak u Bonda ma to trochu uráža. Možno keď si doma spravím multiprojekciu všetkých Craigových bondoviek, tak mi to až tak zlé nepríde (a možno ešte viac), ale prvý dojem v kine taký bol. Bondove dievčatá sú taktiež značne rozpačité. Unavená a zronená Monica Belucci neváha hneď po manželovom pohrebe skočiť k Jamesovi pod perinu a s rovnako unaveným výrazom ho prosí, aby zostal s ňou, nevýrazná Léa Seydoux mi príde skôr ako Bondova dcéra. Jej vzťah k nemu sa v priebehu pár hodin preženie všetkými možnými emóciami od nezáujmu, cez strach, nenávisť až po nekonečnú lásku. V porovnaní s vývojom vzájomného vzťahu s Vesper to vyznieva len ako nasilu zahraná etuda. Hlavný záporák v podaní Christopha Waltza môže niekomu prísť geniálny, vrstevnatý, charakterovo zložitý a nepredvídateľný, mne ale pripadal len smiešne teatrálny a ukecaný. Nešiel z neho strach, chýbala mu aura tajomna, až mi prišlo komické, prečo sú na tajnom zasadnutí z neho všetci takí vytrasení (jeden z viacerých momentov vo filme, kedy som si naozaj pomyslel: YOU MUST BE JOKING). Viem, že najhorší magori bývajú často na prvý pohľad komickí a ostatným na smiech, ale vo mne tento pocit zostal až do konca filmu, kedy sa Waltz plazil po zemi pred Mallorym. Akcia je na tom podobne. Nie že by jej vo filme bolo málo, ale chýba jej tá bezprostrednosť, surovosť, ten pocit, že z každého úderu strieka pot a kvapky krvi, tá Bondova buldočia neústupčivosť, ktorou som sa tak opájal v CASINe, QOS i SKYFALLe. Keď po každej inkasovanej rane, zdvihol ten nas*aný pohľad, zaťal zuby a vrhol sa znovu vpred. Keď Bond nebol navoňaný a nastylovaný panák v bezchybnom saku a kravate, ale zarastený, špinavý, dobitý, zľahka opitý a voči akémukoľvek nebezpečenstvu absolútne ľahostajný son-ov-a-bitch-reporting-for-duty. Aj keď to tak môže vyzerať, SPECTRE rozhodne nie je zlý film. Má všetko, čo bondovka má mať. Len nie je výnimočný tam, kde to čakáme, je chudobný tam, kde čakáme veľkoleposť a robí chyby tam, kde by sme to rozhodne nečakali. Zaujíma ma, či piaty Bond s Craigom niekam povedie, alebo len zrecykluje už prežuté a natrávené zbytky po SPECTRE. () (méně) (více)

surprise

Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. To platí i pro Sama Mendese a tak se zázrak Skyfall 2 nekoná. Jestliže zatím bondovky s Davidem Craigem přinášely něco nového a neotřelého a to i v neprávem zatracované Quantum of solace, ve Spectre se jen kopíruje a zcela chyběl nějaký wow efekt. Úvodní scénu nevyjímaje. Jediné co je pro bondofily přínosem je poodkrytí Bondova dětství a zrod Bloefilda. Při reprízách však film neztrácel, spíše naopak a tak si domalujte ještě o jednu hvězdičku navíc. ()

Pignon

Za tu old school scénu rvačky ve vrtulníku. Ta jako by vypadla z francouzských filmů 60. let. Za ten popostrčený Fiat 500 v honičce s Astonem Martinem. Za tu bitku ve vlaku s Davem Bautistou a jeho jediné slovo ve filmu. I když mohlo po pravdě být i vtipnější. ()

Pogodancer

Super akční scény, i když některé trošku recyklované z předešlých dílů. Ovšem celkově to působí poměrně nesourodě... Christoph Waltz dle mého názoru mé velké charizma které mohlo být vytěženo důkladněji... potěšilo mě i spojení s předešlými díly a s prapůvodem samotného Jamese. :-) ()

ceftax

strašný úvodní song, po skyfallu od Adele propadák neuvěřitelný a jen se modlíte ať už je konec. Pak dobrá první půlka filmu a pak nuda a příšerný konec. Kdybych to bral jako obyčejný akčňák, tak možná celkem dobrý, ale tohle je bondovka a zákonitě od toho čekám něco víc a hlavně jiného. Na jednu stranu se z toho dělá psychologická sračka (blofeld, ale i bond) a na druhou pak bond postřílí 10 chlapíků se samopaly jen tak od boku. To je jaksi moc. Myslel jsem že po skyfallu nepřijde už nic horšího, ale omyl. Přitom celá série s Craigem začala peckou Casino Royale, což je podle mě top bond, bohužel se Samem Mendesem jsme někde jinde, možná je americká krása bezva film, ale tento styl se pro bondovky nehodí. Takže prosím vyměnit a už nebrat. Je to smutné, ale letošní bondovkou je MI: národ grázlů, tam by se měla směrovat mysl Barbary Brocolli ()

Methew

Veľmi pôsobivé spracovanie novej Bondovky ma prinútilo zamyslieť sa o čom asi tak bude pokračovanie, keď Bond skončil? Nuž odpoveď na moju otázku ma istotne prekvapí a možno ani nie. Každopádne, táto časť bola dosť dômyselná, metaforická a zároveň v mnohých ohľadoch aj priamočiara. Až sa človek dostáva k otázke, kde hraničí metafora s priamosťou? Tá hranica je vážne len veľmi tenká, pozrite si tento film a pochopíte tú hranicu. Surrealizmus, virtualizmus, marxizmus, spiritualizmus, emocionálnosť a ambiciózna logika, všetko so všetkým súvisí, do seba zapadá a vytvára zdanlivo nenápadný vzorec zvaný Spectre! Tento film je o level vyššie ako Skyfall, má tiež úplne premakaný dej, no navyše Spectre obsahuje profesionálne "špiónsky" zavedené retro prvky, situácia je pre Jamesa viac osobná a tiež aj zaujímavejšia. James Bond je viac sofistikovaný a poučený z minulosti, využíva svoje schopnosti. Kde na konci zdanlivé chyby dávajú význam ako neodlučiteľná časť logiky tohoto scenára. A navyše má dve a pol hodiny, čo pre mňa, ako filmového gurmána, je k nezaplateniu. ()

Faldicek

Nevím jestli jakožto fanoušek agenta 007 dokáži film objektivně hodnotit, ale shledávám jej jako velmi povedený. Co mě ale v posledních filmech zaujalo více jak Bond v podání Daniela Craiga jsou jeho protivníci. Minule Javier Bardem a nyní mistr všech padouchů Christoph Walz. Mohu říci, že celkově to bylo příjemně strávených 150 minut... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům