Reklama

Reklama

Nedotknutelní

  • USA The Upside (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Ani jeden z nich nemá budoucnost, přesto si lze jen těžko představit rozdílnější dvojici. Na jedné straně milionář Phillip, vzdělaný sběratel umění, renesanční člověk s kulturním rozhledem a vybraným vkusem z vyšší společnosti, který je po nehodě během paraglidingu ochrnutý a upoutaný na vozík. Na druhé straně černošský mladík z předměstí. Díky energii, odvaze a bezprostřednosti by mu měl patřit svět, ale jako čerstvě propuštěný vězeň nemá šanci získat práci a zjišťuje, že svět o něj ani trošku nestojí. Setkají se spíš omylem, nejspíš o to moc nestojí, Phillip si i tak vybere živelného kluka téměř z ulice jako svého ošetřovatele. Možná to byl krok zoufalé nudy, dost možná i řízená sebevražda. Ať tak či onak, jejich soužití po krátké nedůvěře překoná všechny rozdíly a oba charaktery z jiných vesmírů života do sebe zapadnou jako Lego. Jejich neočekávané přátelství nabízí dojemný, zábavný a hlavně neuvěřitelně silný zážitek. (Bontonfilm)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (101)

drake31 

všechny recenze uživatele

Francúzky originál milujem a musím povedať, že touto "hollywoodskou" verziou som ostal milo prekvapený. The Upside funguje. Smial som sa, cítil som s charaktermi a to ako si film šiel vlastnou cestou ma nijako neštvalo. Ústredne herecké trio je skvelé, no taktiež si myslím, že to ako človek dokáže zniesť Kevina Harta hrá dosť veľkú úlohu. Z čoho som bol najviac otrávený bola kamera. V mnohých momentoch, obzvlášť hneď na začiatku ma jej štýl naladil na nemilú vlnovú dĺžku. Tejto verzii chýba mnohé. Mnohé, ktoré perfektný originál obsahuje - hudba je asi tá najpodstatnejšia časť pre mňa či väčší a silnejší emočný punch... no koniec koncov, The Upside nepostráda toľko toho ako film aby som trpel počas tých dvoch hodín, práve naopak - ja som si tie dve hodiny vcelku užil. 3.5* ()

Jaro.Krafcik 

všechny recenze uživatele

Inšpirováno skutočnými udalosťami. Keď som toto počul hneď na začiatku filmu začal som sa smiať. Američania sa pokúsili opäť o nejakú svoju verziu. Narozdiel od originálu, ktorý je dodnes povazovaný za jeden z najlepších francúzskych filmov, ponúkol oveľa menej. Hlavní herci tu boli celkom vydarení ale keď už si človek pri novom filme povie že to niekde videl tak je zle. Celé mi to prišlo skopčené. Ale nejedná sa o prepadák, to nie. 3 ()

Reklama

gemi 

všechny recenze uživatele

Autentičtější, uvěřitelnější, zábavnější, prostě (téměř) po všech stránkách lepší než originál. Omar Sy byl v originálu lepší, ale zase méně uvěřitelný. Dějově se oba filmy místy dost rozcházejí (korespondenční láska, život ošetřovatele), ale většinou jde o doslovnou kopii. ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Už to pár dní neviem ohodnotiť. V zmysle natočiť to isté znovu pre iné publikum, remake Nedotknuteľných v žiadnom zmysle nedehonestuje a je to príjemný film. Prirodzený, v rámci možností. Asi sa prikloním k nižšiemu hodnoteniu, pretože Neil Burger nemá ani náznak žiadneho rukopisu. A Kevin Hart sa tak moc snaží, až je to evidentné. Najviac si asi zapamätám po dlhej dobe fakt peknú Kidmanku, ktorá je tu tak pekná asi preto, že sa konečne nepokúša vyzerať o 30 rokov mladšie. Oprostene od hejtu na tom filme nejde vlastne nič podstatné skritizovať. Iba škoda, jak šedivú tvár mu režisér dal. 70% Ps: Možno ešte trochu nechápem obsadenie Golshifteh Farahani. Buď teda tú jej jednu dôležitú scénu vystrihli, alebo ten part mohol hrať hocikto. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Miluju francouzský originál a tohohle jsem se dost bál. Obzvláště, když jsem zjistil, že v tom má hrát Hart, který mě dlouho nedokázal přesvědčit, že je herec, a vlastně se mu to ještě pořádně nepovedlo. Ale pak jsem viděl trailer a říkal jsem si... Co když... Ať už to dopadne jakkoliv, pořád tu bude skvělý francouzský originál. A i když jsem se nesmál nahlas tak často jako u originálu, má to hned několik zábavných situací. 3.5* ()

Galerie (29)

Zajímavosti (4)

  • Film měl premiéru už 8. září 2017 na Torontském filmovém festivalu. Poté, 7. října 2017, proběhla premiéra v USA na Aspenském filmovém festivalu. (Varan)
  • Natáčelo od 30. ledna do 4. dubna 2017 pouze ve státě Pensylvánie v USA. (Varan)

Související novinky

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

28.04.2019

Režisér Neil Burger (Všemocný, Divergence) spoustu lidí překvapil svým letošním odklonem od oblíbeného žánru sci-fi, když natočil remake francouzské komedie Nedotknutelní s Bryanem Cranstonem a… (více)

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)

Reklama

Reklama