Nedotknutelní

• Austrálie

Komedie / Drama

USA, 2017, 125 min

• sniperjozef

Tento film jsem viděl do konce, aniž bych měl chuť přeskakovat (viděno na PrimeVideo). To si myslím, že je asi tak všechno, co bych k tomuto filmu řekl. Ledaže... Kevin Hart se na tu roli nehodí. Snaží se, není to úplně špatný výkon, ale prostě ne. Bryan Cranston mi vyloženě na roli nesedl. K tomu všemu mě celý ten scénář přijde hloupý, v některých chvílích strašně natahovaný a v jiných, kde by si děj zasloužil více informací, to proletí. Problém taťky se synem je zdárný příklad, kde chápete co se děje, říkáte si, že asi něco řeší, ale je vám to tak nějak jedno. Plus, jestli stojí takový byt v NYC 50000$, tak se asi stěhuji, klidně hned zítra :)(28.12.2020)

Že už jsme to viděli? No a! Že je to předělaná verze něčeho skvělýho? No a! Americká verze je stejná ale vlastně jiná. Má to svůj smysl pro humor svoje herce a prostě to baví. Originál je z roku 2011 tohle se mi dostalo do ruky teď a to je 8 let po. Takže mi nevadilo se na to podívat znova a trochu jinak. Bryan Cranston a Kevin Hart jsou dobrý, příjemný a vtipný. 75%(2.6.2019)

Americká verzia filmu Intouchables. Bál som sa toho, že akú verziu natočia Američania. Výsledok? Ja osobne nie som sklamaný. Hneď na úvod je však potrebný povedať, že americká verzia nedosahuje na kvality toho európskeho. V európskej verzii sú postavy totiž ešte viac ľudskejší a majú v sebe viac (čistejších) emócií. A celý mi to príde oveľa úprimnejší, kde vážnosť príbehu a humor sú v rovnováhe. Za to v americkej verzii je to spíš o tom, ako sa K. Hart snaží prekonať sám seba. Ku podivu celkom sa mu darí, ale na charizmu a elegantnosť Omara Sy jednoducho nemá. Každopádne trojica B. Cranston, K. Hart a N. Kidman odviedla kus práce. Malá rola pre J. Margulies potešila. P.S.: Scéna „nákup hot dog-u“ bola cool. Osobné hodnotenie: 80% (****) (11.8.2019)

Rozpočet $37,5miliónaTržby USA $108,252,517 Tržby Celosvetovo $122,752,517Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,707,779Tržby za predaj DVD v USA $2,643,768║ Na moje prekvapenie ma to dostalo. Išiel som do toho ako skeptik, s tým že prichádza ďalší zbytočný remake od režiséra ktorého som prv moc nemusel. Nakoniec som ostal v údive ako bol nápadito využitý námet, potenciál tohto príbehu. Herecky to tu sadne priam dokonalo, dokonca aj Nicole Kidman tu hrá a pasuje do danej osnovy. Dejovo pútavé, chytľavé a hlavne trefné. Aj tie najnechutnejšie gagy sú tu podané zo správnym nadhľadom a zbytočne nekazia, či netrčia. Pre mňa tento rok ďalšie veľké prekvapenie. Ostal som v údive a nadmieru som sa dobre zabavil, záver dostal. Môžem povedať že ma to bavilo viac než originál. /videl v kine: 90%/(23.2.2019)

Na môj údiv to nebolo vôbec žiadne fiasko, ako som sprvu čakal. Problém je v divákoch, ktorí slepo hodnotia tento film z toho hľadiska, že videli francúzsku verziu, ktorá sa im páčila a preto sú automaticky poverení k tomu znehodnotiť jeho americké dvojča. Priznám sa však, že prvú tretinu filmu som prežíval aj ja nezhody, pretože z jednej stránky to pôsobilo ako nepodarený remake, ktorý neprinesie nič nové, na druhej strane zas pôsobil lepšie ako originál. Nakoniec sa môj názor obrátil k lepšiemu, pretože dvojica Hart - Cranston (spočiatku úplne odveci) začne k sebe skvelo pasovať, film ponúkne viacej humoru, ktorý pri pôvodnej verzii často chýbal. Veľkým plusom je aj hlbšia psychológia postáv, ktoré vďaka väčšej minutáži dostanú svoj požadovaný priestor. Ináč je to v podstate veľmi podobné, ako UNTOUCHABLE, len lepšie gradujúce. Nessun Dorma, ako ústredná pieseň bol dobrý nápad. U mňa spokojnosť a 4*.(13.6.2019)