Nedotknutelní

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2017, 125 min

• BMW12

Absolutně zbytečný remake skvělého francouzského snímku. Američanům se prostě nechtějí číst titulky, nechtějí si to nadabovat, a tak si celý film natočí znovu. Je to z 90 % úplně stejné jakou původní film, ale ten původní francouzský originál je lepší a herecké výkony jsou tam o 2 třídy výše. Tohle americké dílo se nepovedlo, úplně zbytečně natočeno.(22.2.2020)

Remake síce má fajn hercov (opäť bravúrna Nicole Kidman), slušné tempo a dalo by sa ňom nájsť hneď niekoľko plusov, oproti výbornému francúzskemu originálu je však málo originálny, odvážny aj emocionálny. A čo mu podkopáva nohy asi najviac, je jeho zbytočnosť. 5/10 (viac tu)(19.2.2019)

Překvapivě není problém v hercích. Kidman je příjemně nenucená, Bryan Cranston zase perfektní, ale největší překvapení byl pro mě Kevin Hart. Toho chlapa prostě nenávidim, jen ječí, pitvoří se a není to vtipný. Jenže tady dostal šanci, prostor a i když to Omar Sy není, ostudu své postavě neudělal. On celý ten film není špatný. Chtě nechtě tu ale máte originál, který je pro mě stále jeden z nejlepších filmů vůbec. Vezměte si, že máte dokonalou přímku, rovnou jako od pravítka. Tužku pak dáte dítěti a chcete po něm, aby pod tou Vaší udělal úplně stejnou. Začne v bodě A, skončí v B, ale rovné to není, nemá to ten šmrnc, ten vtip, nadhled a tu příjemnou francouzskou atmosféru. A hlavně nějakou makovici napadlo úplně změnit tu krásnou romantickou linku, kterou Phillipovi tak moc přejete. Za tohle body dolů. Není to kandidát na nejzbytečnější film roku, Nedotknutelní jsou výhercem soutěže o nejzbytečnější film desetiletí.(27.6.2019)

Rozpočet $37,5miliónaTržby USA $108,252,517 Tržby Celosvetovo $122,752,517Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,707,779Tržby za predaj DVD v USA $2,643,768║ Na moje prekvapenie ma to dostalo. Išiel som do toho ako skeptik, s tým že prichádza ďalší zbytočný remake od režiséra ktorého som prv moc nemusel. Nakoniec som ostal v údive ako bol nápadito využitý námet, potenciál tohto príbehu. Herecky to tu sadne priam dokonalo, dokonca aj Nicole Kidman tu hrá a pasuje do danej osnovy. Dejovo pútavé, chytľavé a hlavne trefné. Aj tie najnechutnejšie gagy sú tu podané zo správnym nadhľadom a zbytočne nekazia, či netrčia. Pre mňa tento rok ďalšie veľké prekvapenie. Ostal som v údive a nadmieru som sa dobre zabavil, záver dostal. Môžem povedať že ma to bavilo viac než originál. /videl v kine: 90%/(23.2.2019)

Pro někoho definice zbytečného remaku, ale ruku na srdce, neříká se to o každém? Význam filmu je jasný, v Americe legendární Nedotknutelní zas takový šrumec neudělali, tak si asi u Weinsteinů už v roce 2016 řekli, že látku podojí s domácími herci (film ležel rok v trezoru). A ačkoliv samozřejmě musím uznat, že francouzský originál je nedostižný, i u The Upside jsem poměrně výborně bavil. Člověka chvíli štve, že tu jsou Hart a Cranston (Firth by byl horší) a dělají věci trošku jinak, než známe, nicméně Neil Burger natočil fajn odpočinkovou jízdu podle notoricky známého příběhu a já nevidím důvod, proč byste tomu neměli dát šanci. Třeba budete příjemně překvapeni.(21.6.2019)