Nedotknutelní

• USA The Upside (více)
Trailer 1

Ani jeden z nich nemá budoucnost, přesto si lze jen těžko představit rozdílnější dvojici. Na jedné straně milionář Phillip, vzdělaný sběratel umění, renesanční člověk s kulturním rozhledem a vybraným vkusem z vyšší společnosti, který je po nehodě během paraglidingu ochrnutý a upoutaný na vozík. Na druhé straně černošský mladík z předměstí. Díky energii, odvaze a bezprostřednosti by mu měl patřit svět, ale jako čerstvě propuštěný vězeň nemá šanci získat práci a zjišťuje, že svět o něj ani trošku nestojí. Setkají se spíš omylem, nejspíš o to moc nestojí, Phillip si i tak vybere živelného kluka téměř z ulice jako svého ošetřovatele. Možná to byl krok zoufalé nudy, dost možná i řízená sebevražda. Ať tak či onak, jejich soužití po krátké nedůvěře překoná všechny rozdíly a oba charaktery z jiných vesmírů života do sebe zapadnou jako Lego. Jejich neočekávané přátelství nabízí dojemný, zábavný a hlavně neuvěřitelně silný zážitek. (Bontonfilm)

Trailer 1

T2

Rozpočet $37,5miliónaTržby USA $108,252,517 Tržby Celosvetovo $122,752,517Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,707,779Tržby za predaj DVD v USA $2,643,768║ Na moje prekvapenie ma to dostalo. Išiel som do toho ako skeptik, s tým že prichádza ďalší zbytočný remake od režiséra ktorého som prv moc nemusel. Nakoniec som ostal v údive ako bol nápadito využitý námet, potenciál tohto príbehu. Herecky to tu sadne priam dokonalo, dokonca aj Nicole Kidman tu hrá a pasuje do danej osnovy. Dejovo pútavé, chytľavé a hlavne trefné. Aj tie najnechutnejšie gagy sú tu podané zo správnym nadhľadom a zbytočne nekazia, či netrčia. Pre mňa tento rok ďalšie veľké prekvapenie. Ostal som v údive a nadmieru som sa dobre zabavil, záver dostal. Môžem povedať že ma to bavilo viac než originál. /videl v kine: 90%/ ()

dr.horrible

Už to pár dní neviem ohodnotiť. V zmysle natočiť to isté znovu pre iné publikum, remake Nedotknuteľných v žiadnom zmysle nedehonestuje a je to príjemný film. Prirodzený, v rámci možností. Asi sa prikloním k nižšiemu hodnoteniu, pretože Neil Burger nemá ani náznak žiadneho rukopisu. A Kevin Hart sa tak moc snaží, až je to evidentné. Najviac si asi zapamätám po dlhej dobe fakt peknú Kidmanku, ktorá je tu tak pekná asi preto, že sa konečne nepokúša vyzerať o 30 rokov mladšie. Oprostene od hejtu na tom filme nejde vlastne nič podstatné skritizovať. Iba škoda, jak šedivú tvár mu režisér dal. 70% Ps: Možno ešte trochu nechápem obsadenie Golshifteh Farahani. Buď teda tú jej jednu dôležitú scénu vystrihli, alebo ten part mohol hrať hocikto. ()

Xmilden

Ze zvědavosti jsem se podíval co předvedou Amíci s nejlepším evropským filmem tohoto milénia, ale samozřejmě odpadli už na začátku. Kevin Hart mě v této roli moc neseděl. Moji manželku film vadil už ze své podstaty. Často nuda, občas něco trapně nechutného. A jedna povedenější rande naslepo v restauraci tohle nemohlo zachránit. 50% ()

NinadeL

Tahle americká verze Nedotknutelných měla navzdory všemu ideální pozici. Vzali filmeček z drzé národní kinematografie, vyházeli všechny kraviny a natočili to znovu a čistě. Bez škobrtnutí. I tak může vzniknout paráda, ke které bude radost se vracet. Ano, americké prostředí je univerzálnější a jen pouhá přítomnost Kidmanky ve vedlejší roli vytváří divácké pohodlí z opětovného setkání. ()

Spiker01

Pro někoho definice zbytečného remaku, ale ruku na srdce, neříká se to o každém? Význam filmu je jasný, v Americe legendární Nedotknutelní zas takový šrumec neudělali, tak si asi u Weinsteinů už v roce 2016 řekli, že látku podojí s domácími herci (film ležel rok v trezoru). A ačkoliv samozřejmě musím uznat, že francouzský originál je nedostižný, i u The Upside jsem poměrně výborně bavil. Člověka chvíli štve, že tu jsou Hart a Cranston (Firth by byl horší) a dělají věci trošku jinak, než známe, nicméně Neil Burger natočil fajn odpočinkovou jízdu podle notoricky známého příběhu a já nevidím důvod, proč byste tomu neměli dát šanci. Třeba budete příjemně překvapeni. ()

• Film měl premiéru už 8. září 2017 na Torontském filmovém festivalu. Poté, 7. října 2017, proběhla premiéra v USA na Aspenském filmovém festivalu. (Varan)
  • Natáčelo od 30. ledna do 4. dubna 2017 pouze ve státě Pensylvánie v USA. (Varan)

Související novinky

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

28.04.2019

Režisér Neil Burger (Všemocný, Divergence) spoustu lidí překvapil svým letošním odklonem od oblíbeného žánru sci-fi, když natočil remake francouzské komedie Nedotknutelní s Bryanem Cranstonem a…

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,…

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na…