Čtvrtý díl slavného vědeckofantastického seriálu se odehrává na Zemi v blízké budoucnosti. Díky podivné chorobě vymřou psi a kočky a jejich místa v lidských domácnostech zaujmou opice. I když jsou inteligentní, lidé s nimi zacházejí jako s otroky. A tak dojde jednoho dne ke krvavé vzpouře... (Guild Home Video)

Likan7

Planeta opic se mění pomalu ale jistě v totální brak, který si nezaslouží svoji slávu. Každý díl je slabší než ten předešlý, kvalita jde dolů, příběhově je to plochý, nudnější. Je sice fajn vidět to, o čem se v pouze v předešlých dílech mluví, jenže celý film na tohle nestačí ani náhodou. A Caesar nemá vůbec žádný charisma, nebo alespoň zajímavý chlup. PS - Jsem jediný, komu přijde wtf, aby si lidi za domácí mazlíčky vybrali opice? ()

Bounded

"Luxuj, luxuj kůže opičí, sic si kreditky nevyděláš," hlaholil hrdina z jedné pozapomnělé české adventury a já až do teď nevěděl, kdeže se inspiroval. V podstatě platí to samé, co pro předchozí díl. Jenom už daleko více pokulhává provedení a samotný závěrečný boj je výsměchem práci veškerých studentů filmařiny. Akčni sekvence ještě nikdy nebyly tak nudné. Kromě Caesarova monologu v závěru je to vlastně i dialogový odpad. Nejvíce zamrzí, že právě tato pasáž z dějiny "nové" Planety opic měla ten největší potenciál na zfilmování. ()

TommyDiamond

Čtvrté pokračování planety opic, které s odstupem cca 20 let (v r.1991) úzce navazuje na předchozí díl Útěk z planety opic. Tentokrát je hlavním hrdinou opičí samec Ceasar. Potomek Zary a Corneliuse. Ceasar (mluví a myslí jako člověk) si po opuštění svého vychovatele uvědomí svou důležitost i vůdčí schopnosti a vyvolá revoluci v jejimž důsledku v roce 3950 vyhyne lidstvo a později budou opice vládnout světu. Příběh jako takový se mi líbí, ale provedení tohoto filmu je poněkud na hraně. Pro ty, kdo by se na Dobytí planety opic dívali bez shlédnutí předchozích dílů to možná nemusí být zrovna ten správný zážitek (proto, až tak nízké hodnocení)...... Myslím, že bude lepší odkázat na remake Zrození planety opic (2010). Děj a pointa filmu je stejná. Navíc je to hodně dobrá podívaná..... I přes béčkový projev dám Dobití planety opic tři hvězdy.... ()

VvV14

Nevím, ale mě osobně se to líbí. Je to něco na čem sem vyrostl. Caesar jako jediný inteligentní opičák konající pomstu proti týrání jeho bratrů? Je to něco z čeho vycházejí ve Zrození planety opic. A i přes otřesné herce, masky i celý koncept je v tom jakási síla té hlavní myšlenky. Z poslední scény mi však lehce naskočila husí kůže. Když Caesar promlouval k poslednímu přeživšímu a vyhlašoval odpor k lidské rase. Odpad! volím jen zřídka a zde nemám jediný důvod. 4* ()

biergof

Lov začíná. Vše se začíná rýsovat, klidně to mohl být první díl. Dokonalé, agresivní, temné a nepochopené sci-fi dílo. A tak to má být. ()

Scraffy

O radu lepšie, ako predošlá časť, ale stále nesiaha na prvú. Páči sa mi také futuristické pojatie sveta, kde opice slúžia ľuďom. Kulisy sú skvelé a kostýmy tiež. Škoda, že to na konci všetko rýchlo prefrčí, bez nejakého svetlejšieho kúsku. J. Lee Thompson si nezobral zrovna ľahkú úlohu - režírovať pokračovanie prvej Planéty opíc, ale podľa mňa sa mu to celkom podarilo. Záverečný monológ Cézara bol super a mal aj určité napätie. Bohužiaľ u mňa len priemer. ()

Clark_Kent

Temná a šikovná dynamická dokonalost. Caesar na vzestupu! Scénka kdy stojí nad hořícím městem je rozhodně jedna z nejnezapomenutelnější v dějinách kinematografie. ()

Havala

V tom ději už se začínám trošku ztrácet, nicméně pořád dívatelný materiál, časem série padá ale jinam - odkaz na původní film pomalinku mizí a s tím i chuť sledovat... ()

mrclTV

Tento film je vlastne zbytočný, ukazuje len to, čo už bolo okato predostreté v minulom diely a robí to navyše s chybami. Úsmevný pohľad na totalitnú spoločnosť, zobrazený starým sci-fi filmom (už historického dáta výroby), ktorý ukazuje budúcnosť, ktorá je pre nás už medzitým históriou... paradoxy filmového priemyslu :D Pri Ceasarovom očnom kontakte s ostatnými opicami, ktoré ich týmto spôsobom presviedčal k neposlušnosti som to už nevydržal a vybuchol od smiechu, veľmi vtipné. Slabučké dve hviezdičky. Pozerateľných bolo pre mňa iba posledných 10 minút, ked sa k ušiam diváka dostane viacero zaujímavo znejúcich monológov. Ináč je to dobré jedine ako komédia. ()

Blazkowicz

Na začátku mohli vysvětlit aspoň nějakou návaznost na minulý děj. To, že to hned začne v jakože "futuristickém" městě, není moc dobré. Navíc se to skoro pořád odehrává jen na tom betonovém náměstí. Jinak docela nuda. Zajímalo by mě, jak chtějí ovládnout planetu s pár desítkami opic. V závěrečné scéně už hoří město, takže to nechápu. 2-* ()

blondboss

Dobytie Planéty opíc možno charakterizovať ako dvojsečnú zbraň autorov. Na jednej strane možno povedať, že v rámci série ide vzhľadom na udalosti v scenári o nevyhnutný snímok, ktorý dopĺňa mozaiku toho, ako vznikla Planéta opíc. Na druhej strane ale jednoduchosť a predvídateľnosť deja zráža tento film do hlbokých vôd priemeru. Obohacuje to aj fakt, že druhá polka filmu bola už zlepencom trikovo fádnych a nezaujímavých akčných spletí. Všetky tieto aspekty robia tento film najslabším z celej série. 40 % ()

Jason13

Tady bych si dovolil nesouhlasit s většinou z těch tří tisíc hodnotících!! To že původní Planeta opic je nepřekonaná a nepřekonatelná je jisté, ale z těch béčkových pokračování se mi právě "Dobytí" líbí nejvíc.. Ve srovnání s dvojkou to není opakování již viděného a má to lepší scénář. Oproti trojce tu zase máme mnohem více opic, tím pádem i větší akci (na rok 72 i celkem úhledně natočenou).. I v tomto příběhu pokračuje ta alegorická myšlenka typická pro celou sérii. Tady se to ovšem i vysloví nahlas: "Když tě nenávidíme, tak nenávidíme temné stránky v nás samých" říká hlavní záporák.. Epický Caesarův proslov je pak důstojným zakončením důstojného pokračování.. ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část