Monty Python a Svatý Grál

• Velká Británie Monty Python and the Holy Grail (více)

Kultovní komedie Monty Python a Svatý Grál svérázně adaptuje legendu o králi Artušovi (Graham Chapman), který se vydává se svým věrným sluhou (Terry Gilliam) a rytíři kulatého stolu (John Cleese, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palin) na neohroženou výpravu za nalezením svatého grálu. (Pannonia Ent.)

BigDeal

Je mi to hrozne ľúto. Asi je to tým, že som bol v ten deň príliš unavený, ale celý film sa mi neskutočne vliekol. Netvrdím, že bol zlý, na niektorých scénach som sa kráľovsky bavil (debata o lastovičkách a kokosoch, chrabrý útek sira Robina, odhodlaný bojovník bez končatín), ale minimálna dejová línia u mňa spôsobila, že som sa začal nudiť. Možno keby som vedel, že ma nečaká film, ale sled absurdných skečov, dopadlo by to inak. ()

Bubble74

Tak jak miluju Život Briana a válím se smíchy pokaždé, když na to koukám, tak tohle dílko mi přišlo neúnosně trapný a imbecilní. Místo typického britského humoru se mi dostalo jen slabomyslné předvádění. Jediný, co mě fakt pobavilo, byla scéna „jak se pozná čarodějnice“ a její „logické“ vyústění. Čarodějnice se pálí. Stejně jak dřevo. Dřevo se nepotopí, nýbrž plave po vodě. A co ještě plave po vodě? No jasně, kachna! “So, logically...“ ”If she weighed the same as a duck... she's made of wood.” “And therefore...” “...A witch!“ Uznávám, že toto je brilantní dedukce. ()

Marek1991 odpad!

Takýto štýl vyrábania absurdít ma nebaví, nudil som sa, miestami mi to prišlo trápne, no asi je to svojský štýl humoru, ktorý sadne len niekomu, no za seba inak nechcem dať, lebo moje vnímanie tohto by sa dalo zhodnotiť otázkou „čo že?“, takže asi tak. ()

corpsy

Vôbec som nečakal, že ma humor tejto legendárnej umeleckej skupiny bude nudiť. Teda aspoň v tomto prípade. Väčšina scén a dialógov je vskutku brilantne vypointovaných, ale postrádajú akúsi svižnosť a ľahkosť. Film to nieje zlý, ale zaostal za mojimi očakávaniami. ()

sidzej

Upáliť Gilliama!!!! Nič iné si za túto infantilnú frašku nezaslúži, tak stupídne podaný film, ktorý sa snaží byť rádoby vtipný som nevidel už roky. ()

bloom

Ze všech pythonských filmů se mi sice líbí nejmíň, to ovšem nic nemění na tom, že scéna s Černým rytířem je ukrutně vtipná, paralelní policejní linie rovněž a Eric Idle v roli sira Robina mě vždycky dostane. ()

zdepapepa

Dnes už kultovní snímek doplatil na to, na co doplatil nedávno (v měřítku současnost-doba kdy byl film natočen) herní počin s názvem Portal. I v tom případě fanoušci zadupali do země legendární hlášku The Cake is a Lie, která zdobí spoustu věcí od triček přes všelijaké samolepky, hrníčky až po dorty jako takové. A tak možná prvotní dojem bude trochu zmírněn pocity ve smyslu "Aha, tak odtud to je." Zůstává však fakt, že to je skvělá meta podívaná utahující si (nejen) z artušovských legend tak, jak dokáže jen národ, ve kterém vznikly. ()

Krt.Ek

Konečně i nám, ekvinofobikům (se bojím i vlastního stínu, víte), dal někdo naději, že poznáme svět z koňského hřbetu; jen doufám, že Prymula nezatrhne dovoz kokosů (tohle není překlep). A králíci mně byli vždy nadmíru podezřelí; nechci říkat, že jsem vám to říkal (nejsem z těch, kteří by se rádi poslouchali), ale já vám to říkal, já vám to říkal! 85% ()

Vxxx

No to je ptákovina :D Ale teda výborná! Opět věc, ke které se dostávám o tisíc let později, než bych měla. Co nedělám Lepší pozdě, než nikdy! 5* ()

mysiak

Pecka, bomba, neprestal som smiať, a ten koniec bol krutý...vynikajúci Monty Python, opäť geniálne skeče, rytieri "Ni", proste každý kto tu bol, si zaslúži môj obdiv, takéto geniálne veci sa už teraz málokedy natočia... ()

CBD

O něco slabší než Smysl života nebo Brian, ale tu čtvrtou dát musím kvůli scéně s králíkem. ()

Jillen

Už dlouho jsem se u něčeho tak neřezal! Málem jsem i smíchy umřel...a to již u počátečních lamých titulkách :D...intelektuální humor + Monty Python + Legenda o Svatém Grálu = "nejlepší komedie všech dob!" Dávám 100%...ale kokosy nerostou v mírném pásmu...nejdřív plácání a pak přejdeme k orálnímu sexu :D ()

Džejkop

Hrady, široké pláně, lesy...přesně prostředí pro Artušovskou legendu. Jenže v podání Monthy Pythonů je to poněkud jiná podívaná. No tedy takhle si tropit šašky z nejznámější a nejproslulejší anglické legendy, to chce hodně odvahy a hlavně hodně umu, aby se z toho nestal pořádný brak. A odvahu i velký um tito chlapíci mají, takže jsem se u toho opravdu ani chvílemi nenudil. Pánové mi opět nabídly spoustu typicky britsky vtipných "suchých" scének ( rytíři Ni, kouzelník Tim, hrad plný žen, tříhlavý rytíř...a takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho). ()

GodComplex

Co se celovecernich Monty Pythonu tyce zdaleka nejslabsi kus, ale stale uchazejici britska parodie. "Are you suggesting coconuts migrate?" 6/10 ()

MikO_NR_1909

Povie mi niekto, o čo je táto "paródia" lepšia než Scary Movie? V čom tkvie jej genialita? Alebo, prečo je tak neohrozene a šialene nadhodnotenou "klasikou"? Pravdupovediac, až na zopár efektných fórikov v nej nevidím nič viac, než zmesku nevtipnosti a ťažkej nudy. ()

Pierre

Sice už jsem zkoušel rozkoukávat seriálový Létající cirkus, ale zatím jsem stále ještě neviděl žádnou řadu celou (doufám, že letos to konečně prolomím.) Svatý Grál byl tedy má první plnohodnotnější zkušenost s Monty Pythony hlavně díky znovuuvedení v kinech. No...ono už ty úvodní  natřikrát opravené titulky s propuštěnými viníky jsou  neskutečně kreativní a vtipné. A je tam samozřejmě kupa dalších scén, co vůbec nemají chybu.   Souboj   s bezhlavým rytířem, rozhovor z Bohem, zpívánky o siru Robinovi, rytíři, co říkají NY, zneštilý synáček se svým drsným otcem,  souboj s králíkem, hrad Áááách, kniha ozbrojování.....a možná hlavně hádánková část se starcem, který střeží most.:D To jsou zkrátka místa, u kterých mnohdy v kině i řval smíchy.  Vůbec bych nepoznal, že to celé hraje jenom šest herců, co si střídají postavy.  Něco  takového vymyslet, sepsat, dát do kupy takové množství gagů, to chce opravdu kumušt.  A to se to celé ještě podtrhne rancováním s linkou ,,filmu ve filmu.´´ s vyšetřováním, která si už zahrává s hotovou genialitou. Konec je opravdu nepředvídatelný.:D Přesto mezi vším tím skvělým mi tam přišlo pár míst přeci  trochu slabších nebo na mě už mocná moc přeplácaných v tomto překombinovaném příběhu.:D Jinak ale super. ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)

Python na operačním sále

Python na operačním sále

23.10.2006

Terrymu Jonesovi, absolventovi St. Edmund Hall College na Oxford University (obor středověká literatura) a jednomu z členů legendárního seskupení Monty Python a Svatý grál, která se konala minulý… (více)

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005