James Bond, agent 007, skončil aktivní službu a užívá si zasloužený odpočinek na Jamajce. Klid však nemá dlouhého trvání – objeví se totiž jeho starý přítel Felix Leiter ze CIA a požádá ho o pomoc. Mise na záchranu uneseného vědce se ukáže být zrádnější, než se na začátku zdálo. Bond se během vyšetřování dostane na stopu nevyzpytatelného zločince, který disponuje nebezpečnou a velmi ničivou novou technologií. (Forum Film CZ)

PeteBuck

No nič, práve som sa vrátil z kina, kde som tento výtvor videl. A krútil som hlavou celú cestu. Toto proste nie. Je to taký hybrid Bonda a nejakej telenovely, kde sa riešia zapeklité rodinné vzťahy, Bond si dokonca zatrucuje a každý tu chce niekoho zabiť, okrem Bonda a jeho novej rodiny, ktorí chcú, aby ich nechali tak, lenže ono, do prdele nie, lebo či Bond a jeho kočka chcú, alebo nechcú, sú terčom záujmu Spectre a ešte aj nového vyšinutého zloducha, ktorý má tajomné napojenie... OK, končím. Toto všetko už je tak strašne prekombinované, toľko hranie sa na city a podobné hovadiny, že Bond sa v tom proste stráca a vzniklo niečo, čo proste neberiem. Už pri Licence to Kill sa snažili zobrať Bonda iným smerom, kde sa zabudne na službu Jej veličenstvu, ale miesto toho sa ide po osobných veciach, ale tu je to Ordinácia v ružovej záhrade meets James Bond, ktorý už nie je 007, 007 je miesto toho... OK. Už zasa moc kecám. A ten koniec, Bože, ten koniec. Celé zle. Tú tretiu hviezdičku dávam za snahu, ale toto nechcem vidieť znovu. Posrali to a riadne. Inak umne a pekne natočené, ale čo z toho, keď je to uťahané a celé posraté. ()

Dexter666

Najlepšie na bondovkách je, že cez úvodnú pesničku sa môžte ísť vyšťať a o nič neprídete. Rozdiel v tejto a ostatných bondovkách je v tom, že môžte ísť na hajzel kedykoľvek. ()

Dr_Berry

25. bondovka, pátá a poslední s Danielem Craigem. Nešťastně rozvětvený příběh ze Spectre došel k uspokojivému zakončení, kde k dokonalosti chybělo opravdu málo. Určite to bude jedna s těch lepších bondovek i když má nevýrazného záporáka se zmatenou motivací a hlavní bondgirl s výrazem znuděného ochrnutého pakoně. Bondovka stojí hlavně na nekompromisním ač zranitelném Bondovi, kterýmu jsme se pořádně dostali pod kůži. Daniel Craig si své poslední dobrodružství užívá a rozloučil se s agentem jak nejlépe mohl v dechberoucím one man show finále. Mezi nejlepší momenty se můžou zařadit chvíle s krásnou Anou De Armas, která si mě za své krátké působení získala svou roztomilou roztěkaností a rozbitím bondovských klišé. Bylo vidět, že i Craiga to bavilo (nedivím se). Skvělé akční scény, pečlivě vybrané lokace a uctyhodně zakončený příběh, který nemusí sednout každému. ()

CAR0DEJ

Je ťažké ohodnotiť celý film spolu, pretože prvá časť filmu bola klasicky bondovská, scény prepracované, zábavné a nadupané, ale čím ďalej film postupoval, tým menej dávali scény zmysel a keď som sledoval záverečnú časť, mal som pocit, že sledujem niečo na televízii Doma a nie Jamesa Bonda. Ako pripadalo mi to akoby im v priebehu natáčania došli prachy a povedali si "chlapci, dotočíme to, aspoň aby nejak bolo". Vážne zmiešané pocity. To, čo mohlo byť perfektná rozlúčka s Craigovým Bondom skončilo naivne hlúpo v štýle "romatische frische", kde pri romantike pre ženy z pera Danielle Steelovej, to dokážete prijať, ale pri Jamesovi Bondovi nie. Veľké sklamanie zo záveru kvôli skvelému úvodu. ()

kritkMd

Musím říct že to byl obrovský zážitek, zažít Bonda opět po 6 letech v kině. Strašně se mi líbí kontinuita příběhu, i když ho dělí šest let (!). Bond se svou nádhernou milenkou prožívají nejhezčí období svých životů, avšak přesto Bond na svou minulost nezapomíná. Pak ale přijde zvrat a my se již klasicky posouváme v čase, kde se Bond kamsi k moři uklidil před vším shonem. Na filmu mě nejvíce uchvátily záběry kamer, hudba, scénář většiny lidí a hlavně rozvíjení prakticky neznámého příběhu Bondovy milenky. Avšak jedna věc mě štvala, a to že hlavní padouch, avšak spáchá něco o čem by se kterémukoliv předchozímu padouchovi ani nesnilo, není skoro vůbec představen. Není zde rozvinu jeho minulost ani důvod proč všechno dělá. Nikdy se zde nevysvětlí jak se ke všemu dostal a ani jeho činy nedávají smysl. Navíc při finálním souboji jde prakticky bez vysvětlení do prd*le. Konec filmu je hodně neočekávaný a s nově nabitými poznatky i velmi smutný. Uvidíme co nabídnou filmaři příště. Myslím si že tento poslední film je hezkým dokončením jedné éry Bonda. ()

halberdier

Doposud bylo trendem, že liché Bondovky s Danielem Craigem patří mezi ty lepší (Casino Royale, Skyfall). Ne jinak je na tomu není ani v případě No Time to Die. Nicméně kvalit obou zmiňovaných ale nedosahuje. Může za tom především nevývyžené tempo po cekou dobu přemrštěné stopáže. Přitom úvod a závěr jsou opravdu nabušené a plné skvělých akčních scén. Jako rozloučení s Bondem Daniela Craiga ale No Time to Die funguje víc než dobře a je plné emocí, které ve filmech o Bondovi nikdy moc nebyly a jsou pravě výsadou až Bondovek s Craigem. K plusům kromě zmiňovaných emocí patří určitě samotná postava Bonda se skvělým Craigem, několik špičkových akčních scén, nádhérné snímaní scén, Ana de Armas v bohužel malé roličce. Naopak moc se nepovedl hlavní zloduch v podání Rami Maleka - nejenže nedostal moc prostoru, ale není ani příliš charizmatický a jeho motivace pro mě nebyla přesvěčivá. A již zmiňovaná délka filmu, kdy v půlce snímek zas tak neodsýpá (nicméně nikdy nenudí). Vyznění samotného závěru pak závísí na tom, jak ho každý divák příjme. Milovnící starších Bondovek budou možná rozčarování, ale s ohledem na to, jak je celá série s Craigem odlišná od tradičních filmů s Bondem, není zas tak překvapivý. No Time to Die je povedená Bondovka, důstojné rozloučení s Danielem Craigem, nicméně čekal jsem ještě trochu větší a intezivnější zážitek. ()

Mancunian

I přes klasický klišé "Bond" příběh a předvídatelný děj jsem se v kině nenudil a rozhodně se jedná o skvělou Bondovku. Bylo to překvapivě svižné a neustále se něco dělo. Skvělé zakončení pro Craiga. ()

PanPyzamo

U Bondovek s Danielem Craigem dle mého názoru platí jedno pravidlo a to je střídání kvality. Casino Royale bylo za mě skvělé, Quantum of Solace dobré, Skyfall opět skvělé a Spectre nadprůměrné. Říkal jsem si tedy, zda se to povede i tentokrát a zda se karty otočí ve prospěch No Time to Die a to myšleno, že se bude opět jednat o skvělý film. Tady tohle moje menší pravidlo kvality se potvrdilo a poslední Bond s Craigem je opět skvělý. Hned na začátku mě film vtáhl díky pěkné lokaci a následné akci, která rozpumpovala tempo a následovalo klasicky hudební intro, tentokrát od Billie Eilish a jo, líbilo se mi to. Pak zas nějaká ta akce a nebudu lhát, pomaličku jsem tý akce začínal mít dost. Tempo totiž začalo opravdu zrychlovat a lokace se začaly střídat a ano, lokací je zde dost a prostřídá se jich dost, což podle mě ve finále bylo super. Film totiž po nějaké době zpomalí a já po lahodné akci, která mě vtáhla byl připraven sledovat nějaký hlubší děj. Příběh byl podle mě supr a rozhodně tomu napomohl záporák, které zde ztvárnil Rami Malek a za mě to byla výborná volba, protože byl podle mě skvělý, ačkoliv ve filmu ve finále moc nebyl. Dostávám se ještě k poslední věci a to je celková délka. Film má totiž skoro 3 hodiny, což už je fakt dost, ale za mě to ve finále vůbec nebylo na škodu. Poslední Bond jako Craig, tak tedy i poslední závěrečná nálož, která mě délkou ani nenudila, protože se zde jak už jsem zmínil střídají lokace a dojde i na dost akce, která mě bavila sledovat. Ve finále jsem si tedy poslední dobrodružství Daniela Craiga jako Bonda užil naplno a za mě se jedná o skvělý film, který nádherně a ještě bych dodal nečekaně uzavřel jednu Bond ságu a který můžu fanouškům Bondovek doporučit. 8/10 ()

Red.Dwarf

Já nevím, asi jsem čekal něco jiného. Za mě úplně podělali koncept Jamese Bonda. Tvl agent 007 černoška, to jako fakt??!!! Nakonec to pro mě byla taková kravina, že jsem v kině usnul :-D Na efekty to bylo povedený. ()

BrusVejn

Remeselne kvalitne natočený film. Avšak si myslím, že tvorcovia chceli v prvom rade ku koncu vyvolať emócie a vo mne bohužiaľ nevyvolali vôbec nič. Do toho tragický záporák Ramiho Maleka, ktorý mumlal absolútne nezmysly 90% času, ktoré sa fakt nedali počúvať. Ako akčná jednohubka relatívne fajn, ako uzatvorenie Craigovej misie trošku slabota. ()

KukulienkaHO

No Time to Die - veľké finále reštartovanej bondovskej série, ktorú som si obľúbil pre jej presah a nové pojatie. Séria o agentovi 007 s Danielom Craigom bola ukážková po špionážnej stránke, čiže predošlým bondovkám nespravila žiadnu hanbu. Avšak ona bola obohatená aj o tú osobnú zložku a nadväznosť jednotlivých filmov na seba. Dostali sme teda skutočne kompaktný "svet" a postavy, ktoré sa vyvíjali a napredovali. Samozrejme hlavne náš milovaný James Bond. Posledná časť si pre nás pripravila extrémne bohatú dejovú nádielku. Film nabitý akciou, množstvom kvalitných postáv a s veľa dejovými zvratmi. Matrošu bolo naozaj hodne a pán Fukunaga sa s tým vysporiadal ako veľký profík. Ani len jedna scéna tu nie je navyše. Každá minúta je opodstatnená. Veľmi milo prekvapilo aj povenovanie sa a dorozprávanie udalostí súvisiacich s predchádzajúcim filmom (nevydareným Spectre), teda koľko času tomu bolo venovaného. Vskutku mohli by sme hovoriť aj o jednej celej dejovej línii, ktorá sa plynule prepojila s tou druhou, taktiež perfektnou. Z mojej strany obrovská spokojnosť, dojalo, pobavilo... skrátka jedná sa o finále, aké si táto séria zaslúžila.👏👏 P.S.: Fakt veľmi príznačný názov.😄 ()

Gregor_Samsa

Myslim, že zdařilé uzavření nejlepší (IMHO) Bondovské série. Netradiční, jiné, s odstíny melancholie. Kruh se uzavírá. Někdy si dám všech Craigovských dílů jeden po druhém. [80%; 2021-11-04 CinemaCity Slovanský dům] ()

kacer4

Daniel redefinoval Bonda skvelým spôsobom. Už to nebol ten sexistický maniak a nezraniteľný hrdina. Prejavuje city a dokonca sa aj zaľúbi (aj 2x). Za to palec hore. Na druhej strane sa ale vraciame k otrepanej forme záporáka, ktorý má jazvu a chce zničiť ľudstvo. Rami vie zahrať asi dva výrazy a dokáže vytvoriť artikuláciu na tej najnižšej možnej úrovni (mimo bruchopluvcov). Filmu by pomohlo ubrať asi 20 minúť. Ako rozlúčka s Bondom to ale bolo celkom dôstojné. ()

JokerBaby odpad!

80 percent ? A za čo ľudia prosim Vás prestante už opisovať ak sa vám nechce film pozrieť. Dnes som bol na to v kine a hovorím Vám toto je najhorší JAMES BOND čo som doteraz videl. Film o ničom. ŽIadny dej len druhotriedne zápletky . Kto tomu dal  viac ako 3 hviedy by mali svoj názor prehodnotiť . Za mňa akože no coment - keby som nebol na tom v kine s polovičkou a nenechal za vstupné 25 euro odchádazm po pol hodine. Hovorím Vám nemohol som sa dočkať kedy to skočí. Nudil ma film od primitívneho zčiatku až do hlupeho konca. Nikto tam nič nehral - Cčkový film - odpad. ()

chup44

Mal som napísaný dlhy komentár, no nakoniec som ho neodoslal. V skratke. Keby postava Any De Armas bola hlavnou postavou po boku Bonda v celom filme, možno by prekonala aj Evu Green. Chémia postáv Bond/Ana neskutočná, a to tam boli spolu 10 minút. ()

Hopeman

Správně název měl být " No! Time to die" , ale co se týče filmu tak z toho nemám ten správnej bond pocit....Lašanina prdel v některých záběrech vypadá jak štýrskej valach....Rami zas mluví jak kdyby daboval dokumentární film....Ralph je chvíli hovado a chvíli zase jako že cool.....koncept Hercula je tak nějak vodfláknutej a málo vygradovanej....a tak snad jedinej kdo mě tam potěšil a pobavil je Ana de Armas....jinak tomu všemu chyběl vtip a hlavně Koule! ()

imaginer21

Tak nám na něj hodili raketu... Od nechvalně proslulého Ve službách jejího veličenstva nejzaláskovanější Bondova cesta, která ovšem oproti zmíněnému plnohodnotně funguje. Možná proto, že uzavírá celou ságu, která si od začátku jela po svém (Craigova série tímto příspěvkem definitivně ukazuje, že se s Bondem nikdo od začátku nikdo párat nechtěl). Na tvůrcích i na Craigovi bylo jasně vidět, že chtějí z tématu vyždímat maximum, aby se s diváky rozloučili v plné parádě. A tak i přes nezapomenutelná antré jdou vedle jak klasické bondoviny (technické vychytávky i humor), bondgirls (rozkošná Ana de Armas se defacto jen mihla... snad ji ještě v nějaké budoucí bondovce někdo obsadí), tak padouši (Blofield si s Bondem jen pokecal, Lyutsifer měl být nástrojem pro Bondovo oduševnění). To vše jen proto, abychom dostali konečně po těch desítkách let otevřený vhled do zdrásané Bonody duše a cítili s ním. Craigův civilnější a lidštější Bond proto zůstane opravdu silnou kapitolou. P.S. Originální využití legendární repliky "Bond. James Bond" vyhrálo na celé čáře. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (více)

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

21.01.2023

Zatímco pokračuje v práci na sequelu k jeho komiksovému Batmanovi, rozhlíží se mezitím režisér Matt Reeves (Válka o planetu opic) i po dalších zajímavých projektech. A jeden takový mu nyní právě… (více)

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (více)