Hotel Transylvánie 2

Hotel Transylvánia 2

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 90 min

• VasaX

Bohužel chabá snaha o podojení ohlasu prvního dílu. Hvězdný dabing (originální, samozřejmě že ne český...) nespasí to, že krátkých devadesát minut přijde jako věčnost kde se to od dobrého fórku k dalšímu táhne jak asfalt v létě. Nemůžu si pomoct a ač jsem měl první díl rád, tady mi tuctovost, co se posledních ... mnoho... let táhne za Sandlerem, přijde vyloženě hmatatelná. žádný moderní twist na staré téma nepřijde jako "překvapivý", každý popkulturní odkaz je spíš výstřel na slepo. Doufám že u druhého dílu Hotel Transylvánie zůstane, protože je to jeho poslední šance, s přivřeným okem, odejít trošku důstojně.(9.2.2016)

Mavis nám porodila a začíná mít hysterický strach o své dítě. Dokonce tak že se chce odstěhovat z Drákulova hradu a odebrat svého syna Denise od dědečka Drákuly který ho tak miluje. Drákula tak musí udělat z Denise upíra. Jo jasný ta dějová kostra nezní úplně lákavě ale když se na to koukáte jako animovaný film je to lepší. A hlavně je to asi to nejlepší co z hlavy Adama Sandlera přišlo.(7.7.2016)

Naprosto přesný příklad toho, jak pokračování úspěšných filmů ztrácí punc originality a především u animovaných filmů je to většinou velký problém, který ubližuje po stránce atraktivity. Prostě už to tady všechno bylo a opakované vtípky nejsou na podruhé už tak vtipné a všechno to o trošku méně lépe funguje. Jinak Hotel Transylvánie 2 plní všechno, co byste od animované filmu čekali a publikum, na které cílí, nebude rozhodně zklamané.(16.12.2015)

Až mě mrzí, že jsem prvnímu dílu dal jenom 60 %, protože si myslím, že si zaslouží víc. Tohle je zábavný animovaný film, který je určený opravdu pro celou rodinu, a to i přes některé ty drsnější scény, které zde jsou. Jak je to ale animované, tak to prostě vyznívá hezky. Mám rád Sandlerův humor a tady mě zase jednou skvěle bavil.(15.12.2015)

Lepší než první díl. V dnešní době kdy skoro každý měsíc výjde nějáký nový animák je paradoxně většina z nich spíše průměrných. Ale dvojka Hotelu mě příjemně překvapila. Příběhově se sice nejedná o žádné terno, předvídatelné je to až běda. Ale je to místy dost vtipné. Místy jsem se smál i dost nahlas. Tvůrci se do filmu nebáli nacpat spoustu šílených nápadů a dokonce si odpustili nějáké větší poučování. Nejvíc mě dostala navigace na upířím mobilu a hláška: Znechucení je na mé straně. Takže naprostá pohoda a v rámci animovaného žánru, mohu klidně doporučit.:-)(13.8.2016)

• - Ide už o desiaty projekt, v ktorom sa stretli Adam Sandler a Kevin James. (Astonko)

• - Na začátku filmu, když se fotí svatební fotografie, není nikdo z upírů na pořízených fotografiích vidět. Vzhledem k tomu, že fotografie funguje na stejném principu jako video, by tedy upíři neměli být vidět ani na videích. Později ve filmu jsou ovšem upíři viditelní na záběrech bezpečnostních kamer a video hovorech přes mobilní telefon. (hansel97)

• - V druhém pokračování Hotelu Transylvania je řada odkazů na historii hraběte Drákuly. Nejstarší upír, tedy Draculův otec, se ve filmu jmenuje Vlad - stejně jako valasšký kníže inspirující Brama Stokera k prvnímu románovému zpracování upírské legendy. Jeho poskok, vampírské stvoření zcela zavrhující lidskou rasu, se ve filmu jmenuje Bela ... a prvním představitelem Draculy na plátně se stal legendární Béla Lugosi. (heydee)