Hotel Transylvánie 2

Hotel Transylvánia 2

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 90 min

• Firebug

Jak moc se mi první díl líbil (viděl jsem 2x), o to víc mě pokračování zklamalo. Účinkující postavy už nejsou klasická hororová monstra s mytologii, na kterou by bylo odkazováno, ale prostě jen tlupa animovaných zrůdiček, které jsou jen tak mimochodem strašidýlka. Vtípky nemají takovou hloubku ani kadenci a dobrá polovina z nich mi přišla nevtipná. Příběh klasicky nestojí za řeč a páreček novomanželů mě svým chováním dost vytáčel (každý jednotlivě). Product placement je už vážně daleko za hranicí snesitelnosti. Vážně, Sony? 2,2*(23.2.2016)

Boží animák už dnes v kinech těžko najdete. Po naprosto dokonalém V hlavě , jsem si říkal že v tomto odvětví už letos nic pořádného nezaboduje , ale mýlil jsem se. Hotel Transylvánie 2 je co se týče humoru o úroveň výš než jednička, přišlo mi že jsem se smál každé věci , co se na plátně odehrála. Ale když se nad tím zpětne zamyslím , ono to vážně bylo tak svižné a humorné a navíc prošpikováno originálními nápady a hláškami dnešní doby. Animace strašně lahodila oku a byla radost na to koukat. Kupodivu ani tvůrcum nedošly nápady a bylo to stále to originální a neokoukané téma. Jsem nadšen a uspokojen, jelikož skvělých animáků není nikdy dost! ( Ale to nic nemění na tom, že Toy Story 4 už netrpělive vyčkávám <3 ) Ble, ble, ble (24.9.2015)

Docela povedené pokračování úspěšného animáku o strašidlech. Naše dvě hrdličky mají svatbu a narodí se jim syn Denis. Hrabě Drákula samozřejmě chce, aby z něj bylo taky strašidlo. Jeho rodičům už na tom tolik nezáleží. Opět můžeme vidět spoustu povedených scén, o které se postará strašidelné osazenstvo hotelu. Johnny s Mavis se vydají do Kalifornie a Drákula Denise přeučuje. Bohužel se mu to ale moc nedaří. Vše se změní až po příchodu Drákulova otce Vlada na Denisovu narozeninovou oslavu. Nakonec ale vše samozřejmě dobře skončí a oni mohou dál oslavovat. "Ještě by to sem chtělo bluetooth. Jasně, Modrý Zube, pojď sem." :D(27.1.2016)

• heyda

Odporný product placement, dotykové mobily a počítače, do toho otravné moderní songy, "cool selfíčka" a spousta přihřátejch postaviček. Ještě, že tam byla dominantní postava Drakuly, který se celou stopáž seč může snaží bojovat za staré dobré zvyky, na které se dnes už zanevřelo. Jde jen o paralelu. Jen tím chci říct, že animák, pro nějž je nejvíc cool mít dotykový mobil, facebook, pařit na diskotékách a být hodňoučký multikulti tolerantní slaboušek, takový animák ať si Sony pictures strčí za klobouk. Mažu to a svým děckám radši pustím Terminátora.(27.1.2016)

Plnokrvné pokračovanie na spôsob How to Train Your Dragon 2. Hluché miesta síce nevysala s precíznosťou pána Pattinsona, ale marmeláda smiechu vyberie priekupnícku daň zhruba na dve denné dávky odporúčané (česko)slovenskou hematologickou komorou. Menším krucifixom na striebornom podnose rezonuje dejový krvný kolobeh okolo dvoch postáv čím dochádza k výraznému celoplošnému degradovaniu multilevelovej zábavy na plese monštruóznej krúžkovice. Žiadne strachy, zárobok istý a trojka už čaká na západ slnka v lunovom opare splnu.(2.10.2015)

• - Když Dracula (Adam Sandler) rozbije obrazovku svého mobilu, vidí Mavis (Selena Gomez) při video hovoru jeho obraz také rozpraskaně, to je ovšem faktický nesmysl, protože obraz volajícího snímá fotoaparát mobilu nikoli obrazovka. (hansel97)

• - V druhém pokračování Hotelu Transylvania je řada odkazů na historii hraběte Drákuly. Nejstarší upír, tedy Draculův otec, se ve filmu jmenuje Vlad - stejně jako valasšký kníže inspirující Brama Stokera k prvnímu románovému zpracování upírské legendy. Jeho poskok, vampírské stvoření zcela zavrhující lidskou rasu, se ve filmu jmenuje Bela ... a prvním představitelem Draculy na plátně se stal legendární Béla Lugosi. (heydee)

• - Príbeh filmu sa odohráva sedem rokov po prvom dieli a vek hlavných postáv je nasledujúci: Dracula má 539 rokov, Mavis 125 rokov a Jonathan má 28 rokov. (MikaelSVK)