Hotel Transylvánie 2

Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvánia 2

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 90 min

Závěrečná třetina sice spadne do křečovitého a dost nepochopitelného opisování od kupy jiných rodinných animáků, ale svůj vysoký standard si film přesto bez problémů udržel. Minimálně první polovina je natolik zábavná, že hravě strčí do kapsy i takřka celý první díl, tvůrci pracují s nepřeplácaným a úderným příběhem a poslouchat Adama Sandlera coby šišlajícího oldschool upíra je pořád zážitek. Navíc i všechny vedlejší postavy jsou vyloženě skvělé, vtipy nesklouzávají k dětinskosti a o kvalitě animace je zcela zbytečné se bavit, takže další film bych uvítal s otevřenou náručí... 80%(2.12.2015)

• Kmotr76

První film byl svěží a zábavný, tohle bylo vyloženě otravné. Na rozdíl od jedničky se nedá říct, že by to mělo příběh. Spíš sled scén, někdy vtipných, často dost nevtipných. Zdá se, že tvůrci vyčerpaly všechny nápady v jedničce a tady už jen recyklují. Můžete namítnou, že to je prostě animák pro děti a nemám právo to kritizovat. Jo, děti to si pobaví. Je ale dobrý si uvědomit, že jdou dělat i animáky snesitelný pro všechny, první Hotel Transylvánie je toho dobrým příkladem.(31.10.2015)

• giovanni3

Vůči 1.dílu šla zábavnost strmě dolů což jsem čekal, ale až takový propad opravdu ne. Z kontrastu lidí vs. strašidla tu máme lidi co milují strašidla a ani se jich nebojí. Film je dále prošpikovaný dotykovými telefony, aplikacemi (tam pobavila čistě ta navigace), video hovory atd... Z Transilvánie jsem najednou v nějaké marketu v Kalifornii.. A celé tomu nasadí korunu mladá láska mezi mladým upírem a jakousi vlčicí... Zklamání a pouhá 1z5(9.9.2018)

Už jednička byla velmi svěží vítr, a dvojka v tom nadále pokračuje. Tak dobře jsem se u animáku dlouho nebavill. Dobrá pasáž střídá výbornou a člověk si pravidelně lechtá bránici smíchem. Jen konec mě rozesmutnil, jelikož dějová linka někam spěje a nakonec to vymizí do ztracena a také děda Vlad by mohl děj více rozhoupat. Konečně někdo přinesl nápad jak udělat animák nejen pro děti a hlavně zábavně, aby se smáli i dospělí. Doporučuji.(30.9.2015)

O stupeň slabší než jednička, trošku horší příběh, méně vtipu a vcelku mrtvé momenty, ale pořád ucházející odpočinková zábava, která mě neurazí, naopak potěší svou stálou snahou příběh trochu osvěžovat zase jiným způsobem. A nějakých teorií o tom, že to dětem vymazává mozek kvůli nějakým transformacím se zdržím.(1.1.2016)

• - Režisérka českého znění, Alice Hurychová, chtěla v českém znění zachovat Lucii Vondráčkovou v roli Mavis (Selena Gomez), tak jak tomu bylo v předchozím filmu Hotel Transylvánie (2012). Lucie však byla tou dobou po porodu v Kanadě a nemohla s synem cestovat. Vyřešilo se to nakonec pomocí online přenosu, kdy Lucii korigoval štáb z Prahy a ona dabovala v Montrealu. (funhouse)

• - Ide už o desiaty projekt, v ktorom sa stretli Adam Sandler a Kevin James. (Astonko)

• - Príbeh filmu sa odohráva sedem rokov po prvom dieli a vek hlavných postáv je nasledujúci: Dracula má 539 rokov, Mavis 125 rokov a Jonathan má 28 rokov. (MikaelSVK)