Bible

USA / Velká Británie, 2013, 7 h 15 min (Minutáž: 40–48 min, Alternativní 5x90 min)

Keith David (vypravěč), Diogo Morgado, Jake Canuso, Darwin Shaw, Greg Hicks, Amber Rose Revah, Roma Downey, Paul Freeman, Francis Magee, Hugo Rossi, Paul Knops (více)

Epizody(10)

Bible ožívá v tomto novém epickém seriálu na kanálu HISTORY. Od Genesis po Apokalypsu, nezapomenutelné příběhy se před vámi odvíjejí živě zahrané i animované nejmodernější počítačovou technikou, nabízejíc nový pohled na slavné scény a ikonické postavy. Toto desetihodinové dokumentární drama z dílny producenta Marka Burnetta s mezinárodním obsazením popisuje vybrané kapitoly z posvátného textu, počínajíc stvořením Světa, přes starozákonní příběhy o Noemovi a Abrahamovi, až po ukřižování Ježíše Krista. (History Channel)

quintes

Hodnotenie po zhliadnutí všetkých častí, za 4. Najsilnejšia scéna pre mňa, nielen z tohto seriálu, je časť posledná, kedy sa Pavol stretol s Lukášom, a je tam pasáž z biblie ( prvý list Korinťanom, kapitola 13...) ()

floppy4

Take lepsie filmove spracovanie Biblie, ale stale je to take lacinne po filmovej stranke, digitalne efekty a pocitacovy Jeruzalem je hodne slaby. Sem tam to bolo trochu inak ako je to v Biblii a prisposobili si to tvorcovia, ale inak fajn, velmi sa mi to pacilo a pri akomkolvek filme kde Jezisa krizuju sa neviem ubranit slzam. A to nielen tieto sceny boli natolko emotivne, ale pre mna ako krestana aj mnohe ine kde ma fascinovalo aky je Hospodin. ()

ambrobene

Zle zle a ešte raz zle... bolo to horšie ako som čakal. Samozrejme, nehovorím o kvalite spracovania, filmové efekty na úrovni (rozumej: lepšie som ešte nevidel, čo sa týka biblie), aj krvička sa podľa potreby vyskytla. Čo ma poriadne sklamalo, tak to je povrchné sfilmovanie deja, ktoré je navyše niekedy podľa akejsi inej, kus krivej biblie, nie podľa originálnej. Vynechané niektoré dôležité veci, ktoré tam podľa mňa rozhodne mali byť. Radšej mohli urobiť viac častí ako len 5, pretože už zaiste zistili, že nie je dobrý nápad narvať celý genezis a celý exodus do 1:25 hodinového filmu... :-/ ()

Nanak

Ach jo. Bible. Nemám rád církve jakéhokoliv druhu. Je to zfilmované vymývání mozku v rádoby současném pojetí. Tohle by se mělo pouštět pouze v okruhu těch lidí, kteří tomu věří a ne to prezentovat veřejně. Protože samotná bible je pouhý výtah událostí, které se mohly stát a které rozhodně nejsou kompletní. Starý zákon je z části doložitelná myto-historie a Nový zákon? Bylo nalezeno spousty textu, které samozřejmě tehdejší členové církve zavrhli (staly se apokryfní), neboť se jim nehodily do krámu. A na základě těch nalezých textů je jasné, že celá historie kolem Ježíše je z velké části zkreslená a upravená k obrazu těch, kteří tu Bibli pustili do oběhu. Jednoduše těch lidí, kteří se k Ježiši, jakož to duchovnímu osvícenému Mistru, ani zdaleka nepřiblížili. Tak totok ke knize zvaná Bible. A jediné, co se mi líbilo na tomto dílku je velmi kvalitní hudba Hanse Zimmera a vokální kouzelnice Lisy Gerard. ()

clubland odpad!

Dalsia zo srackovskych sraciek, plna lzi, zidov a samych ojebov. A toto vznika este aj v 21. storoci a este sa najde zopar teliat, ktore im to zeru.Ako potom moze byt svet lepsi??? ()

Brroma

Je mi 18 let, myslím tedy, že jsem cílovou skupinou pro kterou byla Bible natočena. A za mě to nemělo chybu, byla jsem nadšená. Většina herců byla skvěle zvolena, zvláště se mi líbil Diogo Morgado jakožto Ježíš Kristus, asi takhle nějak si ho i představuji, také se mi líbila herečka, která ztvárnila mladou Marii a Marie Magdaléna. Celkově mě asi trochu více bavily díly, které se týkaly Nového zákona, ale celková kvalita všech dílů byla vysoce nadprůměrná. Rozhodně si The Bible ještě několikrát pustím, minimálně na Velikonoce nebo Vánoce. ()

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

27.11.2013

Můžete za tím vidět snahu tvůrců vytěžit ještě pár dolarů z už tak úspěšného projektu. Ale možná jde jen o to, aby bylo slovo Boží zprostředkováno dalším divákům. Ehm. Tak nebo tak, stanice History… (více)