Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Segrestor
  ****

  Přiznám se, že jsem čekal, jak se mnozí místní erudovaní kritici opřou do významu Bible a hodnocení seriálu jako takového půjde do Kanaánu a ono kupodivu ne. A zároveň jedním dechem dodávám, že je to snad poprvé, kdy se jako televizní divák biblických příběhů nenudím, nezívám a pod stůl nenalepuji ty kouzelný skřítky z nosu. Pryč s patosem, barvičkami a přísnou katechistickou mravoukou. Nechť teče krev, znásilňují děvky, a lůza camrá ve sračkách. Chápej, tvůrci se prostě vycajchnovali. Na History Channel, což je takový levnější brácha HBO, zajímající se především o dokumentaristickou tvorbu, převedli biblické motivy do koukatelné podoby pro ortodoxní kudlanky i pro ty racionálně smýšlející a věřím, že by to rozchodil i nějaký přísný heretik. Seriál se docela přesně drží předlohy, dá se jen v uvozovkách vytknout, že ji chvílemi dost racionalizují. Postavy prostě polidšťují. Mojžíš je sice takový vyzubený bambula, tedy dost k smíchu, ale mnohé další persóny mají takříkajíc grády. Takový Samson vypadá uvěřitelněji, než Aštar Šeran za úplňku. Někdy jsem měl pocit, jako bych mezi řádky mohl číst, že Bůh a jeho tzv. andělé (zde černoch a asiat) jsou nějací záhadní návštěvníci z kosmu starající se o lidi jako o nějaké své experimenty, ale možná jsem příliš ovlivněn pořadem Vetřelci dávnověku z produkce stejné televizní stanice nebo krutou fantasií, která by jednoho přivedla na Rujánský útes.(11.5.2013)

 • Flego
  ****

  Spopularizovať Bibliu mladým divákom je obdivuhodný počin, séria využíva moderné prvky filmovej reči ( retrospektívy, násilie, emócie, spomalovačky, rýchly strih ), lebo treba priznať, že staré spracovania témy pripadá mladým príliš archaicky. Ja sa prikláňam aj k využívaniu násilných scén, ktoré nie sú na škodu a napokon aj samotný biblický text je plný násilia. Séria mapuje Starý a Nový zákon od Noemovej plavby po ukrižovanie Krista a je vcelku sympatickým návratom k najslávnejšej knihe sveta.(31.12.2013)

 • venalce
  **

  Už jsem viděla daleko lepší zpracování. Tohle je příliš uchvátané, někde příliš zkratkovité, někde příliš doslovné a každý "svatý muž" tam působí jako pomatenec. Tak takhle teda ne. Ovšem pár dobrých nápadů se tomu upřít nedá. Uvidíme, jaké budou další díly.(8.3.2013)

 • LEGACY
  ****

  Tolikrát ohraný scénář často dopadá katastrofálně, naštěstí ne v tomto případě. Já tento seriál vnímám jako moderní převyprávění nejdůležitějších pasáží bible, kde za použití skvělého prostředí, historické atmosféry a výborných efektů dostane každý to co chce.Jen se sám sebe ptám, proč to zatím nikoho tady nezajímá. S01-S04 =70% (131) Hodnotím 70% (23.5.2013)

 • AffectedFace
  *****

  ČSFD Hodnocení 13.7 2016 | 75% |(13.7.2016)

 • - Aby se herci přiblížili více době, ve které se příběh odehrával, při natáčení jim bylo zakázáno nosit spodní prádlo. (Beckett51)

 • - Vokály do soundtracku poskytla Lisa Gerrard, ktorá patrí medzi časté spolupracovníčky hudobnej spoločnosti Hansa Zimmera Remote Control Productions. (Macejko)

 • - Predstaviteľ Ježiša Diogo Morgado oslávil pred natáčaním seriálu 33 rokov, teda Kristove roky. (kacer4)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace