Re-Animator

• slovenský

Re-Animátor

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 1985, 86 min (SE: 105 min)

Paráda, jednoducho milujem keď sa spojí komédia s hororom. Miestami pekne úchylný humor okorenení riadne brutálnymi scénami. Na to, že sa jedná o B-čkový horor, prekvapia slušné herecké výkony ako Jeffrey Combs v roli šialeného vedca, ktorý neváha pre výskum aj zabiť, tak aj David Gale. Záverečná scénka v márnici je skutočné mäso, veď ako inak nazvať scénu pri ktorej odseknutá hlava vykonáva orálny sex s babou? Jednoducho pokiaľ máte radi horory typu Braindead tak si tento film nenechajte ujsť. Ja som sa kráľovsky bavil.(9.3.2006)

Naprosto skvělej brutální horor, kterej si mě dostal hned od začátku výbornou atmosférou a fakt na tu dobu skvělejma trikama, krom toho takový krvavý jatkatriky z týhle doby prostě miluju, tohle byl pro mě fakt přímo ráj. Takovej bezhlavej doktor Hill byl prostě božskej, krom toho, to bylo výborně nasnímaný, takže tam kde by triky vypadaly trošku směšně a nereálně, tam byl záběr pěkně skrytej a tam kde se to dalo vizuálně zvládnout to režisér vybalil na diváka slušně zblízka a fakt působivě. Pro mě jeden z nejlepších hororů, co sem kdy viděl(12.8.2007)

Ááááj fíííl bédrrrrrrr....! alebo cítim sa omnoho lepšie. Ak sa totiž v záplave hororového braku, čo sa často sa tvári vznešene, či už Áčkovou produkciou a/alebo rozpočtom alebo účasťou známeho herca, objaví perla, je to dôvod na radosť. Nuž a radosť nepochybne k zlepšeniu nálady prispieva. Je vidieť, že Stuart Gordon sa pohyboval v divadelnom prostredí ovplyvneného radikálnymi prístupmi hipíckej a posthipíckej éry. Bez potreby explicitného vyjadrenia názoru na spoločnosť je v tomto filme prirodzene obsiahnutý. Práve na základe druhu humoru, ktorý je jednoducho skvelý. Moja krvná skupina. čo dodať. Kdeže béčko. Toto je A. A Ako sa patrí!(24.1.2016)

všeobecne sa reanimátor považuje za väčší úspech a legendu, no mne sa oveľa viac páči o rok mladšie spojenie veličín gordon-yuzna-lovecraft-ahlberg-band-combs-crampton: from beyond. pozoruhodné je, že tu vytvoril combs diametrálne odlišnú postavu, než o rok neskôr. za pozornosť ďalej stojí u mňa trochu problematické spracovanie a pracovanie s hudobným motívom zo psycha, aj keď úvodné titulky sú po grafickej stránke fasa. napokon som si odložil to najlepšie: mladá cramptonka tu vyzerá báječne a okrem ceciek (2x) sa v jednom zábere môžeme pokochať aj jej ryšavo-blonďavým bobríkom odvahy.(27.9.2013)

Na prvních dvou Gordonových adaptacích Lovecrafta se mi líbí, jak vezmou krátkou povídku, rozvedou koncept a příběh do celovečeráku a ještě to zmodernizují v rámci osmdesátých let, aniž by Lovecraftovo dílo urazili a znesvětili. Nadupaný děj, atmosféru, děs z neznáma a ono neustálé pokušení člověka strkat prsty do fenoménu, o kterém tuší, že ho zničí. Výborný herecký souboj Jeffreyho Combse a Davida Gale (jejichž postavy jdou přes mrtvoly za svým cílem, zatímco všechno kolem se řítí do háje) za smyčců vypůjčených z Psycha dodává filmu neobvyklou šťávu. A ten závěrečný legendární masakr - co dodat. Nekompromisní!! :)(14.5.2011)

• - První reanimovaný člověk v márnici je spíše známý jako dablér těla Arnolda Schwarzeneggera. (Chatterer)

• - Pôvodne chcel režisér Stuart Gordon natočiť film vo formáte 16 mm a navyše ako čiernobiely. (beso74)

• - Ve scéně, kdy se Cain (Bruce Abbott) a Meg (Barbara Crampton) vloupají do kanceláře Dr. Hilla (David Gale), rozbijí výplň dveří. Poté se však Dr. Hill (David Gale) a jeho hlava vrací do kanceláře a výplň dveří je neporušená. (AmonK)