Re-Animator

• slovenský

Re-Animátor

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 1985, 86 min (SE: 105 min)

Tak tomuto musím s radostí dát plný počet! Už od úvodních titulků jsem věděl, že mě čeká skvělá, šílená, krvavá a hlavně humorná jízda, která se mi splnila. I když je rozjezd trochu "pomalejší", tak už je ze začátku jasné, že Jeffrey Combs alias Herbert West je tím, co snímek bude táhnout a nespletl jsem se. Charismatický, leč pro kolegy nepříjemný, šílený věděc zahraný na jedničku s hvězdičkou. Lepší už snad ani být nemohl a hned jsem si ho oblíbil. Atmosféra se mi od začátku líbila a scéna s kočkou byla brutální. :D "Neočekávej od něho tango. Má zlámanou páteř." Další dějství jsem si jen užíval. Prošpikované černým humorem, odkazy na několik až kultovních snímků a od suprové scény s hlavou to začalo jet na plné obrátky. Scéna v márnici na mě působila, i když je snímek přes 35 let starý, naprosto senzačně a svým provedením, humorem a parádními maskami, jen dotvrdila pro mě plné hodnocení. Pár mušek by se sice našlo, například samotný konec mi moc nesedl, ale jinak se pro mě jedná o skvělé dílo.(22.4.2013)

Na tohle mě upozornil můj bráška. Vlastně mě upozornil na návrat re-animatora,ale vyšla z toho trilogie, jenž se brzy změní v kvarteto.Budiž mému bráškovi dík, že jsem si mohl dopřát jeden z nejlepších svétových počinů let 80. i 90. v neposlední řadě s 3. dílem, jehož poslední půlhodina je jedna z největších šíleností filmového světa.(20.10.2008)

Herbert West je mladým ambicióznym lekárom, ktorý nepozná hranice. Dokonca ani hranice smrti. Pre záchranu človeka je ochotný urobiť čokoľvek. Objavením neznámej látky za pomoci ktorej dokáže oživiť mŕtveho človeka sa jeho šialenosť len stupňuje. Spojenca nachádza na prvý pohľad v neškodnom mladíkovi, taktiež študentovi medicíny, ktorý hľadá spolubývajúceho na privát. Spoločne sa rozhodnúť poraziť matku prírodu. Sú však ich kroky reálne a hlavne bez následkov? Som veľmi milo prekvapený. Síce miestami, najmä v závere vtipné dielo ( čo ja veľmi nemusím pri tomto žánri ), no disponujúce obrovskou silou a potenciálom do budúcna. Od tohto filmu by sa mohli učiť milióny režisérov. Po psychologickej stránke či goore snáď úplne bez chýb - 85%.(16.6.2013)

Milý překvapení. K opakovanýmu zhlídnutí (po x letech) starejch horrorovejch filmů přistupuju pesimisticky, v drtivý většině totiž potom upravuju hodnocení směrem dolů, Re-Animator ale skvěle funguje i po zhruba čtvrtstoletí od prvního zkouknutí. Film se slušnou atmoškou, bez zbytečnejch prostojů, triky jsou naprosto v pohodě, vtípky zvládnutý na jedničku a závěrečná taškařice, to je třešínka na nekazícím se dortíku.(15.10.2013)

Žiadny zázrak, určite to nie je nejakých „extra“ 80%. Ale už za atmosféru, dobre obsadených hercov a výborné masky a miestami až vtipne odporne krvavou gore/splatter stránkou ich dám TAKMER s čistým svedomím – a to nemám rád kombináciu hororu s komédiou. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/152010/Re-Animator-80.html(9.12.2006)

• - Film bol zakázaný v Singapure, Švédsku a na Islande. (Paldiny)

• - Film je volně inspirován příběhem HP Lovecrafta "Herbert West - Re-Animator". (Chatterer)

• - Úvodný hudobný motív je inšpirovaný úvodnou témou z filmu Psycho (1960) od Bernarda Herrmanna. (beso74)