Re-Animátor

Trailer

Nadaný student Herbert West roste ve výjimečného vědce. Při studijním pobytu ve Švýcarsku ale došlo k menšímu incidentu, a Herbert proto musí své výzkumy dokončit na Miskatonické univerzitě v USA. Zde se přistěhuje k místnímu nadějnému studentovi Danu Cainovi a postupně ho zasvětí do svého univerzitou nepříliš podporovaného výzkumu – oživování mrtvé tkáně… Re-Animator byl inspirován několika povídkami H. P. Lovecrafta a při jeho natáčení bylo použito 25 galonů (tj. 94,6 litrů) umělé krve. Film získal na festivalech celkem tři ocenění – dvě za nejlepší film a jeden za speciální efekty. (Holly_Wood)

Trailer

obitus

Nekompromisni, brutalni horrorova zabava podle pribehu H.P.Lovecrafta. Neda mi to abych opet nevyzvihl Jeffryeho Combse v roli pres mrtvoly jdouciho vedce Herberta Westa. Jim zahrana fascinace smrti a absence citu je naprosto uzasna. Zdatne mu sekunduje pouze David Gale jako Dr.Carl Hill (pozdeji jiz jen hlava Dr. Carla Hilla ). Velice povedena je trikova stranka, predevsim zaverecny souboj v pitevne je nezapomenutelny. Jeden z piliru moderniho horroru. ()

Djkoma

Hups tak tady jsem se bud díval na jinej film a nebo je tu pár autorů komentářů reanimovanou mrtvolou. Bez urážky, ale čemu daváte 5*? Téhle nudě? která je podkreslena jednim Themem, který se za celý film prakticky nezmění? Herci jsou nudní, horrorové scény jsou bez efektu, nudné a atmosféra filmu nijak nepomáhá. Nebudu se navážet do špatným triků, které ještě k věku chápu, ale k jednoduchosti tohoto filmu. Doktor co přijde na způsob jak oživit mrtvé zemře, jeho student převezme jeho otěže a k němu se přidá další mladý doktor? HAHA :D slabé 3* hodně slabé ()

Flipnic

Horror, na kterém se zub času podepsal natolik, že dnes jde o nudnou a trapnou slátaninu... To je ale vlastnost většiny horrorů 80. let. Chvílemi pobaví, ale v podstatě se ve filmu nic neděje, občas nějaké ty více či méně zdařilé gore efekty, neustálé oživování mrtvol ... ale naprosto výborný doktor Watts!! To je prostě postavička k pohledání ve všech třech dílech. Film v dnešní době již nešokuje, nepřekvapí, ani příliš nepobaví. Ovšem určitou kvalitu ujeté splatterové komedie si přesto stále drží... ()

Necrotongue

Po zklamání, které jsem si přivodil dvěma díly Phantasmu, jsem od dalšího osmdesátkového hororu mnoho nečekal a navzdory tomu (nebo právě proto) jsem si snímek opravdu užil. Původně jsem chtěl napsat, že šlo o příjemný zážitek, ale sám před sebou bych si připadal jako mnohem větší zvrhlík, než jakým skutečně jsem. Howard Phillips Lovecraft mi svými pěti svazky nezabírá v knihovně mnoho místa, zato mi dělá opakovaně radost, takže vím, z které jeho práce tvůrci vycházeli, než se pustili vlastní cestou, v níž by autor svou předlohu už asi nepoznal, ale mně ta jejich kreativita tentokrát vlastně ani nevadila. Trojice scénáristů dala totiž dohromady solidní bizárek, v němž nechyběl ctižádostivý vědec bez zábran, pohledná slečna v nesnázích, monstra (tak nějak), kbelíky umělé krve a vnitřních (i vnějších) orgánů, láska, úchylná touha a fakt divné sexuální praktiky (jak se vlastně nazývá obrácená nekrofilie?). Jasně, film nezapře svůj pokročilý věk (ale proti mně je stále štramák), takže hlavně ta umělá krev a triky už působily značně omšele, ale proti všudypřítomné CGI to bylo vlastně celkem osvěžující. Téměř finálními scénami na pitevně si režisér zřejmě splnil nějaké ty sexuální (zřejmě) fantazie, ale to je mi jedno, protože jsem se zvráceně bavil bez ohledu na brutální díry v logice. Ty největší jsem musel stejně ignorovat, abych totálně neodstřelil můj oblíbený vtip o samostatně žijící hlavě, která se za pomoci jazyka natěšeně plazí k vánočnímu stromečku, rozkouše obal na dárku a frustrovaně vydechne: "Kurva... Zase čepice..." / Poučení: Kočka se může vrátit až osmkrát. 4*+ ()

choze

Bohužel mě to minulo v klíčovém věku, kdy jsem miloval jinou lovecrafťárnu party Yuzna, Gordon, Combs a Crampton a sice Ze záhrobí. A když jsem to po čtvrtstoletí konečně dohnal, už mi Re-animator přišel jen jako fajn béčko se sympatickým Combsem, zábavným bezhlavým záporákem a dobrými maskami a gore. ()

• Film bol zakázaný v Singapure, Švédsku a na Islande. (Paldiny)
  • Film je volně inspirován příběhem HP Lovecrafta "Herbert West - Re-Animator". (Chatterer)
  • Stuart Gordon a Dennis Paoli mali v úmysle natočiť vernú adaptáciu románu H.P. Lovecrafta, ale nakoniec sa inšpirovali jeho poviedkou len veľmi voľne a príbeh rozvinuli skôr ako paródiu na Frankensteina. (beso74)

Související novinky

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon

25.03.2020

Ve věku 72 let zemřel filmový a divadelní režisér, scenárista a producent Stuart Gordon. Zprávu včera ve večerních hodinách potvrdila jeho rodina. Rodák z Chicaga začínal na divadle, proslavil se… (více)