poster

Re-Animator

 • Slovensko

  Re-Animátor

 • Austrálie

  Re-Animator

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 1985, 86 min (SE: 105 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnMiller
  ***

  Tak konečne som sa dopracoval aj k tejto starej béčkovej klasike. H.P. Lovecraft je môj najobľúbenejší autor, Vlastným jeho kompletné dielo a ako je vo svete známe, mnoho jeho noviel nemalo práve najpodarenejšie filmové adaptácie no práve tento kúsok nie je medzi fanúšikmi vôbec zatracovaný. Re-animátor nie je síce príkladnou výnimkou. Ide v podstate o lacný béčkový splatter, ktorý je však na jednej strane aspoň vtipný a sebareflexný. Nechýba mu humor, takže fanúšik filmov Evil Dead či Braindead (ako som aj ja) sa rozhodne nebude nudiť. No kvalitám spomenutých sa však ani zďaleka nevyrovná, takže pozeratelné no u mňa bez statusu kultu.(20.4.2017)

 • Willy Kufalt
  ***

  Kterak speciální vynález na oživení mrtvol způsobil daleko více škody a brutality, než úžitku. Nejsem vyloženě skalním vyznavačem sci-fi a s horory mám to obvykle ještě horší, film s kombinací obou žánrů u mne výrazně uspěje spíše svátečně. Příběh dvou mladých vědců provádějících proti přání nadřízených z univerzity riskantní experimenty mne spočátku velice bavil, bohužel čím více brutální úchylností zde přibývalo, tím více i mé nadšení směrem ke konci filmu klesalo. Nicméně musím tvůrce pochválit (kromě velice profesionálně odvedené technické stránky) za to, že téhle šílené zábavě o oživlých mrtvolách v pitevně nechyběl nadhled, ba až sklon k osobité parodii. Ve zcela smrtelně vážné rovině by to se všemi vychytávky typu zombie doktor s umělou hlavou a samostatnou mluvící hlavou v laboratórní misce.. opravdu nemohlo fungovat. 55% (Horror Challenge Tour)(31.5.2020)

 • LION-MR.T
  *

  Velké očekávání přineslo veliké zklamání. Pro mě to zůstává velká blbost,což je divné,protože takové krváky mám opravdu rád. Nepovažuju to za,kdo ví jaké dílo. Jediné proč tomuhle dávám aspoň jednu hvězdu jsou efekty,které se povedly. Těžko mi někdo vysvětlí co na tom "úžasném" Jeffrey tolik lidí vidí. Pro mě je to jen podřadný herec a ne jeden fanoušek Combse dává jeho ostatním filmů podřadné hodnocení,a miluje tuhle stupidní sérii,která těží jen z vyblité krve předchozích dílů. Komedie? V průběhu filmu jsem se ani nepousmál. Horor? Tento žánr by se neměl zneužívat kde jaké zhovadilosti. Sci-fi? No blbost to je,tak to může být i sci-fi. Kupa vylitých kýblů krve,mluvící hlava a je z toho bomba. Bomba,která však vůbec nevybouchla. Ve filmu bylo spotřebováno 94 litrů falešné krve,mohli jí však vylejt do hajzlu a byl by to stejný efekt. Někde jsem četl,že je to jedna z nejkrvavějších hororových komedií 80.let. Pro mě je to nejhorší hororová komedie 80.let,která září jen díky té zbytečné rozlité krve.(13.1.2007)

 • Jericho666
  *****

  Tak tomuto musím s radostí dát plný počet! Už od úvodních titulků jsem věděl, že mě čeká skvělá, šílená, krvavá a hlavně humorná jízda, která se mi splnila. I když je rozjezd trochu "pomalejší", tak už je ze začátku jasné, že Jeffrey Combs alias Herbert West je tím, co snímek bude táhnout a nespletl jsem se. Charismatický, leč pro kolegy nepříjemný, šílený věděc zahraný na jedničku s hvězdičkou. Lepší už snad ani být nemohl a hned jsem si ho oblíbil. Atmosféra se mi od začátku líbila a scéna s kočkou byla brutální. :D "Neočekávej od něho tango. Má zlámanou páteř." Další dějství jsem si jen užíval. Prošpikované černým humorem, odkazy na několik až kultovních snímků a od suprové scény s hlavou to začalo jet na plné obrátky. Scéna v márnici na mě působila, i když je snímek přes 35 let starý, naprosto senzačně a svým provedením, humorem a parádními maskami, jen dotvrdila pro mě plné hodnocení. Pár mušek by se sice našlo, například samotný konec mi moc nesedl, ale jinak se pro mě jedná o skvělé dílo.(22.4.2013)

 • HateBreeder
  *****

  Konečně, pane Weste, jsme se setkali tváří v tvář. Myslím, že naše setkání lze považovat za osudové. Tolik jsem toho o Vás slyšel. V mých očích jste fenomenálním individualistou co se týče vaší profese i vašeho života. Slepě Vám důvěřuji a jsem si vědom, že priorita vašeho poslání je vyšší než počet obětí kvůli němu podstoupených. Někdy se nesmíme ohlížet zpět a musíme se zaměřit pouze na náš cíl i když je téměř neviditelný a tak vzdálený. Váš objev - re-animace, tudíž znovuoživení zemřelých jistě vejde do dějin medicíny a vy dojdete zaslouženého uznání. Nikdo už nikdy Váš objev nezpochybní. Vím, čeká Vás ještě dlouhá cesta ke stabilizování Vašeho objevu ale hlavně k přesvědčení veřejnosti, že se nejedná o nic nehumáního či nepřirozeného, ale že jste to právě vy, kdo stanovil další důležitý milník v dějinách lidstva. Dovolte mi popřát Vám hodně štěstí a také hodně sil a odhodlání ve vašem poslání, které navždy změní svět živých ale také svět mrtvých.(1.2.2008)

 • - V jedné chvíli říká doktor Carl Hill (David Gale), že je zrcadlo jednosměrné a že přes něj není slyšet. V druhé polovině filmu je ale možné všimnout si, že uvězněný doktor Dean Halsey (Robert Sampson) vidí i slyší. (Terva)

 • - Film je volně inspirován příběhem HP Lovecrafta "Herbert West - Re-Animator". (Chatterer)

 • - Hlavní hudební doprovod je variací na melodii úvodní titulkové sekvence filmu Psycho.