poster

Re-Animator

 • slovenský

  Re-Animátor

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 1985, 86 min (SE: 105 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jordan
  ***

  všeobecne sa reanimátor považuje za väčší úspech a legendu, no mne sa oveľa viac páči o rok mladšie spojenie veličín gordon-yuzna-lovecraft-ahlberg-band-combs-crampton: from beyond. pozoruhodné je, že tu vytvoril combs diametrálne odlišnú postavu, než o rok neskôr. za pozornosť ďalej stojí u mňa trochu problematické spracovanie a pracovanie s hudobným motívom zo psycha, aj keď úvodné titulky sú po grafickej stránke fasa. napokon som si odložil to najlepšie: mladá cramptonka tu vyzerá báječne a okrem ceciek (2x) sa v jednom zábere môžeme pokochať aj jej ryšavo-blonďavým bobríkom odvahy.(27.9.2013)

 • Dexter1
  ****

  Zub času sa na tejto kultovej klasike istotne podpísal, no nič to nemení na tom, že si to zanecháva isté čaro. Adaptácia Lovecraftovej poviedky sa spolieha hlavne na linku o šialenom vedcovi, ktorý fičal dakedy 30.-tych/40.-tych rokoch minulého storočia a neskutočne krvavom gore, ktoré sa začalo pestovať v 80.-tych rokoch. Minutáž celého filmu nie je prestrelená a záverečných 20 zombie minúť je úplne skvelých.(19.2.2012)

 • Rakosnicek77
  ****

  Předrevoluční rychlodabing téhle lahůdce dodal tu správnou šťávu :-) Když hned v úvodu explodovali Dr. Grüberovi oči, bylo jasné, že mne paměť nezklamala a tohle úsměvné krvavé osmdesátkové béčko je přesně to, které jsem si jen mlhavě pamatoval, přesto tušil zaslouženou kvalitu :-) Repríza stála za to :-)(17.11.2015)

 • Terva
  ****

  Natočeno podle předlohy H. P. Lovecrafta a věnováno památce Davida Galea. Smrt doktora Grubera na začátku filmu je hnusná. CITÁT - Je mrtvý ?.......... Krvavý snímek o životě, lásce ( k práci i ženě ) a smrti. Nejnormálnější postava je Herbert West ( Jeffrey Combs ) ostatní kolem něho jsou cvoci. DIALOG - WEST - Musel jsem ho zabít. DAN CAIN ( Bruce Abbott ) - Co ? Je mrtvý ? WEST - Už ne.... .... Je logické, že kdyby jsme našli substanci, která dokáže zpomalit fyzikálně - chemické procesy, uměli bysme život znovu vrátit. CHYBA VE FILMU - V jedné chvíli říká doktor Carl Hill ( David Gale ) , že je zrcadlo jednosměrné a že přes něj není slyšet - přesto v 65 minutě ho uvězněný doktor Dean Halsey ( Robert Sampson ) vidí i slyší. Ke konci filmu už je to docela slušný krvavý masakr. Své slovo dostane i tlusté střevo. Hudba - Richard Band a kamera - Mac Ahlberg.(4.6.2011)

 • Mefistofelle
  ****

  Kombinace zombie klasiky s frankensteinovským leitmotivem se vyplatila a Re-Animator se tak stává tím lepším, co v rámci osmdesátkových hororů můžeme najít. Má to dějový spád, akci, dobré dialogy, vtip (ta zombie kočka mě fakt bavila:)) a hlavně - pořádnou porci gore a masakru. Zvlášť musím ocenit speciální efekty, které vypadají na svou dobu velmi obstojně. A nesmím zapomenout na Jeffreyho Combse, který se své role zhostil se víc než dobře a toho šíleného doktůrka jsem mu ani na okamžik neměla problém věřit. Za zmínku také stojí závěrečná scéna se re-animovanými mrtvolami v márnici. Zkkrátka, Re-Animator opravdu stojí za to.(29.5.2011)

 • - Natáčení probíhalo v Los Angeles v Kalifornii. (Epistemolog)

 • - Film inšpiroval americkú kapelu Death, ktorá na jeho motívy zložila pieseň "Scream Bloody Gore". (firewind)

 • - Film bol zakázaný v Singapure, Švédsku a na Islande. (Paldiny)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace