Plivu na váš hrob 2

Vengeance

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2013, 106 min

• topr harley

Krásný film plný lidských citů. Tohle je přesně ten druh filmu, který mě zahřeje u srdce a nejen tam. Vysoký nadprůměr v subžánru rape and revenge. Sice bych uvítal ještě o trochu víc té brutality a přidal bych nějaké to mučení ale nemůžu říct, že bych si na něco stěžoval. Nejvíc mě ale potěšila scéna s elektrickým obuškem. Doufám, že se tento rok dočkáme ještě nějakého podobného překvapení.(7.9.2013)

Zcela klasický rape&revenge. Remake původního ISoYG mě příliš nenadchnul, tohle je z nějakého důvodu trochu lepší - asi to bude tou změnou tématu a divák už nemá takovou potřebu srovnávat s originálem, či dalšími klasikami žánru. Celkově: "Rape" spíše slabý průměr, "Revenge" trochu lepší a zase mě překvapilo, kam až se dá zajít (svěrák). Celé to jinak pěkně vypsal Flipnic. A Bulhaři jsou zlí. PS:stejně tenhle žánr musely vymyslet feministky - chlapi jsou čuňata a ať si daj na ženský pozor, protože jinak dostanou pěkně za vyučenou.(18.9.2013)

Já bych chtěl míííít tvé foto aneb "Má je pomsta". A namísto slibovaného fotosetu, se partička, vydávající za modelovou agenturu, jala důvěřivou holčinu Katie oblažit sexuálními orgiemi a trýzněním. Mělo to však jednu chybu. Vše se dělo proti její vůli. Varovat ji mohl už podezřeý východoevropský přízvuk, ale jelikož si ho nevšímala, tak dopadla jak dopadla. Ale zato, že ji připravili o ženskou důstojnost, je ona připraví o tu mužskou. Auuu, ale co si k ní co měli dovolovat, že ano! Steven R.Monroe ve své prvotině dokázal, že se umí velmi reflexně vyrovnat s nástrahami remaku a v nastaveném trendu pokračuje i ve velmi volném pokračování jedničky mající s ní společný název, koncept a také to, že se jedná opět o předělávku, a sice nepříliš známého snímku "Day of the Woman", kterou svojí produkcí zaštítil režisér původní předlohy. Monroe si do hlavní role oběti vybral Jemmu Dallender, která je snad ještě subtilnější než Sarah Butler z jedničky, vzhledem k tomu, jak pak bude urostlé chlápky likvidovat raz dva. Jemma však byla vybrána do role naprosto typově přesně, a snad jen její nevyholený "koláč" byl záporem na jejím výkonu, který dosáhl v mnoha scénách potřebné intenzivity, a to i té hlasové. Když to shrnu, celý druhý díl byl mnohem intenzivněší a to přesně tak, jak si hororový subžánr exploitation, konkrétně "rape & revenge", žádá. Napětí a gradace minimální, zato scény znásilnění, tortury a ponižování na hranici únosnosti, hlavně pro diváky tímto žánrem neposkvrněné. Takže film je jen pro členy klubu otrlého diváka. I tak se tady vyskytl menší zádrhel v podobě logiky příběhu. Není možné v bedně urazit vzdálenost mezi USA a Bulharskem za tak krátkou dobu. Zvrhlá bulharská rodinka měla asi také kouzelnou cestovní agenturu, v níž se dlouhé vzdálenosti urazí na počkání a pořádně nebylo ani jasné, čím se cestovalo. Jsem však toho názoru, že exploitation není od toho, aby se držel přísné logiky. Pokud v příběhu nebyla k mání, nahradila se scénami zhnusení, které jsou s tímto subžánrem neodmyslitelně spjaty. Jen mně vrtá hlavou, co ošklivého ženy režisérovi udělaly, že jim ve svých filmech provádí samé nepěkné věci. Mé hodnocení: 90%(25.11.2013)

Dle mého názoru, se tento snímek vyrovná, ne-li dokonce předčí remake z roku 2010. Dějová kostra je stejná, jen jiné prostředí, herečka atd. Pro mě to byl prostě totální Masakr, celé peklo, které zažívala postava bylo delší, podle mě i horší, jak psychicky tak fyzicky. Všechna ta beznaděj a pomalé smíření s krutou smrtí, to mě upřímně dostalo (zase).Co se týče druhé poloviny pomsta slečny byla krutá a fandil jsem jí co to šlo. Násilníci umřeli krutě a odporně. Za mě určitě plný počet.(7.9.2013)

• Chrustyn

Režisér, který natočil remake prakticky zapomenutého hororu o drsném znásilnění a ještě drsnější pomstě, dokázal, že i remake může být lepší než originál. Tentokrát přináší pokračování, které má s původním filmem pouze stejnou myšlenku a to znásilnění a následná pomsta, jinak používá jiné exteriéry i charaktery. První díl se mi až překvapivě líbil, ale pokračování pouze vaří z vody a vše viděné akorát znásobuje a násilí zobrazuje až zbytečně explicitně. Ani první díl nebyl žádná pohádka, ale v tomto případě zachází tvůrci až na kraj únosnosti a veškerou atmosféru nebo napětí přebíjí nechutné násilí.(16.9.2013)

• - Okrem Spojených štátov prebiehala väčšia časť natáčania aj v bulharskej metropole Sofia. (MikaelSVK)

• - Ve scéně, kde je Katie (Jemma Dallender) znásilňována ve svém bytě, se díky chybnému střihu pozice nože vedle ní několikrát mění. Někdy je pod rukou násilníka, někdy vedle ruky a někdy chybí nůž úplně. (masekjc)