Plivu na váš hrob 2

I Spit on Your Grave 2

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2013, 106 min

Katie má vysnívaný sen. Byť úspešnou modelkou, ktorá uspeje na svetových mólach. Odrazovým mostíkom sa pre ňu stáva portfólio na ktoré nemá financie. Rozhodne sa preto zareagovať na inzerát z nástenky s ponukou fotografa zdarma. To nemala robiť ... Vysoký štandard zvrátenosti nastolený prvou častou ostal zachovaný. Aj keď originalita mordovačiek je nenávratne preč, veľa fanúšikov hororu si pri sledovaní tohto filmu príde na svoje. A čo potom?? Potom z diváka urobia totálneho idiota a vysoko nastolená latka zo sľubného úvodu sa vďaka primitívnemu deju prepadne o tri poschodia nižšie. Na jednotku sa toto druhé pokračovanie nechytá ani omylom! - 55%.(8.9.2013)

Stejně jako u jedničky i předchůdce z roku 1978 zde máme shodné schema - masakrování nebohé dívčiny a následné biblické ,,Pomsta je má!" Plivání na hroby v názvu bych ale klidně vypustil. Hvězdy dávám opět spíše proto, že tenhle typ filmů by měl varovat před neuváženým chováním a jednáním. Mladá hezká slečna, aniž by cokoliv komu řekla, se vydá na inzerát k neznámému fotografovi, kde se pak diví, že by ji rád fotil nahou. A já se divil, že ji neznásilnili už tam. Přibližně poslední třetina snímku by se mohla jmenovat například Hostel 4, jelikož naše Američanka si své klienty vskutku vychutnává. Přenesení děje do Bulharska nebylo na škodu, podtrhlo bezvýchodnost oběti. Jak ji tam však dostali, je mi záhadou...na voru?(18.9.2013)

Je to také aké by to malo byť. Aspoň podľa učebnicovej ("znasilniť a zmordovať") je to vec, ktorá neurazí celú sériu. Pri porovnaní s prvým dielom je to o nejaké tie scény tvrdší a v závere sa krásne tláči na pílu. Hlavne mi vadí, že sa to tu neprežíva s hlavnou postavou. V jednotke si divák s obeťou prežíval každý pád na prdel /a každé ten rape/ diváka zabolel. Takže zaverečný masaker jej bez problému odpustil. Tu má človek ťažko zaujať stanovisko, zda či si to vobec zaslužili a zda či jedna oprávnenie (čo sa stať nemalo). Takisto scenaristické dieri, o ktorých pri takom subžánri nehovorí tu silno bijú do oči a nelogické medzeri a zvraty sa tu proste nedajú ospravedlniť. Takisto zamrzí aj nevyužitosť postáv (kňaz, detektív) a viacej nerozvvinuté scény .ALE okrem týchto veci sa jedná o skvelu poctu žánru, ktorý už pomali zanika, takže každá dobrá natočená snímka poteší. Prvá polovica znasilňovania sa viaže skor k lepšiemu duchu a tak pokračovať neváham s vysším hodnotením. Takže v skrátke ISoYG 2 potešíl, ale kult alebo skvelý film to rozhodne nikdy nebude.(9.9.2013)

• Frajer42

Nechtěl bych být v kůži slečny, která by si čirou náhodou něčím podobným prošla. Naštěstí, nejsem žena a nic takového mi nehrozí. Kluci si to velmi užívali a šikanovali šlečnu skutečně delikátním způsobem. Několikrát prozkoumali její pohlavní ústrojí, přičemž křičela snad více, něž když do ni byla vpouštěna elektřina. Poté se převelice vtipným způsobem karta obrátila a každý musí uznat, že Katie byla mnohem kreativnější než chlapci. Naprosto nejkouzelnější byl drtikul, i když vykoupání frajerovy hlavy v míse plné hoven bylo esteticky rovněž velmi příjemné. Takže jo. Není to úplně top film. Herci zde nehrají ani vzdáleně a příběh je směšný. Nicméně, páchání zla bylo docela kreativní a to se cení. 2*(13.9.2013)

Vážím si série I Spit on Your Grave v rámci sub-žánru Rape & Revenge v hororové historii a užívám si ji jako divák i přesto, že jsem vyčerpaný po psychické stránce, protože celou sérii jsem dal za jednu noc a fúúú... těžko rozdýchávám. Včera začínala tichá noc jako obvykle, bezvětří, chladné dešt'ové kapky se odráží z mého okna a přichází tma. Já se chystám zhlédnout celou sérii I SPIT ON YOUR GRAVE. Tušil jsem do čeho jdu, ale psychické následky jsou těžké. Intenzivní brutalita v podání nevinné krásky se kterou se bohužel neseznámíme jako v předchozích dílech, proto její pomstu neprožíváme tak naplno. ******* Originál byl první nečekaný zvrat pro který těžko hledáme slova - v remaku (2010) nestíháme dýchat - je bolestivý, atmosferově vybudovaný a intenzivnější než originál a v závěrečném díle (2013) si divák pohrává z uříznutou genitálií a přesně ví, co bude následovat v dalším kroku. Zarchiho projekt zobrazuje temné zlo světa, který ale vždy najde na konci světlo.(10.9.2013)

• - Ve scéně, kde je Katie (Jemma Dallender) znásilňována ve svém bytě, se díky chybnému střihu pozice nože vedle ní několikrát mění. Někdy je pod rukou násilníka, někdy vedle ruky a někdy chybí nůž úplně. (masekjc)

• - Okrem Spojených štátov prebiehala väčšia časť natáčania aj v bulharskej metropole Sofia. (MikaelSVK)