Plivu na váš hrob 2

• Filipíny

Vengeance

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2013, 106 min

Bulharská "dvojka" dlouhou dobu ani nevadí, protože zde máme poměrně prekérní situaci do které se naše hlavní hrdinka dostává a stojí proti ní poměrně solidní přesila úchyláků, kteří si s ní velice rádi užívají. Bohužel udělají jednu velikou chybu. Nepřesvědčí se, že je opravdu mrtvá.... A jak už to tak v podobných filmech bývá, pomsta na sebe nenechá dlouho čekat. Oproti prvnímu dílu zde máme o něco hezčí holčinu, ale zase na druhou stranu revenge polovina je sice docela brutální, ale již nemá to správné kouzlo. Tahle část filmu se moc nepovedla. Nebo spíše už nedokáže po všech Saw pořádně šokovat. Jestli jsem jedničce udělil hodnocení 70%, tady musím dát 55%.(1.10.2013)

Producent Meir Zarchi musel být v roce 1978 asi jasnovidec, protože se pustil do téměř nedokončeného projektu spadajícího do tehdy hodně nechvalně známého ranku "exploitation". Spolu s Wesem Cravenem a pár ostatními "průkopníky" nechal znásilňovat a týrat ženskou na plátně tak intenzivním způsobem, že mu film hned zakázali nebo přinejmenším vystříhali. Jenže za 30 let se doba změnila k nepoznání a co tehdy bylo nevídané a cenzory nasírací, v posledních letech zažívá revoluci a čím více násilí, nahoty a trýznění nevinných obětí, tím pro daný žánr lépe a pro diváky také. Exploitation není subžánr o logice, není to subžánr a tom jak se kdo kam dostal, jak kdo co přežil, jak na sebe scény navazují ... spolu s drsnějšími bratříčky pod názvy jako "torture porn", "fake snuff" a podobně, zobrazuje násilí v jeho nejpreciznější, nejzvrácenější a nejvíc intenzivní podobě. NÁSILÍ, zejména sexuální násilí, zneužívání moci, síly a různé perverze jsou hlavním obsahem žánru. To je celá věda, nic víc, nic míň. V sub-sub-žánru "rape and revenge" pak přichází ještě pomsta, která se snaží být přibližně stejně tak brutální a zvráceně hnusná, jako původní hnusné činy na ženě/dívce. Remake ve své době (i doteď ...) ISOYG 1978 (jinak také původně Day od Woman 1978) který vznikl v roce 2010 pod režisérskou taktovkou Stevena R. Monroea byl na moderní dobu tak povedený, že se stal jedním z nejoblíbenějším moderním exploiterem vůbec. Tehdejší producent Mei Zarchi se jako producent strikně zasloužil o dohlížení na - syrovost, surovost, oslavu svého klasického díla. Diváci se začali vracet k původní verzi, Zarchi začal konečně bohatnout a tak si řekli s režisérem, že když to umí tak dobře s vizualem, krutostí vůči holkám i násilníkům, proč nenatočit dvoku. Klasika, když se daří, ať se daří, vyrejžujeme z toho co nejvíc. V nějakou dvojku asi nikdo nevěřil. Což je hlavní devíza této verze 2013, hlavně u mě. Protože to co má být EXPLOITATIONEM je napálený tak KUREVSKY intenzivně, že to pro běžný diváky běhající do Cinastaru na majnstrýmový kraviny vůbec není, dívky by při tom přestaly mít ovulaci a kluci do smrti chuť na ženskou. Zarchi byl vyhlášenej tím, že násilí vůči hrdince zpracoval do několika "vln", útoků, které šly pořád po sobě a když už diváci nemohli, zpracoval třetí útok v chatě hlavní hrdinky, který už byl tak moc, že i dnes je to fakt hodně drsnej krutej a realisticky působící humáč. Tak se stalo i v remaku, ale to, co předvedli tvůrci tady, to přesahuje absolutně všechny dosavadní meze!!! 60 minut intenzivního kamerou na blízko zabíraného zvráceného násilí, hnusu, krutosti, sexuálního a jiného zneužívání, se valí na hlavní hrdinku bez možnosti vydechnout!!! Kdyby aspoň ta kamera nebyla stále tak nepříjemně blízko, kdyby ti chlápci nebyli tak strašně odporní, ... a navíc, co všechno vlastně tý holce neprovedou. Sem si říkal, že tam je "úplně všechno" a film boduje i ve srovnání s Asií a když už myslíte, že to skončí, ono to pokračuje dál a když už to vypadá na konec a říkate si, tak snad už jsem viděl všechno zlo světa, který se dá ženské způsobit, tak Monroe se Zarchim uštědří divákům/hrdince, která je opravdu sympatická, další kopačku do žaludku, další a další ... V západním filmu jsem dosud neviděl, aby nějaká holka dostala takovou sadu jako zde ... nepamatuju, nevím, v tomto tvůrci překročili hranice a v rámci tak obtížně uchopitelného subžánru jasně dostáli jeho pravidel a diváky, kteří tento žánr mají rádi, přivedli k několikerému fascinovanému úžasu, blahu, sebeuspokojení ... a já nevím k čemu všemu, každopádně jiným může být tohle u prdele. ISOYG 2 2013 se stal jedním z nejlepších, nejlépe natočeným, nejdrsnějším a nejkrutějším moderním exploiterem a filmem v dějinách kinematografie vůbec!!! A kdo má rád extrémy a je rád svědkem překračování hranic, tohle je jasný favorit!! Pomsta se mi zdála slabší než v remaku 2010, ono přece jen masakrovat chlapy se rychle okouká a navíc tady asi nebyla "praktika", která by dostatečně vyrovnala výši brutalitu na hlavní hrdince. Aspoň u mě ne, ale pomsta s náboženským podtextem byla milá, úsměvná a "VENGEANCE IS MINE" je prostě staré pěkné heslo jak na Východě, tak na Západě. TOHLE JE JEDEN Z NEJLEPŠÍCH EXPLOITATION MOVIES V HISTORII FILMU!!! Vznikl pro zasvěcené fanoušky původní verze ze 70. let (gramofon, jizva na tváři, plivanec do xichtu, skladba z gramofonu, ...). Ostatní to nepochopí, nevezmou a běžný divák, který má běžný, přirozený odpor k násilí ve filmech tohle vůbec nemůže vydýchat ... TOP OF ALL!!!! 10/10 ...(7.9.2013)

• lopata555

Oproti prvému dielu vidím v niektorých bodoch zlepšenie, tak napríklad v jednotke ukázali aké sú muži svine, no tu ukázali že niektoré ženy tiež videa byť svine, tiež ukázali že hlavná hrdinka je kutilka, čiže to že dokáže robiť sofistikované pasce je uveriteľnejšie, no a tým som vlastne skončil. Prvý diel ma vážne omnoho viacej bavil. No nedá sa povedať, že by to nebolo autentické, dievča sa bráni a kričí o dušu, ale je to vážne brutálne, nechutné, ukričané a to úplne takmer celý film ! P.S ale určité svetielko nádeje tu nájdeme a to že ženy si najprv poriadne zistia všetky informácie o modelingu či ponúkanej práci kým do toho pôjdu !(10.12.2013)

Jednička byla určitě lepší, řekl bych, že si svoji pomstu více "vychutnávala" a tak nějak jsem jí víc fandil. Asi to bylo ale tím, že to bylo poprvé a děj se odehrával někde na samotě. Ve dvojce se část odehrává v New Yorku a další převážná část kdesi v Bulharsku, tedy ve městě. No, nebudu to víc protahovat, týpci a ta pí*ča, dostanou co proto a holčina to díky Bohu zvládne. 60%(8.9.2013)

• Dellamorte

Mr.Steven & Mr. Neil...yeaah, I was just, um...Bolo prepotrebné vyexploidovať už vyexploidované, lebo únikový východ je hrdzavý a po(s)tupne padá. Slušné O10´pripomenutie originálu stálo za pornosť. Ďalšie soplenie je už nepopiereteľne ohyzdnou devoltážou videného.Tento žáner buď miluješ /stráviš/ignoruješ.Ja ho strávim a ak niečo pribudne, tak milujem. Tu mimo ukrákaného hrdelného kvílenia a duchapreplneným dialógom medzi detektívom a farárom a vôbec...vymačkané želé varlata ma do žanru nesosli. Hlúpučká radovánka pre otrlých a tou ja asi nebudem.(9.9.2013)

• - Okrem Spojených štátov prebiehala väčšia časť natáčania aj v bulharskej metropole Sofia. (MikaelSVK)

• - Ve scéně, kde je Katie (Jemma Dallender) znásilňována ve svém bytě, se díky chybnému střihu pozice nože vedle ní několikrát mění. Někdy je pod rukou násilníka, někdy vedle ruky a někdy chybí nůž úplně. (masekjc)