Plivu na váš hrob 2

• Filipíny

Vengeance

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2013, 106 min

Původně jsem dal za čtyři, ale "zážitek" z něho celkem rychle vyprchá. Film by se mohl klidně jmenovat I Fuck your Ass 2 a pořád by to bylo to samé, co originál, jen z jiného prostředí. Ale tohle je mi celkem putna. Je to exploiter, a i když jede přesně podle šablony, pořád je na co koukat. Hlavně tedy v první polovině. Tam je veškeré násilí na hlavní a sympatické (!) hrdince opravdu drsné, syrové, takže se chvílemi na to nekouká zrovna příjemně. Jenže to k subžárnu patří a podle názvu čekáte peklo. O to větší škoda, že následná odveta doslova "ztrácí koule" a už není takový masakr, co v původním díle (natož v remaku). Právě kvůli této né zcela brilantní pomstě musim strhnout body. P.S: Hrdinka hezká a řvala opravdu výborně, příště bych však prosil nějakou, která nemá čtyřicet kilo i s tou prochcanou matrací. Díky.(8.9.2013)

Zcela klasický rape&revenge. Remake původního ISoYG mě příliš nenadchnul, tohle je z nějakého důvodu trochu lepší - asi to bude tou změnou tématu a divák už nemá takovou potřebu srovnávat s originálem, či dalšími klasikami žánru. Celkově: "Rape" spíše slabý průměr, "Revenge" trochu lepší a zase mě překvapilo, kam až se dá zajít (svěrák). Celé to jinak pěkně vypsal Flipnic. A Bulhaři jsou zlí. PS:stejně tenhle žánr musely vymyslet feministky - chlapi jsou čuňata a ať si daj na ženský pozor, protože jinak dostanou pěkně za vyučenou.(18.9.2013)

Téměř identické s prvním plivancem na hrob, až na několik málo rozdílů. Zastoupen je zejména feeling východní Evropy a větší procento násilí a brutality na hlavní postavě. Příběh...respektive tisícikráte viděná historka je v podstatě mdlá, až na pár výjimek. Daleko lepší práci autoři odvedli na formě, než na obsahu. Atmosféra vyniká především v podzemních chodbách a v situacích, kdy se naděje spolu se spravedlností ocitají v nedohlednu. Závěr je poněkud pohnojen, ale to je nejspíš věc názoru. První díl nabídl mnohem více. Ať už z hlediska exteriérů, hororových prvků a charakteru hlavní postavy. 60%(19.10.2013)

Producent Meir Zarchi musel být v roce 1978 asi jasnovidec, protože se pustil do téměř nedokončeného projektu spadajícího do tehdy hodně nechvalně známého ranku "exploitation". Spolu s Wesem Cravenem a pár ostatními "průkopníky" nechal znásilňovat a týrat ženskou na plátně tak intenzivním způsobem, že mu film hned zakázali nebo přinejmenším vystříhali. Jenže za 30 let se doba změnila k nepoznání a co tehdy bylo nevídané a cenzory nasírací, v posledních letech zažívá revoluci a čím více násilí, nahoty a trýznění nevinných obětí, tím pro daný žánr lépe a pro diváky také. Exploitation není subžánr o logice, není to subžánr a tom jak se kdo kam dostal, jak kdo co přežil, jak na sebe scény navazují ... spolu s drsnějšími bratříčky pod názvy jako "torture porn", "fake snuff" a podobně, zobrazuje násilí v jeho nejpreciznější, nejzvrácenější a nejvíc intenzivní podobě. NÁSILÍ, zejména sexuální násilí, zneužívání moci, síly a různé perverze jsou hlavním obsahem žánru. To je celá věda, nic víc, nic míň. V sub-sub-žánru "rape and revenge" pak přichází ještě pomsta, která se snaží být přibližně stejně tak brutální a zvráceně hnusná, jako původní hnusné činy na ženě/dívce. Remake ve své době (i doteď ...) ISOYG 1978 (jinak také původně Day od Woman 1978) který vznikl v roce 2010 pod režisérskou taktovkou Stevena R. Monroea byl na moderní dobu tak povedený, že se stal jedním z nejoblíbenějším moderním exploiterem vůbec. Tehdejší producent Mei Zarchi se jako producent strikně zasloužil o dohlížení na - syrovost, surovost, oslavu svého klasického díla. Diváci se začali vracet k původní verzi, Zarchi začal konečně bohatnout a tak si řekli s režisérem, že když to umí tak dobře s vizualem, krutostí vůči holkám i násilníkům, proč nenatočit dvoku. Klasika, když se daří, ať se daří, vyrejžujeme z toho co nejvíc. V nějakou dvojku asi nikdo nevěřil. Což je hlavní devíza této verze 2013, hlavně u mě. Protože to co má být EXPLOITATIONEM je napálený tak KUREVSKY intenzivně, že to pro běžný diváky běhající do Cinastaru na majnstrýmový kraviny vůbec není, dívky by při tom přestaly mít ovulaci a kluci do smrti chuť na ženskou. Zarchi byl vyhlášenej tím, že násilí vůči hrdince zpracoval do několika "vln", útoků, které šly pořád po sobě a když už diváci nemohli, zpracoval třetí útok v chatě hlavní hrdinky, který už byl tak moc, že i dnes je to fakt hodně drsnej krutej a realisticky působící humáč. Tak se stalo i v remaku, ale to, co předvedli tvůrci tady, to přesahuje absolutně všechny dosavadní meze!!! 60 minut intenzivního kamerou na blízko zabíraného zvráceného násilí, hnusu, krutosti, sexuálního a jiného zneužívání, se valí na hlavní hrdinku bez možnosti vydechnout!!! Kdyby aspoň ta kamera nebyla stále tak nepříjemně blízko, kdyby ti chlápci nebyli tak strašně odporní, ... a navíc, co všechno vlastně tý holce neprovedou. Sem si říkal, že tam je "úplně všechno" a film boduje i ve srovnání s Asií a když už myslíte, že to skončí, ono to pokračuje dál a když už to vypadá na konec a říkate si, tak snad už jsem viděl všechno zlo světa, který se dá ženské způsobit, tak Monroe se Zarchim uštědří divákům/hrdince, která je opravdu sympatická, další kopačku do žaludku, další a další ... V západním filmu jsem dosud neviděl, aby nějaká holka dostala takovou sadu jako zde ... nepamatuju, nevím, v tomto tvůrci překročili hranice a v rámci tak obtížně uchopitelného subžánru jasně dostáli jeho pravidel a diváky, kteří tento žánr mají rádi, přivedli k několikerému fascinovanému úžasu, blahu, sebeuspokojení ... a já nevím k čemu všemu, každopádně jiným může být tohle u prdele. ISOYG 2 2013 se stal jedním z nejlepších, nejlépe natočeným, nejdrsnějším a nejkrutějším moderním exploiterem a filmem v dějinách kinematografie vůbec!!! A kdo má rád extrémy a je rád svědkem překračování hranic, tohle je jasný favorit!! Pomsta se mi zdála slabší než v remaku 2010, ono přece jen masakrovat chlapy se rychle okouká a navíc tady asi nebyla "praktika", která by dostatečně vyrovnala výši brutalitu na hlavní hrdince. Aspoň u mě ne, ale pomsta s náboženským podtextem byla milá, úsměvná a "VENGEANCE IS MINE" je prostě staré pěkné heslo jak na Východě, tak na Západě. TOHLE JE JEDEN Z NEJLEPŠÍCH EXPLOITATION MOVIES V HISTORII FILMU!!! Vznikl pro zasvěcené fanoušky původní verze ze 70. let (gramofon, jizva na tváři, plivanec do xichtu, skladba z gramofonu, ...). Ostatní to nepochopí, nevezmou a běžný divák, který má běžný, přirozený odpor k násilí ve filmech tohle vůbec nemůže vydýchat ... TOP OF ALL!!!! 10/10 ...(7.9.2013)

Vážím si série I Spit on Your Grave v rámci sub-žánru Rape & Revenge v hororové historii a užívám si ji jako divák i přesto, že jsem vyčerpaný po psychické stránce, protože celou sérii jsem dal za jednu noc a fúúú... těžko rozdýchávám. Včera začínala tichá noc jako obvykle, bezvětří, chladné dešt'ové kapky se odráží z mého okna a přichází tma. Já se chystám zhlédnout celou sérii I SPIT ON YOUR GRAVE. Tušil jsem do čeho jdu, ale psychické následky jsou těžké. Intenzivní brutalita v podání nevinné krásky se kterou se bohužel neseznámíme jako v předchozích dílech, proto její pomstu neprožíváme tak naplno. ******* Originál byl první nečekaný zvrat pro který těžko hledáme slova - v remaku (2010) nestíháme dýchat - je bolestivý, atmosferově vybudovaný a intenzivnější než originál a v závěrečném díle (2013) si divák pohrává z uříznutou genitálií a přesně ví, co bude následovat v dalším kroku. Zarchiho projekt zobrazuje temné zlo světa, který ale vždy najde na konci světlo.(10.9.2013)

• - Ve scéně, kde je Katie (Jemma Dallender) znásilňována ve svém bytě, se díky chybnému střihu pozice nože vedle ní několikrát mění. Někdy je pod rukou násilníka, někdy vedle ruky a někdy chybí nůž úplně. (masekjc)

• - Okrem Spojených štátov prebiehala väčšia časť natáčania aj v bulharskej metropole Sofia. (MikaelSVK)