Plivu na váš hrob 2

• Filipíny

Vengeance

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2013, 106 min

Sice bylo od začátku jasné, jak se tento film bude vyvíjet (předem vyjasněná pointa), ale kupodivu se mi tento (druhý) díl líbí stejně ba řekl bych, že je na stejné úrovni jako též velmi povedená jednička. V prvním díle se mi "líbila" druhá část filmu, ta vysoce emotivní pomsta, která mě u dílu druhého poněkud zklamala (neoslovila mě dostatečně), ale na druhou stranu druhý díl měl kvalitní první část, jehož snaha o vybudování deprimujícího pocitu zafungovala téměř na 100%.(12.10.2013)

O poznanie slabšie ako tri roky stará prvá časť. Klasická žánrovka, ktorá postráda presne to, v čom vynikal jej predchodca. Napätie a atmosféru si Munroe samozrejme zapamätal, ale to je tak všetko. Scenár deravý ako starý hrniec, herecky to tiež nebolo žiadne terno a keby to skrátili o nejakých 15minút, mohlo to byť aspoň ako tak svižné. Ale ak si zgustnete na prvoplánovej brutalite, tak nech sa páči, film v tomto smere má čo ponúknuť. 55%.(26.11.2013)

Bezesporu nejlepší ze všech dosavadních Plivanců na hrob. První půlka téměř dokonalá (když teda přehlídnu záhadnej pašung človíčka), scéna v bytě holčiny naprosto bezchybná. Po zakopání se bohužel začínaj vyskytovat klasický nesmysly, ale i tak si film udržuje slušnou úroveň a vyhybá se trapnosti. Děvče hraje v první půlce úžasně realisticky, až jsem měl chvilkama strach, že jí praskne žilka, v druhý půlce malinko přehrává (tady jsi to neukoučoval, Stevene). No, kritizovat neni moc co, naopak ještě potěšilo pár odkazů na původní Flusanec. Povedenej kousek!(19.10.2013)

Jeden z nejluxusnějších hororů poslední doby, co jsem zkouknul. První půlka skvělá a ta opdlata? LUXUS!! 5*(18.12.2013)

Samozvaný ochránce týraných žen Zdeněk Macura staví další "domeček." Jen není jasné, kdo ho využije.(21.2.2014)

• - Ve scéně, kde je Katie (Jemma Dallender) znásilňována ve svém bytě, se díky chybnému střihu pozice nože vedle ní několikrát mění. Někdy je pod rukou násilníka, někdy vedle ruky a někdy chybí nůž úplně. (masekjc)

• - Okrem Spojených štátov prebiehala väčšia časť natáčania aj v bulharskej metropole Sofia. (MikaelSVK)