Plivu na váš hrob 2

I Spit on Your Grave 2

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2013, 106 min

Jednička pro mě nebyla nic moc, a proto jsem od dvojky vůbec nic nečekal, nakonec mě ale docela překvapila. První polovina byla solidně napínavá, druhá je sice utahanější, ale má zase svoje momenty, ke kterým stačí říct jen: Auuu!!! Co se násilí týče, tak na tuhle sérii má jen máloco, některý momenty jsou opravdu velmi pikantní a myslím si, že můžu mluvit za všechny pány, když řeknu, že na tohle se dá koukat fakt jen velmi těžko. Víte co mám na mysli... :-X Místy je počínání mařenky, stejně jako v jedničce, trochu mimo meze reality, ale ještě se to dá vstřebat. Docela bych ocenil i technický zpracování, tvůrci to zvládli nečekaně dobře. Pro mě osobně o něco lepší než jednička. PS: Zajímalo by mě, jak se k tomuto kousku staví Bulhaři, přeci jenom je to docela tvrdý zařadit film s takovým dějem takto konkrétně. To zřejmě nebude příliš vhodná reklama pro stát. :-D 55%(20.10.2013)

• tron

Spoilery. Neviem sa zbaviť dojmu, že rape and revenge (o exploitationoch nehovoriac) sú pre psychicky narušených jedincov. Nehnevajte sa, ale vážne mi to tak s pribúdajúcimi rokmi (a pribúdajúcimi filmami tohto rangu, ktoré som vo svojom živote videl) pripadá. Hodinu sledujeme psychický a fyzický teror páchaný na spravidla mladej kočke. Je unesená, opakovane znásilňovaná, mučená, bitá, rezaná a všeličo ďalšie. V prípade tohto filmu je hlavná hrdinka kočka a dobrou správou je, že je minimálne polku filmu úplne nahá (no najcitlivejšie partie má v 98% prípadov rafinovane/úboho zakryté). Zlou je, že je celá domlátená, zakrvavená a pravidelne ponižovaná, čiže to, že je to nahá kočka asi v tomto prípade nemôžeme hodnotiť ako niečo, čo by si divák užíval. Nasleduje druhá polka filmu, v ktorej (nielen v tomto konkrétnom prípade) obeť únoscom/mučiteľom ujde a následne ich začne drasticky vyvražďovať. Je pravda, že ma film viac krát zaskočil (rozmačkanie semenníkov, návšteva neodtekajúcich záchodov), ale to je asi také plus, ako keby sa mi otvorili hnisajúce rany a začali z nich vyliezať červíky. Logiku skutočne nemám nervy riešiť – evidentne umučená a znásilnená mladá Američanka sa dostane na bulharskú policajnú stanicu a tam je len potľapkaná po pleci s tým, že si zrejme šľahla nejakú drogu a nech ide domov. WTF??? Záver, kedy dobrý policajt nechá túto niekoľkonásobnú vrahyňu proste odísť na americké veľvyslanectvo s tým, že šak „my si to tu už nejako v Bulharsku spapierujeme“ tomu nasadzuje definitívnu bizarnú bodku.(5.2.2017)

Bezesporu nejlepší ze všech dosavadních Plivanců na hrob. První půlka téměř dokonalá (když teda přehlídnu záhadnej pašung človíčka), scéna v bytě holčiny naprosto bezchybná. Po zakopání se bohužel začínaj vyskytovat klasický nesmysly, ale i tak si film udržuje slušnou úroveň a vyhybá se trapnosti. Děvče hraje v první půlce úžasně realisticky, až jsem měl chvilkama strach, že jí praskne žilka, v druhý půlce malinko přehrává (tady jsi to neukoučoval, Stevene). No, kritizovat neni moc co, naopak ještě potěšilo pár odkazů na původní Flusanec. Povedenej kousek!(19.10.2013)

Tentorkát 3 úchyláci lapnou Jemma Dallender - Na které si užívají a následně ji prodávají, aby si užívali i jiní. V druhé části se pak Dallenderová mstí, takže stejná šablona jako u jedničky. Dallenderová má snad drobnější postavu než její předchůdkyně, nicméně její výkon nebyl, tak přesvědčivý. Scénář tentokrát vymazlený do detailů, ale rejža trochu změknul. Méně brutální než jednička a zkrátka je to slabší, ale pár zvrácenosti se tam najde. - 60%.(21.11.2017)

Tak nakonec stejnak jako jednička pro mě průměr. Já se vždycky nechám zlákat hodnocením a pak lituju. Nemůžu říct že mě to zhnusilo jen si myslím že na tenhle film za chvíli každej zapomene. Začátek je strašně zdlouhavej, nebyl nějak šokující a těch 60 minut bylo celkem o ničem. Je sice pravda že scéna kdy ta ženská zradí mě celkem dostala, ale jinak to nebylo nic extra. Co považuju za naprosto debilní je to jak se ta holka dostala z tý krabice, to bylo tak blbý až mě to rozesmálo. Pak se film naštěstí zlepší a konec je fakt humus,, opět není to nejhorší věc co jsem viděl, ale úplně jsem soucítil s tím Ivanem. Co na filmu pochvaluju nejvíce je hudba která je fakt parádní a i kamera je moc pěkná. Postavy nejsou nějak extra dobří ale na druhou stranu se snaží. Jednička se mi líbila víc (už jen kvůli prostředí) ale ani tohle není zas tak špatný jen zbytečně dlouhý a roztahaný.(11.9.2013)

• - Okrem Spojených štátov prebiehala väčšia časť natáčania aj v bulharskej metropole Sofia. (MikaelSVK)

• - Ve scéně, kde je Katie (Jemma Dallender) znásilňována ve svém bytě, se díky chybnému střihu pozice nože vedle ní několikrát mění. Někdy je pod rukou násilníka, někdy vedle ruky a někdy chybí nůž úplně. (masekjc)