poster

Toy Story: Strašidelný příběh hraček (TV film)

 • USA

  Toy Story of Terror!

 • USA

  Toy Story of Terror

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 22 min

 • lennyd
  ****

  Andy si bere své oblíbené hračky na všechny výlety, a tak se stane, že musí všichni strávit noc v zapadlém motelu. Filmovými znalci je sice prorokováno, že zapadlé motely jsou tím pravým místem pro různé šílence, uchyláky a jinou verbež, ale žádná z hraček netuší, že v tomto motelu je nebezpečno i pro ně. Pokud ale budou držet pohromadě (jako vždycky), tak se jim podaří celému nebezpečí vyhnout (jako vždycky)... Tento kraťas ze série Příběhu hraček sice nepřináší nic nového - až na začátek, kdy jsem tak nějak věřil, že přece jen nepůjde o pohádku, ale něco mnohem temnějšího, leč marně. Tvůrci se nechtěli obrat o dětské publikum, a tak se rázem film změnil v tradiční hračkárnu. I přesto se, stejně jako na další filmy či kraťasy z této série, na filmeček dobře kouká a nemůžu říct, že bych se nebavil. Bavil.. jen škoda že mi není o třicet míň, pak bych přidal i 5 hvězdičku..(20.8.2014)

 • Lamiczka
  ****

  V krátkém halloweenském příběhu staré známé partičky Woodyho (Tom Hanks) a Buzze Rakeťáka (Tim Allen) se kupodivu ke slovu dostává mnohem více třetí známá hračka v podobě drzé kovbojky Jessie (Joan Cusack). Její fóbie z uzavřených prostor je klíčovým faktorem celého příběhu a postupné překonání tohoto hendikepu pomůže zachránit své kamarády. Příběh se tak vcelku výjimečně nezaměřuje na co největší procento hlášek a legračních scén, ale spíš ukazuje, jak je možné díky pevné vůli posouvat své běžné limity. I přesto není nouze o vtipné momenty (ježkova sóla jsou svým břitkým humorem naprosto dokonalá), i když bránici si tentokrát divák moc nepotrhá. Za inteligentní příběh, zajímavé (staro)nové postavičky a i za všech okolností pozitivně naladěné duo Woodyho a Buzze, nemůžu jinak, než hodnotit nadprůměrně.(28.10.2013)

 • hroubek
  ****

  Příjemný kraťas ze světa Toy Story. Úvodní třetina se nese v příjemném hororovém stylu, kde jedna z postav neustále poukazuje na pravidla hororového žánrů, což vede k několika velmi vtipný okamžiků. Naopak zamrzí, že se pak tvůrci rozhodnou ve zbytku kraťasu pro to co už mají nacvičený z předchozích filmů. I tak se dá říci, že to co vidíme je stále zábavné a dokáže to vykouzlit úsměv na tváři. A o to přeci jde.(21.10.2013)

 • Martrix
  ***

  Toy Story of Terror je sice kraťas, ale rozhodně si co do kvality animace nezadá s celovečerákem. Tolik detailů/práce vyplýtvaných na vcelku nezajímavý příběh...to je rozmařilost, která svádí k myšlence, že se technologie digianimace posunuly zase o kousek dál a že se máme na co těšit. Víc není moc co komentovat, protože Toy Story of Terror ničím nepřekvapilo.(10.10.2014)

 • hous.enka
  ***

  Toy Story of Terror začíná ve chvíli, kdy se rodině malé holčičky (zapomněla jsem její jméno, sakra) rozbije auto a rodina (i s kufrem plným jen hraček) se musí ubytovat v opuštěném motelu, jehož majitel je takový... divný... Scéna á la Psychosu supr, postupně mizející hračky jsou opravdu strašidelné. Vlastně jde o povedenou hříčku o ztrácejících se hračkách. Nehloupé, vtipné (ať žije ježek!!), leč nic nového nepřinášející.(10.10.2014)

 • - Combat Carl je hračkou, kterou v prvním díle odpálí Sid. Hlavní inspirací pro hračku byla postava, kterou hrál Carl Weather ve filmu Predátor (1987) a v tomto kraťasu jí poskytl hlas. (HellFire)