Toy Story: Strašidelný příběh hraček (TV film)

Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 22 min

Andy si bere své oblíbené hračky na všechny výlety, a tak se stane, že musí všichni strávit noc v zapadlém motelu. Filmovými znalci je sice prorokováno, že zapadlé motely jsou tím pravým místem pro různé šílence, uchyláky a jinou verbež, ale žádná z hraček netuší, že v tomto motelu je nebezpečno i pro ně. Pokud ale budou držet pohromadě (jako vždycky), tak se jim podaří celému nebezpečí vyhnout (jako vždycky)... Tento kraťas ze série Příběhu hraček sice nepřináší nic nového - až na začátek, kdy jsem tak nějak věřil, že přece jen nepůjde o pohádku, ale něco mnohem temnějšího, leč marně. Tvůrci se nechtěli obrat o dětské publikum, a tak se rázem film změnil v tradiční hračkárnu. I přesto se, stejně jako na další filmy či kraťasy z této série, na filmeček dobře kouká a nemůžu říct, že bych se nebavil. Bavil.. jen škoda že mi není o třicet míň, pak bych přidal i 5 hvězdičku..(20.8.2014)

V krátkém halloweenském příběhu staré známé partičky Woodyho (Tom Hanks) a Buzze Rakeťáka (Tim Allen) se kupodivu ke slovu dostává mnohem více třetí známá hračka v podobě drzé kovbojky Jessie (Joan Cusack). Její fóbie z uzavřených prostor je klíčovým faktorem celého příběhu a postupné překonání tohoto hendikepu pomůže zachránit své kamarády. Příběh se tak vcelku výjimečně nezaměřuje na co největší procento hlášek a legračních scén, ale spíš ukazuje, jak je možné díky pevné vůli posouvat své běžné limity. I přesto není nouze o vtipné momenty (ježkova sóla jsou svým břitkým humorem naprosto dokonalá), i když bránici si tentokrát divák moc nepotrhá. Za inteligentní příběh, zajímavé (staro)nové postavičky a i za všech okolností pozitivně naladěné duo Woodyho a Buzze, nemůžu jinak, než hodnotit nadprůměrně.(28.10.2013)

Příjemný kraťas ze světa Toy Story. Úvodní třetina se nese v příjemném hororovém stylu, kde jedna z postav neustále poukazuje na pravidla hororového žánrů, což vede k několika velmi vtipný okamžiků. Naopak zamrzí, že se pak tvůrci rozhodnou ve zbytku kraťasu pro to co už mají nacvičený z předchozích filmů. I tak se dá říci, že to co vidíme je stále zábavné a dokáže to vykouzlit úsměv na tváři. A o to přeci jde.(21.10.2013)

Toy Story of Terror je sice kraťas, ale rozhodně si co do kvality animace nezadá s celovečerákem. Tolik detailů/práce vyplýtvaných na vcelku nezajímavý příběh...to je rozmařilost, která svádí k myšlence, že se technologie digianimace posunuly zase o kousek dál a že se máme na co těšit. Víc není moc co komentovat, protože Toy Story of Terror ničím nepřekvapilo.(10.10.2014)

Toy Story of Terror začíná ve chvíli, kdy se rodině malé holčičky (zapomněla jsem její jméno, sakra) rozbije auto a rodina (i s kufrem plným jen hraček) se musí ubytovat v opuštěném motelu, jehož majitel je takový... divný... Scéna á la Psychosu supr, postupně mizející hračky jsou opravdu strašidelné. Vlastně jde o povedenou hříčku o ztrácejících se hračkách. Nehloupé, vtipné (ať žije ježek!!), leč nic nového nepřinášející.(10.10.2014)

• - Combat Carl je hračkou, kterou v prvním díle odpálí Sid. Hlavní inspirací pro hračku byla postava, kterou hrál Carl Weather ve filmu Predátor (1987) a v tomto kraťasu jí poskytl hlas. (HellFire)