Toy Story: Strašidelný příběh hraček (TV film)

Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 22 min

Úvod láká na styl a humor (Ježeček!), kterým se tento kraťas ovšem nevydá, protože se tvůrci rozhodli "horrorovou" linku utnout již po nějakých sedmi minutách a zakotvit raději ve standardním průběhu Příběhu hraček. Tedy zloun co prodává odcizené hračky a společná akce na záchranu a... A však to znáte, vždyť jste to již v podání Woodyho a Buzze viděli bezpočtukrát.(19.10.2013)

Toy Story of Terror je sice kraťas, ale rozhodně si co do kvality animace nezadá s celovečerákem. Tolik detailů/práce vyplýtvaných na vcelku nezajímavý příběh...to je rozmařilost, která svádí k myšlence, že se technologie digianimace posunuly zase o kousek dál a že se máme na co těšit. Víc není moc co komentovat, protože Toy Story of Terror ničím nepřekvapilo.(10.10.2014)

CITÁT - Kočka? Kočka! Co je to za horor?........... No, zas takový horor to není. Toy Story 3 bylo strašidelnější. Tohle je spíš velká sranda s trochou napětí. Nejlepší a nejděsivější je scéna s Jessie "pohřbené" v krabici. A je to moc krátké, určitě by to dalo na celovečerák. CITÁT - Hádám, že teď přijdou titulky........(6.11.2014)

V krátkém halloweenském příběhu staré známé partičky Woodyho (Tom Hanks) a Buzze Rakeťáka (Tim Allen) se kupodivu ke slovu dostává mnohem více třetí známá hračka v podobě drzé kovbojky Jessie (Joan Cusack). Její fóbie z uzavřených prostor je klíčovým faktorem celého příběhu a postupné překonání tohoto hendikepu pomůže zachránit své kamarády. Příběh se tak vcelku výjimečně nezaměřuje na co největší procento hlášek a legračních scén, ale spíš ukazuje, jak je možné díky pevné vůli posouvat své běžné limity. I přesto není nouze o vtipné momenty (ježkova sóla jsou svým břitkým humorem naprosto dokonalá), i když bránici si tentokrát divák moc nepotrhá. Za inteligentní příběh, zajímavé (staro)nové postavičky a i za všech okolností pozitivně naladěné duo Woodyho a Buzze, nemůžu jinak, než hodnotit nadprůměrně.(28.10.2013)

Tak tohle je silný kafe. Čekal jsem ledacos, ale takhle strašidelné Toy Story plné strašlivých slintajících zelených příšer, ukousaných končetin a psychických traumat, to mě absolutně odrovnalo. Ještě teď se celý klepu, už třikrát jsem si měnil slipy a jednou celou teplákovku. Jen pro silné nervy a rozhodně nepouštět dětem!(15.2.2014)

• - Combat Carl je hračkou, kterou v prvním díle odpálí Sid. Hlavní inspirací pro hračku byla postava, kterou hrál Carl Weather ve filmu Predátor (1987) a v tomto kraťasu jí poskytl hlas. (HellFire)