Neporazitelný Superman

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 75 min

James Tucker

Předloha:

Geoff Johns (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Bob Goodman

Kevin Kliesch

Váhal jsem mezi třema a čtyřma, ale nakonec se mi to zas tolik nelíbilo. Superman neni moje parketa ne proto, že by se mi nelíbil, ale že neznám jeho universum. Kara byla příjemné zpestření jinak testosteronového vesmíru Kal-Ela, ale samotný vzhled Supermana se mi nelíbil, stejně jako lehkost, se kterou utřel Brainiaca. Viděl jsem už lepší animáky.(28.5.2013)

Superman neni muj oblibeny hrdina, protoze jeho pribehy a potazmo i nepratele dokazou byt malokdy vylozene originalni. Divak totiz vi, ze stejne od nej dostanou nakonec do drzky :) Vyjimkou byl skvely "Doomsday" (2007), jinak jsou ale animaky se solo-Supermanem "jen" dobrou akcni zabavou. Ani toto neni vyjimka. Kouka se na to dobre, dej zpestruje Supergirl, cimz tak trochu v serii animaku od DC navazuje na "Superman/Batman: Apocalypse" (2010). Predlohou byla story "Superman: Brainiac" od Geoffa Johnse z r. 2008. Brainiac jako padouch mi nikdy moc nesedl. Je to hybrid organickeho tvora a superpocitace podmanujiciho si svety, a v animaku ho DC uvedlo uz drive - "Superman: Brainiac Attacks" (2006). Oba filmy nemaji krom padoucha nic spolecneho, tak je vlastne jedno v jakem poradi se na ne clovek diva. Paradoxne ale ten starsi byl mel chronologicky nasledovat az po tomto novejsim, kde se s Brainiacem Superman setkava poprve. Vetsina filmu je celkem prumerna akcnarna, jen pointa a zaver to vylepsuji a davaji i smysl te ponekud podivne lince s Lois Laneovou, ktera ja vetsinu stopaze otravna jak osina v ..ehm :)(16.9.2015)

Hned na začátek musím pochválit kvalitní animaci, která z mého pohledu snadno strčí všechny oblíbené manga seroše do kapsy. Nejsem fanouškem Supermana a tak pro mě tento animák měl působit jako seznámení s komiksovou předlohou. To se filmu, myslím si, daří dobře. Tento animák představuje všechno, co si od filmů podobného ražení představuji. U Warnerů by se měl inspirovat i Marvel, a ne práci přenechávat Asiatům a jejich děsné animaci -> Iron Man: Rise of Technovore, really? ... 90%(13.5.2013)

• Chen

Osobně preferuji předchozí filmy ze stáje DC. Brainiac je zajímavý záporák, ale dle mého není naplno využit. Bez ohledu na to, že film je relativně krátký, na mě také působil docela zdlouhavě a nezáživně. Jediné, co se mi skutečně líbilo, byla drzá Lois, která se s ničím nemazlí, jinak ale docela zklamání.(29.4.2013)

Není to špatné-Brainiac je konečně opravdu respektbudící záporák(ikdyž některé věci mohl udělat chytřeji ..ale to je prostě ta arogance-no)........ Superman samotný je ale v poloze, která je možná až moc lidská(chybí mu ta charakteristická ikoničnost a epičnost)-což mi osobně moc nesedí....No a na technické stránce filmu by šlo jistě taky ještě dost zamakat. Pobavilo, ale nejlepší Supermanovský animák to rozhodně nebude...(20.7.2013)

• - Spoiler: Snímek obsahuje i speciální potitulkou scénu odhalující skutečný "osud" Brainiaca. (Caszidy)