Reklama

Reklama

Superman posedlý Lois Lanovou zrovna trénuje se Supergirl, když se dozví, že Brainiac zamířil na Metropolis. Nezastavitelný obrovský kolos. Brainiac definitivně prověří skutečnou sílu "muže z oceli". Obrovský nezastavitelný android na obzoru. Záhadná ohnivá koule se řítí přímo na Zemi. Nebojácná a překrásná reportérka, která udělá vše, aby získala svou reportáž. Pro Muže z oceli je to den jako každý jiný... jenže tentokrát se ke vší smůle stará o svou neposednou sestřenici Supergirl. Společně se musí postavit staronovému nepříteli Braniacovi, který kdysi zmenšil a uzavřel Kandor, hlavní město Kryptonu. Superman je rozhodnut v boji s Brainiacem zachránit nejen město, ale i celou planetu. (HBO Europe)

(více)

Recenze (50)

VanTom 

všechny recenze uživatele

Strohá animace se mi zrovna nezamlouvala, ale časem se dala ignorovat. Větší problém představoval příběh, zbytečně upovídaný, plochý, dětinský a hodně otřepaný. Jedinou zajímavější linkou bylo smutnění a tápání Kary aka Supergirl, naopak Brainiac, megalomansky zaslepený ultrapadouch unášející města a ničící světy, nenabízel nic neviděného a jeho porážka vyzněla hodně stupidně. Z DC animáků jeden z těch slabších. ()

PauloZ 

všechny recenze uživatele

Technicky zas o něco dál něž loňské filmy, ale nějak jsem čekal zas trošku důraznější akci a svižnější děj, než jsem měl možnost sledovat. Není to vůbec špatné a i zapojení supergirl je zajimavá a atraktivní volba. Dějová "mezigalaktická" rovina s pojídáním světů byla taky hodna supermanovského impéria. Jenže ten obal mohl být, v porovnání s jínými filmy, rozhodně vtíravější a s ohledem na Brainiaca možná i epičtější. I když, závěr mě bavil. 3,5* ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

John Noble sice dává Brainiacovi hodně, skrz naskrz průměrný animák pro teenagery ale nakonec přeci jen z bláta nevyhrabe. Po kreslených DCčkovských Supermanech z minulých let jednoznačně zklamání, a to nejen proto, že jsem opět nepříčetný kvůli (občasným) hnusným 3D modelům. Zachraňuje to pár super bitek a fuckující Lois, jinak ale nezbývá než se znovu těšit na Justice League. ()

Hpatrik 

všechny recenze uživatele

Animace moc pěkná, líbila možná ještě o chlup víc než ve Batman: The Dark Knight Returns které jsem viděl včera, má to kvalitní příběh, bezchybného megazáporáka, člověk se u toho i zasměje (fuckující lois) a má to i slušnou hudbu. Na superhrdinské příběhy a filmy se všeobecně rád podívám, a tenhle byl jedním z těch nadprůměrných. ()

Caszidy 

všechny recenze uživatele

Superman: Unbound je určitě kvalitní animák, o tom žádná. Nicméně na úplný vrchol tohoto žánru bohužel ztrácí. Svého předchůdce Superman vs. Elita tak nepřekonal. Přesto jde o kvalitní podívanou. Potěší zapojení Superděvčete, které na rozdíl od řady jiných předchozích pokusů nepůsobí jako pěst na oko, ale je její postavy využito vcelku smysluplně. Stejně tak Brainiaca jako Supermanova soka vidím vždy rád. Animace je možná lehce zvláštní a netradiční (obzvlášť co se týče supermanova protáhlého obličeje - takto to vypadá, že byl pro tvůrce předlohou Kirk Douglas, nebo někdo podobný), ale rozhodně nepůsobí rušivě. Dabing byl tentokrát svěřen nováčkovi ve světě animáků Mattu Bomerovi aka "Nealu Caffreymu" z White Collar, stejně jako Staně Katic z Castlea a oba se svých rolí zhostili dobře. Takže ještě jednou zopakuji, že Superman: Unbound se podařil, avšak já osobně čekal více. ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama