Neporazitelný Superman

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 75 min

James Tucker

Předloha:

Geoff Johns (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Bob Goodman

Kevin Kliesch

Celý svůj dosavadní život si dávám dohromady různé střípky informací z komiksového světa. A konečně sem zasadil jeden pořádnej střep pod název Brainiac. Je to vážně pěkná podívaná. Souboje, myšlenky a příběh. Celé to dohromady nějak funguje. Sice mi všechny supermanský animáky už přijdou dost jednotvárný, ale nemůžu říct že by ztrácely ducha.(16.5.2013)

Váhal jsem mezi třema a čtyřma, ale nakonec se mi to zas tolik nelíbilo. Superman neni moje parketa ne proto, že by se mi nelíbil, ale že neznám jeho universum. Kara byla příjemné zpestření jinak testosteronového vesmíru Kal-Ela, ale samotný vzhled Supermana se mi nelíbil, stejně jako lehkost, se kterou utřel Brainiaca. Viděl jsem už lepší animáky.(28.5.2013)

John Noble sice dává Brainiacovi hodně, skrz naskrz průměrný animák pro teenagery ale nakonec přeci jen z bláta nevyhrabe. Po kreslených DCčkovských Supermanech z minulých let jednoznačně zklamání, a to nejen proto, že jsem opět nepříčetný kvůli (občasným) hnusným 3D modelům. Zachraňuje to pár super bitek a fuckující Lois, jinak ale nezbývá než se znovu těšit na Justice League.(27.5.2013)

• Chen

Osobně preferuji předchozí filmy ze stáje DC. Brainiac je zajímavý záporák, ale dle mého není naplno využit. Bez ohledu na to, že film je relativně krátký, na mě také působil docela zdlouhavě a nezáživně. Jediné, co se mi skutečně líbilo, byla drzá Lois, která se s ničím nemazlí, jinak ale docela zklamání.(29.4.2013)

Superman: Unbound je určitě kvalitní animák, o tom žádná. Nicméně na úplný vrchol tohoto žánru bohužel ztrácí. Svého předchůdce Superman vs. Elita tak nepřekonal. Přesto jde o kvalitní podívanou. Potěší zapojení Superděvčete, které na rozdíl od řady jiných předchozích pokusů nepůsobí jako pěst na oko, ale je její postavy využito vcelku smysluplně. Stejně tak Brainiaca jako Supermanova soka vidím vždy rád. Animace je možná lehce zvláštní a netradiční (obzvlášť co se týče supermanova protáhlého obličeje - takto to vypadá, že byl pro tvůrce předlohou Kirk Douglas, nebo někdo podobný), ale rozhodně nepůsobí rušivě. Dabing byl tentokrát svěřen nováčkovi ve světě animáků Mattu Bomerovi aka "Nealu Caffreymu" z White Collar, stejně jako Staně Katic z Castlea a oba se svých rolí zhostili dobře. Takže ještě jednou zopakuji, že Superman: Unbound se podařil, avšak já osobně čekal více.(2.8.2013)

• - Spoiler: Snímek obsahuje i speciální potitulkou scénu odhalující skutečný "osud" Brainiaca. (Caszidy)