Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (CinemArt)

AceDandelion

Vzpomínám si, že jsem se cítila poměrně rozbitě a zmateně, když jsem Gone Girl viděla poprvé. Nemohla jsem se rozhodnout, jestli se mi film líbí nebo vlastně příčí. Včera jsem dočetla originál od Gillian Flynn a nečekaně je to masterpiece. Absolutně geniální. Cením, že i film působí stejně těžce, dramaticky i smutně jako kniha. V mém osobním žebříčku je Gone Girl nejdepresivnější snímek. Teď, když jsem si film pustila po druhé (abych mohla porovnat filmové zpracování), tak se mi sice film líbí méně, ale snaha se cení a v tomto případě vysoce. Pro nečtenáře bych si troufla říct, že je to famózní verze. Určitě stojí za shlédnutí ! Jako hnidopich a hejtr si ale nemůžu odpustit klasickou výtku, že s knihou se to nedá porovnat. Charaktery jsou trochu jiné, jejich chování je jiné a vede k jiným myšlenkám. Celý natočený snímek je vlastně tak trochu chudý, jelikož film udává lidem názor, přičemž kniha nabízí spoustu směrů. Ten mysteriozní akt, ty tajemství, dělají tu story geniální. A to filmu trochu chybí. V knižní verzi jsem si představovala Nicka jako Ryana Reynoldse, ale musím uznat, že Ben Affleck je ideální - přesně podle knižní verze. Rosamund je dokonalá verze knižní "Pravé Amy", pro "Diary Amy" jsem si představovala Sarah Michelle Gellar. Ta mi v sitcomu Ringer dokázala, že stejně jako Amy, má několik tváří. ()

darkynka

Po přečtení knihy jsem se trochu bála shlédnout film, ale když jsem se k němu dokopala, tak mě velmi mile překvapil. Díky snímku jsem si uvedomila, jak křehká je hranice mezi pravdou a výmysly, a jak těžké je obhájit pravdu, pro kterou na rozdíl od lháře nemám žádný důkaz. Amy i její manžel Nick jsou díky hereckým výkonům Rosamund Pike a Benu Affleckovi ztvárněni přesně tak, jak bych dle knižní předlohy čekala. Za mě snad jen škoda, že film netrval déle a nevešlo se do něj více. ()

jjjerry

Tak správně pošahanej film, jsem už dlouho neviděl. Mělo to pár much, ale Fincherův celek působí skvěle. Není to dokonalé, ale nápadité a neokoukané. Atmosféra by šla místy krájet, žádné předvídatelné závěry a happy endy se nekonají. Surové, přísné a satirické. Hlavní herecké role, perfektní v každém detailu. První půlka geniální, pak to má trošku mezery a jiné tempo. Ještě víc raného Finchera a budu spokojen. ()

vooddoo

Nejprve jsem četla knižní předlohu, Ta mi až na svůj hrozně velký počet stran připadala moc dobrá, a proto jsem se rozhodla zhlédnout i film. I když jsem byla velmi skeptická. Snímek je velmi věrný knize, sice mě naštvalo, že jsem věděla jak to dopadne, ale i přes to byl závěr moc dobrý. Postava Amy mě velmi štvala svou povahou (za to nemůže herečka), a Nicka mi bylo hrozně líto, i když na jednu stranu dostal to, co si zasloužil. Nemůžu jinak než hodnotit plným počtem! ()

ProfChudak

Škoda toho množstva dejových nelogickostí (dobré zhrnutie - viď Everything wrong with Gone Girl na utubku), pretože ma to bavilo - a to veľmi! A čo ma najviac bavilo bola takmer dokonalá nepredvídateľnosť. Vrátane konca. ()

Adhol

Venku je deset pod nulou a já si hovím v teple a přemýšlím jaký film si pustím v tomto dlouhém zimním odpoledni. Gone girl vypadá zajímavě. Již po 30 minutách lituji, protože zima přišla za mnou, z tohohle filmu totiž pořádně mrazí. A mimo jiné vyvolává paranoidní úzkost a nedůvěru asi stejnou jako měl Ben Affleck v závěru filmu. David Fincher opět vykouzilil i lehce minimalistické dílo, které vás dostane do kolen (a pořádné úzkosti). Rosamund Pike - nikdy jsem o ní neslyšel ale i přes to byl její výkon fantastický a řekl bych i oscarový, filmů jsem viděl velké kvantum ale takových postav jsem mnoho neviděl. Rosamund Pike nepotřebuje být ani přízrak, mutant nebo vetřelec a přesto z ní jde mnohem větší strach než z lecjakých horrorových monster. I Ben Affleck se mi líbil a to už je co říct. Jedinou výtkou pro mě je fakt, že hlavní odhalení přijde už asi v polovině filmu, do té doby jsem byl v neustálém napětí a koloběhu emocí jestli Benu Affleckovi věřit či ne. Kdyby nás Fincher napínal klidně i o polovinu déle bylo by vyvrcholení filmu opravdu velkolepě děsivé. Ale i tak BRAVO! 9/10 ()

Birter

Tak se mi zdá, že Affleck si tak nějak nacvičil svůj budoucí boj v případném Batman filmu, utkal by-li se s obávaným Edem Nygmou. Na začátku mě Gone Girl, ač dobře natočená, moc nebavila. Vypadalo to jako ženský román křížený s očividnou zápletkou, u které jsem měl obavy aby se moc nepodobala jiné hře, kterou nám Fincher představil v.devadesátém sedmém. Naštěstí se film vydal k jinému konci a ačkoliv jej nepovažuji žádný velký zázrak, tak si mou pozornost udržet dokázal. ()

truetrue

Vůbec první film, u kterého jsem měl tu čest přidat hodnocení. A měl jsem tu čest ocenit tento film hodnocením nejvyšším. Vynikajicí hlavní protagonisté (především PIKE), vynikajicí (tradičně) Fincherova režie a skvělý námět, resp. skvělá adaptace KNIHY, která je mimochodem taky povedená. Asi se najdou i fanoušci, kterým se tento snímek zamlouvat nebude, pár jich osobně znám. Je zde názorně vidět, co dokáže takové jedno malé, nešťastné, nepovedené manželství. ()

Gregor_Samsa

Hodně hustej Fincherův thriller s Benem Affleckem v dobách, kdy ještě neměl opuchlej ksicht a celkově byl takovej uvěřitelnej. Sosl jsem to dom' a jeden večer tomu dal a líbilo, moc. [80%; 2015-02-01 Home sweet home] ()

Franki69

Ben Affleck v roli vcelku uvěřitelného slabocha a Rosamund Pike jako krutá pavoučí královna, psychopatka s nevinnou tvářičkou, která svý chlapy od puberty fakt nešetří. A její manželství s Mr.Dunem prostě neklape. A tak, když dojde k zmizení paní Dunové (Rosamund Pike), není jasný kdo a komu a také jak rozdal karty. Dějou se vcelku překvapivé a zručně natočené dějové zvraty, režisér Fincher každým záběrem a pohledem buduje plíživě dusivou atmosféru městečka, v kterém se stane něco tak strašného. Rozuměj, zmizí manželka majitele místního baru v den výročí jejich svatby a v domě je rozbitý nábytek a na podlaze amatérsky stíraná krev. Gone Girl je opravdu vyvedenej thriller a nebejt jedný scénaristický hrubky na konci, patřil by k topce, třeba hned někam za „Noci z nepřítelem“. Pokud si chyby nevšimnete, dobře pro vás. Mě ale trošku celkový dojem pokazila a hodnotím na 75%. Na to že to byl film s Benem Afleckem, to mohlo bejt i 90%. Hraje fakt dobře..když třeba přidám Argo, dramatický role mu jdou výrazně lépe než komediální, nebo, nedej bože, komiksové. ()

MovieMan7

Skvělý psycho film po všech stránkách. 1. Obsazení. Zvlášť se mi líbili Ben Affleck a Tyler Perry. 2. Příběh. Tolik mindblowů a zvratů jsem už dlouho neviděl. Všechno přichystané do jediného detailu, i ty plynulé přechody do minulosti (první a poslední záběr naprostá bomba). Navíc film také zachycuje zkaženost společnosti (medializace případu). Bavil mě i slovník, který zněl jako inspirovaný Mafií. Rozhodně lepší než Se7en. 93% ()

Lars2

Som uvažoval či 4 alebo 5. Toto je film kde zaujme príbeh. Kašlať na to že takmer neuveriteľný... ale prečo...? Pozeral som to kôli Fincherovi. A nesklamal. Kamerovo a strihovo štandart, herci....dá sa. Príbeh za 5. ALe dávam len štyri... či...? ()

Ronkar

FINCHER V NEJLEPŠÍ FORMĚ! Netřeba říkat víc. Prostě si to pusťte a užívejte si znepokojivou atmosféru, prefektně naspaný scénář, výborné dialogy, luxusní herecké výkony (Rosmund Pike válí! ale i ten Affleck se do role hodí) a zápletku, která několikrát vše staví na hlavu. Nejlepší thriller roku! ()

kockodan

Kdo v roce 2002 bedlivě sledoval v tisku, na internetu a v US médiích kauzu Scotta Petersona, pozná hned po 15 minutách, že se zde jedná o přesně tutéž zápletku z reálné story. Chlap zabil svou těhotnou ženu a pak předstíral, že neví kde je a jak mohla zmizet a dokonce roznášel po městě letáky a účastnil se pátracích akcí. Úplně stejně jako ve filmu odkrývali i v reálné kauze na CNN postupě úchylná fakta, jako že měla nedávno uzavřenou životní pojistku, byla těhotná a že on měl milenku..., a celá Amerika to žrala live. Po hodině a půl mě to proto přestalo bavit, jelikož ten příběh znám, a i docela dobrý mind fuck, že to celé narafičila na svého manžela sama manželka, vydávající se za zmizelou/zavražděnou, mě nějak nezlomil, abych to dokoukal... Zdlouhavé a vleklé... 60% ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi