Americká rodina přijíždí do Mexika, kde chce začít nový život tím, že znovu obnoví provoz v továrně na ruční výrobu panenek. ovšem netuší, že při archeologických výzkumech se při otevření hrobky dostal na svobodu duch ďáblova dítěte a vstoupil do panenek, které v továrně zbyly po předchozích majitelých. Jednu z panenek si vzala maličká dcera majitele továrny domů. Brzy jsou nerozlučné a dívka se začíná zlověstně měnit. Oživlé panenky navíc krutě zavraždí každého, kdo jim vstoupí do cesty. Rodina se musí semknout, zastavit jejich řádění a vyrvat z jejich moci malou Jackii dřív, než bude pozdě. (oficiální text distributora)

19Lenka

Cca v 7 letech jsem tento skvost viděla poprvé (a o něco později Dětskou hru = nepoučitelnost) a TROŠKU mě to poznamenalo. Do takové míry, že ještě teď: vidím ve tmě panenku, jak se na mě chystá; vidím v obýváku, jak si sedí na křesle; slyším jak si ťapká, když jdu po večerech sama... Říkala jsem si, že už to nechci nikdy vidět a ani jsem po tom nepátrala. Ale strachům se má čelit, žejo, tak nastal den, kdy jsem si to připomenula. A děsilo mě to pořád stejně. Celý život myslím na to dupání těch malých botiček... Upřímně, pro mě je děsivější tahle potvora než zlatíčko Chucky. Dnešní spánek bude příjemný, ona je fakt zlo a dívat jsem se na to neměla. │PS: Divím se, že to nezpůsobilo životní trauma více lidem. Nebo možná jo, ale podařilo se jim to vytěsnit z hlavy. Trošku těžké rozhodování jestli dát 5* za to, co nedokázal žádný jiný film a nebo odpad za to, že mi z toho šibe. PPS: Vidět to dnes poprvé, tak se tomu ráda zasměju. !KONEC VÝLEVU! ()

BoredKid

Podľa mňa výborná variácia na Child's Play a doll horrory a krásne "záhadný" soundtrack vytvorený Markom Snowom. Velmi príjemný 80's feeling. Krásne zlaté vhs časy. ()

Holina

Hluboké zklamání. Na filmy s vraždícími panenkami (Childs Play, Dolls), loutkami (Puppet Master, Demonoic Toys), sněhuláky (Jack Frost), nebo plyšáky (Dolls) a vůbec podobné úchylárny, jsem celkem vysazený a většinou mi stačí právě tento prvek. Ovšem Dolly mě tak nějak nebavila. Panenka pěkná to ano, ale ta zápletka jakoby vypadla z nepovedeného televizního filmu, žádné zajímavé krváky se tu neodehrávají. Takže 1* jen za tu loutku. ()

Deratizer

Spíše slabší tři hvězdičky. Ke konci padla i nějaká ta černohumorná hláška. Na jedno zkouknutí se to dá, ale jinak nic extra. ()

Petulka88

Tak tohle je opravdu jedna z perel světové kinematografie. Děsivé dialogy, dementně se chovající postavy, naprosto neoriginální ,,příběh", zkrátka děsivá zkušenost. Vrcholem všeho jsou pak herecké výkony (obzvlášť ten malej kluk, to je opravdu raritka). Korunu tomu nasazuje místy otřesný český dabing. Když jsem zjistil, že všechny vraždící panenky mají hlas jako chipmunkové, už jsem se smíchy neudržel. A jsme u důvodu, proč téhle hrůze dávám 1*. Už si opravdu ani nepamatuju, kdy jsem se naposledy tak zasmál. To je taky jediný klad tohoto ,,filmu". ()

John80

Film v duchu Chucky, len s rozdielom,že do bábiky sa prevteli vypustení duch, ktorý začne ohrozovať ľudí 3* ()

RammsteinDE

No tak to byla teda pěkná nuda .... Jak už tu někdo píše , že to kopíruje Chucka tak má poměrně pravdu . Na konci jsem čekal , že z té firmy výjde ven satan bohužel ne :/ ()

70s80s90s

Nineties horror s 80s zanrovym citenim a zahadnou hudbou, ako to vie Akta X theme skladatel Mark Snow. Zaklad filmu, cize babika je parazitujuci namet uz zabehnutej kultovej detskej hracky Chucky z Childs play. Badatelne su aj prvky Exorcista, ci inych horror filmov. Podla informacii je to jediny tvorcov rezijno-scenaristicky pocin, vytvoreny zrejme z pocty uz ku kultovym snimkom. 3* prave za tuto moju domnienku. Vhs z distribucie Video2000. ()