Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, se takto cítí už delší dobu. Po smrti matky a krachu manželství, si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné známosti na jednu noc. A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, poháněná zbylou vůlí, rozhodne se úplně sama zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT - Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Cheryl cítí, že když v této zkoušce dokáže obstát a překoná všechny překážky, bude na konci této cesty stát znovu a pevně na vlastních nohách. To ale zdaleka zatím netuší, co na ní na této pouti čeká. Vyrazí na trasu hodně nepřipravená a mnohokrát se dostane na dno svých sil. Od začátku přemáhá chuť ten bláznivý podnik vzdát. Batoh jí do krve sedře záda, část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy, překonává zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, hněv, beznaděj, vyčerpání, osamělost a na konci své pouti znovuobjeví vlastní sílu, radost, odvahu a krásu. (Cinemart)

SeanLSD

Ženská, a preto nefatalistická verzia INTO THE WILD. Žena neuteká do divočiny z ideálu, princípu a vzdoru, pretože prírodu má v sebe, ale pred skutočnými problémami, vyčistiť sa a znovu nájsť k sebe cestu. A tento počin mi bol prekvapivo sympatickejší ako Pennov melancholický opus. Inak "iba" osobná dráma strihaná veľkou cestou, v ktorej by som videl viac, keby som sám nemal možnosť vyraziť do hôr, stratiť sa v lesoch a naživo prežiť tie pocity oslobodenia, súznenia, čistoty a nádhernej nesmiernosti prirodzenej divokej krajiny. ()

chelseaman22

Energie úvodních dvaceti minut postupně vyprchala, jako bubliny z otevřené minerálky. Reese dokázala, že i James Franco má v terénu srovnatelného rváče a současně světu ukázala, že neumí hrát pouze ve filmech, kde je zabalena do růžové sukně. Retrospektivní pohledy do minulosti udělaly z filmu trápící se entitu. 59% ()

Khumbac

Witherspoonovou nesnáším. Ale ta její mamina...to byl pozitivní človíček. Měl jsem ji radši než Cheryl, no a to s těmi jejíma rohovkami...to byla jízda. 1) škoda, že se jí ti dva čundráci nepokusili znásilnit 2) škoda, že se při cestě vážně neporanila 3) tím, že se vyspala s tím Paulem, co jí dal létáček, prokázala, že jí cesta jako očista nepomohla. Ale vytrvalost a snahu měla, to se cenní. Nejlepší byl ten pouštní zemědělec jak žertoval na úkor své tlusté manželky :-D. ()

SniperG1

Reese Witherspoon byla vynikající a konečně nám od těch svých hloupých rolí ukázala, že dokáže být dobrou herečkou! Teda aspoň pro mě :) 75% ()

Johnny.ARN

Nie zlé, ale nudné. No koho baví dve hodiny pozerať na nenamaľovanú Reese, kerá sa jebe s batohom po horách. Čakal som viac výpravných záberov na prírodu, viac problémov, ktoré ju na ceste postretli. Tak to bolo skôr len o tom, ako sa snaží urovnať si život cez flashbacky, ktorými sa vlastne o nej dozvieme všetko. Ako vravím fajn, ale divák musí byť na tento film naladení aby sa s ňou vžil, čo som ja momentálne nebol. 3 z 5 ()

ecceHOMMO

Tento typ filmu zväčša nemusím, ale Reese to zahrala bravúrne a snímok samotný ma dokázal opantať svojím melancholickým putovaním. ()

Lachtaan

Sama, ztracená tělem i duší, v opuštěné a ničím nezhrzené panenské divočině Pacifické hřebenovky předvedla Reese před třemi roky hodně pozoruhodnou roli, ženu, která si prošla peklem a prostřednictvím spontánního několikatisícikilometrového výletu se bez jakýchkoli znalostí a zkušeností rozhodla vykoupit ze spárů démonů minulosti. Ano, nějaký podtext tenhle film potřeboval, přeci jen nikoho! by nebavil ryze putovní snímek bez pointy. Ale já jsem se tu za Whiterspoonovou stavil hlavně kvůli kráse středozápadu USA. Zbytek bych přenechal jiné filmové záležitosti. ()

Ryuuhei

Rád koukám na filmy zaměřené na jakýkoliv typ cestování a sebepoznání - sám si takovou akci prozatím nechávám jako takový svůj sen. V případě tohoto filmu šlo o hrdinčino vyrovnávání se s minulostí ve spojení s předalekou cestou divočinou. Ale nějakým způsobem jsem se do děje nedokázal ponořit. I když třeba ve chvíli, kdy se hrdinka potkala s dvěma divnými týpky, i já trnul, jak tohle dopadne. Ale jinak? Dobré, ale neobohacující. 60% ()

Pavlínka9

V tomhle filmu je tolik informací, tolik emocí, tolik ztráty a bolesti...Každý se s tím vypořádává jinak a když se někdo odhodlá k určité cestě tímto způsobem - ještě ke všemu žena (jak je ve filmu několikrát zmiňováno, že je to žena a dala se na takovouto cestu) - je to pro mě neskutečně silná osobnost. Pro mě byl film vynikající ukázkou toho, co se dá nacpat do 115minut - od první scény, kdy bota padá a padá...až po poslední záběr, kdy vidíme reálnou podobu Cheryl - byla jsem neskutečně napnutá, zároveň smutná, utírala jsem si slzy, jelikož scéna s rohovkami a lamou pro mě byli nejsilnější ze všech a jelikož jsem do té doby o Cheryl neslyšela - měla jsem dokonce i určitou představu jak to skončí a ráda si o ní teď na základě tohoto filmu něco zjistím. Ve filmu je nádherná příroda, Reese si podle mě zaslouží Osara - to samé Laura Dern, jelikož jsem z toho nadšená. Je to svižné, intenzivní, hodně informací, které mnohdy nezískáme ani z delších a "silnějších" snímků a celý ten komplet - od kamery, střihu, hudby, hereckých výkonů až po samotnou "realitu", o kterou se film opírá mě ohromně nadchl a inspiroval. Myslím si, že každý v životě zažije chvíle, kdy neví, co dělat, co dál, jak se zachovat, neví co se bude dít dál, neví kde se ve svém životě aktuálně nachází a je na mrtvém bodě...Každý se s tím "popere" jinak - i když v tom jsou drogy - což v tomto případě je vidět, že když tam toho "zlého" bylo hodně, sama se rozhodla vytvořit si svou vlastní cestu jak z toho ven...Citáty, které Cheryl provází celý život a dokonce ovlivní i plno lidí, kteří když jí na cestě potkají - hned vědí, že je to Cheryl a slyšet, že je pro ně hrdinka - pro ni to musel být ohromný pocit...Nedokážu si to ani představit, jelikož momenty - ať když ji někdo nazval bezdomovcem, ať když filtrovala vodu, ať když potkala chlápky, u kterých nevěděla, co může čekat, ať když neměla dostatečnou obuv - i tak se s tím neskutečně poprala a přestože to mohla vzdát - ještě víc ji to posílilo...Je tam toho tolik a v hlavě se mi honí neskutečné množství pozitivních pocitů a vzpomínek na tento film. Rozhodně se na něj ráda podívám znovu a jsem ráda, že jsem si z něj hodně vzala a ten pohled na tu přírodu kolem Cheryl - ten musel být k nezaplacení. A ten její prvotní pohled na brožuru s Pacific Crest Trail - to byl ten směr, který jí dovedl ke své budoucnosti.... ()

rockwoman

"Moje máma říkávala něco, co mě neuvěřitelně vytáčelo. Že každý den slunce vychází i zapadá. A ty si můžeš zvolit, jestli u toho budeš. Můžeš vnímat krásu." ...Nevyzpytatelná - nádherná - drsná - tajemná příroda = stejně jako lidi = jako hledání sebe sama = jako zkouška odrazu ze dna. ()

uiu

Je mi jasné, že pro někoho může být tento film těžce stravitelný, ale mě se přesně trefil do noty. Cheryl je bývalá feťačka a nymfomanka, co podváděla svého manžela, která je poznamenaná smrtí své matky, když bývala ještě teenager a jako svou terapii se rozhodne zdolat Pacific Crest Trail, což je stezka od Mexica do Kanady, na kterou se vydávají jen ti nejodvážnější turisti, trampové a blázni. Sama v divoké přírodě, tu a tam se strachem ze znásilnění vzpomíná na věci, které ovlivnily její život a tak trochu pomalu se to vleče, ale nenudí, Cheryl stále něco zažívá nebo někoho potkává, její vzpomínky jsou zajímavé a pak to skončí a vy jen zíráte na titulky a nechápete, že je už po všem. ()

elanius

(45/2015) / V porovnaní s ikonou žánru, Pennovým Into the Wild je toto taký chudobnejší príbuzný. Časté hrátky s časovými rovinami síce zo začiatku fungovali, postupne sa ale čím viac menili na otravnú súčasť filmu. Viac sa mi páčila samotná cesta, vtipná Reese, zážitky s náhodnými pocestnými. Dobrý film, ale o ligu nižšie ako Dallas Buyers Club. (6/10) ()

Redi

Příběh samotné hrdinky mě nějak nedojal (byť to bylo kurvisko a fetisko) a to je to, co od těchto filmů očekávám. Ale jinak tomu není co vytknout. Na "Into the Wild" a "Tracks" to bohužel ale ani nesahá. Ale Witherspoonka se od dob MUD stává aspoň zajímavější a ne už tak nenáviděnou. (Kino Hvězda; 12.03.'15) ()

venison

Kniha mě omráčila svou originalitou a skvělou vlastností vtáhnout čtenáře do děje, donutit ho přemýšlet i nad svým životem a napumpovat mu do žil touhu poznávat panenská místa matičky přírody ;-) Film je hodně okleštěn o spoustu informací, postav a myšlenkové pochody se taky nedají tak skvěle odvyprávět jako na stránkách.. Nevím, jestli by mě tak nadchl, kdybych před tím nečetla příběh knižní formou.. Hodně mě překvapila Reese Witherspoon, které ač je téměř 40 let, tak roli šestadvacítky zvládla dost uvěřitelně ;-) Další adeptka na hlavní roli mě ještě napadla Kate Hudson.. Soundtrack je libůstka ;-) Ráda si film pustím ještě minimálně jednou ;-) ()

Phietros

Zajímavé podání road movie po svých nohou přírodou. Poté co Cheryl díky drogám ztratí svého manžela, kterého podváděla, rozhodne se očistit a ujít pešky na vlastní pěst vysokohorskou tůru napříč přírodou. Na cestě bojuje nejen se sebou, ale i těžkou přírodou a krok po kroku nechává minulost za sebou i se vzpomínky na svůj zkažený život. Reese odvedla dobrý herecký výkon, jelikož neukázala jen svou krásu, ale obyčejnou ženu tak jak jí pán bůh stvořil. Příběh má sice pomalé tempo, ale dobře mísí vzpomínky jejího života. Na druhou stranu těžko by šel někdo rychleji... Za mě 70% ()

LadyDevil

Jako všechny filmy, kde se mění hlavnímu představiteli životní cesta a putuje někam ke svým novým "já", je to zážitek. Pěkná muzika je dalším podstatným faktorem, nepoužít moc klišé, ale naopak pravd, které zjišťujeme sami pořád, a může vzniknout takovýhle poutavý příběh. Na Útěk do divočiny to samozřejmě zdaleka nemá, ale je to takový milý příbuzný. ()

Minimie

Wild mě po prvním zhlédnutí zaujal natolik, že jsem vyhledala autobiografickou knihu Cheryl Strayed, podle níž byl film natočen. Jejím přečtením mi film ještě více přirostl k srdci - drží se předlohy velmi věrně, i když zde není (jak už to tak bývá) dostatek prostoru k vysvětlování Cheryliných myšlenek a motivů, které jsou právě detailně popsány v knize. Pro mě jde o jeden malý-velký lidský příběh o odhodlání, vytrvalosti, překonávání překážek a hledání sama sebe. // PS: Český překlad Divočina se mi zdá trochu nešťastný. Přestože se film odehrává v divoké přírodě, jeho název podle mého poukazuje spíše na Cherylinu divokou minulost, s níž se na PCT snaží vyrovnat. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)