darthhokro

Já se krásně bavil, celkem slušná vybíjená. Uvítal bych druhý díl ve kterém by pana Tkaničku ztvárnil Zdeněk Srstka, ()

Don82

John Wick je v mnohém podobný Equalizeru: tajemný hrdina, odlehčený přímočarý děj plný brutality a cynického sarkasmu. Oba dva filmy jsou hlavně velmi dobře natočeny. U Johna mě především bavila jasná originalita a pečlivost při vymýšlení akčních scén. Veškerá akce je natočena opravdu skvěle a táhne tak celí film velmi nahoru. Nejde jen o záběry nebo hudbu ale i to, že je vše velmi chytře promyšleno a každý záběr má hlavu a patu včetně skrytých detailů (např. že John zbytečně střílí lidi do hlavy dvakrát). Kromě akce je zde i hodně humoru. Ale jde spíše o různé ironické narážky a metahumor, žádné gagy. Mnoho nápadů a scén se nedá tak lehce popsat a proto se o to ani nebudu pokoušet. Jde občas jen o malé "jednohubky" ale je z nich vidět že si někdo dal zálažet aby byl divák spokojen i v těch nejmenších detailech, Režisér si vybral celkem malý prostor pro manévrování a tak je děj jen velmi natahovaný "prvotní" nápad. Ale i to stačí a nedá se mluvit o vyloženě hluchých místech, ikdyž občas by to chtělo atmosféru nějak víc přiživit. Keanu Reeves je borec a hodně hardcore. Jsem velmi rád že se zase ukázal jako správný drsňák a do tohoto typu filmů se přesně hodí. ()

will.i.am

malo pribehu vela guliek. cakal som, ze sa to nejako zamota. ale bolo to uplne priamociare. jediny zvrat bol Marcus.. aspon take male prekvapenie. ale inak velmi predvidatelne. cista strielacka. No musim podotknut ze spracovanie sa mi pacilo, hlavne ten dazd na konci bol celkom epicky skoro ako vlocky z maxa payna. neurazi, neprekvapi. da sa pozriet ale necakajte vela ()

jadran90

Pejskaři všech zemí, spojte se. Neo se chce zřejmě pomstít Theonovi za zradu Roba Starka (a Šedeho Větra?), protože jinak by mu k naštvání stačilo fakt málo. Film je to kontrastní. Děj je podprůměrný, ovšem vylepšují jej bojové scény, ať už více či méně přitažené za vlasy. Podařil se obzvlášť taneček na diskotéce, hotel pro zabijáky je zase zajímavý nápad. Prostě forma převažuje nad vnitřní podstatou. Keanu je ve formě. Dám si bacha, až si někdy budu objednávat večeři. ()

joelly01

Neproklinala, ovsem ani nesilela nadsenim. Nebylo to spatne, ale chvilema me to nudilo a diry v logice (ja vim, ja vim, nekdy jsem s tim trapna) byly az prilis velke na to abych to vytahla na ctyri hvezdy. Jinak Theon je porad svine, pan Vilem je porad charismaticky svihak s nejvic sexy hlasem a Keanu krade psy. A me se docela styska po Nju Jorku.... ()

Shitonit

Opravdu hezká pohádka o vyvražďování nebohých sovětských imigrantů. Na počátku byla láska, a poctivý mládenec, kterýžto pověsil své křehké řemeslo na hřeb, a jal se věnovat krásám života. Po krátké nemoci, láska odešla na věčnost, tudíž na scénu přihopsává psík, kterýžto jest též láska. Tento je však však vzápětí autorem příběhu též usmrcen, načež se dostává k akci konečně trochu akce, a John si rozmlátí podlahu asi jako ve sklepě nebo kde, tam je sklípek jak na brambory, leč místo kartoflí nachází melancholický představitel hlavní unylosti kufřík. Tento odemknut vydává své taje, v podobě megazajímavé munice. Bambitky si John nacpe do kalhot, leze ze sklepa, a po krátkém spánku, ho psík vylíže. Vylízaný John vyskakuje z pelechu a ...teď to konečně dostává koule, vystřílí a nakope do koulí a prdelí přesiláky v hojném počtu, kteří mu přišli rozmlátit ciferník. Po návštěvě a ukázkové práci USA police, dostává John hlad, objedná si večeři - zde se nachází chyba ve scénáři, patrně omylem místo Italského vozítka s pizzou přifrčí parta italskejch buzerantů, kteří si bez mrknutí ok, odvážej provrtaný těla. Nu a dále....režba, střelba, násílí, mrtě úmrtí, John zřejmě vysál lektvar nesmrtelnosti, páč provrtanej jak cedník, domrdanej, dokopanej, dopadanej... bleskově vyřeší nelegální imigraci asi osumdesáti osob. Nakonec nožíkovej zápas s hlavním Zlobíkem, John - Megahero se vloupává do zveráku, kde si jako trofej šlohne dalšího čokla a šlus. Takže tak. ()

DaweForeman

Nic přehnaného plného výbuchů a prvotřídní akce, ale přiblížení se realitě. Svět, kde každá akce má svou reakci a obzvláště pravidla jsou pravidla a čest má své pravoplatné místo. Sem tam ale nedotažené scény. Má to správnou prďáckost. ()

viky13

Mnoho hlavních hrdinů v různých blockbusterech se tváří strašně drsně, ale přitom jsou falešní a průhlední. Wickovi se to povedlo, on si totiž nehraje, on je drsnej a to se mi líbí, stejně jako hudba, která zněla celým filmem. ()

Limous

Rozhodně vítaný a velice příjemný návrat Keanu Reevese snad od Constantina. Rychlá nenáročná akce, která mapuje cestu bývalého nájemného vraha za pomstou po štěněti zabitého nafoukaným zbohatlým Rusáčkem. Po dlouhé době jsem měl velkou radost z přestřelek, kdy padouši byly nemilosrdě usmrcováni do hlavy a k vidění byla i růžová mlha, narozdíl od tuctových stříleček kde je k vidění jen prach z nebožáků á la Equilibrium. Boogeyman navíc sem tam prohodil nějakou tu vtipnou hlášku, takže já jsem naprosto spokejen, královsky jsem se bavil. ()

Fildas

Akčňáků jako je tento je hafo. Zabiják co se mstí je už dost otřepané, ale mám rád Reevese a Williema Dafoe. Pěkné akční scény. Navíc tenhle má originálnější důvod k pomstě, pochopí jen psí rodič. ()

Stanix

Roztomile temná akční řežba podle mého gusta. Tohle Reevsovi prostě de samo, úžasné plus je, že si už tak nějak vzal za standart, že dělá všechny scény sám a to já dokážu ocenit. Těším se jak bude řádit Baba Jaga v dalším díle. ()

Godhaj

,,That fucking nobody is John Wick.“ Pan Wick je neskutečná blbost. Na doporučení kamarádů jsem se těšil na solidní staromódní akci. No a co jsem dostal? Neoholeného Reevese s nulovým charizmatem, co si hraje na hroznýho drsňáka a vystřílí tisíc rusáků do hlavy. Jeho trapná póza naštvanýho zabijáka je směšná, motivace ubohé, mrtvou ženu a psa tam tvůrci nastrčili dost lacině jako emocionální vykrádačku. A na takovéhle podpásovky jsem trochu moc cynický. Theon Greyjoy je dost nevýrazný, toho spratka dost přehrává. Alespoň Michael Nyqvist a Dafoe tomu dávají alespoň špetku charizmatu. Jinak se jedná o hodinu a půl dlouhé bezmyšlenkovité střílení, tady nic pro mě. ()

Knor

Další varianta na moje oblíbený téma ,,cesta pomsty'', tentokrát s vykonavatelem Keeanu Reevesem. Pochmurnější atmosféra, svižný tempo bez zbytečnejch keců, rychlá krvavá akce a v popředí toho všeho hrdina, kterej si jde tvrdě přes hromadu mrtvol ke své oběti. Keanu Reeves se mi v téhle roli líbí a to hlavně pro to, že bych si ho v takové roli neuměl před tím představit. Ale postava nájemnýho zabijáka, kterej se s nikým a s ničím nesere mu parádně sedla. Prostě málo keců, hodně střelby ve stylu 80' a 90' akčňáků. Tak to mám rád. ()

JohnZ87

Slušná akční podívaná, která kromě řady povedených bojových sekvencí dokáže na začátku i docela slušně brnkout na emoční strunu. Velmi se mi líbil ten systém celosvětově provázané organizace nájemných zabijáků, která disponuje vlastním zázemím (ubytování, servis, dodavatelství, úklidové práce...) i vlastní měnou v podobě originálních zlatých mincí. Trochu mě udivilo, že hlavní hrdina se po přepadení u něj doma rovnou sebere, ani se nepřevlékne a v zakrváceném tričku, ale se slušivou bundou se vydává mezi lidi. Akce je řemeslně dobře odvedená, přesto tomu trochu chyběla nějaká výraznější přidaná hodnota, která by tento film učinila zapamatovatelnějším. 65% ()

himor

Dal by som aj 5, ale bolo by to fest prehnané. Celkovo dobrý akčňák, skvelé efekty, množstvo krvi, mozgov vonku a tak. Nieje asi celkom reálne každého na prvú šupu strieľať do hlavy, ale to nevadí. Škoda, že ten trúd Revers sa nevie tváriť, stále ten istý xicht. Ale človek si za tie roky už zvykne heh. Svižných 80% ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Výborná atmosféra, příběh a akce, ale bojové scény mi přišly "šablonovité" a slabší a Wick chtěl být až moc "cool". ()

Najt

Jedna velká řezničina s jednoduchým přímočarým příběhem .. zabiják v důchodu se rozhodne vykonat svoji vendetu a hádejte jak to dopadne ... just kill them all ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch