X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

pida123

Nooooo, nebýt přechozích dílů X-menů resp. původní trilogie, tak by to byl suprovej filmík....ALE...Nezdá se vám, že je tu nějak moc věcí, který nepasujou s původní trilogií X-menů? Např. Když v minulosti (v tomto filmu) Jean potkala Wolwerina, proč si ho v dospělosti nepamatovala a nejen ona? Jak je možné že NAPLNO využila a UMĚLA OVLÁDAT svou moc a původně její moc musela být spoutána profesorem, protože ji nedokázala ovládat? A co Kurt Vagner? V původní trilogii se teprve seznámí s X-meny a teď - v minulosti - je dokonce jejich členem???? Jo jasně, měl trochu pošramocenou paměť paměť, ale copak ji měli pošramocenou i ostatní, včetně Profesora? Asi těžko. A tak dále a tak dále a tak dále. Všechno to vyjmenovávat nebudu, protože by mi to trvalo minimálně tejden a totálně by mě to znechutilo, stačí že to bilo přímo do očí, opakovat to co je očividné, není třeba. Prostě to trošku - trošku víc - nedomysleli a malilinko podělali. Ale efekty pěkný. ()

AARONN

Musím se přiznat, že tohle byl ten nejlepší stavitelský díl, který jsem viděl. V kostce - Xavier - nuda (díky, že ses na mě napojil - haha), Erik - Miloš, z Raven se stal reprodrozd kouč #2. Vsuvka: Když teď Magneto trhal zemi na kusy, jak to, že v prvních třech dílech měl problém pohnout i zubní náhradou, ačkoliv to bylo časově po a takovou moc musel mít..?.. jasně, že CGI, ale není to už trochu moc? To vážně každý díl bude posouvat jejich schopnosti do absurdních výšin? Co příště?..Ochutná i něco z farmářských trhů? No a ten pes vypuštěný z klece.. škoda mluvit. ()

Merlinousek

Každý x-men je čím dál horší. Přijde mi, že vítězí forma nad obsahem. Čím dál víc patosu, nelogiky. Jak snadno se pár mutantů spojí se zlem a pak z ničeho nic se zase vrátí k dobru, protože banda dobrých je neschopná to zvládnout bez těch polozlých. I ty dialogy nestojí za nic. To co nazýváme na amerických filmech typické je v tomhle filmu všechno a navršeno na jednu hromadu hnusu. Nechápu, kde se bere tolik kladných hodnocení. Jediné na co se mi dobře dívalo a vždycky bude je Rose Byrne, bohyně mezi ženami, bohyně mezi herečkami, moje platonická filmová láska :). Bohužel Jennifer v tomto filmu má hloupou roli a předvádí celkem běžný béčkový výkon. Jsem celkem zklamán a další x-meny už fakt vidět nechci. ()

blazma

Totální průšvih. Ten potenciál, který tento film mel pomoci traileru byl pryč bezmála po pul hodině filmu. Pak už to slo od desíti k peti a byla to neskutečna nuda. Herci nedostávali ani zdaleka takový prostor který si zasloužili. Magneto byl zkratka top, zatím v kazdem filmu to dokazoval a není tomu jinak ani tady. Bohužel mu k tomu celkem pomohlo hlavně to ze tam mel asi 10 minutový příběh sám o sobe. Pan Apokalypsa byl nebezpečný asi tak jenom svým nudným povídáním. Takže naprostý propadák v porovnaní s předchozími díly. Bohužel to nezachránila ani akce a efekty, které ale nebyli jedny z nejhorších. Nakonec se tedy nejvíc budete bavit u další slow motion scény s panem rychlonozkou. Jo a ti co se těšíte na pana Wolverina tak ani ten tomu nepřidá, spise naopak. ()

spoock

Podprůměrný sequel, bez špetky zajmu o hrdiny. Cože, Magneto je zase naštvaný? Ale jděte. Recyklovana scenka s Quicksilverem je fajn, ale je to totez jako v budpuvi minulosti, jen horsi. ()

Brouzdalka

Velké zklamání. Jako fanoušek komiksovek jsem vždy obchotná přimhouřit oko nad logikou a užít si akční podívanou, ale tohle bylo velmi velmi slabé. Příběh ohromně zkratkovitý a prvoplánovaný, jednání postav nepochopitelné, vtipy nic moc a některé pasáže byly vyloženě nudné. Zkrátka hezký pozlátkový obal s prázdným obsahem. ()

Stanmi

Píší se 80. léta, profesor Charles Xavier (James McAvoy) vede svou školu pro nadané děti a Erik Leshner (Michael Fassbender) známý jako Magneto se stáhl do ústraní, pracuje jako dělník a doma na něj čeká žena a dcera. Jejich životy se však brzy změní, protože byl probuzen mocný prastarý mutant (Oscar Isaac), který je znechucen moderním světem a rozhodne se jej zničit… Rok 2016 je vskutku nabitý filmovými adaptacemi komiksových sešitů a po Deadpoolovi, Batmanovi se Supermanem a Avengerech (kteří se sešli u Capa) přichází řada na Profesora X a jeho X-Meny. Ti si odbyli už svou šestou filmovou štaci a jedno se jim musí nechat, i přes generační obměnu jsou to pořád sympaťáci, kterým nelze nefandit. První třída s novými tvářemi byla příjemně až bondovsky osvěžující, Budoucí minulost přinesla hrátky s časem a návrat mnoha známých postav v čele s Wolverinem a Apokalypsa? No ta má povedený soundtrack. No to bylo ode mě poněkud kruté (byť pravdivé, ten soundtrack je fajn), protože Apokalypsa je sice slušným příspěvkem do x-menovského filmového univerza, ale na druhou stranu je to standardní komiksový film, který vlastně nemá moc čím překvapit. Příběh je opravdu klasický - parta těch hodných bojuje proti prakticky neporazitelnému nepříteli, ale nakonec přece jenom vysvitne jiskřička naděje. Jedno se však filmu musí nechat, děj i spád to má slušný a vše, co se děje na plátně, je dostatečně zábavné na to, aby se člověk nenudil, ale to je asi tak vše. Prim zde opět hraje především čtveřice James McAvoy, Michael Fassbender, Nicholas Hoult a Jennifer Lawrence, ale svůj prostor dostávají také nováčci a to především trojice Sophie Turner, Tye Sheridan a Kodi Smit-McPhee, kteří jako Jean Grey, Cyclops a Nightcrawler svým předchůdcům ostudu rozhodně nedělají (když jsme u těch postav, tak se nám mimo jiné představí také Storm, Angel a Psylocke, ale ti plní spíše okrajovou úlohu). No a hlavní záporák v podání Oscara Isaaca, sice svými schopnostmi budí respekt, ale jinak není tak výrazný, jak by mohl (a měl) být. Jak trochu prorocky zazní ve filmu: „třetí díl je nejhorší“ a v tomto případě je to bohužel pravda, Apokalypsa je nejslabším dílem nové x-menovské trilogie, ale je třeba dodat, že i přes své nedostatky se pořád jedná o zábavnou komiksovku, na kterou se dá bez problémů podívat. ()

Bajislaw

Digitální bordel, recyklující zápletky, motivy a scény z předchozích dílů X-menovské ságy. Jedna hvězdička navíc za (recyklovanou) scénu s Quicksilverem. ()

Dangerman

Na to, kolikátý je to díl, pořád dobrý, pořád nápaditý. Stvoření záporáka na začátku naprosto boží. Osvěžující je i zařazení Sophie Turner (Sansa Stark) a Evana Peterse (ten kluk z American Horor Story). Škoda, že Wolverine nedostal více prostoru, ale i tak hodně slušný 90%. ()

Luckyboy

Málo Wolverina :-) a spousta stejných věcí, jako v jiných dílech, jen s mladšími herci, anebo jinými schopnostmi. Konec lze tipnout už asi po 10 minutách. Jak se X-men liší od Avengerů, anebo naopak? Nijak. Comicsový hype se pomalu ale jistě vyčerpává, nebýt Deadpoola, nebylo by to vyčerpání, ale úpadek. ()

CrazymanM

Bál jsem se,že to bude mnohem horší,když jsem tak pročítal zdejší komentáře.Bylo to sice o něco slabší,přesto hodnotím spíše kladně! ()

t.b.kat

Chtělo to prostříhat více, zbytečně dlouhá stopáž, začátek filmu ušel, ale konec byl moc jednoduchý, žádná apokalypsa se nekonala, proto 3* ()

Domas88

Byl jsem obrovsky zklamaný, efekty ano super na jedničku, bohužel tím to končí.. Jako by už neměli kde brát napady.. Zápletka opravdu trapná, až ubohá a vše kolem bylo divné a nudné. ()

jack_scott

Celou dobu jsem váhal mezi pěti a čtyřmi hvězdičkami, ale jakkoliv je film zábavný a ani na moment sem se u něj nenudil, přeci jen...pět hvězdiček by bylo moc. Některé samostatné scény nejsou vůbec zlé, ale je fakt, že některé to sráží. Zvlášť "ukecání" ¨Magnet na konci je fakt wtf. Ale zase efekty nejsou špatné, místy výborné - zvlášť zničení profesorovy akademie se zpomalením času bylo super. Celkem tedy 83%. ()

lobo87

Nemôžem si pomôcť, ale svet X-Menov ma nikdy nepohltil. Niektoré filmy a postavy mám radšej, niektoré menej, ale žiadnu vyslovene nehltám. Apokalypsa priniesol ďalší príbeh, v ktorom partička okolo profesora zachraňuje svet pred najmocnejším z nich. Z toho, mimochodom, vôbec nešiel strach ani rešpekt. Veľmi sa mi páčil Quicksilver a jeho akcia v škole, to bolo famózne. A úplne najviac ma dostala línia s Fassbenderom a jeho rodinou. Z toho sa dal vyťažiť aj samostatný film... 65% ()

thePivl

Strašně blbé dialogy a postavy. Příběh a občasné nápady fajne, epičnost super, ale tohle všechno už jsme prostě jednou viděli a řekl bych že i v kvalitnějším, 4 hvězdičky jen tak tak a to jen protože jsem předchozí díl viděl dávno a pořádně si nepamatuji, co v něm bylo, kdybych si to pustil těsně před tím, tak asi pláču, každopádně když už je to blbé, furt je to opravdu zábavné a velkolepé. ()

Vasyl

Já su asi úchylák, ale prostě mě to baví. Hned úvodní egyptská scéna mě posadila hluboko do křesla, ze kterýho mě dostala až parádní kombinéza Olinky Munn. Jen je trochu škoda, že na celé planetě asi neexistuje padouch, kterýho by Jean nedokázala rozložit na molekuly. A taky mě sere Magneto, jak furt neví jestli je zlej nebo hodnej kluk. Ale aspoň vím co dělal v osmdesátkách. Žil v Polsku, makal ve slévárně, na dvoře choval slépky a za barákem jeleny. Kamuflážník jeden. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)